Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το Lords of the Fallen . Rage buff spell και combo away  ,  χωρις να σκας για stamina management. Δες το , τσαμπα το θαψανε επειδη δεν ειχε dark souls design και δεν ειναι τοσο hardcore.

για το warcry εννοουσα, φενεται οταν επιλεγει το battle axe του,,, ισως ειναι κατι σαν taunt?

 

το lords δεν το ακουμπησα,..γενικα δεν μ αρεσει να βγαινει καποιο game και να προσπαθει να αντιγραψει τα souls στην προκειμενη χωρις επιτυχια. Καλυτερα να εκανε μονο το combat ιδιο και στα αλλα ας εβαζε εντελως δικα του στοιχεια μετα.

 

 

τελευταιο καιρο που παιζω το scholar, το ειχα αδικησει/θαψει αλλα γενικα ειναι αρκετα καλο στα mechanics κλπ, αλλα το soul memory και soul vessel ηταν οτι πιο χαζο μπορουσαν να βαλουν. Μεχρι που εβαλαν και το agape ring να μην περνεις αλλα souls ενω παιζεις, για να σωσουν καπως το soul memory, που ειναι fail γιατι το κανει BiS item!

 

 

Τωρα οπως ειπα απο πανω για το Ds3, ελπιζω να μην κανουν τετοια τεραστια λαθη στα mechanics του game. Τα hit-dmg που τρωει ο παιχτης να ειναι πιο επωδυνα, γιατι με αυτο που ειδα φενεται γελιο πραγματικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PS4 μια χαρα playable ηταν ασε το pc και το steam , souls δεν ηταν αλλα οχι και 11ωρες παιχνιδι , με τη μια το εβγαλες ολο  :P .

Χμμ 39 ειχα παρει την limited edition τοτε 29 εχει τωρα οk στο steam ειχε και 9 σε sales

Ενταξυ αντε να ηταν 13ωρες.Και παλι αν σκεφτουμε ποσες ωρες εχουμε χαλασει συνολικα στα αλλα παιχνιδια ειναι ψιχουλα.

 

Αλλωστε αφου το τερματησα ουτε κινητρο για να το ξαναπαιξω ειχα,ουτε για το ''αστειο'' explore που ειχε 

http://howlongtobeat.com/game.php?id=21618

http://howlongtobeat.com/game.php?id=2225

 

Μικρη η διαφορα :P Και βαζω το 2 γιατι και αυτο ιδια περιοδο βγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Dark Souls 3 εγω προσωπικα θα δωσω τεραστια βαση να δω πως θα κανουν την μαγεια και φυσικα στον Cleric γιατι ειδικα στον δευτερο ηταν ενα σιχαμα και μισο στο DS2 σε σχεση με το ενα. Ειναι δυνατον να παιζω Cleric και ολη την δουλεια να μου την κανει το αρχικο mace+lightning επειδη νερφαρανε μεχρι αηδιας τα spear???Οχι μονο σε Dmg(τεραστιο κακο)αλλα και στο που τα βρισκεις σε σχεση με τις μαγειες.

 

Επισης αυτα που ελεγα για το Bloodborne περι αδυναμιων να ενα κλασσικο παραδειγμα,του να πας με τα μυαλα του Bloodborne να παιξεις τα προηγουμενα παιχνιδια Souls

 

http://www.ign.com/articles/2016/03/02/dark-souls-3a-bloodborne-fans-perspective


Τόσο μάπα είναι; Γιατί η MS το δίνει στο GwG...

Αν εχεις παιξει ολα τα Souls παιχνιδια(εστω το 1 και το 2)και δοκιμασεις το Lords of the fallen τοτε ναι τοσο χαλια.

http://ragequit.gr/reviews/item/lords-of-the-fallen-pc-review

Αλλιως αν θες να σχηματισεις ο ιδιος γνωμη δοκιμασε να το παιξεις δωρεαν απο το θειο ή να το ενοικιασεις για κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αυτα που ελεγα για το Bloodborne περι αδυναμιων να ενα κλασσικο παραδειγμα,του να πας με τα μυαλα του Bloodborne να παιξεις τα προηγουμενα παιχνιδια Souls

 

http://www.ign.com/articles/2016/03/02/dark-souls-3a-bloodborne-fans-perspective

ελα ρε συ, μπορει αυτος να μην το χει καθολου με αυτα τα gαmes σιγα......

 

εδω επιασα για πρωτη φορα το scholar στο ps4, μου φανηκε παιχνιδακι σε σχεση με BB,,,και εκανα κλασσικα 2 handed drakekeepers axe χωρις shield στα 150 level. Μονο τα dlc ηταν οκ σαν δυσκολια.

 

Τωρα που πηγα NG+ και ειμαι καπου στη μεση, σκεφτομαι για ακομα ενα playthrough με company of champions και κανα dual wield build με power stance και με simpleton's ring + 110 agility.

 

Απλα επειδη εχεις μεγαλη ποικιλια στα οπλα, βγαινει σχεδον σαν να ειχες ενα quality build, ασχετα που εγω κανω build πανω σε 1 weapon.

 

Τελοςπαντων,,,ευελπιστω να ειναι δυσκολο το Ds3 και μην με αναγκασει να κανω builds πολυ πιο χαμηλα απο το meta που θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε στο DS2 το strafing που μπορεις να κανεις σβουρες γυρω απο τον αξονα σου σα μαριονετα , ειναι καπως κωμικο . Aλλα και στο BB η καμερα σε πολλες περιπτωσεις σε γαμουσε αν δεν ειχες max speed και auto lock next enemy.

Τωρα αν το 3 ειναι σε δυσκολια στα μετρα του zeke θα πεσει πολυ κλαμα  :P Παλι καλα που βρηκες τα dlc ok σε δυσκολια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bloodborne δεν ειχε βαρος,γιαυτο αλλωστε και ο παραπανω εκανε τις αργες τουμπες γιατι πηγε με λογικη Bloodborne.Κοινως φοραγε οτι εβρισκε ανεβαινε το βαρος και μετα ελεγε WTF :P

Επισης τα Dark Souls δεν γινεται να εχουν ιδια ταχυτητα με το Bloodborne μονο και μονο λογω Cleric,Sorcerer αλλα ισως και ασπιδας(κυριως Greatshield). Ποτε θα προλαβαινεις να κασταρεις/πιεις απο estus flash και παει λεγοντας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχα απλα σε γενικες γραμμες μου φανηκε πιο ευκολο απο BB και το αναφερω γιατι επαιζα non-stop απο μαρτιο που βγηκε μεχρι πριν κανα μηνα!
ισως αλλα builds να ειναι πιο δυσκολα να γινουν, αλλα γενικα που ειχα οτι να ναι weapons μεχρι να βρω το drakekeepers axe για το build, το περιμενα αρκετα πιο δυσκολο. Στα + τα bonfire ascetic :)

αντε να δουμε αν θα με κρατησει οπως το BB η θα ειναι απλα ενα μετριο soulsgame



Edit: http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Skills

Αυτο ηταν τελικα το warcry, ενα απο τα "battle arts" στα weapons. Καταναλωνουν focus points (mana) που σημαινει ή θα ειναι υποχρεωτικο σε ολα τα builds (melee/magic) να βαζουν points εκει ή θα ειναι αδιαφορο.

αν ειναι υποχρεωτικο τοτε μαλλον αλλαζει το meta και ισως παει στα SL150....

Τωρα αυτο ειναι απο την μια καλο να εχεις ετσι σαν special attacks με το L2, απο την αλλη ειναι λαθος σχεδιασμος να το χρησιμοποιει ο καθενας, εκτος και αν ειναι οκ με 2-3 special attacks χωρις καθολου επενδυση στο intelligence.

αντε να δουμε πως θα ειναι in game........


καποια stats μαζεμενα σε spread για μια γευση πως θα ειναι :P

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BMT0TnOvviqEXUFM9Usv4Pxusl9jll69HTsmzzILInQ/edit?pref=2&pli=1#gid=0

Επεξ/σία από zeke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα δοκιμασω να κανω το κλασικο μου σύστημα στο ds3, quality build με greatshield/greatsword early και καθολου μαγεία/ranged κτλπ, ελπιζω να μπορω να κανω tank στο πρωτο playthrough που δεν ξερω τι να περιμενω ετσι και αλλιως και μετα στο δευτερο θα φορτωσω faith και οτι αλλο ranged option θα εχω. Δουλεψε καλα σε ολα τα προηγουμενα, ez mode σχεδον, ελπιζω να γινεται και στο 3. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Knight Halberd / soul arrows ποιος τις χεζει τις ασπιδες  ειναι για noobaδες  :P .

Εκτος απο το Νew Londo που σε κανανε σκατζοχοιρο απο τα βελη και πηγαινες απο πεσιμο  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παρει και το BKH στην αρχη αλλα δεν με βολεψε το moveset του, επαιξα artorias greatshield στο πρωτο playthrough ds1, ez tank και στα dlc και παντου, ας ειναι για noobs δεν με νοιαζει μου αρεσει το playstyle. Δεν ειχα προβλημα και στο BB παντως που δεν ειχε shields, μπορω να παιξω και χωρις απλα μου αρέσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Knight Halberd / soul arrows ποιος τις χεζει τις ασπιδες  ειναι για noobaδες  :P .

Εκτος απο το Νew Londo που σε κανανε σκατζοχοιρο απο τα βελη και πηγαινες απο πεσιμο  :-D

 

Δεν έχω ακουμπήσει ποτέ μου ασπίδα σε όλη την σειρά DS...και ναi...το τι βρισίδι είχα ρίξει στο New Londo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...