Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως 2 run εκανα στο bloodborne 1 κλασσικα με Ludwig και ενα bloodtinge και στο Ds3 τουλαχιστον 5(pure sorcerer,pure pyromancer,hybrid/pure faith,full dexterity και full strength)και μου λειπουν 2 achievement για το Platinum.

 

Αλλα οπως εχει πει και ''η μεγαλη μορφη'' ο zeke αν δεν εχεις κανει 10000000000 build(προφανως και δεν μας ενδιαφερει το παιχνιδι αυτο καθαυτο απο πλευρας αποδοσης/bosses/περιβαλλοντα/npc quest/endings κλπ αυτα ειναι για τους καρα casuals ε...... :rolleyes: )και αν δεν εχεις αφιερωσει 500+ωρες(το τονιζει και στο αρχικο του post και μαλλον γιαυτο και δεν ειχε σχολιασει προηγουμενως)τοτε δεν εχεις δει σχεδον τιποτα στο παιχνιδι(δικα του λογια στο θεμα του dark souls 2 και bloodborne).

 

Και εγω σταματαω να ασχολουμαι με τον κυριο μιας και οπως βλεπω και απο τις τελευταιες απαντησεις τσαμπα γραφουμε οτι γραφουμε ορισμενοι αφου απο λογια....δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έφτιαξα sorceress και έβγαλα και Gundyr στο χαλαρό.

 

Στην άλλη τη μλκία όμως με τα κρύσταλλα, πριν τον Gundyr, έφτυσα αίμα και κατάλαβα ότι με τον μαγούλη δεν θα περάσουμε καλά σε fights που έχει πολύ κινητικότητα. Επίσης κατάλαβα ότι αυτά που λέγονται περί ισότητας όλων των class στην αρχή, είναι αστειότητες.

 

Με τον Knight το σκότωσα μέσα σε ένα λεπτό. Τελικά πήγα και πήρα Uchigatana και τα πρώτα souls τα έδωσα για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω, μιας και ακόμα και το heavy soul arrow απέναντι σε δύσκολους αντιπάλους, τους γαργαλάει τα @@, χώρια που δεν μπορείς να διακόψεις το spell και να κάνεις roll, κοινώς αν επιλέξεις να επιτεθείς σε λάθος χρόνο σεκλαινοιρέγγες (έτσι ακριβώς, χωρίς κενά)

 

Δώστε τώρα μια βοήθεια. Που να επενδύσω αρχικά, Intellect, Endurance, ή Vigor?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα ανεβαζω vgr/end εγω πρωτα εκτος αν θελω να χρησιμοποιησω καποιο weapon απο την αρχη πχ butchers knife, αυτο που εκανα στη sorcerer ειναι να ανταλλαξω gear με ενα φιλο οποτε ξεκινησα με ολα τα +1 rings, crystal lothric sword, court sorcerer staff και μερικα souls για ez level up κτλπ. Melt τα εκανα ολα και το χαρηκα πολυ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το είχα ξαναδιαβάσει εδώ μέσα. Πώς ανταλλάζεις πράγματα με άλλους? Αν και δεν θα ήθελα να ανταλλάξω τπτ η αλήθεια είναι, προτιμώ να σολάρω ξανά για να αυξήσω το challenge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνεις ενα φιλο σου που εχει knight πχ, σου ριχνει ολα τα items για sorcerer που δεν θελει και του τα δινεις πισω εσυ με τον δικο σου knight  οτι αλλο class τα εχεις η δεν του τα δινεις ποτε αν δεν τα θελει.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό το ψιλοκατάλαβα. Το θέμα είναι ότι το game δεν έχει friend list, συνεπώς τι κάνουμε?

 

Δίνουμε ραντεβού έξω από Firelink Shrine ας πούμε και αφού σε κάνω summon, μου πετάς αντικείμενα στο πάτωμα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό το ψιλοκατάλαβα. Το θέμα είναι ότι το game δεν έχει friend list, συνεπώς τι κάνουμε?

 

Δίνουμε ραντεβού έξω από Firelink Shrine ας πούμε και αφού σε κάνω summon, μου πετάς αντικείμενα στο πάτωμα? :P

 

Network pass και σου δίνει ότι θες ακόμα και 200 sl πάνω να είναι. Έχω βαρεθεί να παίζω με minmax chars και με ng++ rings στο low sl αλλά i guess moar challenge 4 me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό το ψιλοκατάλαβα. Το θέμα είναι ότι το game δεν έχει friend list, συνεπώς τι κάνουμε?

 

Δίνουμε ραντεβού έξω από Firelink Shrine ας πούμε και αφού σε κάνω summon, μου πετάς αντικείμενα στο πάτωμα? :P

Μιλάτε μέσω steam και λέτε τι κωδικό θα βάλετε στο soapstone :P αλλά το ξέρεις ήδη αυτό :)

 

Ποιος είναι NG+++++ να παίξουμε παρέα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας που να εχει παρει ολα τα achievments? Εχω μια απορια, εκανα μια βλακεια και αγορασα ολα τα miracles και dark απο την irina of carim πριν της δωσω ολα τα books. και την κοπανησε, σκοτωσα τον πορτιερη της στο πρωτο firelink και ξαναγυρισε στο σημειο αλλα ολο μ ζηταει να της βαζω χερι με το murnes γαντι και δν μπορω να αγορασω αλλα miracles, τον ηπια και παω για ng++?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας που να εχει παρει ολα τα achievments? Εχω μια απορια, εκανα μια βλακεια και αγορασα ολα τα miracles και dark απο την irina of carim πριν της δωσω ολα τα books. και την κοπανησε, σκοτωσα τον πορτιερη της στο πρωτο firelink και ξαναγυρισε στο σημειο αλλα ολο μ ζηταει να της βαζω χερι με το murnes γαντι και δν μπορω να αγορασω αλλα miracles, τον ηπια και παω για ng++?

Απλα τρελενεται και δεν σου πουλαει αλλα miracles αλλα ουτως ή αλλως αυτα ειναι και ολα.Το ειχα ξαναανεβασει πιο παλια αλλα ας το ανεβασω παλι οσον αφορα τα Achievements εχει και αρκετα αναλυτικα video.

http://www.playstationtrophies.org/forum/dark-souls-iii/287425-dark-souls-iii-trophy-guide-roadmap.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο game στο pvp δε πάσχει άμεσα από build variety που λέει ο zeke όσο από build viability (που βέβαια έχει τρομακτικό αντίκτυπο στο build variety) και εξηγούμε. Προ 1.04 patch υπήρχαν πολλά viable heavy όπλα. Παράδειγμα ultra greatswords ή και great hammers (με το spiked mace να είναι το αγαπημένο μου gang spank tool). Πλέον ο κάθε τυχάρπαστος δε θα τον νοιάξει να κάνει trade ένα running r1 με washing pole στην hyperarmored r1 του spiked mace για παράδειγμα καθώς:

 

1) Ούτε combo κάνει με το weapon art πλέον - ούτε καν με 2ο r1. Αν μάλιστα κάνεις yolo weapon art μετά το trade πολύ πιθανό να ρολάρει πίσω σου και να φας backstab ή στην καλύτερη να μείνεις με 0 stamina και αυτός να συνεχίσει να σε κυνηγά ανελέητα.

2) To running r1 μιας απλής ή hollow +10 washing pole κάνει περισσότερο damage από το r1 ενός hollow +10 spiked mace (rly from?).

3) To stamina cost μιας runnιng r1 attack της washing άντε να είναι 10-20% ενώ το r1 του spiked mace είναι ανετα 25-30%. Αν κιόλας συνεχίσει να ρολάρει κοντά σου και συνεχίζεις τα r1 για να σαι safe το κόστος πολλαπλασιάζεται με αποτέλεσμα να σαι πάντα σε μειονέκτημα. Αναγκαστικά φόραγα πάντα cloranthy και grass crest shield για αυτό το λόγο.

 

Η εμπειρία μου με αυτό το όπλο στα duels είναι η εξής πλέον:

Α) Περίπτωση ατόμων που απλά κάνουν r1 spam (estoc-dark sword mainly) ακόμα και μετά από trades. Weapon art bleed combo μετά από  r1 trade και αν επιζήσουν finish με κάποιο γρήγορο όπλο.

Β) Περίπτωση ατόμων με small weapons που απλά παίζουν reactive εναντίων τέτοιων όπλων και είναι το 80% των players άνετα (συμπεριλαμβανομένου και εμένα). Αυτοί απλά θα κολλήσουν δίπλα σου περιμένοντας, θα κάνουν roll κάθε r1,r2,delayed r2,weapon art και θα αρχίσουν να σε τιμωρούν μόνο όταν είσαι low stamina και γενικά είναι safe. Μπορείς να δοκιμάσεις one handed με parries αλλά θα είσαι σε τεράστιο μειονέκτημα συνέχεια καθώς θα χάσεις το νόημα αυτού του όπλου που είναι τo hyperarmor και θα έχεις να φοβάσαι και τα reactive parries με τόσο αργό όπλο. Συνήθως καταλήγω να αλλάζω όπλο αφού ήδη έχω χάσει τη μισή ζωή μου σαν βλάκας με το spiked.

C) Περίπτωση ατόμων που έχουν τα μόνα viable great weapons όπως astora great sword, τα great axes (πχ dragonslayer great axe/BKGA) σε πρώτη φάση λόγω του απίστευτου single hit damage τους και οι glaives/halberds ή το swordspear σε 2η φάση λόγω του συνδυασμού τίμιου damage, πολύ καλό range και σχετικά Low stamina cost (μπορείς άνετα να κάνεις 3 r1 χωρίς να φοβηθείς μετά). Αυτοί απλά με κάνουν outdamage στα trades στη πρώτη κατηγορία ή outrange στην 2η αν είναι decent players.

D)Μάγοι και λοιποί casters. LOL (ή πιο αστεία κατηγορία μαζί  με τους parry spammers)

 

Με αυτά και με αυτά λοιπόν έχουμε το εξής φαινόμενο να έχουμε 90% τα εξής Builds πλέον:

 

1)Short running r1 spam poke με washing κυρίως αλλά και άλλες katana. Ο χρόνος για να κάνεις parry είναι κάπου 26 ms λόγω των απίστευτα λίγων frames (δε μιλάω για katana marathon runners, απλά για fast running r1 pokes). Αν μέσα σε αυτά βάλεις και το ping που μπορεί να ναι εξωφρενικό αν παίζεις με Αμερικάνους κλπ ίσως να είναι και μαθηματικά αδύνατο να κάνεις reactive parry στην αρχή του run τους. Βέβαια η washing έχει το μειονέκτημα ότι δε κάνει combo μετά από απλό r1, αλλά who cares αν δε το χρησιμοποιείς ποτέ lol.

 

2) Straight swords/Piercing swords quality/dex builds.

 

3) Carthus curved sword (από τα καλύτερα όπλα στο game)

 

4) Astoras greatsword (το μόνο viable greatsword λόγω του roll attack- unparriable και τρελό damage)

 

5) Gothard twinswords (τρομερό counter για heavy weapons)

 

6) Buff/Bleed builds με όπλα που χουν wombo-combo weapon art. Χρησιμοποιώ για παράδειγμα warden twinblades με carthus rouge σε bleed build και κάνω stunlock σε bleed death τα περισσότερα summons έτσι.

 

7) Glaives/Halberds/Sword spear σε πολύ μικρότερο βαθμό από ότι παλιότερα - κυρίως το BKG καθώς έφαγε nerf όπως και το spiked mace στο weapon art.

 

8) Κάποιο Great Axe (συνήθως dragonslayer/yhorms πλέον γιατί έφαγε nerf το ΒΚGA)

 

9) Κάποιοι που για κάποιο μαζοχιστικό λόγο χρησιμοποιούν τα twin princes great sword, moonlight great sword και το meme sword ακόμα απλά για να είναι cewl xD

 

Αν δω πραγματικά κάποιο άλλο πρωτότυπο build ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ (όχι ότι δεν υπάρχουν κάποιοι ελάχιστοι καλοί weapon masters) χαίρομαι πραγματικά πάρα πολύ όταν χάνω. Όπως από ένα hybrid pyro/mage με witches lock ή έναν πάρα πολύ καλό black knight ultra great sword player που έπαιξα πρόσφατα.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναιιι μολις!!

Respect και απο μενα μονο και μονο που καθησατε να φαρμαρετε για το darkmoon blade. Ειναι το μονο που μου λειπει αλλα σιγα μην κατσω να λιωσω για αυτη τη *** :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Respect και απο μενα μονο και μονο που καθησατε να φαρμαρετε για το darkmoon blade. Ειναι το μονο που μου λειπει αλλα σιγα μην κατσω να λιωσω για αυτη τη *** :P

1 μερα χαλαρα σου παιρνει αυτο το farm, ολοκληρη στρατια απο silver knights ντυνω μεχρι να τα μαζεψω. ευτυχως ειχα και αρκετα απο aldrich faithfuls pvp μεχρι να φτασω στα μισα του ng++ playthrough. εσπασα το φραγμα του sl120 και πηγα sl125 για να δοκιμασω και κατι αλλες armor μπορω να πω οτι στο sl125 ειχα αρκετα πιο πολλα invade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...