Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με νοιάζει άμα είναι Bloodborne ή όχι, εμενα με χαλάει που είναι απλουστευμένο το gameplay γιατί πρέπει να έχεις 130 variation του "Steel Broadsword" για να είναι ευχαριστημένοι οι fan των Souls. Εν τέλη σίγουρα έχει περισσότερο variation στα builds, αλλα κανένα δεν έχει το βάθος που έχει το BB. Περίμενα κάτι διαφορετικό από το Ds3 από την στιγμή που βγήκε μετά το Bloodborne, αυτή τη στιγμή από ότι έπαιξα άμα μου έλεγες ότι αυτό το game βγήκε πριν το Bloodborne δεν θα είχα και πολλά επιχειρήματα για να υποστηρίξω το αντίθετο.

 

Τα weapon arts μου είχαν αρέσει σαν ιδέα γιατί μοιάζανε λίγο με τα trick weapons αλλα από ότι βλέπω στο game είναι απλά ένα attribute που το έχουν κάνει copy paste σε όπλα και το gameplay δεν αλλάζει ουσιαστικά με κανένα όπως γινόταν στο Bloodborne. Την κριτική την κάνω γιατί άρχισα το game περιμένοντας μια ουσιαστική βελτίωση του gameplay στην φόρμουλα των Dark So.uls, κάτι που δεν έχω δει μέχρι στιγμής.

???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???????

 

Trick weapons = πιο βαθύ moveset/flexibility. Επίσης η διαφορα ότι άμα κανεις lock κάνει dash άμα δεν έχεις lock κανεις roll dodge. Τα gems + το weapon lvl + περισσότερη προσοχή στο balance και την ποιότητα των οπλων γιατί δεν υπάρχει 40% + filler σαβούρα. Serrated + holy damage hidden stat, εχθροί που αλλάζουν moveset ανάλογα με το insight που έχεις... And the list goes on. Δεν νομίζω ότι είναι rocket science να καταλάβεις ότι τα όπλα στο Ds3 έχουν 1/4 από το moveset που έχουν τα όπλα στο Bloodborne.

 

Edit: Δες για το Ludwigs πχ, 3-4 όπλα worth of moveset σχετικα με όπλο στο Ds3

 

imag06720muau.jpg

imag0673ifuq1.jpg

 

Σίγουρα, άλλοι παίζουν διαφορετικά τα Souls games, κάποιοι ψάχνουν περίεργα build τα επόμενα 2 χρονια, κάποιοι άλλοι απλά παίζουν για να απολαύσουν το game 2-3 φορες (όπως εγώ) χωρίς να ψάχνουν 150 όπλα. Λογικό είναι να μου αρέσει περισσότερο το BB που βάζει ποιότητα πάνω από ποσότητα αλλα δεν περιμένω όλοι να παίζουν με τα ίδια κριτήρια, απλά μου έκανε εντύπωση πως πήγανε από το Bloodborne στο Ds3 (θα μου πεις 1-2 χρονια max είχανε dev cycle).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To bloodborne μπορει να χει 30-40 οπλα με μεγαλο moveset αλλα το dark souls εχει 100 οπλα,χωρις να μετραω καν miracles sorceries pyromancies.Το Dark Souls εχει και ποιοτητα και ποσοτητα,ενω το Bloodborne εμεινε μονο στην ποιοτητα.Πραγματικα εισαι ο μονος ανθρωπος ο οποιος λεει οτι το Bloodborne εχει περισσοτερο βαθος σε builds,τι να πω σηκωνω τα χερια ψηλα.

 

 

Το bloodborne ηταν ξεκαθαρα meele oriented game και σε αυτο παιρνει αριστα,αλλα τα υπολοιπα playstyles ειναι ανυπαρκτα και δυστυχως για αυτον τον λογο "ξεθωριασε" ευκολα στην μνημη μου. Δεν ακουμπαει καν το replayability των Souls games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι σου λέω ότι 100 όπλα δεν μου λένε τίποτα αν το moveset τους είναι τόσο περιορισμένο. Το Uchikatana είναι poor man's Chikage για παράδειγμα. Αλλα δεν πρόκειται να σου αναλύσω κάτι τόσο εμφανές, απλά μαθηματικά είναι: περιορισμένο moveset = πολλά όπλα = αρκετά από αυτά είναι σαβούρα = πιο gimmicky και varied builds λόγο αυτού vs περιορισμένος αριθμός οπλων = μεγαλύτερο moveset και καλύτερη ποιότητα γιατί είναι πιο προσεγμένα = ποιότητα αλλα εις βάρος των gimmicky builds. 

 

Τα έλεγα όταν γκρινιάζανε για πολλά όπλα στο Bloodborne ότι πολλά όπλα σημαίνει χειρότερο combat και στην τελική χειρότερο gameplay. Άμα τώρα μου έλεγες άμα θέλω Dark Souls 3 με 150 διαφορετικά Katana ή Dark Souls 3 με 40-50 trick weapons δεν θα είχα κανένα δισταγμό να διαλέξω το δεύτερο. Και απ' ότι κατάλαβα μπερδεύεις το βάθος με το εύρος, δεν είναι το ίδιο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν και scaling τα οπλα δεν ειναι μονο το moveset, επισης στο ds3 εχουν και τα special attacks, πολυ μεγαλυτερο βαθος εχει απο το bloodborne, εδω ειμαι 80 level και δεν φτανει ουτε για πλακα για το build που θελω στο bb ήσουν gg με τοσο. Το bloodborne ηταν καλο αλλα δεν ακουμπησε κανενα souls, φανηκε και απο το ποσο γρηγορα το αφησε ο κοσμος και στο twitch και εδω, για το ds3 θα δουμε πως θα ειναι, προς το παρον το θεωρω ηδη ανώτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bloodborne ηταν καλο αλλα δεν ακουμπησε κανενα souls, φανηκε και απο το ποσο γρηγορα το αφησε ο κοσμος και στο twitch και εδω

Το άφησε γρήγορα ο κόσμος;;; Μήπως τρολλάρεις λίγο;

Οι περισσότεροι έχουν ρίξει 3-4 playthrough. Εν το μεταξύ το thread είναι ακόμα active... Έχει περάσει ένας χρόνος, πόσες φορές δηλαδή θα πρέπει να το τελειώσουμε για να θεωρήσεις ότι δεν το αφήσαμε γρήγορα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι ''sony'' το bloodborne και δεν υπαρχει στο pc:P

Αυτο απο μονο του το κανει χειροτερο(αν και ειναι το καλυτερο κατα γενικη ομολογια).

Το insomnia ειναι προβλεψιμο εδω και χρονια για τα ''tastes''.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουραστικη συζητηση τα εχουμε πει εκατο φορες, αλλες προτιμησεις εχει ο ενας αλλες ο αλλος.

 

 

Απλα οταν διαβαζεις οτι εξαιτιας του Bloodborne μπορει να μην εχει Greatshields(!) ολοκληρο dark souls ε τοτε ξεφευγει λιγο το πραγμα

 

Επισης το twitch  πλεον ειναι επιχειρημα αληθεια? :P  Εκει που τα πιο δημοφιλη παιχνιδια ειναι τα διαφορα MMO οχι δεν μου κανει καμια εντυπωση αν δεν ειναι ψηλα το bloodborne.Δεν βλεπω και κανενα αλλο souls να ειναι ποτε ψηλα εκει περα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα με pyromancer και σκοπεύω να του ανεβάσω εκτός το intelligence για τα spells, το dexterity για τα finese weapons... εσείς που έχετε προχωρήσει ποια η γνώμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το twitch  πλεον ειναι επιχειρημα αληθεια? :P  Εκει που τα πιο δημοφιλη παιχνιδια ειναι τα διαφορα MMO οχι δεν μου κανει καμια εντυπωση αν δεν ειναι ψηλα το bloodborne.Δεν βλεπω και κανενα αλλο souls να ειναι ποτε ψηλα εκει περα

Εντωμεταξυ το bloodborne ειχε βγει για 30 εκ συστηματα(ps4) ενω το dark souls 2(με το οποιο ουσιαστικα το συγκρινει ο φιλτατος ADHD), ειχε βγει για 200+ μυρια. ps3-360-ps4-Xbox one και pc.

 

Φυσικα και δεν μπορει να τα συγκρινουμε ετσι.

 

Στο μετασκορ ειναι ανωτερο το bloodborne(αν θελουμε να παιξουμε με ιδιους ορους), αλλα εκει φανταζομαι πληρωνονται και παει λεγοντας...

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αν θελεις να κραξεις θα κραξεις παει και τελειωσε.

 

Ξεκίνησα με pyromancer και σκοπεύω να του ανεβάσω εκτός το intelligence για τα spells, το dexterity για τα finese weapons... εσείς που έχετε προχωρήσει ποια η γνώμη σας?

Μια χαρα και μπορεις να βρεις πολυ καλο dexterity weapon νωρις νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mercenary Πηρε κανεις???? πως παει?αντεχεται ? γιατι ξεκινησα και γω με αυτον αλλα το αφησα οπως προ-ειπα σε προχθεσινο ποστ για να τελειωσω το quantum break (Που το εκανα εχθες) και σημερα θα ξαναπιαστω με το ds3...να ξερω μην φαω καμια ηττα δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άφησε γρήγορα ο κόσμος;;; Μήπως τρολλάρεις λίγο;

Οι περισσότεροι έχουν ρίξει 3-4 playthrough. Εν το μεταξύ το thread είναι ακόμα active... Έχει περάσει ένας χρόνος, πόσες φορές δηλαδή θα πρέπει να το τελειώσουμε για να θεωρήσεις ότι δεν το αφήσαμε γρήγορα;

wow, τοσα εκανα τις πρωτες 10 μερες... Το ds1 παιζεται ακομα και σημερα active οπως και το 2 τωρα τι να σου πω.

 

bloodborne και ps4 μονο οκ, παω να τελειωνω με το 3 σιγα σιγα να επιστρεψω στο bb με τη μεγαλη ποικιλια.. Twitch εννοω speedrunners ατομα γνωστα που παιζουν pvp κτλπ οχι τον γενικο πληθυσμό αλλα ..insomnia ok...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...