Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο youtube gameplay videos θα κρινω.

Εμενα μου δινει την εντυπωση οτι ειναι λιγο πιο καλο απο το Bloodborne. Εχει διατηρησει ομως το σκοταδι και τη μουντηλα του. Ειναι ψυχοπλακωτικο. Δεν εχει τοσο μεγαλη ποικιλια σε περιοχες οπως το DS1. Εκεινο ηταν ποιηση, οχι παιχνιδι.

Για να εξηγησω τι εννοω, οτι η μια περιοχη ειναι ιδια με την αλλη στα χρωματα. Ειναι κουραστικο σε αυτο το θεμα οπως και το Bloodborne.

Αν και υπαρχουν στιγμες που μενεις με το στομα ανοιχτο. Σε σημεια που βλεπεις τις περιοχες που προκειται να επισκεφθεις.

Κατα τα αλλα δανειζεται παρα πολλα στοιχεια απο Demon Souls, Dark Souls 1 και το art style του Bloodborne.

 

Βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα αλλα μου δινει την εντυπωση οτι δε φτανει το DS1 σε ποιοτητα. Το DS1 σου χαρασεται στο μυαλο. Κι εχεις συνεχεια την επιθυμια να το ξαναπαιξεις. 5-20-30 φορες ακομα και παλι δε το χορταινεις. Με το DS3 δε μου φενεται να συμβαινει αυτο.

Δε ξερω αν το πιασω στα χερια μου μπορει να αλλαξω γνωμη.

 

Για τη δυσκολια, στην αρχη ειναι πανευκολο. Μετα τους βαλτους γινεται παλουκι. Αυξανεται η δυσκολια αποτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε αυτό, το DkS1 σου χαράσεται στο μυαλό σαν Caryll run ένα πράμα  :lol:  , ότι λες έχεις δίκιο για το παιχνίδι.

 

Στο 3 είμαι ακόμα στην αρχή αλλά δεν το κόβω να συγκρίνεται με το ΒΒ στην σκοταδίλα/καφρίλα... εκτός και αν αρχίζει ο chosen undead και μαζεύει έμβρυα, σπληνάντερα και διάφορα άλλα αηδιαστίκα. Είδωμεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keropi, το DS1 ειναι απιστευτο παιχνιδι. Μαλλον ειναι απιστευτο "ταξιδι". Το συγκρινω με του Ομοιρου την Ηλιαδα.

 

Εννοείται, τέτοιο feeling δεν το κόβω να το ξανανοιώθω... κανονικά έπρεπε να το βγάζανε remaster μαζί με το Demon's για ps4 , εκεί θα έπεφτε το κάψιμο της αρκούδας με κανα 500ρι ώρες πάλι  ;)

 

Κάτι αντίστοιχο του forest υπάρχει στο 3; ξέρει κανένας; free-for-all PvP φάση και έτσι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνουσα απο τα seven και 1 που εφεραν για x1 δεν το αγγιζει κανενας , τα 3 για ps4 εχουν φυγει.

Αφου το φερανε και για XboxOne παλι καλα καθως στα δικα μου εχουν σταματησει να φερνουν παιχνιδια εκτως του πρωτου ετους κυκλοφοριας.

 

Βεβαια και η ενοικιαση ειδικα οταν γινεται μεσοβδομαδα ειναι οτι χειροτερο καθως θα ερθει η χρεωση μετα στο Θεο :D

Απο youtube gameplay videos θα κρινω.

Εμενα μου δινει την εντυπωση οτι ειναι λιγο πιο καλο απο το Bloodborne. Εχει διατηρησει ομως το σκοταδι και τη μουντηλα του. Ειναι ψυχοπλακωτικο. Δεν εχει τοσο μεγαλη ποικιλια σε περιοχες οπως το DS1. Εκεινο ηταν ποιηση, οχι παιχνιδι.

Για να εξηγησω τι εννοω, οτι η μια περιοχη ειναι ιδια με την αλλη στα χρωματα. Ειναι κουραστικο σε αυτο το θεμα οπως και το Bloodborne.

Αν και υπαρχουν στιγμες που μενεις με το στομα ανοιχτο. Σε σημεια που βλεπεις τις περιοχες που προκειται να επισκεφθεις.

Κατα τα αλλα δανειζεται παρα πολλα στοιχεια απο Demon Souls, Dark Souls 1 και το art style του Bloodborne.

 

Βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα αλλα μου δινει την εντυπωση οτι δε φτανει το DS1 σε ποιοτητα. Το DS1 σου χαρασεται στο μυαλο. Κι εχεις συνεχεια την επιθυμια να το ξαναπαιξεις. 5-20-30 φορες ακομα και παλι δε το χορταινεις. Με το DS3 δε μου φενεται να συμβαινει αυτο.

Δε ξερω αν το πιασω στα χερια μου μπορει να αλλαξω γνωμη.

 

Για τη δυσκολια, στην αρχη ειναι πανευκολο. Μετα τους βαλτους γινεται παλουκι. Αυξανεται η δυσκολια αποτομα.

Προσωπικα οσο εχω παιξει ως τωρα(7bosses down αλλα εχω δει και τα 2 τελευταια σε spoiler δυστηχως),το θεωρω το πιο ολοκληρωμενο dark souls παιχνιδι της σειρας και αρα(εν μερη)το καλυτερο για αυτο το λογο.

 

Απευθυνεται και καλυπτει αψογα και τους παλιους και τους νεους(να ο λογος γιατι εχουμε πολλα bonfire).

 

Και για το πρωτο DS να θυμισω οτι το κραξιμο ηταν μεγαλο οταν πρωτοβγηκε απο πλευρας δυσκολιας(τοτε ειμασταν ολοι νεοι στην σειρα εκτως απο αυτους που ειχαν παιξει το Demons),μεχρι που βγηκε στην φορα το κολπο για το op drake sword και ξαφνικα τσιμουδια ολοι :)

 

Επισης το πρωτο DS ειχε το καλο οτι απο πισω του ειχε μονο το Demons Souls(για τις οποιες παρομοιασεις με προηγουμενα παιχνιδια σε σχεση με το DS3)

 

Στο μονο πραγμα που παραδεχομαι το Dark Souls ειναι που πραγματικα μπορουσες να νιωσεις overpowered και αρα να απολαυσεις το παιχνιδι ειτε επαιζες hybrid class,ειτε pure(sorcerer,cleric,pyromancer,melee)κατι που στο δυο το γ@σανε με τα ηλιθια nerfs.

 

Επισης ειχε και memorable bosses.

 

Βεβαια ειχε μακραν το χειροτερο last boss ολης της σειρας απο πλευρας δυσκολιας και απο οτι φενεται το DS3 εχει το καλυτερο boss(σε δυσκολια)ολης της σειρας.

 

Γιαυτο και νομιζω οτι ειναι λιγο αυστηρο το να λεμε οτι το DS3 δεν ειναι τοσο αξιομνημονευτο(απο τωρα)οσο το DS για το οποιο βαζουμε μεσα και το dlc που βγηκε,οπως και στο DS2 αλλο παιχνιδι χωρις και αλλο με τα Dlc.

 

Για την δυσκολια στις περιοχες συμφωνω απολυτα,και οπως ειπα και πιο πανω υποθετω οτι εγινε επιτηδες και για τους καινουργιους της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρα Dark Souls πάντως, λες και η from φοβήθηκε να αλλάξει την φόρμουλα για να μην νευριάσει τους fan. Και γι' αυτό το λόγο έχοντας παίξει γύρω στις 6-7 ώρες μπορώ να πω πως σίγουρα πάει βήματα πίσω σε σχέση με το Bloodborne στα του gameplay. Τίποτα μέχρι στιγμής δεν με έχει ξαφνιάσει ή εντυπωσιάσει, πεπατημένα μονοπάτια παντού, απλά είναι ένα mix που απλά δουλεύει οποτε δεν μπορείς να πεις ότι είναι κακό ή μέτριο παιχνίδι, είναι πολύ καλο, απλά το Dark Souls 3 δείχνει όντως ότι η From πρέπει να σταματήσει με τα Souls, εκτος και άμα αλλάξει κάτι ριζικά η σειρά δεν έχει πολλά καινούργια πράματα να δείξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουνε πει ότι το 3 θα είναι το τελευταίο Dark Souls - μια πολύ καλή απόφαση. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μη δούμε κάποιο καινούριο ΙΡ που να χρησιμοποιεί τα *souls mechanics οπότε θα είμαστε καλυμμένοι στο μέλλον.

Χρειάζεται κάτι φρέσκο , όπως ήταν το ΒΒ πχ για να πάει μπροστά η ιστορία, ελπίζω μόνο να μη βγάλουν κανα περίεργο με robots/mecha  :lol:

Το έχω φτάσει στο halfway fortress στο sacrifice road, δεν έχω προχωρήσει παραπέρα αλλά δείχνει ότι είναι πραγματικό forest η περιοχή  ^_^ . Στο boss/δέντρο που έχει πιο πριν δεν μπήκα ακόμα, θυμάμαι είχα δει λίγο σε video και το άφησα να ανεβάσω κανα level   (κοινώς την έκανα με ελαφρά  :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dark soul 1 ηταν κατι μαγευτικο κ τρομερο κ μακαρι να βγει σε remastered, ειναι το καλυτερο ολων. Αλλα το 3 οσο εχω παιξει μεχρι στιγμής με εχει πωρώσει απιστευτα, ναι εχουν απλοποίηση καποια πραγματα κ στα δινει αμεσως στο πιατο (κακος για εμενα) για να μην προκαλεσει συγχηση σε οσους θα παιξουν πρωτη φορα soul παιχνιδι, απο εκει κ περα ομως το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο κ φαινεται ο τελειος επίλογος αν οντως ειναι το τελευταιο dark soul.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανικος χθες στο keep.Invaders καθε 2 λεπτα,npc invaders να χτυπανε τα μπλε/κοκκινα phantoms και απο κοντα και δυο τεραστιοι καβουρες!Level 40 με 32 STR ΚΑΙ +4 Heavy GreatAxe.

 

Είναι σίγουρα Dark Souls πάντως, λες και η from φοβήθηκε να αλλάξει την φόρμουλα για να μην νευριάσει τους fan. Και γι' αυτό το λόγο έχοντας παίξει γύρω στις 6-7 ώρες μπορώ να πω πως σίγουρα πάει βήματα πίσω σε σχέση με το Bloodborne στα του gameplay. Τίποτα μέχρι στιγμής δεν με έχει ξαφνιάσει ή εντυπωσιάσει, πεπατημένα μονοπάτια παντού, απλά είναι ένα mix που απλά δουλεύει οποτε δεν μπορείς να πεις ότι είναι κακό ή μέτριο παιχνίδι, είναι πολύ καλο, απλά το Dark Souls 3 δείχνει όντως ότι η From πρέπει να σταματήσει με τα Souls, εκτος και άμα αλλάξει κάτι ριζικά η σειρά δεν έχει πολλά καινούργια πράματα να δείξει.

 

Καταλαβαινω τι λες αλλα εισαι ακομα πολυ νωρις στο παιχνιδι.Δεν θα ελεγα οτι παει βηματα πισω σε σχεση με το Bloodborne αλλα επιστρεφει στο δρομο του πρωτου dark souls.

 

Πλακα εχει που οταν βγηκε το bloodborne καποιοι ειχαν παραπονο οτι δεν ειναι dark souls και τωρα για το 3 αλλοι λενε οτι δεν ειναι bloodborne!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα εχει που οταν βγηκε το bloodborne καποιοι ειχαν παραπονο οτι δεν ειναι dark souls και τωρα για το 3 αλλοι λενε οτι δεν ειναι bloodborne!

 

Δεν με νοιάζει άμα είναι Bloodborne ή όχι, εμενα με χαλάει που είναι απλουστευμένο το gameplay γιατί πρέπει να έχεις 130 variation του "Steel Broadsword" για να είναι ευχαριστημένοι οι fan των Souls. Εν τέλη σίγουρα έχει περισσότερο variation στα builds, αλλα κανένα δεν έχει το βάθος που έχει το BB. Περίμενα κάτι διαφορετικό από το Ds3 από την στιγμή που βγήκε μετά το Bloodborne, αυτή τη στιγμή από ότι έπαιξα άμα μου έλεγες ότι αυτό το game βγήκε πριν το Bloodborne δεν θα είχα και πολλά επιχειρήματα για να υποστηρίξω το αντίθετο.

 

Τα weapon arts μου είχαν αρέσει σαν ιδέα γιατί μοιάζανε λίγο με τα trick weapons αλλα από ότι βλέπω στο game είναι απλά ένα attribute που το έχουν κάνει copy paste σε όπλα και το gameplay δεν αλλάζει ουσιαστικά με κανένα όπως γινόταν στο Bloodborne. Την κριτική την κάνω γιατί άρχισα το game περιμένοντας μια ουσιαστική βελτίωση του gameplay στην φόρμουλα των Dark Souls, κάτι που δεν έχω δει μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...