Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τι εννοείς bloodborne και ps4 μονο? Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι σε κάποιους ανθρώπους αρεσουν διαφορετικα πράγματα τοτε τι να πω. Προσωπικα κατα 90% στο τελος το dark souls 3 θα το βαλω πανω απο το bloodborne και οχι επειδη εχει 150 χιλιάδες οπλα.

 

Τελικα δεν μας ειπες εχει greatshields το dark souls 3 ή το bloodborne τις αφαιρεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι μια μεγαλη πλειοψηφια σε αυτο το section ειναι ps4 fanboys και τα λενε αυτα μονο και μονο για να νιωθουν οτι ο exclusive τιτλος τους ειναι καλυτερος. Διαφορετικα παιχνιδια και διαφορετικες προτιμησεις σιγουρα, και εγω εριξα 250h+ στο bloodborne μου αρεσε πολυ αλλα δεν μπορω να μην πω τα αρνητικα.

 

Ναι ευτυχως εχει greatshields και ξερεις τι ανετα παιζω και το τερματιζω και χωρις καμια απλα μου αρεσει το look τους και οχι τα μπιστολια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twitch εννοω speedrunners ατομα γνωστα που παιζουν pvp κτλπ οχι τον γενικο πληθυσμό αλλα ..insomnia ok...

Ναι... το insomnia φταίει. Γιατί ως γνωστών όλοι όσοι συμμετέχουμε εδώ, ξεχνάμε να μυρίσουμε τα δάχτυλα μας για να καταλάβουμε ότι όποιος λέει "κόσμος" στην πραγματικότητα εννοεί "speedrunners" και όχι το γενικό πλυθησμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι μια μεγαλη πλειοψηφια σε αυτο το section ειναι ps4 fanboys και τα λενε αυτα μονο και μονο για να νιωθουν οτι ο exclusive τιτλος τους ειναι καλυτερος.

Μα βρε ADHD αυτο δεν κανεις εσυ ουσιαστικα?

 

Παρε τα σχολια σου για τα ps exclusives διαχρονικα και παρε και των υποτιθεμενων sony fanboys για οποια παιχνιδια θες.

Εκει ισως διαπιστωσεις οτι εσυ το κανεις κυριως και οχι οι αλλοι.

Η το κανεις συνειδητα και μας τρολλαρεις ενω ξερεις τι μπορει να ισχυει( :P) η το ασυνειδητο κανει...παρτυ στην κριση σου και διαμορφωνει τις αποψεις σου χωρις να το παρεις χαμπαρι. :P.

Δεν μπορει να τυχαινει σε οτι ειναι ''sony'' να εχεις συγκεκριμενες αποψεις.

 

Εγω δεν λεω οτι ειναι καλυτερο τo bloodborne αλλα αυτο βλεπω να λενε οι περισσοτεροι που τα εχουν παιξει ΟΛΑ. Και οι κριτικοι κτλ.

Η αποψη μου θα ειναι μια απο τις μυρια, λιθαρακι στην κοινη γνωμη.

 

Στοιχηματιζω οτι το demons souls δεν το αγγιξες καν, επειδη ηταν ''sony''(και αν το επαιξες δεν θα σου αρεσε) η αν συνεχιζαν να ειναι exclusives souls δεν θα σου αρεσε κανενα.

 

YΓ.Τωρα πως γινεται να εχουν δουλεψει 2 ομαδες(from software-sony japan) και να ειναι κατωτερο, θελει προσπαθεια απο μεριας τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα βρε ADHD αυτο δεν κανεις εσυ ουσιαστικα?

 

Παρε τα σχολια σου για τα ps exclusives διαχρονικα και παρε και των υποτιθεμενων sony fanboys για οποια παιχνιδια θες.

Εκει ισως διαπιστωσεις οτι εσυ το κανεις κυριως και οχι οι αλλοι.

Η το κανεις συνειδητα και μας τρολλαρεις ενω ξερεις τι μπορει να ισχυει( :P) η το ασυνειδητο κανει...παρτυ στην κριση σου και διαμορφωνει τις αποψεις σου χωρις να το παρεις χαμπαρι. :P

 

Εγω δεν λεω οτι ειναι καλυτερο τo bloodborne αλλα αυτο βλεπω να λενε οι περισσοτεροι που τα εχουν παιξει ΟΛΑ. Και οι κριτικοι κτλ.

Η αποψη μου θα ειναι μια απο τις μυρια, λιθαρακι στην κοινη γνωμη.

 

Στοιχηματιζω οτι το demons souls δεν το αγγιξες επειδη ηταν ''sony''(και αν το επαιξες δεν θα σου αρεσε) η αν συνεχιζαν να ειναι exclusives δεν θα σου αρεσε κανενα. Ειπαμε η συνειδητα τρολλαρεις η ασυνειδητα οτι γραφει sony ειναι και κατωτερο.

Τωρα πως γινεται να εχουν δουλεψει 2 ομαδες και να ειναι κατωτερο, θελει προσπαθεια.

Το εχασες το στοιχημα το αγαπημενο μου ειναι απο πλευρας lore κτλπ απλα το επαιξα αργοτερα και ηταν dead για να αφιερώσω περισσοτερες ωρες, αν το ειχα παιξει στην εποχη του θα ηταν ανετα το αγαπημενο μου. Ο χρονος θα δειξει για το bloodborne και το ds3, ειναι μερικα παιχνιδια που ξεκιναν εντυπωσιακα παιρνουν καλα reviews και μετα ο κοσμος τα ξεχναει και αλλα που παιρνουν μετριοτερες βαθμολογιες αλλα παιζονται για χρονια λογο content/variety κτλπ. Εγω δεν ειμαι biased παντως ειναι η γνωμη μου αφου τα εχω παιξει πρωτα ολα και αρκετα μαλιστα.

 

Βεβαια στο ps4 δεν εχει και τιποτα αλλο αξιολογο να παιξεις οποτε δεν μου κανει εντυπωση καποιος να παιζει ακομα bb.. :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το εχασα, γιατι οντως δεν το αγγιξες τοτε :P

Υποθετω γιατι ηταν exclusive (ειλικρινα δεν θα το υπεθετα αν δεν ειχα διαβασει σχολια σου για ολα τα ps exclusives) Ειχε γινει χαμος τοτε για να μην το ξερεις αλλωστε, GOTY και τετοια.

Μετα ομως αφου εγινε multiplatform...

 

Εχασα το δευτερο μερος ομως που λες οτι θα ηταν απο τα αγαπημενα σου. Με εξεπληξες :P

 

 

Βεβαια στο ps4 δεν εχει και τιποτα αλλο αξιολογο να παιξεις οποτε δεν μου κανει εντυπωση καποιος να παιζει ακομα bb.. :P :P

Aν αγοραζεις ps4 μονο το 1/10 η 1/20 της βιβλιοθηκης της κονσολας , δεν φταιει το ps4 αλλα το πως δουλευουν οι επιλογες σου. :P

Εδω καλα καλα με το ps3 δεν εχω τελειωσει και μιλαμε για βιβλιοθηκη του 4?.

To dark souls 3 υπαρχει και σε ps4 γιατι ο αλλος να παιζει BB? Αν εχεις PS τα εχεις ολα της σειρας αλλωστε. 

 

 

Γενικα παντως απο τους περισσοτερους σε συνδιασμο με τις κριτικες διαβαζω οτι demons souls,dark souls1 και bloodborne ειναι τα καλυτερα.

Τωρα τα γουστα διαφερουν. Πχ εσυ ησουν φαν του 2 απο οτι θυμαμαι. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αγγιξα οταν βγηκε γιατι ημουν στρατο και γιατι δεν ηταν ιδιαιτερα γνωστο πιο πολυ μια μεριδα niche ατομων το επαιζε, με το ds1 εγινε γνωστη η σειρα περισσοτερο, ειπες οτι δεν το αγγιξα επειδη ηταν σονυ και αν το αγγιξα δεν θα μου αρεσε, τιποτα απο τα 2 δεν ισχυει αρα το εχασες.. :P

 

Ακομα δεν το τελειωσαμε κατσε να δουμε, εγω κοντα στις 40 ωρες ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια τιποτα μονο οτι προς το παρον μου αρεσει αρκετα περισσοτερο απο το bb και μονο λογο ποικιλίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που δεν εχω χασει(ουτε εχω νικησει), ειναι για το αν θα τα επαιζες αν εμεναν ps exclusive(ολα της FS). Mπορει ναι μπορει και οχι.

Κατι που δεν θα μαθουμε ποτε. :P

 

Τεσπα για να μην βγαινουμε και κι αλλο offtopic, καλoπαιχνιδο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αγγιξα οταν βγηκε γιατι ημουν στρατο και γιατι δεν ηταν ιδιαιτερα γνωστο πιο πολυ μια μεριδα niche ατομων το επαιζε, με το ds1 εγινε γνωστη η σειρα περισσοτερο, ειπες οτι δεν το αγγιξα επειδη ηταν σονυ και αν το αγγιξα δεν θα μου αρεσε, τιποτα απο τα 2 δεν ισχυει αρα το εχασες.. :P

 

Ακομα δεν το τελειωσαμε κατσε να δουμε, εγω κοντα στις 40 ωρες ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια τιποτα μονο οτι προς το παρον μου αρεσει αρκετα περισσοτερο απο το bb και μονο λογο ποικιλίας.

 

Ξεκολλα.Απο τη στιγμή που λεει ότι δε το έπαιξες τότε δε το έπαιξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκολλα.Απο τη στιγμή που λεει ότι δε το έπαιξες τότε δε το έπαιξες.

Aπο το πρωτο ποστ γραφω ''αν το επαιξες κτλ κτλ''.

Παραδοσιακα διαβαζεις οτι θελει το κεφαλακι σου.

 

gkalas-->

-Μισει τα uncharted και αγαπα τα TR.

-Μας μιλαει για ισχυ(pc), σαπακια(ps4-one) και αποθεωνει...wiι u

-Προσπαθει να δικαιολογησει με επιχειρημα...την μαγεια, αυτα που εγραφε στο παρελθον(τον προειδοποιησαμε οτι δεν ειναι ετσι).

-Υποστηριζει οτι παιρνουμε τα αποφαγια των souls οι ps users, οταν αυτος παιρνει οτι απομενει.

Και νομιζει οτι μας την λεει και απο πανω σημερα για πραγματα που ουτε καν διαβασε.

 

ΥΓ. Εχεις την αναγκη τα πεταγεσαι  και να πιανεσαι απο αλλους. Σε εχει πειραξει πολυ ολο αυτο. Δεν ειναι κ λιγα.

Στην επομενη γενια θα εχεις μαθει :)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το άφησε το twitch" - ADHD

 

Απλά το γυρίζουμε σε shitposting όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα βλέπω. Spoiler alert, ένα reality check:

 
Επειδή οι εταιρίες δουλεύουν με budget και deadlines, τον ίδιο χρόνο και χρήμα που αφιερώνουν για 300 όπλα και variation, ξοδεύουν και για 50 trick weapons. Εκτος και άμα κάνει κάτι τραγικά λάθος η From Software, το δεύτερο πάντοτε θα έχει καλύτερη ποιότητα λόγο καλύτερου filtering του τι μπαίνει και τι όχι στο game. Και μέχρι στιγμής, κανένα όπλο στο Ds3 δεν μου έχει δώσει την ίδια ευελιξία και moveset που συνήθισα στο BB που απλά επαληθεύει αυτό που λέω.
 
Αλλα ξέρω ήδη την απάντηση, είμαι fanboy εγώ που τολμάω να πω κάτι αρνητικό για αυτό το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ που είναι τόσο καλο που ξεπερνάει τα όρια της λογικής, των επιχειρήσεων, του time and budget management. Praise the Sun!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος με το bloodborne είναι ότι στέκεται σαν ξεχωριστός τίτλος και δεν είναι dlc σε κάποιο από τα soul games. Θα μπορούσε κάλλιστα να λειτουργήσει και σαν class. Από κει και πέρα περίμενα επιστροφή στις ρίζες από το ds3 που αν και το κάνει σε κάποια πράγματα σε άλλα μοιάζει υπερβολικά με το bb. Προσωπικά απογοητεύτηκα γιατί σαν τον τελευταίο τίτλο της σειράς περίμενα να κρατήσει την δική του ταυτότητα και όχι να είναι μια μίξη με έναν άλλο τίτλο που θέλει να του μοιάζει. Και για να μην παρεξηγηθώ θεωρώ το bb πολύ καλό παιχνίδι αλλά με πολύ light περιεχόμενο που έχει σαν αποτέλεσμα φυσικά να μην έχει και το βάθος των ds. Με τον καιρό ο κόσμος θα το θυμάται σαν μια ευχάριστη έκπληξη ανάμεσα στα souls και πιο πολύ σαν ένα παιχνίδι για να καλύψει την αναμονή για το επόμενο ds. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περιοχες μεχρι στιγμης ειναι μια και μια.Το Heavy Greataxe δεν καταλαβαινει τιποτα, μου φαινεται θα το κρατησω μεχρι το τελος.

 

Ποιο greatsword ειναι καλυτερο απο την ψυχη των watchers?Farron's ή Wolf Knights?

 

 

 

:mellow: "Καλυτερο σαν DLC το bloodborne" Ρε τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα?Πως στο καλο να σας παρουμε στα σοβαρα?

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με βαση κριτικες το bloodborne θεωρειται το καλυτερο παιχνιδι της From software. Αν θελουμε να συγκρινουμε με καποιον κοινο παρονομαστη δηλαδη.

 

Απο κει και περα ο καθενας εχει τις προτιμησεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...