Προς το περιεχόμενο

Shenmue 3 [PS4]


Ryu_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lol αν ισχύει αυτο για το Shenmue τοτε φαντάσου ποσο θα βαριέται τα wasteland 2 ή divinity original sin o μέσος ps4 gamer που θεωρει το uncharted 4 την πεμπτουσια του gaming :-D

 

Βάλε μέσα και τον μέσο Xbox One gamer  γιατί και αυτός δεν πάει πίσω. Κατά τα άλλα ξέρουμε ότι το οπτικό θέαμα πουλάει περισσότερο από την τακτική ή την στρατηγική σε ένα gamer των τελευταίων γενεών.

 Έχω την αίσθηση ότι τα Wasteland 2 και Divinity θα πάνε λίγο άπατα στις κονσόλες αλλά όπως και να ' χει εγώ είμαι παραπάνω από ανοικτός σε τέτοιες μεταφορές. 

 BigBoss είσαι ολόσωστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

 μέσος ps4 gamer που θεωρει το uncharted 4 την πεμπτουσια του gaming :-D

Για σενα μιλας?

 

Γιατι πριν αλλαξεις ''φανελα'' το θεωρουσες πεμπτουσια του gaming. 

Aπο αυτα τα παιχνιδια που αναφερεις παντως καλυτερο θα ειναι. Ας περιμενουμε τα reviews(ξερω ειναι πληρωμενα).

Δεν ειναι λογικη μια τετοια συγκριση βεβαια, γιατι μιλαμε για διαφορετικα παιχνιδια, αλλα αφου την εκανες...

 

Επισης τι ειναι αυτα που λες για τους διαλογους και τι τσουβαλιασμα ειναι αυτο?

Τα mgs ειχαν απειρα περισσοτερους διαλογους απο το witcher και ειναι console games. Εκει εκαναν καριερα.

Μη τσουβαλιαζεις...

Στο ps4forums μπαινεις συχνα, δεν πιστευω να εχεις διαβασει κατι λιγοτερο απο αποθεωση για το witcher3.

επειδη δεν αρεσει σε ενα ατομο εδω ταμπελωσες ολο το console gaming.LOL

Δεν μας φτανει ο ελιστισμος σας για τα πιξελς εχουμε και ελιτισμο οσον αφορα το gaming...

 

Ασε να περιμενουμε τα νουμερα να δουμε αν πουλησε το witcher στις κονσολες :D

Ποσο δεν αρεσε ρε παιδι μου...

 

 

Έχω την αίσθηση ότι τα Wasteland 2 και Divinity θα πάνε λίγο άπατα στις κονσόλες αλλά όπως και να ' χει εγώ είμαι παραπάνω από ανοικτός σε τέτοιες μεταφορές. 

θα βγουν btw στις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ψάξεις θα βρεις κι άτομα που έπαιζαν Mass Effect κι έκαναν skip τους διαλόγους, δε λέει τίποτα αυτό για την πλειοψηφία των ανθρώπων που το έπαιξαν ή που παίζουν παιχνίδια :P

 

Επίσης, πάρτε το χαμπάρι, το gaming έχει ανοίξει πάρα πολύ, δεν είναι ένα πράγμα και δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους. Δεν είμαστε καλύτεροι επειδή μας αρέσει το Witcher ή το Yakuza και δεν είναι οι άλλοι χειρότεροι ή επιζήμιοι επειδή τους αρέσει να παίζουν shooters. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε να περιμενουμε τα νουμερα να δουμε αν πουλησε το witcher στις κονσολες :D

Ποσο δεν αρεσε ρε παιδι μου...

 

εδώ το Witcher 2 ακομη πουλάει, πρώτο σε αυτά τα sales με άλλες 309000 πωλήσεις http://steamspy.com/sale/

 

και μιλάμε μόνο για steam

 

το τρίτο θα το ξεπεράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS13 θέλω να πιστεύω ότι ο BigBoss το εννοούσε πεμπτουσία από άποψη καθαρής gameplay προσέγγισης, πολυπλοκότητας, σκέψης, challenge και γενικά κατα πόσο συμμετέχει ο χρήστης στο παιχνίδι που παίζει για να προχωρήσει παρακάτω. Ναι μεν δεν συγκρίνεται ένα Uncharted ή ένα Alan Wake ας πούμε με το Divinity ή ακόμα και τα παλιά Fallout 1, 2 αλλά οι παράμετροι που λαμβάνεις υπόψιν για να ξεπεράσεις την κάθε κατάσταση είναι πολυπλοκότεροι. Αν το θες και στο ίδιο είδος για παράδειγμα όσο γαμάτο και να είναι το Fallout 3 ή το επερχόμενο 4 είναι φως φανάρι ότι δεν έχουν τόση ψαγμένια (αν μου επιτραπεί η λέξη) με εκείνο του Fallout 1 ή 2 και δεν περιορίζομαι στους διαλόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αμα ψάξεις θα βρεις κι άτομα που έπαιζαν Mass Effect κι έκαναν skip τους διαλόγους, δε λέει τίποτα αυτό για την πλειοψηφία των ανθρώπων που το έπαιξαν ή που παίζουν παιχνίδια :P

 

Επίσης, πάρτε το χαμπάρι, το gaming έχει ανοίξει πάρα πολύ, δεν είναι ένα πράγμα και δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους. Δεν είμαστε καλύτεροι επειδή μας αρέσει το Witcher ή το Yakuza και δεν είναι οι άλλοι χειρότεροι ή επιζήμιοι επειδή τους αρέσει να παίζουν shooters. 

 

Ασε καποιοι θεωρουν τους εαυτους τους ανωτερους gamers επειδη κανουν 99 ωρες grinding σε 100 ωρες παιχνιδιου(υπερβαλω προφανως)

Μαζι τους αν το γουσταρουν, αλλα αυτο πραγματικα που καποιος νομιζει οτι παιζει κατι ανωτερο επειδη κολλαει σε αυτον το συγκεκριμενο gameplay, με ξεπερναει.

 

Το καθε genre εχει τα καλα του και τους fans του.

Aλλοι θεωρουν για παραδειγμα τον ορισμο του gameplay τα souls,bllodborne, αλλοι τα θεωρουν πατατες...

Ολα μεσα και δεκτα.

 

Ren_of_Heavens

απανταει και σε σενα το ποστ μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να διευκρινίσω (ως μέλος του shenmue dojo) και άνθρωπος που κυνηγούσε το shenmue 3 τα τελευταία 14 χρονια πως η sony ΔΕΝ δίνει χρήματα για τον σχεδιασμό του shenmue 3. ούτε δραχμή. η συμφνωνία με την sony είναι πως θα διαφημίσει το game και θα δωσει χρηματα για να γίνει το port από το pc στο ps4 ομως δεν θα βοηθησει καθολου στον σχεδιασμό ο οποιος θα προέρχεται κυριως ωαπό το kickstarter . τέλος ο suzuki δήλωσε πως για να κάνει το shenmue 3 όπως πρέπει να είναι χρειάζεται το kickstarter να φτασει τα δέκα εκατομμύρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το κόστος, έχει προστεθεί το εξής κείμενο στο FAQ του kickstarter

 

Can you make an open world game for just $2 million?

No, we cannot make an open world game for $2 million. Shenmue will be produced using both the funds raised from the Kickstarter and through other funding sources already secured by Ys Net Inc. We are very sorry, but due to contractual obligations, details of outside investments will not be disclosed.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ενας Γιαπωνεζος θα τα εκανε τοσο σαλατα με ενα Kickstarter...μια απλη ερωτηση!Αφου οπως ισχυριζεται ο Γιαμαχα η Sony δεν εχει καμμια αναμειξη γιατι τοτε δεν το κυκλοφορει και στο ΧΒΟΧ;

 

Πρεπει να μας περναει για πολυ βλακες μαλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάντως με το shenmue που ήταν από τις πιο μοναδικές εμπειριές που είχα στο gaming και το αγαπώ δεν περιμένω πολλά πράγματα και μακάρι φυσικά να διαψευστώ και όλο αυτό για δυο λόγους. Ένα το οικονομικό κομμάτι που λέτε και εσείς γιατί όταν βγήκε ήταν παιχνίδι που ήταν πολύ μπροστά και τώρα μοιάζει απλά σαν indie game που δεν του ταιριάζει. Ελπίζω στο μεράκι του τύπου που το δημιούργησε και να βγει κάτι καλό αλλά το δεύτερο και σημαντικότερο που με προβληματίζει. Πως ένα game που το έχουν ακούσει λίγοι και το έχουν παίξει λιγότεροι, πρόκειται να βγει χωρίς ένα remaster έστω απλό στα 2 προηγούμενα?

 Ελπίζω να βγουν και τα 3 στο ps4 και να ολοκληρωθεί αυτό που δεν ολοκληρώθηκε όταν ήμουν πιτσιρικάς με σωστό τρόπο και ας μην είναι super. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάντως με το shenmue που ήταν από τις πιο μοναδικές εμπειριές που είχα στο gaming και το αγαπώ δεν περιμένω πολλά πράγματα και μακάρι φυσικά να διαψευστώ και όλο αυτό για δυο λόγους. Ένα το οικονομικό κομμάτι που λέτε και εσείς γιατί όταν βγήκε ήταν παιχνίδι που ήταν πολύ μπροστά και τώρα μοιάζει απλά σαν indie game που δεν του ταιριάζει. Ελπίζω στο μεράκι του τύπου που το δημιούργησε και να βγει κάτι καλό αλλά το δεύτερο και σημαντικότερο που με προβληματίζει. Πως ένα game που το έχουν ακούσει λίγοι και το έχουν παίξει λιγότεροι, πρόκειται να βγει χωρίς ένα remaster έστω απλό στα 2 προηγούμενα?

 Ελπίζω να βγουν και τα 3 στο ps4 και να ολοκληρωθεί αυτό που δεν ολοκληρώθηκε όταν ήμουν πιτσιρικάς με σωστό τρόπο και ας μην είναι super. 

Εδώ δεν έχουν τα λεφτά να βγάλουν μόνο το 3 και εσύ περιμένεις και remaster τα παλιά??? Πλέον παρόλο το χρήμα που μαζέψανε δεν νομίζω τελικά να βγει κάτι.... Μονό να δημιουργήσουν ενθουσιασμό θέλανε..... Όπως πάει το βλέπω να ακυρώνεται αυτό το project.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το παιχνίδι το θεωρώ vaporware. Εμφανέστατα και κάτι πάντα υπήρχε ξεχασμένο και βγήκε στην επιφάνεια τώρα αλλά πιστεύω πως είναι αργά πλέον για τη συνέχεια. Θα προτιμούσα να δω τον κύριο Yu να βγάζει μια μικρή ταινία που να τελειώνει την ιστορία και να τελειώνουμε με αυτό το φιάσκο. Στην συγκεκριμένη περίπτωση παραπάει το θέμα Nostalgia. Αμφιβάλλω αν υπάρχουν δέκα άτομα εδώ μέσα που να έχουν παίξει και τα δυο Shen mue. Εχετε παίξει κανένα από αυτά πρόσφατα έτσι για το γαμώτο; Να δείτε πως μεγάλωσαν; Σας το λέω από τώρα ότι όσοι παίξατε τα παιχνίδια τότε σε καμιά περίπτωση δεν είναι όπως τα θυμάστε (και το λέω με την κακή έννοια) και όσοι δεν ασχοληθήκατε ποτέ θα αναρωτιέστε τι στο διάολο ακριβώς ήταν αυτό που έκανε τη συγκεκριμένη σειρά τόσο αγαπητή. Το Skies of Arcadia, Headhunter και Metropolis street racer μεγάλωσαν πολύ καλύτερα από το Shen mue.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το feeling που σου μεταδίδει το shenmue παίζοντας το , δεν το έχω συναντήσει σε κανένα παιχνίδι , όσα χρονια και αν πέρασαν. φυσικά και το 3 δεν θα είναι copy paste των παλιών και θα έχει νέα στοιχεια και φυσικά και έχει ξεπεραστεί με τον καιρό όπως όλα τα παιχνίδια προ του 2000 (δηλαδή το final fantasy 7 δεν έχει ξεπεραστεί? ) αλλα ένας τίτλος που οι fan του προσπαθούν 14 χρονια για να βγει και που είναι το πρώτο open world παιχνίδι θέτοντας τις βάσεις για όλα τα υπόλοιπα δεν αξίζει να τελειώσει με ταινία η βιβλίο η οτιδήποτε άλλο...ξανατονίζω η sony ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει με την χρηματοδότηση του παιχνιδιού οποτε όσοι gamers θέλουν να βοηθήσουν ας κάνουν pledge έστω και ένα μικρό ποσο

 

https://www.kickstarter.com/projects/ysnet/shenmue-3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...