Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι αλλο το ενα αλλο το αλλο οριστε εβαλα κομμα το αλλαξα, δεν ειπα οτι τα εκανα ολα αυτα στο πρωτο playthrough ng++7 ειμαι ffs.. Πρωτο playthrough ηταν sorcerer, μετα εκανα αλλο char quality build και απο κει και περα τα δοκιμασα σχεδον τα παντα. Str/faith hybrid ηταν η τελευταια μου επιλογη και αν ειχαν φαει nerf παλι ειχα το heavy hitting και τα spells για utility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια κανεις δεν παραπονιοταν  οταν εβγαζες τον Vendrick με 3-4 spells σε 15 δευτερολεπτα... :X

Τα nerf σε spell/miracles και οπου αλλου μπηκαν(ακομα και σε οπλα)περισσοτερο στα Dlc ηταν που πονεσαν γιατι ηταν σχεδον αχρηστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια κανεις δεν παραπονιοταν  οταν εβγαζες τον Vendrick με 3-4 spells σε 15 δευτερολεπτα... :X

Μετα τα nerf το επιασα εγω το game οποτε δεν ξερω, βασικα δεν ηξερα καν οτι ειχαν φαει nerf οταν ξεκινησα faith build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειμαι σιγουρος για το content και την ποικιλια, 30 ωρες λενε main οταν στο ds2 ημουν στις 90 στο πρωτο playthrough,  ειχα γενικα απειρους συνδυασμούς weapons/armors/shields, εριχνα farming για να κανω +5 ολα τα boss weapons που ηθελα ολα τα armor διαφορα greatshields, φαρμαρα τα sunlight spears, pvp στο iron keep κτλπ. Εκει ειναι η διασκεδαση για εμενα και εχω την αισθηση οτι δεν θα ξαναδουμε souls με το content του 2, το bloodborne εκανε μεγαλο κακο τελικα imo..

 

Μη χαλαμε το hype ομως και παλι θα ειναι καλυτερο απο το 99.9% των games εκει εξω και εσυ zeke το παρακανεις οκ σου χαλασε το game επειδη ειδες κατι στα mechanics, ενταξει εχεις κατι καλυτερο να παιξεις η απλα σου αρεσει η elitist γκρινια(το ιδιο κανω εγω στο hardware παντως)?? :P Προτιμας να κανεις το 1000ο run στο bloodborne?? :P

 

 

Θα συμφωνησω,το DS2 ειχε πραγματικα πολυ content τοσο σε πιστες οσο και σε items και πολλα viable builds για pvp.Πραγματικα εξαιρετικο,ασχετα αν δεν εφτασε το level design του πρωτου.

 

Απο κει και περα,απ'οτι διαβασα το DS3 ειναι το μικροτερο απτα Souls αν το κανεις "speedrun".Ωστοσο εχει αρκετο optional content και επισης καθε πιστα ειναι κατα πολυ πιο συνθετη και μεγαλη απο τις αντιστοιχες του DS2 οποτε ισως εκει ωφειλετε στο οτι φαινεται μικρο,διοτι το DS2 ειχε πολυ content αλλα οι πιστες ηταν γραμμικες και επρεπε να  περασεις την πλειοψηφια του content για να το τερματισεις ενω στο DS3 ειναι πιο ευκολο να skippαρεις καταλαθος content,απο αυτα που εχω διαβασει.Ασε που εχουμε και τα DLC και δεν γνωριζουμε αν θα ναι μικροτερα η μεγαλυτερα απτα Lost Crowns στο DS2

 

οσον αφορα την πληθορα οπλων στο DS2 ηταν οντως μεγαλη,αλλα μην ξεχνας οτι πολλα οπλα μοιραζονταν το ιδιο moveset.Απ'οτι ειχα διαβασει ο Miyazaki συγχωνευσε ολα τα οπλα με ιδιο moveset στο DS3,οποτε ακομα και λιγοτερα οπλα να εχουμε,πρακτικα θα χουμε περισσοτερα(βαλε και τα weapon arts ) ;)

 

All in all,απτα reviews επεσε πολυ κριτικη στα τεχνικα θεματα και στο Souls fatigue και φαντασου παλι εχει 90 στο metacritic..Αν ηταν  το πρωτο της σειρας και οχι το 3ο ισως να ειχε το ιδιο και μεγαλυτερο impact απτο DS1.Ακομα και ο Van Ord που εκανε παλαιοτερα τα reviews στο gamespot, ειπε οτι το μεγαλυτερο μειονεκτημα του DS3 ειναι το οτι ειναι το 3o sequel της σειρας.

 

 

Παντω εχω ενα προαισθημα οτι το complete edition του DS3 θα βαζει ολα τα προηγουμενα κατω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω,το DS2 ειχε πραγματικα πολυ content τοσο σε πιστες οσο και σε items και πολλα viable builds για pvp.Πραγματικα εξαιρετικο,ασχετα αν δεν εφτασε το level design του πρωτου.

 

Απο κει και περα,απ'οτι διαβασα το DS3 ειναι το μικροτερο απτα Souls αν το κανεις "speedrun".Ωστοσο εχει αρκετο optional content και επισης καθε πιστα ειναι κατα πολυ πιο συνθετη και μεγαλη απο τις αντιστοιχες του DS2 οποτε ισως εκει ωφειλετε στο οτι φαινεται μικρο,διοτι το DS2 ειχε πολυ content αλλα οι πιστες ηταν γραμμικες και επρεπε να  περασεις την πλειοψηφια του content για να το τερματισεις ενω στο DS3 ειναι πιο ευκολο να skippαρεις καταλαθος content,απο αυτα που εχω διαβασει.Ασε που εχουμε και τα DLC και δεν γνωριζουμε αν θα ναι μικροτερα η μεγαλυτερα απτα Lost Crowns στο DS2

 

οσον αφορα την πληθορα οπλων στο DS2 ηταν οντως μεγαλη,αλλα μην ξεχνας οτι πολλα οπλα μοιραζονταν το ιδιο moveset.Απ'οτι ειχα διαβασει ο Miyazaki συγχωνευσε ολα τα οπλα με ιδιο moveset στο DS3,οποτε ακομα και λιγοτερα οπλα να εχουμε,πρακτικα θα χουμε περισσοτερα(βαλε και τα weapon arts ) ;)

 

All in all,απτα reviews επεσε πολυ κριτικη στα τεχνικα θεματα και στο Souls fatigue και φαντασου παλι εχει 90 στο metacritic..Αν ηταν  το πρωτο της σειρας και οχι το 3ο ισως να ειχε το ιδιο και μεγαλυτερο impact απτο DS1.Ακομα και ο Van Ord που εκανε τα reviews στο gamespot, ειπε οτι το μεγαλυτερο μειονεκτημα του DS3 ειναι το οτι ειναι το 3o sequel της σειρας.

 

 

Παντω εχω ενα προαισθημα οτι το complete edition του DS3 θα βαζει ολα τα προηγουμενα κατω ;)

Διορθωση αλλα δεν εχει κανει ολα τα reviews για τα ds παιχνιδια στο gamespot αλλα μονο για το demons Souls και Dark Souls 1 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειμαι σιγουρος για το content και την ποικιλια, 30 ωρες λενε main οταν στο ds2 ημουν στις 90 στο πρωτο playthrough,  ειχα γενικα απειρους συνδυασμούς weapons/armors/shields, εριχνα farming για να κανω +5 ολα τα boss weapons που ηθελα ολα τα armor διαφορα greatshields, φαρμαρα τα sunlight spears, pvp στο iron keep κτλπ. Εκει ειναι η διασκεδαση για εμενα και εχω την αισθηση οτι δεν θα ξαναδουμε souls με το content του 2, το bloodborne εκανε μεγαλο κακο τελικα imo..

 

Μη χαλαμε το hype ομως και παλι θα ειναι καλυτερο απο το 99.9% των games εκει εξω και εσυ zeke το παρακανεις οκ σου χαλασε το game επειδη ειδες κατι στα mechanics, ενταξει εχεις κατι καλυτερο να παιξεις η απλα σου αρεσει η elitist γκρινια(το ιδιο κανω εγω στο hardware παντως)?? :P Προτιμας να κανεις το 1000ο run στο bloodborne?? :P

 

κοιταξε να δεις, τουλαχιστον στο BB ξερεις οτι απο 1 weapon μονο μπορεις να κανεις 5-6 διαφορετικα builds, ηταν κατι σε quality>quantity στα οπλα το game σε σχεση με τα παλια souls.

 

και οντως το ds2 μπορει να εχει 300 οπλα παραπανω αλλα επειδη τα περισσοτερα δεν διαφερουν πολυ μεταξυ τους, ειναι too much για να κανεις dedicate builds πανω σε αυτα, οποτε ηταν πιο ευκολο να κανεις το κλασσικο min-max build και να εχεις 5-6 οπλα πανω σου για αυτο το build.

 

Στο DS3 τωρα, το SL meta λογικα θα σταματαει στα 120 level και επειδη υπαρχουν τα weapon arts (BB trick weapons wannabe) ισως θα ειναι πιο κοντα στην λογικη του BB.

 

Επισης θα καταλαβεις οτι δεν το παρακανω με αυτα που λεω, (θα παιξεις το game και θα το δεις).... Ειναι λιγακι χαζο να εχει fixαρει ποσα mechanics για το pvp gameplay και να εχει περασει την φιλοσοφια του fashion souls και το equip load απο το BB, και να τα μηδενιζει ολα! Μονο και μονο εαν δουλευει το poise για το armor θα εχει καποιο νοημα να φορας heavy με fat rolling. Αλλα τα dmg mitigation ειναι καρα-fail εντελως.

 

Γι'αυτο μιλαω για το μπασταρδεμα που εκανε,,,,δεν επρεπε να γραφει darksouls 3 αλλα bloodsouls 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή φαινόταν ότι Bloodbornίζει το DS3. Υποθέτω η Sony δεν έδωσε λεφτά, οπότε αντί για exclusive Bloodborne 2 μας προέκυψε το multiplatform Dark Souls 3.

 

Πάντως αυτά τα elitist παράπονα μου θυμίζουν τα παράπονα από βετεράνους των Uncharted 2-3 για το Uncharted 4 ότι μοιάζει με το TLOU σε μερικά πράγματα. :P

 

Θέλω να πω ότι πάντα ένα σημαντικό IP θα επηρεάζει άλλα παιχνίδια... get over it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν, γιατί προσπαθείς πάλι να δημιουργήσεις θέμα εκ του μηδενός;

 

Εμένα το point μου ήταν να δούμε λίγο πως λειτουργεί η ανθρώπινη ψυχολογία ασχέτως game... και ναι, αυτός που έχει φάει 500-1000 ώρες σε ένα οποιοδήποτε παιχνίδι (είτε λέγεται Mario, είτε Uncharted, είτε Souls) λέγεται βετεράνος και τρώει το ξενέρωμα της ζωής του όταν γίνονται μεγάλες αλλαγές στο gameplay. Σε τέτοια φάση είναι ο Zeke με το DS3 από ότι έχω καταλάβει. Κατανοητό;

 

Τώρα εσύ γιατί το θεώρησες ευκαιρία να πετάξεις την κακιούλα σου για ένα παιχνίδι που δεν σου αρέσει, δεν ξέρω... και αυτό καλύτερα να μην το αναλύσω από ψυχολογική σκοπιά.

 

Αν έχεις απορίες για το gameplay του Uncharted και τι αλλαγές έχουν γίνει στο 4, έλα να στις λύσω στο κατάλληλο νήμα. :)

 

Είναι σαν να σου δείχνει κάποιος το φεγγάρι κι εσύ να κοιτάς το δάχτυλο... αφού σου αρέσουν οι παρομοιώσεις, να κάνω κι εγώ μια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει το username του

Εμενα οχι και πρεπει να ειναι ο ιδιος που εγραφε ασυναρτησιες σε κατι vs topics.. :P :P

 

Ακου bedazzled με το ωραιο username για να καταλαβεις λιγο πως σκεφτομαι μιας και σε ενδιαφερει η ψυχολογια. Οταν ενα παιχνιδι βασιζεται στα mechanics στο competitive στοιχειο και γενικα εχει μεγαλη playerbase ειναι λογικο να ξενερωσει πολυς κοσμος και να υπαρξει backlash οταν αλλαξουν κατι. Πχ δεν πας στο csgo η στο dota να ριξεις ενα μεγαλο nerf η να αλλαξεις το gameplay τα παιχνιδια αυτα τα παιζουν εκατομμύρια online γινονται τουρνουα με επισης εκατομμυρια σαν επαθλο οποτε και θα γινει χαμος. Τωρα το uncharted ειναι ενα cinematic παιχνιδι που η πλειοψηφια θα κανει ενα playthrough των 10-15 ωρων και αυτο ηταν οποτε οι αλλαγες δεν εχουν κανενα impact. Το dark souls ειναι αλλη ιστορια αν αλλαξουν τα mechanics το παιζει περισσοτεροες κοσμος ειναι πιο competitive etc οποτε λογικο να υπαρχουν μεγαλυτερες αντιδρασεις.

 

Με καταλαβαινεις τωρα γιατι το ειπα?? Οχι για να πεταξω κακια απλα οσο προκαλεις και εσυ προκαλω και εγω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...