Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια πόλη γέμισε ρε; Μεθυσμένος το επαιζες και τα έβλεπες διπλά ολα; Μερικοί npcs προστέθηκαν. Συνελθε.Γλεντι σε είχαμε πάει και είχες εξαφανιστεί. Δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ που έλεγες οτι δεν υπάρχει κόσμος γιατί έχει πέσει μια αρρώστια στην πόλη και κάτι κουλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ που έλεγες οτι δεν υπάρχει κόσμος γιατί έχει πέσει μια αρρώστια στην πόλη και κάτι κουλά. 

 

χαχα τι έπεσε πανούκλα; :-D  :-D  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το Infamous Second Son, δεν θυμάμαι να αύξησαν ποτέ τους NPCs με patch... θυμάμαι ότι τα fps έπαιζαν variable στα 30-40, με μια μικρή βελτίωση στο DLC/expansion που βγήκε.

 

Το ότι είχε εντυπωσιακά γραφικά/φωτισμό και αξιοποιούσε το Async Compute* στην GPU (λίγα παιχνίδια το κάνουν προς το παρόν) για να βλέπουμε όλα αυτά τα εφέ/physics με τις εκρήξεις δεν είναι ψέμα.

 

Το ότι είχε λίγους NPCs είναι αλήθεια, αλλά εμένα δεν με χάλασε αυτό. Σε σύγκριση με τα AC που είναι map cleaning simulators με 50000 NPCs και 10000 σεντούκια στον χάρτη (βλ. Unity), το προτιμώ.

 

* Τεχνολογία της AMD είναι (δείτε κι ένα slide) και υπάρχει στο DX12/Mantle/Vulkan (GNM στο PS4):

Async_Perf.jpg

 

Έχει το Witcher 3 τόσο low-level coding; Θα βγάλουν ποτέ DX12 patch άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαμε πολύ off-topic και θα φάμε κράξιμο. Άμα κλαφτει και λίγο ο pds δε το γλυτωνουμε το Ban. Τέλος πάντων είναι πολύ κρίμα να μη παιχτεί στα 60 αυτό το παιχνίδι. Ακόμα και οι κονσόλες έχουν τη δυνατότητα με αυτά τα γραφικά να το τρέξουν 60αρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια πόλη γέμισε ρε; Μεθυσμένος το επαιζες και τα έβλεπες διπλάοόλα; Μερικοί npcs προστέθηκαν. Συνελθε.Γλεντι σε είχαμε πάει και είχες εξαφανιστεί. Δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ που έλεγες οτι δεν υπάρχει κόσμος γιατί έχει πέσει μια αρρώστια στην πόλη και κάτι κουλά.

Ρε φιλε ξέχασες το δόυλεμα που έτρωγες για τους πεζους??? ποιος είχε εξαφανιστεί? Δεν θυμάμαι καν να είχα φύγει τοτε γιατι σε δουλευμε που εκανες προσπαθεια να βρεις κατι να πεις.Αλλα και να είχα φυγει, έχουμε και προσωπική ζωή, δεν μετράμε όλοι pixels και frames στην ζωή μας για να μπορούμε να την λέμε σε κονσολάκιδες. Βάζουμε το παιχνιδάκι, παίζουμε αν έχουμε χρόνο και τέλος.

Και τώρα είχα να γράψω πολυ καιρο, ενω θα μπορουσα να επιστεψω εφοσον οτι έιχα πει εγινε.

 

ΥΓ.Η αληθεια ειναι οτι για να ποσταρω με τσιγκλησε το ποστ σου για την ND και τα κινητα...και η μαγεια. Λεω ενταξει δεν εχει τον θεο του...

 

Άμα κλαφτει και λίγο ο pds δε το γλυτωνουμε το Ban.

Ναι θα κλαφτω για να παρεις μπαν εγω που εχω ριξει 3 μπαν σε 8 χρονια στο αλλο φορουμ...Και αυτα γιατι δεν γινοταν διαφορετικα.

οτι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CD Projekt Red:

Witcher 3 Wouldn't Exist Without Consoles

http://www.cinemablend.com/games/Witcher-3-Wouldn-t-Exist-Consoles-72064.html

 

 

 

Εχεις δικιο.Το Witcher δεν θα υπηρχε χωρις τις κονσολες.Αντιθετως θα υπηρχε αυτο

 

 

Σου θυμιζω πως το 2011 ολως τυχαιως τα καλυτερα γραφικα τα ειχε ενα PC exclusive ονοματι Witcher 2 απο καποια CD Project,το οποιο ηταν εμπορικα successfull τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας,χωρις μαλιστα να τσονταρει κανενα μεγαθηριο publisher απο πισω....Magic που λεει και ο Mr Bean

 

 

 

 

Λογικο, γιατι με την 970 σε κονσολα θα εβλεπες εξωπραγματικα γραφικα που δεν υπάρχουν εκει εξω. Αν την εβλεπες σε κονσολα ομως...

Τα καλυτερα γραφικα του 2016 θα ειναι του uncharted με χειροτερο hardware απο μια 970.

 

 

Ε αρα εσυ ενισχυεις αυτο που λεω,οτι η στροφη στο console market εχει στερησει αυτα που μπορουμε να δουμε απτο τρεχον hardware την σημερον ημερα.Thank you

 

 

 

 

Πιστευω οτι είναι απόλυτα στα καλά του.  :P

Εξαρτάται για τι HL μιλάς.

Αν θέλεις να βγάλεις κανονικό HL ΣΗΜΕΡΑ, με production values στο θεο, τοτε θα ειναι απίστευτο το κόστος, το οποιο θα μπορεί να καλυφθεί μονο με multiplatform παραγωγή.

Απο την άλλη παιχνίδι με όνομα HL μπορείς να το βγάλεις και με παραγωγή επιπέδου κινητού. Δεν νομίζω οτι η Valve θα ακολουθούσε όμως κάτι τέτοιο.

 

Μα απτην στιγμη που το console market εχει ενα τεραστιο ποσοστο της αγορας,δεν τους αδικω που πανε multiplatform,χαζοι ειναι να πουν οχι σε ακομα μεγαλυτερο target audience?Αν υποθεσουμε ομως πως  η πλειοψηφια των τωρινων χρηστων απο κονσολες το γυριζε σε PC platform,το αντιστοιχο uncharted του PC θα νομιζες οτι σου το στειλε ο θεος απτο μελλον.

 

Ακομα,αν υποθεσουμε οτι αυτοι που εχουν σημερα  κονσολες,αντι για PS4 και X1 ειχανε N64,το κεφαλι του Geralt σημερα θα ταν τετραγωνο και η κοτσιδα στα μαλλια του ενα ασπρο ευθυγραμμο τμημα,δεν παει να εχει βγει 970,980 και οτι αλλο θες σε hardware στο PC.Δεν θα φταιγε κανενα PC platform για το γεγονος οτι καποιος απλα αποφασισε να δουλεψει σε γραφικα N64 επειδη ειδε οτι εκει υπαρχουν τα φραγκα,παρα μονον οι καταναλωτες οι οποιοι επειδη εχουν συσσωρευτει πισω απο κονσολες με inferior hardware απτο τρεχον της εποχης

 

 

Και το μεγαλυτερο ψεμα που σας εχουν κανει να  πιστεψετε για να προτιμησετε τις κονσολες, ειναι οτι πιο φθηνες απτο PC gaming. Σε περιοδο 5 ετιας,μονο τα 250 ευρω απτην συνδρομη για να παιζεις online και τα 10 ευρω προμηθεια που παιρνει η εκαστοτε Sony και Microsoft απτα games.σου σωζουν τουλαχιστον 500(!) ευρω τα οποια μπορεις η να τα κρατησεις στην τσεπη σου η να τα χωσεις για αναβαθμισεις με το αντιστοιχο δυνατο hardware της εποχης. Οπως λεει και ο θυμοσοφος λαος,το φθηνοτερο ειναι το πιο ακριβο.

 

 

Αυτα ειναι λογικα πραγματα που αν κατσει και τα αναλογιστει καποιος,θα καταλαβει τι δυνατοτητες εχει η βιομηχανια και ποσες απο αυτες εχει καταντησει να αξιοποιει.

 

 

Anyway,αποχωρω απτο topic γιατι νομιζω πως απτην μια δεν εχει μεινει κατι να πω,απτην αλλη ειμαστε off-topic και σπαμαρουμε σε thread ιερου παιχνιδιου :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

'''ναι το pc μου δεν παιζει τιποτα, μονο για word ειναι .''''

 

 

 

Ειναι εμφανες οτι στο Pc σου (τωρα τουλαχιστον)δεν υπαρχει balance και δεν γινεται να μιλας για ανωτεροτητα pc gaming οταν εισαι με 6gb ram και τα ακουστικα κοστιζουν ακριβοτερα απο την καρτα γραφικων και τον επεξεργαστη μαζι :)

Αυτο για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι :)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Σου θυμιζω πως το 2011 ολως τυχαιως τα καλυτερα γραφικα τα ειχε ενα PC exclusive ονοματι Witcher 2

 

2) Ε αρα εσυ ενισχυεις αυτο που λεω,οτι η στροφη στο console market εχει στερησει αυτα που μπορουμε να δουμε απτο τρεχον hardware την σημερον ημερα.Thank you

 

3) Μα απτην στιγμη που το console market εχει ενα τεραστιο ποσοστο της αγορας,δεν τους αδικω που πανε multiplatform,χαζοι ειναι να πουν οχι σε ακομα μεγαλυτερο target audience?Αν υποθεσουμε ομως πως  η πλειοψηφια των τωρινων χρηστων απο κονσολες το γυριζε σε PC platform,το αντιστοιχο uncharted του PC θα νομιζες οτι σου το στειλε ο θεος απτο μελλον.

 

4) Ακομα,αν υποθεσουμε οτι αυτοι που εχουν σημερα  κονσολες,αντι για PS4 και X1 ειχανε N64,το κεφαλι του Geralt σημερα θα ταν τετραγωνο και η κοτσιδα στα μαλλια του ενα ασπρο ευθυγραμμο τμημα,δεν παει να εχει βγει 970,980 και οτι αλλο θες σε hardware στο PC.Δεν θα φταιγε κανενα PC platform για το γεγονος οτι καποιος απλα αποφασισε να δουλεψει σε γραφικα N64 επειδη ειδε οτι εκει υπαρχουν τα φραγκα,παρα μονον οι καταναλωτες οι οποιοι επειδη εχουν συσσωρευτει πισω απο κονσολες με inferior hardware απτο τρεχον της εποχης

 

5) Και το μεγαλυτερο ψεμα που σας εχουν κανει να  πιστεψετε για να προτιμησετε τις κονσολες, ειναι οτι πιο φθηνες απτο PC gaming. Σε περιοδο 5 ετιας,μονο τα 250 ευρω απτην συνδρομη για να παιζεις online και τα 10 ευρω προμηθεια που παιρνει η εκαστοτε Sony και Microsoft απτα games.σου σωζουν τουλαχιστον 500(!) ευρω τα οποια μπορεις η να τα κρατησεις στην τσεπη σου η να τα χωσεις για αναβαθμισεις με το αντιστοιχο δυνατο hardware της εποχης. Οπως λεει και ο θυμοσοφος λαος,το φθηνοτερο ειναι το πιο ακριβο.

 

1)

 

Real-time simulation ocean physics. Σε σαπακο-hardware του 2005 (Cell + RSX/G70 GPU).

 

2) Δείξε μας ένα PC game που να εξομοιώνει ολόκληρο ωκεανό.

 

Επειδή είμαι καλός και θέλω να σε βοηθήσω να υποστηρίξεις την «ράτσα» σου χάριν της συζήτησης, σου δίνω εγώ ένα link: 

 

Με την διαφορά όμως αυτό είναι σκέτο tech demo, μόνο με ωκεανό, χωρίς πλοίο και χωρίς gameplay...

 

3) Ξύπνα, η πλειοψηφία έχει PC των €500 για να παίζει LoL και Dota2. Που ζεις;

 

4) Λες άκυρα πράγματα τώρα, η τεχνολογία (Moore's Law) μας έχει δώσει πολλαπλάσια ισχύ από N64 σε smartphones των 2-3W, πόσο μάλλον κονσόλες των 125-150W.

 

5) Κάποιοι έδωσαν €30/χρόνο, αλλά υπάρχει και το free 14-day trial. Θα λιώσει αυτή η καραμέλα ποτέ;

 

Η Valve επίσης ζητάει 30% από τις πωλήσεις στο Steam... τουτέστιν $18 για παιχνίδι των $60.

 

Το 10άρικο στα Blu-Ray δισκάκια σε μάρανε; Μακάρι να είχε και το PC Blu-Ray games, αντί να σας ταΐζουν retail κοροϊδία οι εταιρίες (βλ. MGSV DVD με Steam launcher *.exe, LOL).

 

ΥΓ: Στο σεντόνι μπορείς να απαντήσεις και με PM, εκτός αν το έκανες γαργάρα. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο.Το Witcher δεν θα υπηρχε χωρις τις κονσολες.Αντιθετως θα υπηρχε αυτο

δηλαδη δεν σου κανουν αυτα που λεει η ιδια η εταιρια και μου βαζεις ενα teaser για το W3.. για να αποδειξεις οτι δεν ισχυουν αυτα με τα production values?wtf?

Αφου ετσι και αλλιως θα εβγαινε και στις κονσολες οταν βγηκε και αυτο το video.

Ενα teaser μου εβαλες οπως ηταν αυτο του pc exclusive crysis1 που δεν ειχε σχεση με ρτην πραγματικοτητα. So what?

 

 

Ε αρα εσυ ενισχυεις αυτο που λεω,οτι η στροφη στο console market εχει στερησει αυτα που μπορουμε να δουμε απτο τρεχον hardware την σημερον ημερα.Thank you

ουτε καν.

 

 

 

Μα απτην στιγμη που το console market εχει ενα τεραστιο ποσοστο της αγορας,δεν τους αδικω που πανε multiplatform,χαζοι ειναι να πουν οχι σε ακομα μεγαλυτερο target audience?Αν υποθεσουμε ομως πως  η πλειοψηφια των τωρινων χρηστων απο κονσολες το γυριζε σε PC platform,το αντιστοιχο uncharted του PC θα νομιζες οτι σου το στειλε ο θεος απτο μελλον.

Αν έιχε ο καθένας σε αυτή τι γη απο ένα υπολογιστή της Nasa θα ημασταν με real life γραφικά σημερα.

Δεν ειναι mainstream κατι τετοιο, ουτε τα pc ειναι mainstream. Το αν θα μεινει παντα ΑΝ.

 

Με τα υπόλοιπα διαφωνω γιατι βαριεμαι να τα σχολιασω ,ετσι και αλλιως το επιπεδο αυτων που μας παρακολουθουν ειναι τυπου κανω Like πριν σε διαβασω , ''ουγκ'' αρκει να υποστηριζεις την master race. Τα like τα πηρες πριν καν το ποσταρεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη δεν σου κανουν αυτα που λεει η ιδια η εταιρια και μου βαζεις ενα teaser για το W3.. για να αποδειξεις οτι δεν ισχυουν αυτα με τα production values?wtf?

Αφου ετσι και αλλιως θα εβγαινε και στις κονσολες οταν βγηκε και αυτο το video.

 

Εγώ αναρωτιέμαι τι PC hardware θα ήθελε αυτό στο video, όπως και του WatchDogs και του Division... η πλειοψηφία που έχει PC των €500 (αυτοί δεν είναι peasants?) θα έτρωγε άκυρο.

 

ΥΓ: Την επόμενη φορά που θα πάω στο χωριό μου θα τους πω να φτιάξουν Autobahn στους χωματόδρομους για να driftάρω (εγώ η αυτού μεγαλειότης) με την Porsche μου α λα NFS, αλλιώς δεν τους ξαναβλέπω τους χωριάτες με τα κάρα και τους κωλοδρόμους τους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει περιπτωση να απαντησω σε σεντονια παραληρηματα,ουτως η αλλως ΔΕΝ με ενδιαφερει να σας πεισω εσας τους 2-3 συγκεκριμενα.Οποιος ουδετερος διαβαζει το τι γραφουμε εδω περα,πιστευω εχει καταλαβει.

 

Εδω ο αλλος ειπε οτι οι PCακιδες ειναι pro-Microsoft,που αναθεμα αν απο τοτε που γνωρισε επιτυχια το 360 εχει κανει κατι καλο για το PC.Πραγματικα πρωτη φορα το ακουω αυτο. 

 

Προσωπικα ειμαι απτους ανθρωπους που παντα ελεγα οτι με το να το παιζει διπορτο η MS κανει κακο και στο xbox και στο PC και ειμαι μαλιστα απτους πιο φιλικα προσαρημενους στη Sony PC gamers....

 

τελος παντων,τα εχουμε δει ολα στις τελευταιες σελιδες εδω περα,οπως ειπα αποχωρω απτην συζητηση.Ciao

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkalas

Ποιοι ολοι? μονο εσυ διαφωνουσες παντα μαζι μου και καποιοι που ελεγαν οτι το ps4 δεν θα βγαλει γραφικα καλυτερα απο οτιδηποτε εχει βγει πριν το 2013 στο pc και παταγες like:D

Ακομα ομως δεν βαλατε μυαλο..

Διασκεδαζω=μου προσφερεις γλεντι. Μπορω να το παρω και ετσι.

Αλλωστε οσο περισσοτερη πληροφορια δινω τοσο χειροτερο σου κανω. Ενα ενα.

 

 

Τουλαχιστον πριν το ps5 θα εχεις αναθεωρησει αυτα που πιστευες. Μπορεις να το κανεις και νωριτερα βεβαια, ποτε δεν ειναι αργα.

 

ΥΓ. οπως βλεπεις ουτε ο φιλτατος alastor απανταει. ;) για να δω το σχολιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry παιδες εχω ριξει το επιπεδο στο δαπεδο με τους τσακωμους.

 

Gkalas δεν μου εχεις κανει κατι, απλα δεχτηκα πολυ επιθεση εκεινη τη περιοδο και μου βγαινει πανω σου, γιατι τουλαχιστον εγω ξερω οτι ειχα δικιο και οτι βλεπω σημερα με δικαιωνει.

 

Συγνωμη για την επιθεση.

 

ΥΓ. Κανω και edit το προηγουμενο, γιατι ηταν πολυ επιθετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...