Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αφορμη το παραπανω ''unboxing''του παιχνιδιου(και στο steam ξεκινησε το pre download ηδη)ειπα να μπω στο σκρουτζ να δω μηπως κανενα καταστημα ειχε φερει νωριτερα το παιχνιδι.

Το αποτελεσμα ηταν να δω οτι ολα τα καταστηματα ανεβασανε την τιμη του παιχνιδιου

https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=dark+souls+3

 

Και το ακομα πιο τραγικο οτι μειωθηκαν και τα καταστηματα που φερνουν την apocalypse

https://www.skroutz.gr/s/8167575/Dark-Souls-III-Apocalypse-Edition-PS4.html

 

Τι καραγκιοζιλικια ειναι παλι αυτα????67ευρω για το απλο Dark Souls 3???Πανε με τα καλα τους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανόνας της προσφοράς-ζήτησης φίλε μου. Δεν γίνεται μόνο Ελλάδα αυτό με το DS3. Παίζει τρελό άρμεγμα του franchise.

 

Τουλάχιστον στο PC από authorized distributors (funstock digital) παίρνεις με λιγότερα λεφτά το παιχνίδι + season pass.

 

Πάντως στο γαλλικό amazon, η έκδοση για κονσόλες βρίσκεται ακόμα στα 54.99 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θα γίνει και με το Uncharted 4... ήδη οι συλλεκτικές είναι ψιλοεξαντλημένες από ό,τι ακούω. Να γιατί έχει νόημα το pre-order -> κλειδώνεις την τιμή προκαταβολικά.


πριν λίγο παρέλαβα απο acs ειχα κάνει preorder απο το public, οι servers δεν έχουν ανοίξει ακομα οποτε μονο offline για την ωρα :-D

 

Καλή φάση που το πήρες νωρίτερα... ελπίζω να το κάνουν και με άλλα παιχνίδια στο μέλλον. :P


Με αφορμη το παραπανω ''unboxing''του παιχνιδιου(και στο steam ξεκινησε το pre download ηδη)ειπα να μπω στο σκρουτζ να δω μηπως κανενα καταστημα ειχε φερει νωριτερα το παιχνιδι.

Το αποτελεσμα ηταν να δω οτι ολα τα καταστηματα ανεβασανε την τιμη του παιχνιδιου

https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=dark+souls+3

 

Και το ακομα πιο τραγικο οτι μειωθηκαν και τα καταστηματα που φερνουν την apocalypse

https://www.skroutz.gr/s/8167575/Dark-Souls-III-Apocalypse-Edition-PS4.html

 

Τι καραγκιοζιλικια ειναι παλι αυτα????67ευρω για το απλο Dark Souls 3???Πανε με τα καλα τους???

Πάρε άλλο ένα να αφηνιάσεις: http://www.e-shop.gr/dark-souls-ii-scholar-of-the-first-sin-p-PS4.00171

Προσφορά-ζήτηση... κυκλοφορία/hype DS3 -> αυξημένη ζήτηση για DS2. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θελετε να μου πειτε πως δεν σας εχει πιασει μια ανυπομονησια σε υπερθετικο βαθμο  που κοντευει επιτελους η στιγμη  ?

Λιγες ωρες εμειναν για το Επος  το καλυτερο φετινο παιχνιδια στο ps4  με δραματικη διαφορα !

Οσο για τον φιλο που παρελαβε Σαββατο   δεν εχω λογια ...Την καταρα μου να εχει :P

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θελετε να μου πειτε πως δεν σας εχει πιασει μια ανυπομονησια σε υπερθετικο βαθμο  που κοντευει επιτελους η στιγμη  ?

Λιγες ωρες εμειναν για το Επος  το καλυτερο φετινο παιχνιδια στο ps4  με δραματικη διαφορα !

Ωπα ρε συ αραξε λιγο......

 

το να κρινεις το game μονο απο ενα τιτλο επειδη λεγεται "dark souls 3" ειναι χαζο απλα.

 

αντικειμενικα αν ισχυουν ολα αυτα τα mechanics (εκτος του pvp), το learning curve, το μπασταρδεμα BB με DS και η γευση casua-λιας που σου αφηνει,,,αυτο δεν λεγεται επος,,,λεγεται πατος!

 

 

Ξερω οτι οι περισσοτεροι θα θαμπωθουν απο τα γραφικα, το περιβαλλον και αλλες τετοιες χαζομαρες λες και ειναι 5αχρονα που τρωνε παγωτο για πρωτη φορα, αλλα ας ειμαστε λιγακι ρεαλιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ρε συ αραξε λιγο......

 

το να κρινεις το game μονο απο ενα τιτλο επειδη λεγεται "dark souls 3" ειναι χαζο απλα.

 

αντικειμενικα αν ισχυουν ολα αυτα τα mechanics (εκτος του pvp), το learning curve, το μπασταρδεμα BB με DS και η γευση casua-λιας που σου αφηνει,,,αυτο δεν λεγεται επος,,,λεγεται πατος!

 

 

Ξερω οτι οι περισσοτεροι θα θαμπωθουν απο τα γραφικα, το περιβαλλον και αλλες τετοιες χαζομαρες λες και ειναι 5αχρονα που τρωνε παγωτο για πρωτη φορα, αλλα ας ειμαστε λιγακι ρεαλιστες.

Δεν με ενδιαφερουν καν αυτα που λες .

Τo game  το εχω δει ειναι  αψογο  εικαστικα  ,ατμοσφαιρα .level design ,gameplay  που εγινε λιγο πιο γρηγορο ,βελτιωθηκε σε ολους τους τομεις. Αρα θα ειναι και   το καλυτερο της σειρας και σιγουρα το καλυτερο στο ps4  μεχρι στιγμης . 

Εμενα αυτα με ενδιαφερουν κυριως . Tωρα αν το % damage  absortion einai flat  και η μαθηματικη φορμουλα  εχει δυο μεταβλητες και οχι 22 μου ειναι αδιαφορο.

Για μενα  η σειρα ειναι  μεσα στα καλυτερα  games ολων των εποχων  για αυτους τους λογους .Για rpg κονσολας μιλαμε     αλλιως  εχει mmorpg   sta pc  για χιλιαδες ωρες ασχολιας  και με κλασεις καλυτερο  kai pio hardcore pvp και πιστεψε με το ξερω πολυ καλυτερα απο σενα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε μάγκες που θα πέσει τσακωμός τώρα για παιχνίδι που δεν έχει βγει ακόμα... το παίζουμε και κρίνουμε , ούτε από video ούτε από screenshots... τώρα αν είναι ή όχι ο μεσσίας των *souls θα το δούμε μόλις το παίξουμε και ασχοληθούμε , όχι πιο πριν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειμαι σιγουρος για το content και την ποικιλια, 30 ωρες λενε main οταν στο ds2 ημουν στις 90 στο πρωτο playthrough,  ειχα γενικα απειρους συνδυασμούς weapons/armors/shields, εριχνα farming για να κανω +5 ολα τα boss weapons που ηθελα ολα τα armor διαφορα greatshields, φαρμαρα τα sunlight spears, pvp στο iron keep κτλπ. Εκει ειναι η διασκεδαση για εμενα και εχω την αισθηση οτι δεν θα ξαναδουμε souls με το content του 2, το bloodborne εκανε μεγαλο κακο τελικα imo..

 

Μη χαλαμε το hype ομως και παλι θα ειναι καλυτερο απο το 99.9% των games εκει εξω και εσυ zeke το παρακανεις οκ σου χαλασε το game επειδη ειδες κατι στα mechanics, ενταξει εχεις κατι καλυτερο να παιξεις η απλα σου αρεσει η elitist γκρινια(το ιδιο κανω εγω στο hardware παντως)?? :P Προτιμας να κανεις το 1000ο run στο bloodborne?? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειμαι σιγουρος για το content και την ποικιλια, 30 ωρες λενε main οταν στο ds2 ημουν στις 90 στο πρωτο playthrough και ειχα απειρους συνδυασμούς weapons/armors/shields, εριχνα farming για να κανω +5 ολα τα boss weapons που ηθελα ολα τα armor διαφορα greatshields, φαρμαρα τα sunlight spears, pvp στο iron keep κτλπ. Εκει ειναι η διασκεδαση για εμενα και εχω την αισθηση οτι δεν θα ξαναδουμε souls με το content του 2, το bloodborne εκανε μεγαλο κακο τελικα imo..

 

Μη χαλαμε το hype ομως και παλι θα ειναι καλυτερο απο το 99.9% των games εκει εξω και εσυ zeke το παρακανεις οκ σου χαλασε το game επειδη ειδες κατι στα mechanics, ενταξει εχεις κατι καλυτερο να παιξεις η απλα σου αρεσει η elitist γκρινια(το ιδιο κανω εγω στο hardware παντως)?? :P Προτιμας να κανεις το 1000ο run στο bloodborne?? :P

 

μα και εδω εχει απειρους συνδυασμούς weapons/armors/shields, και επισης επιστρεφει το farming καθως αν καθαρίσεις μια περιοχη απο εχθρους διαβασα οτι μετα οταν ξανα περασεις θα υπαρχουν και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειμαι σιγουρος για το content και την ποικιλια, 30 ωρες λενε main οταν στο ds2 ημουν στις 90 στο πρωτο playthrough και ειχα απειρους συνδυασμούς weapons/armors/shields, εριχνα farming για να κανω +5 ολα τα boss weapons που ηθελα ολα τα armor διαφορα greatshields, φαρμαρα τα sunlight spears, pvp στο iron keep κτλπ. Εκει ειναι η διασκεδαση για εμενα και εχω την αισθηση οτι δεν θα ξαναδουμε souls με το content του 2, το bloodborne εκανε μεγαλο κακο τελικα imo..

 

Μη χαλαμε το hype ομως και παλι θα ειναι καλυτερο απο το 99.9% των games εκει εξω και εσυ zeke το παρακανεις οκ σου χαλασε το game επειδη ειδες κατι στα mechanics, ενταξει εχεις κατι καλυτερο να παιξεις η απλα σου αρεσει η elitist γκρινια(το ιδιο κανω εγω στο hardware παντως)?? :P Προτιμας να κανεις το 1000ο run στο bloodborne?? :P

Απειρους συνδυασμους στο πρωτο playthrough σου σε weapon/armor/shield και sunlight spear???Αν δεν επαιζες miracle με προβληματιζει τι ειχες φτιαξει αλλα και παλι ποικιλια σαν miracle player δεν ξερω που την ειδες απο πλευρας chimes :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...