Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3,5 ωρες μου πηρε το DLC και πρεπει να βρηκα τα παντα.Πολυ μικρο μου φανηκε αλλα πολυ καλο.Το ενα boss ηταν μετριο ενω το τελευταιο απο τα καλυτερα του παιχνιδιου.

 

Πιστευω επρεπε να βγαλουν ενα μονο DLC με ολες τις νεες περιοχες μαζι.

 

Αναμονη τωρα για το επομενο(Αρχες 2017 νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ng+5 μπηκα 210SL και πέφτει πονος απο τα δεντρα και τους knights, παιζω με 43vgr/30k resist/50poise και με ριχνουν 3/4 hp με ενα charged attack.. Αυτιστικό area μου θυμιζει την περιοχή που ηταν οι lud and zallen..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,5 ωρες μου πηρε το DLC και πρεπει να βρηκα τα παντα.Πολυ μικρο μου φανηκε αλλα πολυ καλο.Το ενα boss ηταν μετριο ενω το τελευταιο απο τα καλυτερα του παιχνιδιου.

 

3,5 ώρες δεν είναι τίποτα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ng+5 μπηκα 210SL και πέφτει πονος απο τα δεντρα και τους knights, παιζω με 43vgr/30k resist/50poise και με ριχνουν 3/4 hp με ενα charged attack.. Αυτιστικό area μου θυμιζει την περιοχή που ηταν οι lud and zallen..

 

Ντακς συγκρίνεις τώρα τη χειρότερη περιοχή σε όλα τα souls (frigid outskirts) με αυτό το dlc lol. Απλά είσαι Ng+5 και πέφτει πόνος man.

 

 

Το μόνο δύσκολο σημείο στο ng για sl 80-100 είναι το main boss μόνο και μόνο γιατί πρέπει να παίξεις άψογα τα 2 πρώτα phases για να έχεις μπόλικα estus στην 3η phase.

 

 

 

3,5 ώρες δεν είναι τίποτα.........

 

Παραπάνω παίρνει αν ψάξεις τις areas για όλα τα items χωρίς wiki (και χάσεις και καμιά 10ρια φορές στο main boss μέχρι να μάθεις τα patterns).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,5 ωρες μου πηρε το DLC και πρεπει να βρηκα τα παντα.Πολυ μικρο μου φανηκε αλλα πολυ καλο.Το ενα boss ηταν μετριο ενω το τελευταιο απο τα καλυτερα του παιχνιδιου.

 

Πιστευω επρεπε να βγαλουν ενα μονο DLC με ολες τις νεες περιοχες μαζι.

 

Αναμονη τωρα για το επομενο(Αρχες 2017 νομιζω)

 

Και γω ακριβως τα ιδια.3μιση ωρες και αντε να χασα κανα item το πολυ.Γενικα ειναι καλο DLC,αλλα ηθελε ενα 5ωρακι για να νιωσεις πως ειναι ικανοποιητικης διαρκειας.Για την ακριβεια,την στιγμη που εφτασα στο final boss,νομιζα πως ημουν στα 2/3 του DLC ας πουμε και εμπαινα στο "final act"

 

Το main boss αρκετα καλο,σιγουρα απτα πιο ενδιαφεροντα του παιχνιδιου.Το κερδισα με την 5η-6η φορα.Κυριως εχει ωραια flashy animations στα attacks και ειναι ομορφο visually.Καμια σχεση με δυσκολια Nameless King παντως.Οσο για το optional boss,δεν ειναι οτι ειναι κακο,απλα ειναι πανευκολο και το βγαλα με την πρωτη.

 

Οι καινουριοι εχθροι παντως αρκετα aggressive.Ειδικα κατι mini boss ας πουμε σε κοβουν με ενα 3χιτο combo.Τα νεα items αρκετα ενδιαφεροντα επισης,καποια οπλακια φανηκαν πολυ σωστα.

 

Bottom line,περασα ευχαριστα 3μιση ωριτσες εξερευνοντας ολον τον χαρτη.Μπηκα 80 level στο DLC που δικαιως ειναι και τα recommended levels.Θελω να ελπιζω πως το implementation της arena ηταν ο λογος που το DLC ηταν μικροτερο του αναμενομενου σε διαρκεια.Οσο για την arena,ο χρονος θα δειξει αν θα ειναι το go to μερος για PvP η θα ερημωθει οπως στο DS1.

 

8/10 απο μενα,9/10 αν η διαρκεια αγγιζε το 5ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ακριβως τα ιδια.3μιση ωρες και αντε να χασα κανα item το πολυ.Γενικα ειναι καλο DLC,αλλα ηθελε ενα 5ωρακι για να νιωσεις πως ειναι ικανοποιητικης διαρκειας.Για την ακριβεια,την στιγμη που εφτασα στο final boss,νομιζα πως ημουν στα 2/3 του DLC ας πουμε και εμπαινα στο "final act"

 

Το main boss αρκετα καλο,σιγουρα απτα πιο ενδιαφεροντα του παιχνιδιου.Το κερδισα με την 5η-6η φορα.Κυριως εχει ωραια flashy animations στα attacks και ειναι ομορφο visually.Καμια σχεση με δυσκολια Nameless King παντως.Οσο για το optional boss,δεν ειναι οτι ειναι κακο,απλα ειναι πανευκολο και το βγαλα με την πρωτη.

 

Οι καινουριοι εχθροι παντως αρκετα aggressive.Ειδικα κατι mini boss ας πουμε σε κοβουν με ενα 3χιτο combo.Τα νεα items αρκετα ενδιαφεροντα επισης,καποια οπλακια φανηκαν πολυ σωστα.

 

Bottom line,περασα ευχαριστα 3μιση ωριτσες εξερευνοντας ολον τον χαρτη.Μπηκα 80 level στο DLC που δικαιως ειναι και τα recommended levels.Θελω να ελπιζω πως το implementation της arena ηταν ο λογος που το DLC ηταν μικροτερο του αναμενομενου σε διαρκεια.Οσο για την arena,ο χρονος θα δειξει αν θα ειναι το go to μερος για PvP η θα ερημωθει οπως στο DS1.

 

8/10 απο μενα,9/10 αν η διαρκεια αγγιζε το 5ωρο.

μιας και δεν προλαβα να το παιξω παραπανω παρα τα πρωτα 10λεπτα με βαση τι ειχα διαβασει πριν βγει αυτο παντως μου ειχε βγαλει και εμενα σαν συναισθημα οτι πιθανως να ειναι μικροτερο απο οσο το θελαμε λογω pvp και θελω να πιστευω οτι οντως το δευτερο θα ειναι αισθητα μεγαλυτερο απο το πρωτο.

 

Οι 3.5ωρες διαρκεια σε γενικες γραμμες παντως δεν ειναι λιγη διαρκεια για Dlc.Το μονο κακο ειναι οτι το χρεωνουν 15ευρω και οντως βγαινει πολυ μικροτερο για αυτο το λογο. Στα 10ευρω αν το χρεωναν θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και το Bloodborne κανονικα 2 Dlc ηταν να εχει αλλα εκει πραξανε καλυτερα και βγαλανε μονο 1,γιαυτο φανηκε και καλυτερο σαν συνολο ενω εδω κακως που δεν βγαζανε μονο 1 μεγαλο dlc αλλα το χωρισανε στην μεση.

 

Επισης να θυμισω οτι και για το Dlc του Dark Souls 1 λεγανε τοτε οτι εχει διαρκεια εως και 10ωρες το πρωτο playthrough και οι περισσοτεροι το βγαζανε σε 1,5 με 2ωρες.

 

πολυς ντορος δεν θα το ελεγα αν οι προσθηκες στο pvp ειναι πιο αξιολογες απο αυτες του πρωτου Dark Souls dlc.

 

Το μονο προβλημα με την διαρκεια ειναι οτι μετα το Witcher 3 που καθορησε τι παει να πει Dlc κυριολεκτικα,οι απαιτησεις εχουν ανεβει στο Θεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 


Το main boss αρκετα καλο,σιγουρα απτα πιο ενδιαφεροντα του παιχνιδιου.Το κερδισα με την 5η-6η φορα.Κυριως εχει ωραια flashy animations στα attacks και ειναι ομορφο visually.Καμια σχεση με δυσκολια Nameless King παντως.Οσο για το optional boss,δεν ειναι οτι ειναι κακο,απλα ειναι πανευκολο και το βγαλα με την πρωτη.

 

Εγώ απο την άλλη έφαγα 2πλασιο χρόνο να φάω αυτό το Boss από ότι τον nameless για τον λόγο ότι έφτανα phase 3 με λίγα estus και η τύπισα είναι αρκετά dodgy και δύσκολη για punish στο phase 3. Μετά έκανα equip μια καλή ασπίδα για το phase 1, φώναξα και τον Npc για το phase 2 να γλιτώσω το aggro από τη friede όσο ασχολούμαι με τον μπαμπά και μπήκα άρχοντας phase 3. Αλλά και πάλι δε θα την έλεγες εύκολη τη συνέχεια ακόμα και με 10+ estus.

 
Από πλευράς βαθμολογίας αν 10 θεωρούμε τα witcher 3 και το bloodborne DLC το ashes είναι ένα 7ρακι από πλευράς pve. Επιφυλάσσομαι για το pvp γιατί δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά αν ισχύει οτι ο host μπορεί να κατεβάσει την plug  αν είναι butthurt και να μην κάνει migrate βράσε όριζα (και lag).
Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω θα την πω την αμαρτια μου.Ειναι πραγματικα κριμα αν δεν δουμε αλλο Souls παιχνιδι τωρα που εβαλαν νεα μηχανη γραφικων του Bloodborne. Ηταν αλλωστε και το μονο selling point του Lords of the Fallen οταν πρωτο κυκλοφορησε,δηλαδη τα καλυτερα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...