Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω σχεδόν τελειώσει το NG+ και το παράπονό μου είναι με το scaling των attributes.

 

Τα caps που έχουν βάλει σημαίνει ότι από ένα σημείο και μετά τα διάφορα builds αρχίζουν να συγκλίνουν.

 

Όπως και να έχει, το build μου είναι strength/end based και σε όλο το NG+ έβαλα ελάχιστους πόντους σε αυτά διότι είχα φτάσει ήδη στα caps τους....

 

Έβγαλα NG και NG+ με ένα ταπεινό broadsword (Heavy, +10)

 

Πολύ κρίμα που το heavy armor είναι σχεδόν παντελώς useless σε σχέση με τους πόντους που επενδύεις. Να φοράς τη πανοπλία του Gundyr και η διαφορά με το αρχικό knight set να είναι της τάξεως του 10%?

 

ε ναι αφου δεν παιζουν ρολο σημαντικο ουτε τα fp σε melee , ουτε το vit ,(οπως ειχα υποθεσει πριν βγει το game) αρα βγαινεις στα SL100 στα περισσοτερα builds και SL120 για καποια συγκεκριμενα caster/spells κλπ. Οπως ηταν δηλαδη και στο Bloodborne.

 

 

οχι μαλλον θες να πεις να εισαι γυμνος και να φορας και τα 4 pieces τοτε βλεπεις μια διαφορα, απο armor se armor δεν βλεπεις τιποτα, ειναι καθαρα για cosplay,,,,παλι σαν το Bloodborne δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω σχεδόν τελειώσει το NG+ και το παράπονό μου είναι με το scaling των attributes.

 

Τα caps που έχουν βάλει σημαίνει ότι από ένα σημείο και μετά τα διάφορα builds αρχίζουν να συγκλίνουν.

 

Όπως και να έχει, το build μου είναι strength/end based και σε όλο το NG+ έβαλα ελάχιστους πόντους σε αυτά διότι είχα φτάσει ήδη στα caps τους....

 

Έβγαλα NG και NG+ με ένα ταπεινό broadsword (Heavy, +10)

 

Πολύ κρίμα που το heavy armor είναι σχεδόν παντελώς useless σε σχέση με τους πόντους που επενδύεις. Να φοράς τη πανοπλία του Gundyr και η διαφορά με το αρχικό knight set να είναι της τάξεως του 10%?

 

Καλά, δε βαρέθηκες 2 playthrough μόνο με broadsword?!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω όλα τα όπλα του παιχνιδιού και κανένα δεν έχει την ευχρηστία του, πέραν φυσικά των παραπλήσιων (straight swords), αν και πάλι φαίνεται να είναι το πιό γρήγορο.

 

Τερμάτισα στις αναβαθμίσεις και το Butcher's Knife, αλλά είναι κάποια msec πιό αργό και με χαλάει. Γενικά δοκίμασα σχεδόν όλα τα όπλα, αλλά δεν μου κάθονται καλά...

 

Και στο PvP το σπαθάκι αυτό μετράει.

 

Γενικά πάντως, το παιχνίδι στα combat mechanics του και στους αλγόριθμους που τρέχουν από πίσω, είναι ένα βήμα μπροστά και δύο πίσω σε σχέση με τα προηγούμενα DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω όλα τα όπλα του παιχνιδιού και κανένα δεν έχει την ευχρηστία του, πέραν φυσικά των παραπλήσιων (straight swords), αν και πάλι φαίνεται να είναι το πιό γρήγορο.

 

Τερμάτισα στις αναβαθμίσεις και το Butcher's Knife, αλλά είναι κάποια msec πιό αργό και με χαλάει. Γενικά δοκίμασα σχεδόν όλα τα όπλα, αλλά δεν μου κάθονται καλά...

 

Και στο PvP το σπαθάκι αυτό μετράει.

 

Γενικά πάντως, το παιχνίδι στα combat mechanics του και στους αλγόριθμους που τρέχουν από πίσω, είναι ένα βήμα μπροστά και δύο πίσω σε σχέση με τα προηγούμενα DS.

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ στο 1ο playthrough είχα παίξει σχέδον μόνο με longsword και λίγο yhorm's great machete προς το τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε sorry, αλλά όπως αναφέρει και το άθρο που πόσταρες πρόκειται για φήμη, οπότε βιάστηκες λίγο να κάνεις thread, μπορεί να είναι νέο ip και να μην έχει να κάνει καμία σχέση με dark souls. Θα μπορούσες να το ποστάρεις στο thread του dark souls 2 ή κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε sorry, αλλά όπως αναφέρει και το άθρο που πόσταρες πρόκειται για φήμη, οπότε βιάστηκες λίγο να κάνεις thread, μπορεί να είναι νέο ip και να μην έχει να κάνει καμία σχέση με dark souls. Θα μπορούσες να το ποστάρεις στο thread του dark souls 2 ή κάτι.

Τι?Πως?Που?Ποιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

To story των Dark Souls είναι Bonus Material για τους πολύ ψαγμένους και τους completionists.

 

Άνετα μπορείς να ξεκινήσεις από το 3ο και μάλιστα στο προτείνω, διότι είναι το πιό προσιτό σε νέους παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι δεν είναι για αυτόν που θέλει να χαλαρώσει για μισή ώρα μετά τη δουλειά. Είναι για τον gamer που θέλει να αφιερωθεί. Αλλά αξίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 2 μια χαρα προσιτο ειναι κατα την αποψη μου.

 

Απο story οντως δεν προκειται να καταλαβεις και πολλα πραγματα,δεν ειναι storydriven game αλλα το lore υπαρχει.Συγκεκριμενα το 3 εχει περισσοτερη συνδεση με το 1 σε ιστορια,οποτε αν θες να παιξεις καποιο απτα προηγουμενα για story αυτο ειναι το πρωτο

 

Προσωπικα θα σου προτεινα να ξεκινησεις με την σειρα που βγηκαν,διοτι καθως θα εξελισεσαι σαν παικτης θα εξελισονται και τα games μαζι σου.

 

Αν δεν μπορεις να τα ξεκινησεις απτο πρωτο,ξεκινα τα απτο δευτερο.Αν ντε και καλα θες απτο 3ο κατευθειαν,τοτε καντο καθως απο ιστορια δεν θα σε "ριξει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα τα παω με την σειρα το 1 ειδα οτι σε γνωστο κλειδαδικο ειναι πολυ φθηνο οποτε μεχρι να τα τελειωσω ισως να χει πέσει και το 3 ευχαριστω για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...