Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ξεκαθαρίζει το θέμα των δωρεάν Windows 10 στους Insiders


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους κατοχους πειρατικης νομιμης αδειας των windows 7 και windows 8 , οι οποιοι οπως ειναι ηδη γνωστο ,  θα αναβαθμιστουν δωρεαν στα windows 10 βαση torrent προσφορας που θα ισχυει επ'αοριστον .

Πριν από λίγα χρόνια ήμουν σε μια ημερίδα της Microsoft για τα Windows 8 και τότε είχε τεθεί το ίδιο ερώτημα. Η απάντησητου Manager της Microsoft στην Ελλάδα, ήταν ότι ναι μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα παράνομο κλειδί όμως στην πραγματικότητα το λογισμικό δεν γίνεται νόμιμο. Σε κάθε πιθανό έλεγχο θα πρέπει ο ιδιοκτήτης να αποδείξει την αγορά του ενός από τα δυο λειτουργικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρά τώρα υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που κάνετε update όλες της σαβούρες της Μάικ. ..? Δηλαδή τι να πω 100 χρόνια πίσω. Δεν κάνω ούτε μισό απο αυτά που θέλει. Και αν τα δώσει όλα καλά . Αν δεν πάλη μια χαρά είνα με τα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στρατιγική κύριος σκοπός τους είναι να βρουν extra κλειδιά πειρατικά και να τα πετάξουν εκτός. Διατηρώ επιφυλάξεις πάντως ακόμα και για τη δωρεάν αναβάθμιση των αυθεντικών αδειών windows 7-8. Μέχρι να γίνει πραγματικότητα δυσκολεύομαι να τους πιστέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που κάνετε update όλες της σαβούρες της Μάικ. ..? Δηλαδή τι να πω 100 χρόνια πίσω. Δεν κάνω ούτε μισό απο αυτά που θέλει. Και αν τα δώσει όλα καλά . Αν δεν πάλη μια χαρά είνα με τα 8.1

 

Σε ένα παμπάλαιο φορητό που κρατώ με 8.1 32bit τώρα θα μείνω όπως έχει γιατί είναι βαρύτερο το δεκάρι λόγω κάρτας γραφικών.

Πάντως μου ταιριάζουν τα 8.1 καλύτερα σαν UI παρά τα καινούργια αλλά τα ίδια λέω πάντα. Θέλω το χρόνο μου για να αποδεχτώ το καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που κάνετε update όλες της σαβούρες της Μάικ. ..? Δηλαδή τι να πω 100 χρόνια πίσω. Δεν κάνω ούτε μισό απο αυτά που θέλει. Και αν τα δώσει όλα καλά . Αν δεν πάλη μια χαρά είνα με τα 8.1

Προσωπικά έχω 4 συστήματα

τα κλειδιά για τα 8.1 δε τα χαραμίζω με τη καμία 

οπότε θα τα ρίξω Rollback στα 7

θα κρατήσω και ενα κάβα 7άρι να μη το κάψω κ αυτό το key

και όταν βγούν τα 10άρια θα ρίξω τα guinea pigs να δούμε τί τυρί έχει η (μαδα) φάκα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να μας πείς δηλαδή οτί εσύ τα αγόραζες για να στηρίξεις την εταιρεία; 

 

 

Φυσικά και οχι. Αλλά σκέψου το ως εξής. Εσυ έχεις αγορασμένα όλα τα CoD. Εχεις δώσει τόσες φορές 60ρια για να τα έχεις αυθεντικά. Εγω όποτε βγαίνει CoD πάω στο pirate bay και το κατεβάζω. Και έρχεται μια ωραία μερα η Activision και σου λεει πως το νεο CoD θα έρχεται με exclusive 100 χάρτες και 10 ώρες gameplay επιπλέον για όλους. Δεν θα νιώθεις βλάκας που τόσα χρόνια αγόραζες;

 

Δεν είναι για την εταιρεία. Είναι γιατί κάποιοι ήταν σωστοί και τώρα η MS τους λέει "μάγκες χεστήκαμε που ήσασταν σωστοί. Ας κλέβατε τι με νοιάζει"! Θα μπορούσαν πχ να σου πούνε πως οσοι κάνουν αναβάθμιση απο original κλειδι θα έχουν πχ 1 χρόνο δωρεάν Office 365 ή 100 GB/1 TB στο OneDrive

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και οχι. Αλλά σκέψου το ως εξής. Εσυ έχεις αγορασμένα όλα τα CoD. Εχεις δώσει τόσες φορές 60ρια για να τα έχεις αυθεντικά. Εγω όποτε βγαίνει CoD πάω στο pirate bay και το κατεβάζω. Και έρχεται μια ωραία μερα η Activision και σου λεει πως το νεο CoD θα έρχεται με exclusive 100 χάρτες και 10 ώρες gameplay επιπλέον για όλους. Δεν θα νιώθεις βλάκας που τόσα χρόνια αγόραζες;

 

Όχι δε νιώθω καθόλου βλάκας γιατί τόσο καιρό πλήρωνα για κάτι που χρησιμοποιούσα, και τώρα που μου το πλασάρουν δωρεάν απλά θα γλιτώσω μια νέα αγορά.

 

Ας το πάμε σε πιο καθημερινή βάση. Πληρώνεις τόσο καιρό για σουβλάκια και μια μέρα ο σουβλατζής σου λέει κερασμένα. Αυτό σε καθιστά βλάκα εσένα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θα ήθελα να ακούσω πόσο θα στοιχίσει η άδεια των windows 10 (για πάντα & όχι για 1 χρόνο), για όσους έχουν αγοράσει νόμιμα τα windows 8/7. Θα υπάρξει κάποια προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε νιώθω καθόλου βλάκας γιατί τόσο καιρό πλήρωνα για κάτι που χρησιμοποιούσα, και τώρα που μου το πλασάρουν δωρεάν απλά θα γλιτώσω μια νέα αγορά.

 

Ας το πάμε σε πιο καθημερινή βάση. Πληρώνεις τόσο καιρό για σουβλάκια και μια μέρα ο σουβλατζής σου λέει κερασμένα. Αυτό σε καθιστά βλάκα εσένα;

 

Βλάκα όχι αλλά αν ταυτόχρονα κεράσει και αυτόν που τόσο καιρό του κλέβει τα σουβλάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ θα το ελεγα αλλιως παντως:

ΟΤΙ και καλα σας αφηνουμε να εχετε τα windows 10 ΑΦΟΥ τα θελετε τσαμπα ΑΛΛΑ επειδη θα αναγκαζεστε να παραμεινετε στο προγραμμα insider (ΛΟΓΩ οτι το κλειδι μπορει να ληξει ΑΡΑ πρεπει συνεχεια να ειστε μερος του προγραμματος) ΘΑ σας χρησιμοποιουμε σαν bugs tester. ΕΤΣΙ ΠΕΣ ΤΟ ΡΕ Μicrosoft. xaaaxaxax.

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ 1000%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ ότι ή MS δεν μπορεί να καταλάβει πια είναι πειρατικά και πια όχι και αυτό γίνεται λόγο του τρόπου που δουλεύει το κλείδωμα στα Windows 7 κατά κύριο λόγο αλλά και στα 8 κ 8.1 (σε αυτά το πράγμα είναι πιο εύκολο να ελεγχθεί). Επίσεις ή πειρατία είναι ένας από τους λόγους που ή MS έχει κυριαρχήσει από εποχές windows 3.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 Επίσεις ή πειρατία είναι ένας από τους λόγους που ή MS έχει κυριαρχήσει από εποχές windows 3.1

 

Και προφανώς το γνωρίζουν και οι ίδιοι, δεν είναι μαλάκες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...