Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μικρο το κακο ισχυει.Χωρις messages σε πρωτο playthrough θα ναι χαρντκοριλα απο τις λιγες,aka true souls experience.Ωστοσο,ειμαι σιγουρος πως το D1 patch δεν θα ναι μονο activator για το online,ηδη διαβαζω οτι οι κονσολες τραβανε μεγαλα ζορια με τα frames

Βεβαια το παραπανω που λες ερχεται σε αντιθεση με τα παραπανω που γραφοντουσαν πιο πριν :P

 

Παντως για το αλλο ισχυει δυστηχως και το ειδα και εγω το πρωι σε stream.Ειναι χειροτερη η κατασταση απο οτι του Bloodborne.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να μου πεις Online για τα summon(για βοηθεια στα bosses)ή για τα npc invades να πω ναι για το online αξιζει. Τωρα ομως να μου λες οτι αν δεν κανεις pvp ειναι σαν να παιζεις το μισο παιχνιδι και το λενε ολοι ε ενταξυ αυτο ειναι σκετη υπερβολη.

 

Το οτι ο αλλος που θα λιωσει το παιχνιδι να θελει να παιξει online μετα να περασει η ωρα του οκ και παλι μαζι σου.

 

Το να μου λες ομως οτι pve=pvp και οτι χωρις το pvp στην ουσια παιζεις μισο παιχνιδι τοτε λυπαμαι αλλα δεν ισχυει με την καμια αυτο.

 

 

Επισης ποιος μιλησε για 1 playthrough??

 

Στο πρωτο Dark Souls πχ εκανα αρκετα runs αλλο μονο melee(black knight sword),αλλο sorcerer only,αλλο cleric only,αλλο pyromancer only.Εγραψα στο ps3 γυρω στις 150ωρες περιπου

 

Πανω κατω μια απο τα ιδια και στο 2

 

Αρα δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το ''δεν εχει νοημα καν''.

Μα ετσι κανεις builds ρε συ χαχαχα! με βαση το pvp!

 

αλλιως παιζεις να δεις το game, κανεις το χαβαλε σου με ενα main 250 lvl και τελος. Αυτο εννοω οτι δεν εχει νοημα.

 

 

Επισης λες 300 ωρες για ds1+2! Αυτο αποδεικνυει οτι δεν εκανες κατι σοβαρο, ουτε builds/min-max κτλ, απλα playthroughs με 3-4 quality characters.

 

Δεν σε κατηγορω γιατι επαιξες ετσι, απλα το pvp και το online παιζουν μεγαλο ρολο στα builds. Αν δεν υπηρχε αυτο, το game θα ηταν αδιαφορο.......

 

Μπορεις βεβαια σε single game να κανεις τετοια builds, αλλα παλι βασισμενα στο pvp meta θα ειναι! Δεν γινεται διαφορετικα :P

 

Γι'αυτο σου λεω οτι ειναι μισο παιχνιδι χωρις το pvp/online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια το παραπανω που λες ερχεται σε αντιθεση με τα παραπανω που γραφοντουσαν πιο πριν :P

 

Παντως για το αλλο ισχυει δυστηχως και το ειδα και εγω το πρωι σε stream.Ειναι χειροτερη η κατασταση απο οτι του Bloodborne.

 

κοιτα προσωπικα γουσταρω να βλεπω messages/ghosts/bloodstains,δινει αλλη αισθηση,αλλα κακα τα ψεματα το σωστο playthrough ειναι να εισαι παγιδευμενος/αποκομμενος απτον εξω κοσμο...το χα βιωσει περιπου με demon's souls/dark soul's στο ps3 οπου το netcode ηταν bad as fuck και το wifi μου τον επαιζε....οταν και οποτε εβρισκα summon sign,ηταν λες και εβρισκα νερο σε οαση

 

Για μενα ειναι πρωτα το PvE στa Dark Souls,αλλα μολις το ξεζουμισεις,μετα το PvP  παιζει τεραστιο ρολο στο endgame του παιχνιδιου.... Παντως ρεαλιστικα,αν καποιο Souls game ειχε μαπα PvE,ακομα και να ταν e-sports  επιπεδου το PvP δεν θα ασχολιομουν,οποτε εντελει για μενα PvE>PvP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και εγώ της άποψης πάντως ότι χωρίς το PvP το παιχνίδι μου φαίνεται μισό... δε με γεμίζει αν δεν βγει ένας τύπος να με φάει με την ladle πώς να το κάνουμε τώρα  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ετσι κανεις builds ρε συ χαχαχα! με βαση το pvp!

 

αλλιως παιζεις να δεις το game, κανεις το χαβαλε σου με ενα main 250 lvl και τελος. Αυτο εννοω οτι δεν εχει νοημα.

 

 

Επισης λες 300 ωρες για ds1+2! Αυτο αποδεικνυει οτι δεν εκανες κατι σοβαρο, ουτε builds/min-max κτλ, απλα playthroughs με 3-4 quality characters.

 

Δεν σε κατηγορω γιατι επαιξες ετσι, απλα το pvp και το online παιζουν μεγαλο ρολο στα builds. Αν δεν υπηρχε αυτο, το game θα ηταν αδιαφορο.......

 

Μπορεις βεβαια σε single game να κανεις τετοια builds, αλλα παλι βασισμενα στο pvp meta θα ειναι! Δεν γινεται διαφορετικα :P

 

Γι'αυτο σου λεω οτι ειναι μισο παιχνιδι χωρις το pvp/online.

Tα διαφορετικα classes build θεωρουνται ξερεις.Το οτι εγω δεν ασχοληθηκα εγω μετα με το pvp δεν εχει καμια σχεση και μαλλον τα εχεις μπερδεψει απο το τι κανεις εσυ.

 

Το online του παιχνιδιου μια χαρα το χρησιμοποιουσα,με το pvp δεν ασχοληθηκα οπως ειπα(καλα στο 1 ηταν ουτως ή αλλως broken αλλα τελος παντων).

 

Πως ειναι επισης δυνατο να ειναι βασισμενα τα pvp meta που θα κανω αφου δεν παιζω/δεν με ενδιαφερει το pvp και αρα φοραω οτι θελω ή χρησιμοποιω οτι spells/hexes/miracles κλπ θελω δεν καταλαβαινω.

 

Επισης τα καλυτερα αντικειμενα για casters(catalysts,chimes κλπ)ειναι 1-2 ολα και ολα δεν υπαρχει και τεραστια ποικιλια...

 

Τελος οσον αφορα τις ωρες ειναι δεκτο αν εσυ προσωπικα θες να παιξεις 2000,3000 ή δεν ξερω και εγω ποσες ωρες μονο στο Dark Souls ή Bloodborne αλλα εγω ξερεις εχω και αλλα παιχνιδια που θελω να παιξω(γιαυτο αλλωστε και εχω δωσει τα χρηματα που εδω δωσει στο pc).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα προσωπικα γουσταρω να βλεπω messages/ghosts/bloodstains,δινει αλλη αισθηση,αλλα κακα τα ψεματα το σωστο playthrough ειναι να εισαι παγιδευμενος/αποκομμενος απτον εξω κοσμο...το χα βιωσει περιπου με demon's souls/dark soul's στο ps3 οπου το netcode ηταν bad as fuck και το wifi μου τον επαιζε....οταν και οποτε εβρισκα summon sign,ηταν λες και εβρισκα νερο σε οαση

 

Για μενα ειναι πρωτα το PvE στa Dark Souls,αλλα μολις το ξεζουμισεις,μετα το PvP παιζει τεραστιο ρολο στο endgame του παιχνιδιου.... Παντως ρεαλιστικα,αν καποιο Souls game ειχε μαπα PvE,ακομα και να ταν e-sports επιπεδου το PvP δεν θα ασχολιομουν,οποτε εντελει για μενα PvE>PvP

το θεμα με το online δεν ειναι επειδη θα δεις τα messages και θα σου κανει ενα ευκολο playthrough, γιατι πολυ ευκολα παιζεις single και εχεις διπλα σου ανοιχτο το wiki και το youtbe με how to kill this boss....lol ειναι τελειως ακυρο αυτο που λες.

 

το θεμα ειναι να εχεις τα invades guest/host κτλ και να "χαλασεις" το pve του αλλου ή να στην πεσει ο αλλος ενω κανεις ησυχα το playthrough σου,,,,και αργοτερα οσο προχωρας χτιζεις τον pvp παιχτη σου ενω κανεις το pve κομματι.

 

Ηδη απ'οτι ειδα θα γινονται ακομα invades αφου σκοτωσεις το boss στην περιοχη οποτε αυτο το κανει πολυ περισσοτερο ενα online game!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα με το online δεν ειναι επειδη θα δεις τα messages και θα σου κανει ενα ευκολο playthrough, γιατι πολυ ευκολα παιζεις single και εχεις διπλα σου ανοιχτο το wiki και το youtbe με how to kill this boss....lol ειναι τελειως ακυρο αυτο που λες.

 

το θεμα ειναι να εχεις τα invades guest/host κτλ και να "χαλασεις" το pve του αλλου ή να στην πεσει ο αλλος ενω κανεις ησυχα το playthrough σου,,,,και αργοτερα οσο προχωρας χτιζεις τον pvp παιχτη σου ενω κανεις το pve κομματι.

 

Ηδη απ'οτι ειδα θα γινονται ακομα invades αφου σκοτωσεις το boss στην περιοχη οποτε αυτο το κανει πολυ περισσοτερο ενα online game!

Για αλλη μια φορα κλασσικη περιπτωση βλαβης. Εχουμε διπλα το wiki και το youtube γιατι το λεει ποιος?????Α σωστα κανενας :)

 

Επισης για το δευτερο που λες,ρωτησες τον αλλο αν του αρεσει στο πρωτο του run τουλαχιστον να του κανουν invade στα καλα καθουμενα???

 

Μην υποθετετε ρε παιδια οτι ολα τα πραγματα που σας αρεσουν σε σας πρεπει να αρεσουν και στους αλλους αλλιως κραξιμο γιατι...το λενε ολοι....

Το pvp και τα invades ειναι μια απο τις λειτουργιες του παιχνιδιου που ειτε αν θες την χρησιμοποιεις ή οχι,και επισης σε οποιο βαθμο θελει ο καθενας(λιγο ή πολυ).Γιαυτο το λογο και δεν ειναι υποχρεωτικη γιατι ολοι δεν εχουν την ιδια ορεξη για Pvp,ουτε αυτο τους κανει κατωτερους απο τους αλλους.Επιλογες σου δινει το παιχνιδι και διαλεγεις.Ελεος δηλαδη.

 

Για παραδειγμα υπαρχει αλλη μεριδα κοσμου(η οποια πληρωνεται μαλιστα μεσω των streams)που αφιερωνει 1 playthrough ολο και ολο(χωρις καν να ενδιαφερεται για achievements/trophies/lore κλπ)για το παιχνιδι και μετα το ριχνει στα Speedruns.

 

Ειπαμε επιλογες.Ο καθενας διαλεγει και παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειχε invades το παιχνιδι για εμενα θα εχανε αρκετα,θυμαμαι οτι ενας απο τους λογους που το ξεκινησα ηταν για αυτο, το θεωρησα φοβερο mechanic εκει που παιζεις ανετος το single player να μπει καποιος και να προσπαθησει να σε σκοτωσει. Απλα θα ηθελα λιγο περισσοτερα rewards ισως και punishment για τον invader, δεδομενου οτι κινδυνευεις να χασεις αρκετα souls αν σε πετυχει στο λαθος σημειο.

 

Μπορεις να τα παιξεις και pure single player αλλα χανεις πολυ απο την εμπειρια imo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα διαφορετικα classes build θεωρουνται ξερεις.Το οτι εγω δεν ασχοληθηκα εγω μετα με το pvp δεν εχει καμια σχεση και μαλλον τα εχεις μπερδεψει απο το τι κανεις εσυ.

 

Το online του παιχνιδιου μια χαρα το χρησιμοποιουσα,με το pvp δεν ασχοληθηκα οπως ειπα(καλα στο 1 ηταν ουτως ή αλλως broken αλλα τελος παντων).

 

Πως ειναι επισης δυνατο να ειναι βασισμενα τα pvp meta που θα κανω αφου δεν παιζω/δεν με ενδιαφερει το pvp και αρα φοραω οτι θελω ή χρησιμοποιω οτι spells/hexes/miracles κλπ θελω δεν καταλαβαινω.

 

Επισης τα καλυτερα αντικειμενα για casters(catalysts,chimes κλπ)ειναι 1-2 ολα και ολα δεν υπαρχει και τεραστια ποικιλια...

 

Τελος οσον αφορα τις ωρες ειναι δεκτο αν εσυ προσωπικα θες να παιξεις 2000,3000 ή δεν ξερω και εγω ποσες ωρες μονο στο Dark Souls ή Bloodborne αλλα εγω ξερεις εχω και αλλα παιχνιδια που θελω να παιξω(γιαυτο αλλωστε και εχω δωσει τα χρηματα που εδω δωσει στο pc).

 

χαχαχα με τρολλαρεις τωρα ε? :P

 

Ναι γι'αυτο ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει στο game,,,,και για να σου αναφερω μερικα ειναι:

 

1) builds pvp/pve meta

2) twinks pvp/pve meta

3) level 1 runs

4) challenge runs

5) ενας main playthrough για τα trophies και οσο παει το level χωρις meta

6) 1-5 quality build playthoughs και οσο παει το level χωρις meta

 

Αν δεν κανω λαθος εισαι στην κατηγορια 5 και 6 σωστα? (η σειρα που τα εβαλα δεν παιζει ρολο :P δεν παρεξηγω κανενα)

 

 

Ναι βρε δεν σε παραξηγω ποσο και πως θα παιξεις, απλα πιστευω οτι διαφωνουμε στο οτι χωρις online και builds παιζεις το μισο game.

 

 

 

Για αλλη μια φορα κλασσικη περιπτωση βλαβης. Εχουμε διπλα το wiki και το youtube γιατι το λεει ποιος?????Α σωστα κανενας :)

 

Επισης για το δευτερο που λες,ρωτησες τον αλλο αν του αρεσει στο πρωτο του run τουλαχιστον να του κανουν invade στα καλα καθουμενα???

 

Μην υποθετετε ρε παιδια οτι ολα τα πραγματα που σας αρεσουν σε σας πρεπει να αρεσουν και στους αλλους αλλιως κραξιμο γιατι...το λενε ολοι....

 

Το pvp και τα invades ειναι μια απο τις λειτουργιες του παιχνιδιου που ειτε αν θες την χρησιμοποιεις ή οχι,και επισης σε οποιο βαθμο θελει ο καθενας(λιγο ή πολυ).Γιαυτο το λογο και δεν ειναι υποχρεωτικη γιατι ολοι δεν εχουν την ιδια ορεξη για Pvp,ουτε αυτο τους κανει κατωτερους απο τους αλλους.Επιλογες σου δινει το παιχνιδι και διαλεγεις.Ελεος δηλαδη.

 

Για παραδειγμα υπαρχει αλλη μεριδα κοσμου(η οποια πληρωνεται μαλιστα μεσω των streams)που αφιερωνει 1 playthrough ολο και ολο(χωρις καν να ενδιαφερεται για achievements/trophies/lore κλπ)για το παιχνιδι και μετα το ριχνει στα Speedruns.

 

Ειπαμε επιλογες.Ο καθενας διαλεγει και παιρνει.

 

 

ειπα οτι πολυ ευκολα μπορεις να εχεις wiki και how to στο tube και να βλεπεις guides κτλ. δεν ειπα οτι με ντε και καλα θα εχεις :P

 

Δεν ειπα ειναι σωστο η λαθος να παιξεις ετσι, απλα η ολη εμπειρια ειναι online παντα σε αυτα τα games και οχι και καλα θα στο κανει πιο δυσκολο επειδη θα εισαι παγιδευμενος/αποκομμενος απο τον εξω κοσμο! lol

 

το single συνηθως ειναι οταν θες να κανεις challenge/speed runs, twinks, level 1 runs κτλ κτλ και το αλλο που λες επειδη ο αλλος δεν θα θελει να τρωει invades και να του χαλαει το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα με τρολλαρεις τωρα ε? :P

 

Ναι γι'αυτο ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει στο game,,,,και για να σου αναφερω μερικα ειναι:

 

1) builds pvp/pve meta

2) twinks pvp/pve meta

3) level 1 runs

4) challenge runs

5) ενας main playthrough για τα trophies και οσο παει το level χωρις meta

6) 1-5 quality build playthoughs και οσο παει το level χωρις meta

 

Αν δεν κανω λαθος εισαι στην κατηγορια 5 και 6 σωστα? (η σειρα που τα εβαλα δεν παιζει ρολο :P δεν παρεξηγω κανενα)

 

 

Ναι βρε δεν σε παραξηγω ποσο και πως θα παιξεις, απλα πιστευω οτι διαφωνουμε στο οτι χωρις online και builds παιζεις το μισο game.

 

 

 

 

 

ειπα οτι πολυ ευκολα μπορεις να εχεις wiki και how to στο tube και να βλεπεις guides κτλ. δεν ειπα οτι με ντε και καλα θα εχεις :P

 

Δεν ειπα ειναι σωστο η λαθος να παιξεις ετσι, απλα η ολη εμπειρια ειναι online παντα σε αυτα τα games και οχι και καλα θα στο κανει πιο δυσκολο επειδη θα εισαι παγιδευμενος/αποκομμενος απο τον εξω κοσμο! lol

 

το single συνηθως ειναι οταν θες να κανεις challenge/speed runs, twinks, level 1 runs κτλ κτλ και το αλλο που λες επειδη ο αλλος δεν θα θελει να τρωει invades και να του χαλαει το game.

Κοιταξε να δεις.Στο ξαναλεω για αλλη μια φορα οτι ακομα και να θελω να ασχοληθω με το pvp δεν μπορω καθως εχω ποσα αλλα παιχνιδια που δεν εχω βγαλει ακομα και θελω να παιξω,οπως και καινουργια ειτε στο pc ειτε στο Ps4(αλλωστε το εχω πληρωσει το παιχνιδι δεν ειναι οτι το παιζω απο το θειο)και επισης ακομα και στο κανονικο run online παιζω(κοινως τα τρωω τα invades,εγω δεν κανω :P).Παρολα αυτα εχω πετυχει και απο τους 2 φιλους μου που δεν τους αρεσει καθολου να τους κανουν απο το πουθενα Invades πανω που κανουν progress(και εν μερη δεν εχουν αδικο καθως οπως ειπε απο πανω ο ADHD δεν υπαρχει αναλογο punishment για τον invader).Το εχω δει και σε παραπονα στο twitch και σε forums για τα ακυρα invades.

 

Αρα γιαυτο σου λεω οτι δεν αρεσει σε ολο τον κοσμο(για την ιστορια οι φιλοι μου ουτε 100ωρες και στα δυο dark souls  δεν εχω βγαλει αρα φαντασου :P)το pvp.

Α επισης ξεχνας οτι για να παιξεις online/pvp πρεπει να εχεις και συνδρομη στις κονσολες αρα να αλλος ενας λογος που δεν παιζουν πολλοι pvp :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το online δινει το κατι παραπανω στα Souls προφανως,ωστοσο νομιζω η συζητηση αναφεροταν στο αν ειναι πιο σημαντικο το PvE με το PvP. Προσωπικα εγω δηλωνω οτι αν το level design σε Demon's Souls και Dark Souls ηταν μια μετριοτητα,δεν θα μου καιγοταν καρφι για το PvP,ενω αν το level design ειναι κορυφαιο και το PvP μετριο(χαρακτηριστικο παραδειγμα Demon's Souls) το παιχνιδι θα εξακολουθουσε να με ενδιαφερει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτα εχω πετυχει και απο τους 2 φιλους μου που δεν τους αρεσει καθολου να τους κανουν απο το πουθενα Invades πανω που κανουν progress(και εν μερη δεν εχουν αδικο καθως οπως ειπε απο πανω ο ADHD δεν υπαρχει αναλογο punishment για τον invader).

υπαρχει punish για τον invader,,, στο ΒΒ ειχες penalty -30% στο Ds3 τωρα με lord of cinder o host εχει 1.4% στο hp πανω.

 

η και το trading online εχει την πλακα του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εννοουσα να χανεις κατι σε στυλ division που αν πχ την πεσεις σε καποιον γινεσαι rogue και marked στο map, αν πεθανεις σαν rogue χανεις πολυ xp και funds οποτε σε παει αρκετα πισω στο leveling, εκει το σκεφτεσαι δευτερη φορα πριν το κανεις. Στο bloodborne εχεις απλα hp reduction δεν εππηρεαζει το progression σου ενω αντιθετα μπορει να κοψεις του αλλου.

 

Αυτο ειναι και το αλατοπίπερο στα souls ομως ο διαρκής κινδυνος απο παντου.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι αυτο που λες θα μετραγε, αλλα και παλι τα souls που κουβαλας τα χανεις, ομως ησουν σε μειονεκτικη θεση παντα στα invades με gankers και 2/3v1....

Τελοσπαντων περιμενω να δω καποια ιτεμς για να αποφασισω αν θα γινει η αγορα.


επισης και solo invasions! hype! :D :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...