Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω για εσάς, πάντως για τέτοια multiplatform παιχνίδια, που εκθειάζονται από όλους (ή σχεδόν όλους), θα μου άρεζε πολύ ένα κοινό τόπικ κονσόλων-PC, όπου θα μοιραζόμασταν όλοι τις εμπειρίες μας.

 

Πάντως το 3 τιμολογιακά έχει ψιλοξεφύγει. 60 ευρώ η PC έκδοση? 49 από τα κλειδάδικα.

 

Το 2 το είχα βρεί 23 ευρώ όταν κυκλοφόρησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ αυτό θα ήταν πολύ καλό αλλά είδες τί γίνεται στις προηγούμενες σελίδες, ο καθένας λέει τον πόνο του , βγάζει τα κόμπλεξ του και αραδειάζει τις θεωρίες του (άσχετες με lore ή το παιχνίδι, σε αυτές τις θεωρίες αναφέρομαι) - οπότε και το νήμα που εννοείται είναι για το παιχνίδι γίνεται μια αηδία και μισή.

 

Θα ήταν υπέροχο να υπήρχε ένα νήμα όπως αυτό του ΒΒ με τριπλάσια συμμετοχή αλλά αυτό είναι όνειρο θερινής νυκτός εδώ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το βιολί βιολάκι... τα βλέπεις Fulgore? :)

Τι να βλεπω???Αφου ολως τυχαιως παλι πεσανε οι μπηχτες για την Pc master race τι περιμενες.Αλλωστε το ξαναπα οι περισσοτεροι pc gamers στο Insomnia που ασχολουμαστε(γιατι την κατασταση στην Ελλαδα λιγο πολυ την γνωριζουμε απο τις πωλησεις στις κονσολες μην καθομαι να ανεβαζω παλι πωλησεις παιχνιδιων)εχουμε και μια κονσολα και οταν μιλαμε για multiplatform παιχνιδια ειναι απολυτως λογικο να προτιμησει οποιος εχει και pc την αντιστοιχη εκδοση για διαφορους λογους(τιμη,δωρεαν online,60fps,παραπανω επιλογες σε αναλυσεις και γραφικα).

 

Αλλωστε το αρχικο μου σχολιο στο θεμα αυτο δεν ηταν οτι η pc εκδοση ειναι ανωτερη και αλλα υποτιμητικα σχολια για τους κατοχους μονο κονσολων,αλλα γιατι δεν ηταν και η εκδοση στις κονσολες στα 60fps.

 

Επισης οποιος γνωριζει τα βασικα θα ηταν το ιδιο νευριασμενος μονο και μονο βλεποντας την εκδοση του Xbox να τρεχει και σε χαμηλοτερη αναλυση απο του Ps4(κοινως λιγο λιγοτερες απαιτησεις στο να τρεξει το παιχνιδι σταθερα)και να εχει περισσοτερα frame drops απο την εκδοση του Play. Και σε αυτο φταιει αποκλειστικα η εταιρια FromSoftware.

 

 

Οσο για μενα προσωπικα το αν εχω τιμησει κονσολα ή οχι,νομιζω φενεται απο το link της υπογραφης.Δεν δινω δεκαρα τσακιστη για το playstation 4 ετσι οπως το κανανε.Εγω ειμαι λατρης των JRPG παιχνιδιων γιαυτο και την πηρα κυριως την κονσολα και αντε για 2-3 exclusive της sony που μου αρεσουν(αλλωστε πλεον τα exclusive του Xbox βγαινουν και στο Pc αρα γλυτωσα μια κονσολα παραπανω). Ολα τα αλλα να ειχαμε να λεγαμε.

Δεν ξέρω για εσάς, πάντως για τέτοια multiplatform παιχνίδια, που εκθειάζονται από όλους (ή σχεδόν όλους), θα μου άρεζε πολύ ένα κοινό τόπικ κονσόλων-PC, όπου θα μοιραζόμασταν όλοι τις εμπειρίες μας.

 

Πάντως το 3 τιμολογιακά έχει ψιλοξεφύγει. 60 ευρώ η PC έκδοση? 49 από τα κλειδάδικα.

 

Το 2 το είχα βρεί 23 ευρώ όταν κυκλοφόρησε.

Αυτο οφειλεται δυστηχως στο hype του παιχνιδιου.Δες τιμη η goty του Bloodborne ποσο εχει μισο χρονο κυκλοφοριας της.

 

Το Dark Souls 2 scholar of the first sin το ειχα αγορασει απο το you day one 24ευρω για pc κουτατο και εγω.Αλλα ηταν γενικα αδυναμο παιχνιδι και διχασε και τον κοσμο με τις διαφορετικες εκδοσεις δυστηχως.

 

Και αλλα επισης παιχνιδια με hype οπως το Doom εχουν τιμες στα υψη.

 

Οσο για το κοινο θεμα θα ηταν περισσοτερο εφικτο αν υπηρχε cross platform δυνατοτητα(οπως στο Street fighter)για το Online.

 

Αλλα η From βιαζεται να κυκλοφορησει το παιχνιδι για να πεσει το αρμεγμα και αυτο φενεται απο την ανακοινωση του season pass πριν βγει καν το παιχνιδι στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς, πάντως για τέτοια multiplatform παιχνίδια, που εκθειάζονται από όλους (ή σχεδόν όλους), θα μου άρεζε πολύ ένα κοινό τόπικ κονσόλων-PC, όπου θα μοιραζόμασταν όλοι τις εμπειρίες μας.

 

Πάντως το 3 τιμολογιακά έχει ψιλοξεφύγει. 60 ευρώ η PC έκδοση? 49 από τα κλειδάδικα.

 

Το 2 το είχα βρεί 23 ευρώ όταν κυκλοφόρησε.

 

What? 50 ευρω κοστιζει με μεταφορικα εκτος αν διαβαζω λαθος

http://www.skroutz.gr/s/7332925/Dark-Souls-III-PC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μια αμφιβολια που εξεφρασα δεν ειδα καποιο σχολιο ουτε στο pc ουτε σε αυτο το θεμα.

 

Pre order Dark Souls 3 to get Apocalypse edition.Κοινως οσοι κανουν pre order να παρουν την Steelbook εκδοση δωρεαν. 

 

Γιατι τα καταστηματα τοτε την χρεωνουν σαν ξεχωριστη εκδοση ακομα δεν εχω καταλαβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινής ερώτηση χωρίς να είμαι ειρωνικός, σοβαρά τώρα: Πειρατεία στις κονσόλες δεν υπάρχει; Αυτά τα cfw τι είναι σε ps3/x360;

 

Προσωπικά πάντως, 882 παιχνίδια λέει ο λογαριασμός μου στο Steam και δεν αναφέρω καν τι έχω σε gog και retail κλπ.

Μην κοιτάτε Οροκουσάκη και διάφορους που διατυμπανίζουν PC gaming και έχουν αγοράσει λιγότερα παιχνίδια απ' την Jennifer Lopez 'ξέρω 'γω, δεν είμαστε όλοι έτσι, τουλάχιστον εδώ μέσα.

Επίσης, καμπόσα παιχνίδια που γουστάρω πάρα πολύ, σαν το Witcher 3, όχι μόνο τo είχα πάρει preorder σε Steam ΚΑΙ gog, αλλά το έκανα και δώρο δύο(2) φορές σε φουλ τιμή, προσπαθώντας να αντικρούσω τους 5 οροκουσάκηδες που το κατέβασαν πειρατικό. Ναι, έκοψα από άλλα πράγματα για να τα καταφέρω, αλλά για ΄μένα άξιζε και ένιωσα καλά με τον εαυτό μου. Ξέρω και άλλους που το κάνουν αυτό όπου βρουν ευκαιρία.

 

Για τα Dark Souls τώρα, ναι, το πρώτο παίζει να το πήρα 7,5 ευρώ απ' το steam σε έκπτωση, το 2 και (Scholar) και 3 preorder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχει και ενα cd με το sountrack μεσα  :P . Το εγραψα αυτη θα μου στειλουν . Ουσιαστικα θα το πληρωσω το case και το cd 7.90 παραπανω , ενω θα επρεπε να ειναι στα 49 . Γιατι τα καταστηματα εδω την χρεωνουν παραπανω ε απο συνηθεια  :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι να βλεπω???Αφου ολως τυχαιως παλι πεσανε οι μπηχτες για την Pc master race τι περιμενες.

εχμ δεν νομιζω.:P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινής ερώτηση χωρίς να είμαι ειρωνικός, σοβαρά τώρα: Πειρατεία στις κονσόλες δεν υπάρχει; Αυτά τα cfw τι είναι σε ps3/x360;

 

Βγαίνει Dark Souls 3 σε PS3/X360; Νόμιζα ότι μιλάγαμε για τις τωρινές... όχι, εκεί δεν υπάρχει CFW (ευτυχώς, γιατί προσωπικά δεν γουστάρω τα online cheats), παρ' όλο που κάποιοι λέγανε ότι λόγω x86 θα σπάγανε γρήγορα (3 χρόνια έχουν περάσει).

 

Όσο για τις μπηχτές και το derail, εκεί είναι τα posts, όποιος θέλει τα διαβάζει να δει πως ξεκίνησε το πατιρντί και από ποιούς... μέχρι και videos από 360 BC είδαμε (λες και το BC δεν είναι γνωστό ότι τραβάει ζόρια με το framerate, βλ. Mass Effect 1).

 

Χαρείτε ο καθένας τα μηχανήματά του και τέλος... γιατί όσο υπάρχει το κακοπρογραμματισμένο Dark Souls 3 (σε όλες τις πλατφόρμες), άλλο τόσο υπάρχει και το Dirt Rally στα

(και στις 2 πατατομηχανές).
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνει Dark Souls 3 σε PS3/X360; Νόμιζα ότι μιλάγαμε για τις τωρινές... όχι, εκεί δεν υπάρχει CFW (ευτυχώς, γιατί προσωπικά δεν γουστάρω τα online cheats), παρ' όλο που κάποιοι λέγανε ότι λόγω x86 θα σπάγανε γρήγορα (3 χρόνια έχουν περάσει).

 

Oκ, δεν ήξερα γι' αυτό ρώτησα, θενξ μαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν ξεκολατε με τις μπουρδες τα παιδικα  κονσολες vs pc ? Mas τα κανατε τσουρεκια.

 

Συλλεκτικη ps4 με φιγουρα στην Ελληνικη αγορα  μπα ε?

Πλησιαζει η  ημερομηνια σταθμος για το φετινο gaming μετραμε αντιστροφα για το Επος .

 

Kαινουριο animated:

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στο θεμα βλεπω η συζήτηση, θα μιλήσει κανεις επιτελους για το παιχνιδι αυτο καθ'αυτο? για gameplay, χαρακτηρες, boss, οπλα, stats κλπ η θα διαβαζουμε ενα σωρό άσχετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...