Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσα στο θεμα βλεπω η συζήτηση, θα μιλήσει κανεις επιτελους για το παιχνιδι αυτο καθ'αυτο? για gameplay, χαρακτηρες, boss, οπλα, stats κλπ η θα διαβαζουμε ενα σωρό άσχετα?

 

Μα για να μιλήσουμε γι αυτά πρέπει πρώτα να το παίξουμε.  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως δεν αντεξα και εχω δει σχεδον το μισο game στο youtube  .Αυτος ειμαι το παραδεχομαι ...

Επισης δεν εχω καταληξει ακομα τι class να κανω  για πιο "ευκολο" πρωτο playthrough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που με χάλασε πάρα πολύ στο Dark Souls 2 ήταν το θέμα με το inventory και ακόμα περισσότερο οι καρτέλες όταν πήγαινες σε merchants.

 

Όταν ήσουν στον merchant και έβλεπες τα πράγματα που πουλούσε, το παιχνίδι δεν έκανε σύγκριση με αυτά που έχεις, ώστε να δείχνει τις αυξομειώσεις που θα έφερνε η αγορά σου. Οπότε ή αγόραζες στα τυφλά ή είχες δίπλα σου κάποιο guide/wiki για να κάνεις μόνος σου τις συγκρίσεις.

 

Φυσικά και μιλάμε για bug ή αμέλεια των developers, διότι η σύγκριση λειτουργούσε κανονικότατα στο Dark Souls 1.

 

Δεν το έφτιαξαν ποτέ και δυστυχώς σε κάποια reviews διάβασα ότι στο Dark Souls 3 στο inventory δεν έκαναν καμία απολύτως βελτιστοποίηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ανησυχώ λιγο για την διαρκεια του, μιας κ θα εχεις αρκετα λιγοτερες περιοχες απο dark souls 2, αν κ θα ειναι μεγαλυτερες βεβαια, ελπιζω να πιανει τις 60 ωρες κ να μην πεσει στις 30-40 οπως το bloodborne.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 ωρες λενε οτι ειναι η διαρκεια, λιγο μεγαλυτερο απο το bloodborne.

 

Εγω τωρα λιωνω salt and sanctuary για ζεσταμα, παρα πολυ καλο παιχνιδακι αλλα δεν ειναι μονο το "2d dark souls" που λενε εχει και αρκετα metroidvania στοιχεια. Ασχετο λιγο με το θεμα αλλα οποιος θελει κατι να απασχοληθει οσο περιμενει ειναι παρα πολυ καλη επιλογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

***   :P . Σε 24 ωρες ειχα βγαλει το Bloodborne  και δεν ηξερα τα mechanics. Το dark souls 2 μου ειχε φανει ατελειωτο ,  ειχε και γραμικο lvl design ενω τωρα ειναι κυκλικο για να ξεκλειδωνεις shortcuts σε καθε γωνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στο θεμα βλεπω η συζήτηση, θα μιλήσει κανεις επιτελους για το παιχνιδι αυτο καθ'αυτο? για gameplay, χαρακτηρες, boss, οπλα, stats κλπ η θα διαβαζουμε ενα σωρό άσχετα?

 

check αυτο νομιζω πως θα σου καλυψει ενα μερος, χωρις να σου αποκαλυψει πραγματα για το game. εκτος και αν θες να στα ποσταρω :P :P

 

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/page-23?do=findComment&comment=54753740

 

 

Εγω ανησυχώ λιγο για την διαρκεια του, μιας κ θα εχεις αρκετα λιγοτερες περιοχες απο dark souls 2, αν κ θα ειναι μεγαλυτερες βεβαια, ελπιζω να πιανει τις 60 ωρες κ να μην πεσει στις 30-40 οπως το bloodborne.

ειναι καλυτερο να ειναι οσο το ΒΒ (μαζι με το dlc) γιατι ουτε βαρετο κατανταει οταν κανεις rerolls , ουτε οταν κανεις challenge runs.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To http://howlongtobeat.com/ γραφει οτι μαζι με τα extra ειναι 31 ωρες, ποιο μικρο κ απο το bloodborne, απογοητευτικη διαρκεια αν ισχύει.

Απο 3 ατομα που εχουν τελειωσει το παιχνιδι μεχρι στιγμης. Σε καθε περιπτωση quality>quantity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικο ειναι να εχει ποικιλια οχι να ειναι τεραστιο, να εχει νοημα δηλαδη να κανεις αρκετα NG+ να κανεις τον χαρακτηρα οσο καλυτερο γινεται να δοκιμασεις και αλλα build/weapons/armor sets, να ειναι δυσκολα τα upgrades κτλπ. Ακουσα για ενα sword που το παιρνεις στο NG+2 νομιζω, ε κατι τετοιο για εμενα αυτοματα αυξανει τη διαρκεια κατα πολυ, το bloodborne δεν ειχε τετοια και οποιος δεν εκανε challenge runs η πολλους χαρακτηρες/pvp τελειωνε γρηγορα η εμπειρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

Εγω τωρα λιωνω salt and sanctuary για ζεσταμα, παρα πολυ καλο παιχνιδακι αλλα δεν ειναι μονο το "2d dark souls" που λενε εχει και αρκετα metroidvania στοιχεια. Ασχετο λιγο με το θεμα αλλα οποιος θελει κατι να απασχοληθει οσο περιμενει ειναι παρα πολυ καλη επιλογη.

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ και συμφωνώ απόλυτα με ότι λες. Τα αξίζει τα 18ε χαλαρά  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ακουσα για ενα sword που το παιρνεις στο NG+2 νομιζω, ε κατι τετοιο για εμενα αυτοματα αυξανει τη διαρκεια κατα πολυ, το bloodborne δεν ειχε τετοια και οποιος δεν εκανε challenge runs η πολλους χαρακτηρες/pvp τελειωνε γρηγορα η εμπειρια.

Μια χαρα ειχε το ΒΒ.

FRC root Chalice dungeons και εχει τα rare drops και weapons που ψαχνεις για το build που παιζεις.

 

Τα combat/pvp mechanics ειναι φοβερα, balanced/fixed σε σχεση με τα παλια souls (εκτος του ΒΒ), οπως και το respec ειναι limited για καθε char ειναι σε καλο δρομο για το game και το replayability.

 

Εμενα αλλο με απασχολει τωρα.....οτι εχει learning curve για τους newcomers, που σημαινει οτι ο Miyazaki τυφλωθηκε απο το χρημα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...