Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει περιπτωση να μη δεν δουμε αλλο "Souls" παιχνιδι.Απλα δεν θα δουμε αλλο Dark Souls και η αληθεια ειναι πως ο τιτλος του παιχνιδιου ελαχιστα με ενδιαφερει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικα κριμα αν δουμε αλλο Souls παιχνιδι τωρα που εβαλαν νεα μηχανη γραφικων του Bloodborne.

απο το κακο στο χειροτερο η σειρα,,,καλυτερα που βγαζει νεα ip.

τo beta demo του Nioh που επαιξα ειναι στυλ tenchu-shogun souls και πολυ καλυτερο απο το ds3 σε γενικες γραμμες,,,και μιλαμε για Beta!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλευράς βαθμολογίας αν 10 kai to bloodborne DLC το ashes είναι ένα 7ρακι από πλευράς pve. Επιφυλάσσομαι για το pvp γιατί δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά αν ισχύει οτι ο host μπορεί να κατεβάσει την plug  αν είναι butthurt και να μην κάνει migrate βράσε όριζα (και lag).

 

Αυτο θα κριθει οταν βγει και το επομενο dlc του Ds3 οπου θα δουμε σαν συνολο πως ειναι.

απο το κακο στο χειροτερο η σειρα,,,καλυτερα που βγαζει νεα ip.

τo beta demo του Nioh που επαιξα ειναι στυλ tenchu-shogun souls και πολυ καλυτερο απο το ds3 σε γενικες γραμμες,,,και μιλαμε για Beta!

Ελεγα και εγω που χαθηκες :)

 

Ναι εχεις δικιο.demo παιχνιδιου που δανειζεται(για να μην πω καλυτερα αντιγραφει)αρκετα απο την σειρα souls,ειναι καλυτερο απο ολο το Ds3,το πετυχες...Δεν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο θα κριθει οταν βγει και το επομενο dlc του Ds3 οπου θα δουμε σαν συνολο πως ειναι.

Ελεγα και εγω που χαθηκες :)

 

Ναι εχεις δικιο.demo παιχνιδιου που δανειζεται(για να μην πω καλυτερα αντιγραφει)αρκετα απο την σειρα souls,ειναι καλυτερο απο ολο το Ds3,το πετυχες...Δεν!

ε χαθηκα γιατι το πουλησα :P δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαι γιατι

 

Ναι οκ,,,επισης ξερεις δεν υπαρχει παρθενογενεση! και λογικο ειναι σε ορισμενες περιπτωσεις ενα παιχνιδι που δανειζεται στοιχεια να ειναι καλυτερο απο τους προκατοχους του,,,το εχουμε δει να γινεται δεν ειναι πρωτη φορα.

 

Αλλα θα στο ξαναπω γιατι μπορει να το ξεχασες, αλλα πραγματα κοιτας εσυ και αλλα εγω :P

 

 

edit: προσπαθουσα να θυμηθω χθες πιο ηταν,,,τελικα το βρηκα.

απο το blood will tell στο ps2 (2004) δανειστηκε παρα πολλα στοιχεια η σειρα souls/bb

 

Επεξ/σία από zeke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε χαθηκα γιατι το πουλησα :P δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαι γιατι

 

Ναι οκ,,,επισης ξερεις δεν υπαρχει παρθενογενεση! και λογικο ειναι σε ορισμενες περιπτωσεις ενα παιχνιδι που δανειζεται στοιχεια να ειναι καλυτερο απο τους προκατοχους του,,,το εχουμε δει να γινεται δεν ειναι πρωτη φορα.

 

Αλλα θα στο ξαναπω γιατι μπορει να το ξεχασες, αλλα πραγματα κοιτατε εσεις και αλλα εγω :P

fixed :)

 

Ναι να βγει πρωτα το εν λογω παιχνιδι που αναφερεις και μετα να γινει η σωστη συγκριση.Τωρα οταν γινονται δηλωσεις οτι ενα demo παιχνιδιου ειναι καλυτερο απο ολοκληρο ενα αλλο παιχνιδι,ε οσο να ναι τι περιμενεις να διαβασεις οτι ναι ετσι ειναι τα πραγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ρε συ συμφωνω να βγει, αλλα το demaki το ελιωσα,,,δεν το εβαλα 2 ωρες το ειδα και ειπα ειναι καλυτερο απο ds3...
μου εκανε εντυπωση οτι εχει φοβερα mechanics!!! anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ακριβως τα ιδια.3μιση ωρες και αντε να χασα κανα item το πολυ.Γενικα ειναι καλο DLC,αλλα ηθελε ενα 5ωρακι για να νιωσεις πως ειναι ικανοποιητικης διαρκειας.Για την ακριβεια,την στιγμη που εφτασα στο final boss,νομιζα πως ημουν στα 2/3 του DLC ας πουμε και εμπαινα στο "final act"

 

Το main boss αρκετα καλο,σιγουρα απτα πιο ενδιαφεροντα του παιχνιδιου.Το κερδισα με την 5η-6η φορα.Κυριως εχει ωραια flashy animations στα attacks και ειναι ομορφο visually.Καμια σχεση με δυσκολια Nameless King παντως.Οσο για το optional boss,δεν ειναι οτι ειναι κακο,απλα ειναι πανευκολο και το βγαλα με την πρωτη.

 

Οι καινουριοι εχθροι παντως αρκετα aggressive.Ειδικα κατι mini boss ας πουμε σε κοβουν με ενα 3χιτο combo.Τα νεα items αρκετα ενδιαφεροντα επισης,καποια οπλακια φανηκαν πολυ σωστα.

 

Bottom line,περασα ευχαριστα 3μιση ωριτσες εξερευνοντας ολον τον χαρτη.Μπηκα 80 level στο DLC που δικαιως ειναι και τα recommended levels.Θελω να ελπιζω πως το implementation της arena ηταν ο λογος που το DLC ηταν μικροτερο του αναμενομενου σε διαρκεια.Οσο για την arena,ο χρονος θα δειξει αν θα ειναι το go to μερος για PvP η θα ερημωθει οπως στο DS1.

 

8/10 απο μενα,9/10 αν η διαρκεια αγγιζε το 5ωρο.

Τελος και απο μενα.Δεν υπολογισα ακριβως ποσες ωρες μου πηρε αλλα επειδη χαθηκα και λιγο για να βρω την εισοδο του δευτερου boss ισως να μου πηρε κοντα στις 4ωρες δεν ειμαι σιγουρος.

Να πω μονο οτι τελικα οι bonfire και τα shortcuts μια χαρα ηταν μεσα στο παιχνιδι.Κλασσικα για αλλη μια φορα τα review sites οτι να ναι κραζουν παλι.Ο αλλος ανεφερε οτι ηταν οι bonfire κοντα μεταξυ τους με κλασσικο παραδειγμα αυτο της γεφυρας που εχει 2 bonfire κοντα μεταξυ τους.

Στα του Dlc τωρα

 

Μου αρεσαν

 

η ποικιλια και ο αριθμος των διαφορετικων εχθρων

ο βαθμος δυσκολιας αρκετων εχθρων

το κεντρικο boss(τελικα μηπως επρεπε να το σκεφτουν να βγαζουν μονο γυναικεια boss εκει στην From?:P)

η εναλλαγη των τοποθεσιων.Δεν ηταν μονοτονα οπως του πρωτου DS το dlc

τα επιπλεον οπλα ειναι ενδιαφερουσες προσθηκες

η μουσικη στα 2 boss(κλασσικα)

 

 

Δεν μαρεσαν

η διαρκεια του.Θα προτιμουσα να ειχε εστω αλλο 1 boss μιας και η περιοχη του 2ρου optional boss δεν ειχε καθολου exploring

η τιμη του.Στα 10ευρω θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα,αλλα 15ευρω ειναι πολλα για αυτα που προσφερει(να ναι καλα τα κλειδαδικα βασικα)

η ιστορια του που ηταν ψιλο αδιαφορη οπως και τα npc του παιχνιδιου.

οι αμοιβες σε materials απο τους εχθρους.Ειναι δυνατον τοσο δυνατοι αντιπαλοι και να δινουν titanite shard και large titanite shard?

αδιαφορο και σχετικα ευκολο δευτερο boss σε σχεση με το κεντρικο πρωτο.

 

Σε γενικες γραμμες θα ελεγα οτι μου βγαζει ενα 7.5/10 το dlc,αλλα μιας και το κεντρικο boss ειναι καλοδουλεμενο και αξιομνημονευτο θα του βαλω ενα 8/10.Ελπιζω να δουμε παραπανω δουλεια παντως στο δευτερο dlc,και θελω να πιστευω οτι η παραπανω τιμη σε αυτο οφειλεται στο pvp.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το κακο στο χειροτερο η σειρα,,,καλυτερα που βγαζει νεα ip.

τo beta demo του Nioh που επαιξα ειναι στυλ tenchu-shogun souls και πολυ καλυτερο απο το ds3 σε γενικες γραμμες,,,και μιλαμε για Beta!

 

 

 

Όντως χάθηκες :-(

 

//offtopic

 

Καλά Nioh εμείς οι λιγοστοί που κάψαμε την beta γνωρίζουμε περί τίνος πρόκειται.

Σκηνικά σαν αυτά

δεν βλέπεις κάθε μέρα.

Και φυσικά bosses να μένεις μ@κ@κ@ς με τα καλοδουλεμένα moveset τους (επιπέδου orphan of kos):

και randomάδες να σε φωνάζουν και να ξεσκίζονται να κάνουν farm revenants trololololol

Βέβαια βοηθάει που το game είναι πολύ responsive στα 60 fps και έχει μια φρεσκάδα στο χειρισμό που δεν ευνοεί τους spammers. Το μόνο foul που βρίσκω είναι ότι δε θα έχει μάλλον pvp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι που δεν ειδα κανενα να αναφερει (πλην fulgore): το story . Παλι painting world οπως και στο Ds1 . To γαμωτο εχουν ενα lore με 1000 stories και βαζουν ΠΑΛΙ painting world ....Ας δουνε το Demons Souls και Bloodborne αν εχουν ξεμεινει η ας τσακιστουν να φτιαξουν κατι καινουργιο.

Το Nioh-samuraiborn ειναι φρεσκο και εντυπωσιακο αλλα αγχωτικο ... και console inclusive .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα throwbacks στο DS1 απο πλευρας story εχουν καταντησει γελοια.Το story του DS3 φανταζει ενα τεραστιο fan service για τους "ξενερωμενους" fans του DS2.Καποιος που ξεκιναει την σειρα απτο DS3 δεν θα ενοχληθει,αλλα προσωπικα δεν μπορω να αγνοησω το τεραστιο mashup απτα previous games οσον αφορα το lore,προσπαθωντας να πετυχουν "nostalgia feels".Η αληθεια ειναι πως περισσοτερο με ενοχλησε  αυτο το κομματι παρα με εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα εχω να παρατηρησω πως δεν σχολιαζει αρκετος κοσμος το dlc πραγμα που στα ματια μου δειχνει οτι δεν ειχε την αναμενομενη απηχηση.προσωπικα το τελειωσα προχθες, μου πηρε περιπου 7 ωρες, μου φανηκε οντως λιγο το περιεχομενο. Τα περιβαλλοντα ηταν βεβαια αρκετα ομορφα και οι νεοι εχθροι αν και λιγοι σε ποικιλια, ηταν καλοι.επειδη αυτη την περιοδο παιζω το dark souls 2 sotfs, σαν γενικη παρατηρηση εχω να πω πως σαν συνολο σαφως το 3 ειναι καλυτερο του 2 αλλα απο αποψη περιεχομενου και ωρων που ξοδευω νομιζω το 2 υπερεχει.(μαζι με τα dlc εννοω που παρα το οτι δεν τα εχω παιξει ακομη εχω διαβασει οτι προσθετουν αρκετο και ποιοτικο περιεχομενο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Scholar ειναι τρελο value for money.Αυτη την στιγμη ειναι σαφως πιο ολοκληρομενο πακετο.Αυτο που δεν μαρεσε στο PvE του 2 ειναι κυριως τα μετρια bosses.Περιμενω και το δευτερο DLC του 3 για να δουμε πως θα ναι σαν ολοκληρομενο πακετο.

 

Παντως να ξες,αν παιξεις τα DLC του 2,ισως να σου γινει το insta favourite της σειρας.Τοσο οι πιστες οσο και τα bosses βελτιωνονται κατακορυφα

 

l69oyywsdndfsxphfqzf.jpg

Shulva-2.jpg

03Untouchedfrontier_1407487732-Copy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ds2 ομως ειναι η εννοια του Quantity>quality. Δεν λεω εχει γενικα πολυ πραγμα αλλα ειναι τα περισσοτερα αδιαφορα. Τα Dlc ναι εχουν δυσκολα boss αλλα αναλογα το build(που εχω κλασσικα με μαγο ή cleric)παραειναι δυσκολα.Επισης οι εχθροι που εχει και γενικα οι πιστες σχεδιαστικα ειναι ψιλο οτι να ναι.Θυμαμαι οτι με το που εβγαλα μια φορα τα Dlc ουτε που ηθελα να τα ξαναπαιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μεγαλη διαφορα για μενα ειναι ο ρυθμος στο gameplay.ξεκινησα τη σειρα απο το dark souls 2.εχοντας γραψει περιπου 80 ωρες παιχνιδιου αποφασισα να παω στο πρωτο παιχνιδι της σειρας.το gameplay εκει μου φανηκε πιο αργο και δεν μου εβγαζε κιολας την στιβαροτητα του 2.δεν ασχοληθηκα πανω απο 10 ωρες και νομιζω πως πρεπει να επανελθω, απλα σκεφτομουν ολο αυτο το διαστημα πως θα βγει καποιο remaster για να ασχοληθω πιο σοβαρα.οταν βγηκε το 3 μερος της σειρας η αληθεια ειναι πως λατρεψα τον πιο γρηγορο ρυθμο και τωρα που παιζω το sotfs τις πρωτες ωρες με κουραζε το αργο tempo στις μαχες.οσον αφορα τα bosses, λιγα ειναι αξιομνημονευτα τοσο στο 2 οσο και στο 3 πιστευω, αν και συνολικα του 3 ειναι πιο καλοσχεδιασμενα με βασικο παραγοντα για μενα τη μουσικη που ντυνει τα boss fights.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν παιξεις το DS3 απο πλευρας γραφικων,ατμοσφαιρας κλπ το 2 θα σου φενεται σαν παιχνιδι του Ps2(που λεει ο λογος).Μονο το 1 παρολα τα 5χρονακια του θα σε κερδισει οταν το προχωρησεις λογω του lore και της ατμοσφαιρας που εχει. Τα περι αργου gameplay που αναφερεις στο πρωτο οφειλονται στα 30fps που τρεχει σε σχεση με το 2,και στο 3 βοηθανε σε αυτο και τα αναβαθμισμενα γραφικα εκτως των αλλων.

 

Αλλωστε μην ξεχναμε οτι η PC εκδοση του DS3 τρεχει στα 60fps ενω στις κονσολες στα 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...