Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oτι ειναι αθλιο στο pc ειχες γραψει γιατι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για κονσολα στα 30 και τα 60 δειχνουν καπως και κατι τετοια περιεργα.Εγω πιστευα οτι κανεις πλακα και στο τονισα σε ενα ποστ και εσυ ειπες οτι μιλας σοβαρα και μας εκανες κατι αναλυσεις.Δε θυμαμαι σε ποιο thread το ειχες γραψει.

edit:Θυμηθηκα.

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/?p=54754096

 

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/?p=54756283

 

Για να μη μας περνας για χαζους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

'''yeah stavro, ο καθενας βλεπει διαφορετικα το game,,,Το ειχα πει και παλαιοτερα στην πλειοψηφια οι περισσοτεροι απλα θα τελειωσουν το 1-2 playthrough με 1-2 build και θα το παρατησουν να παιξουν αλλα games. Αρα δεν θα τους νοιαξουν αυτα που λεω (και λενε ποσοι αλλοι ακομα που τους ενδιαφερουν πραγματικα αυτα τα games - δες reddit) , και αρα θα κοιταξουν γραφικα/περιοχες/bosses.  1 boss που με εκανε και εχασα πανω απο 10 φορες στο πρωτο playthrough ηταν ο nameless, αλλα απο την υπεραθλια καμερα που δεν καταλαβαινεις τι γινεται και που να βαρεσεις κτλ'''

 

Μηπως γιατι η σειρα Souls ανεκαθεν δεν ειχε pvp για να κρατησει την πλειοψηφια του κοσμου.

 

Τα ειχαμε ξαναπει και πιο παλια οτι απο την στιγμη που το pvp ειναι απλα να κανεις Invade στον αλλο(ουτε καν να πεις οτι υπαρχει καποιου ειδους εστω αρενας)ή να σου κανουν εσενα και δεν ειναι καν rewarding σου κανει εντυπωση γιατι οι περισσοτεροι δεν βγαζουν τις ωρες που λες??? Στο ειχαπε πει και πιο παλια οτι μηπως παιρνεις πολυ περισσοτερο στα σοβαρα την ολη σειρα απο οσο πρεπει και το προβλημα δεν ειναι στους αλλους αλλα σε σενα????

 

Κοινως να το πω πιο απλα αν ψαχνεις replay value(περα απο ενα σημειο δηλαδη πανω απο 200ωρες πχ)σε Souls παιχνιδια και οχι σε αλλα που εχουν multiplayer τοτε αλλου ειναι το προβλημα και σιγουρα οχι στην μαζα(οχι τοσο τουλαχιστον).


Oτι ειναι αθλιο στο pc ειχες γραψει γιατι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για κονσολα στα 30 και τα 60 δειχνουν καπως και κατι τετοια περιεργα.Εγω πιστευα οτι κανεις πλακα και στο τονισα σε ενα ποστ και εσυ ειπες οτι μιλας σοβαρα και μας εκανες κατι αναλυσεις.Δε θυμαμαι σε ποιο thread το ειχες γραψει.

edit:Θυμηθηκα.

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/?p=54754096

 

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/?p=54756283

 

Για να μη μας περνας για χαζους.

like μονο και μονο επειδη εκατσες και εψαξες σε τοσες σελιδες :P

 

Οσο για τις κουβεντες περι ''υπεραθλιου'' στο pc πραγματικα ασχολιαστες. Και δεν χρειαζεσαι καν ακριβο pc για να παιξεις το παιχνιδι.


Για να μην πω οτι ειναι το λιγοτερο αστειο να καθεται καποιος και να γραφει για frame drops στο pc και να λεει οτι προτιμαει την εκδοση στις κονσολες. Για να το επαιζε σε XboxOne να δουμε μετα τι θα ελεγε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι το soul memory ηταν χαζομαρα μεγαλη αλλα απο την αλλη το ds2 εκανε πολλα πραγματα σωστα και θεωρω οτι το ds3 εκανε πισωγύρισμα σε αρκετα. Μπορει να ειχε απειρα respec αλλα απο την οπτικη μου ειχε πολυ δυνατο NG+ κατι που δεν εχει το ds3/ds1/bb, το βλεπω με αλλη οπτικη ομως το game δηλαδη να μου κρατησει το ενδιαφερον για pve. Σε αυτο βοηθησαν τα απειρα weapons/armors/heavy armors για fashion souls περισσοτερο παντα, :P στο ds3 λειπουν τα heavy armor και με χαλαει αρκετα αυτο. Μπορει να μου πεις ποιος νοιαζεται για αυτα αλλα ο καθενας παιζει το game με τον τροπο του.

 

Δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο σε πολλα απο αυτα που λες, ειπα σε πια διαφωνω απο την αλλη οπως ειπαμε ο καθενας θελει διαφορετικα πραγματα απο το game. Εσυ πχ ξοδεψες 500 ωρες να φτιαξεις αυτα τα builds εγω ειμαι στις 220 και τις περισσοτερες τις εφαγα με τον 210sl σε NG+++++ να δοκιμαζω weapons/armors κτλπ και απο pvp ελαχιστο μονο για τα covenants για να παρω τα achievements.

Ακριβως οπως τα λες! Μονο με τον SL100 με το 2h BkGA πηγα σε NG10 και τι καταλαβα,,,μπουρδες! οι αλλοι εμειναν σε NG+2,3

 

Και περα οτι δεν σου προσφερει τιποτα σαν NG+ , δυσκολιες κτλ,,,τα rings σου δινουν ενα 0.3%-0.5% αυξηση στα βασικα που θελουν ολοι (stm+hp). Και σε αυτο που λες παλι με το heavy armor, αν ηταν σωστα φτιαγμενα απο την αρχη με το poise (οπως ηταν στο Ds2!) δεν θα υπηρχε το προβλημα του R1+spam--Run R1+spam, θα τα περιοριζε αρκετα και θα ηταν balanced.

 

Στο BB ειχε ωραιο endgame , τα FRC dungeons αλλα οσοι εφταναν στη πηγη (full achievements) δεν επιναν νερο (real end game) τεσπα,,,,και σκεψου ακομα μετα απο τοσες ωρες δεν εχω κανει 100% το Ds3 και ουτε με νοιαζει να σου πω την αληθεια.

 

 

Oτι ειναι αθλιο στο pc ειχες γραψει γιατι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για κονσολα στα 30 και τα 60 δειχνουν καπως και κατι τετοια περιεργα.Εγω πιστευα οτι κανεις πλακα και στο τονισα σε ενα ποστ και εσυ ειπες οτι μιλας σοβαρα και μας εκανες κατι αναλυσεις.Δε θυμαμαι σε ποιο thread το ειχες γραψει.

edit:Θυμηθηκα.

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/?p=54754096

 

http://www.insomnia.gr/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/?p=54756283

 

Για να μη μας περνας για χαζους.

 

Εννοειτε οτι ειναι για κονσολα το game. Πιστευω να μην εφαγες κανα ακυρο ban τωρα τις προαλες που εριξαν αβερτα σε ολους στο Steam ε? Παιζει πολυ cheat και παντα επαιζε στο pc.

 

Ναι δεν θα κατσω να εξηγησω παλι γιατι δεν με ενδιαφερει στα 30 η 60 και πως φενεται κτλ βαρεθηκα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειτε οτι ειναι για κονσολα το game. Πιστευω να μην εφαγες κανα ακυρο ban τωρα τις προαλες που εριξαν αβερτα σε ολους στο Steam ε? Παιζει πολυ cheat και παντα επαιζε στο pc.

Ναι δεν θα κατσω να εξηγησω παλι γιατι δεν με ενδιαφερει στα 30 η 60 και πως φενεται κτλ βαρεθηκα....

 

Εμεις και αν εχουμε βαρεθει οταν διαβαζουμε συνεχεια σχολια οπως το παραπανω :) Και για το αν ειναι για κονσολα το game ή οχι στο ξαναλεω,ειδαμε και την Xbox εκδοση ποσο smooth ηταν.Αλλα ελα μωρε τα εχουμε πει αυτα,εμεις στο pc ειμαστε οι χαζο περιεργοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις και αν εχουμε βαρεθει οταν διαβαζουμε συνεχεια σχολια οπως το παραπανω :) Και για το αν ειναι για κονσολα το game ή οχι στο ξαναλεω,ειδαμε και την Xbox εκδοση ποσο smooth ηταν.Αλλα ελα μωρε τα εχουμε πει αυτα,εμεις στο pc ειμαστε οι χαζο περιεργοι

Well φιλε Fulgore θα προτιμησω τα σπασμενα 30 χωρις cheaters,,παρα τα 60 fps (αναθεμα και αν ειναι stable με crashes κτλ) με γεματο το game απο cheaters και να ριχνουν bans ετσι στο ακυρο! Αλλα αφου σε νοιαζει μονο το pve μην ασχολεισαι περαιτερω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bloodborne με τα FRC dungeons ειχε πολυ περισσοτερο endgame για pve, και φυσικα η δυσκολια του ηταν αρκετα μεγαλυτερη απο του αστειου ds3 σε αυτο συμφωνω απολυτα. Και εγω που πηγα ποσα ng+++ τι καταλαβα, τιποτα επαιζα απλα για να παιζω και να ανεβαζω level.. :P Στο bloodborne 99 vitality char εφευγε 2-3hits θυμαμαι στα dungeons, στο ds3 μπορω να κανω tank τα παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well φιλε Fulgore θα προτιμησω τα σπασμενα 30 χωρις cheaters,,παρα τα 60 fps (αναθεμα και αν ειναι stable με crashes κτλ) με γεματο το game απο cheaters και να ριχνουν bans ετσι στο ακυρο! Αλλα αφου σε νοιαζει μονο το pve μην ασχολεισαι περαιτερω......

Αν κρινουμε απο ολα τα σχολια που γραφτηκαν τον Απριλιο αλλα και στις αρχες Μαιου(μετα επεσε το ενδιαφερον)μαλλον ολους περισσοτερο το pve απο το pvp τους ενδιαφερει. Αρα δεν στεκει αυτο που γραφεις για μενα αλλα μαλλον περισσοτερο για τον εαυτο σου.Φιλικα παντα :)

 

Και στην τελικη σου ειπα,ουτε competitive multiplayer εχει το παιχνιδι(εν μερη λογικο αυτο)ουτε σοβαρο κινητρο για να ασχοληθεις με το pvp εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ranked θες να πεις, ειπαμε competitive ειναι να παιζεις στη fnatic και να κατεβαίνεις σε 1mill dollar tournaments.. :P

Οπως θες πες του αλλα καταλαβαινεις τι εννοω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ειναι καθαρα θεμα ψυχολογικο του zeke η ολη υποθεση.Αν ειχε την σταμπα του PS4 exclusive μπορει να ταν και 9/10 το DS3.Στην ψυχολογια αυτο λεγεται αυθυποβολη και εχει να κανει με το πως μπορει να επηρεασει ο εαυτος σου το πως σκεφτεσαι και αντιλαμβανεσαι τα πραγματα σε σχεση με το πως πραγματικα ειναι.

 

Οταν εχεις πεισει τον εαυτο σου πως οτι ακουμπαει η Σονυ ειναι χρυσος,ανθυποβαλεις τον εαυτο σου πως  το Bloodoborne ειναι ανωτερο απ'ολα,ακομα και σε πραγματα που ειναι αντικειμενικα κατωτερο.Π.χ καθε φορα που γραφει ο zeke πως το Bloodborne εχει περισσοτερα builds/class/gameplay variety απο Dark Souls,ενα γατακι πεθαινει στον δρομο

 

Ειναι σαν την εικονα της Παναγιας που αν ο μητροπολιτης πει πως ειναι θαυματουργη,η γιαγια μου θα νιωσει μια θεικη παρουσια οταν θα την προσκυνησει  η ενα ριγος

 

Η σαν τα μνημονια του Τσιπρα που εχουν αλλη αισθηση γιατι ηρθαν μετα απο "σκληρη" διαπραγματευση 

 

Καθαρα ψυχολογικο το θεμα,οποτε μην το κουραζεται μαγκες 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν και διαφωνω σε πολλα με τον zeke δεν νομιζω οτι ειναι sony fanboy, console peasant ισως :P :P Παντως δεν θα θολωνε την κριση του αυτο, ψαχνει συγκεκριμενα πραγματα που ισως δεν βρηκε στο ds3 αυτο πιστευω. Να μου ελεγες PDS θα σου ελεγα οτι εχεις δικιο 100% :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ειναι καθαρα θεμα ψυχολογικο του zeke η ολη υποθεση.Αν ειχε την σταμπα του PS4 exclusive μπορει να ταν και 9/10 το DS3.Στην ψυχολογια αυτο λεγεται αυθυποβολη και εχει να κανει με το πως μπορει να επηρεασει ο εαυτος σου το πως σκεφτεσαι και αντιλαμβανεσαι τα πραγματα σε σχεση με το πως πραγματικα ειναι.

 

Οταν εχεις πεισει τον εαυτο σου πως οτι ακουμπαει η Σονυ ειναι χρυσος,ανθυποβαλεις τον εαυτο σου πως  το Bloodoborne ειναι ανωτερο απ'ολα,ακομα και σε πραγματα που ειναι αντικειμενικα κατωτερο.Π.χ καθε φορα που γραφει ο zeke πως το Bloodborne εχει περισσοτερα builds/class/gameplay variety απο Dark Souls,ενα γατακι πεθαινει στον δρομο

 

Ειναι σαν την εικονα της Παναγιας που αν ο μητροπολιτης πει πως ειναι θαυματουργη,η γιαγια μου θα νιωσει μια θεικη παρουσια οταν θα την προσκυνησει  η ενα ριγος

 

Η σαν τα μνημονια του Τσιπρα που εχουν αλλη αισθηση γιατι ηρθαν μετα απο "σκληρη" διαπραγματευση

 

Καθαρα ψυχολογικο το θεμα,οποτε μην το κουραζεται μαγκες

 

καμια σχεση, ουτε αν ηταν exlcusive sony ουτε τιποτα. Εχει να κανει πως αρχικα σχεδιασε το game o Miyazaki. Καθε souls εχει τελειως διαφορετικα mechanics απο το προηγουμενο. Το καθενα ειχε τα καλα του και τα κακα του. Εδω στο Ds3 τα περισσοτερα για μενα ειναι broken οποτε δεν αξιζει να ασχοληθω περισσοτερο,,,ειναι πολυ απλο οπως στο περιγραφω και δεν εχει να κανει με exclusive ή multiconsole.

 

Επισης δεν ειπα οτι εχει περισσοτερα builds, ρωτησα ποσοι απο εσας που λεγατε οτι εχει λιγα το BB σε σχεση με το Ds3 (που ειναι και το παρων θεμα) και ποσα κανατε?

 

ο dimyok εκανε 4, ο ADHD εκανε 4-5......περιμενα πολυ περισσοτερα απο αυτα τουλαχιστον 10! συμφωνα με αυτα που λεγατε, και μεσα σε αυτους ειμαι και εγω,,,θα εκανα σιγουρα καμια 30αρια αλλα δεν με κρατησε το game και εκανα μονο 6, που και τα ποσταρα κ'ολας,,,κατανοητο?

 

Κοιτα αν και διαφωνω σε πολλα με τον zeke δεν νομιζω οτι ειναι sony fanboy, console peasant ισως :P :P Παντως δεν θα θολωνε την κριση του αυτο, ψαχνει συγκεκριμενα πραγματα που ισως δεν βρηκε στο ds3 αυτο πιστευω. Να μου ελεγες PDS θα σου ελεγα οτι εχεις δικιο 100% :P

 

ακριβως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχεση, ουτε αν ηταν exlcusive sony ουτε τιποτα. Εχει να κανει πως αρχικα σχεδιασε το game o Miyazaki. Καθε souls εχει τελειως διαφορετικα mechanics απο το προηγουμενο. Το καθενα ειχε τα καλα του και τα κακα του. Εδω στο Ds3 τα περισσοτερα για μενα ειναι broken οποτε δεν αξιζει να ασχοληθω περισσοτερο,,,ειναι πολυ απλο οπως στο περιγραφω και δεν εχει να κανει με exclusive ή multiconsole.

 

Επισης δεν ειπα οτι εχει περισσοτερα builds, ρωτησα ποσοι απο εσας που λεγατε οτι εχει λιγα το BB σε σχεση με το Ds3 (που ειναι και το παρων θεμα) και ποσα κανατε?

 

ο dimyok εκανε 4, ο ADHD εκανε 4-5......περιμενα πολυ περισσοτερα απο αυτα τουλαχιστον 10! συμφωνα με αυτα που λεγατε, και μεσα σε αυτους ειμαι και εγω,,,θα εκανα σιγουρα καμια 30αρια αλλα δεν με κρατησε το game και εκανα μονο 6, που και τα ποσταρα κ'ολας,,,κατανοητο?

 

 

ακριβως :)

 

Ρε φιλε αν ειχε παιξει και ο dimyok και ο ADHD 500 ωρες σαν και σενα δεν θα χε κανει 4 builds,40 θα χε κανει.Δηλαδη πως περιμενεις περισσοτερα builds με το 1/10 του χρονου που εχεις δαπανησει,αυτο δεν το σκεφτεσαι?

 

Και επισης το προβλημα μου δεν ειναι αν γουσταρεις το BB παραπανω η οχι απτο DS3,ουτως η αλλως παιχνιδαρες και τα 2 ειναι,ωστοσο οταν ακομα και σε πραγματα που το BB ειναι κατωτερο και δεν χριζουν υποκειμενικης αποψης οπως build/class/gameplay variety ,προσπαθεις να μας πεισεις το αντιθετο,νιωθω σαν να μιλαω στον τσουκαλα για ολυμπιακο

 

Π.χ για μενα το Witcher 3>>>>>>Skyrim,ωστοσο αν αρχισω και λεω πως το W3 εχει περισσοτερο class variety απο Skyrim,τοτε αυτο δεν προκειται περι αποψεως,αλλα περι σχιζοφρενειας. Με πιανεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω δεν μετραω και τα respecs και τις δοκιμες και τα troll builds ουτε καν τα hybrid, σου λεω ποσους 120-90 ετοιμους chars εχω(5 τελικα) σε αυτους εχω κανει αρκετα respecs για να δοκιμασω πραγματα αλλα παραμενει: pyromancer/sorcerer/faith/quality/str μπορω να κανω και αλλα απλα το ψιλοβαρεθηκα το game παιζω λιγο χαλαρα πλεον. Pure dex δεν εκανα αλλα δεν ξερω ποτε δεν μου αρεσε να πω την αληθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε αν ειχε παιξει και ο dimyok και ο ADHD 500 ωρες σαν και σενα δεν θα χε κανει 4 builds,40 θα χε κανει.Δηλαδη πως περιμενεις περισσοτερα builds με το 1/10 του χρονου που εχεις δαπανησει,αυτο δεν το σκεφτεσαι?

 

Και επισης το προβλημα μου δεν ειναι αν γουσταρεις το BB παραπανω η οχι απτο DS3,ουτως η αλλως παιχνιδαρες και τα 2 ειναι,ωστοσο οταν ακομα και σε πραγματα που το BB ειναι κατωτερο και δεν χριζουν υποκειμενικης αποψης οπως build/class/gameplay variety ,προσπαθεις να μας πεισεις το αντιθετο,νιωθω σαν να μιλαω στον τσουκαλα για ολυμπιακο

 

Δεν προσπαθω να πεισω κανενα και για τιποτα, ειπα την αποψη μου αφου ελιωσα 500ωρες (οι οποιες παραπανω απο τις μισες ειναι σε pvp), δεν αρεσε στους περισσοτερους,,,οκ δεν τρεχει και τιποτα.

 

Το παραδειγμα με το BB οκ εχεις δικιο ισως ειναι νωρις να δουμε ποσα builds θα γινουν,,,,αλλα να θυμασαι αυτο το ποστ σε 5-6μηνες, 1 χρονο απο τωρα,,,? Θελω να δω και να ποσταρει καποιος οπως ποσταρα κ'εγω απο το build calc τα πανω απο 10-20-40 builds που θα εχει κανει.(οχι απλα εκανα Str στα 200 level - γιατι αυτο δεν ειναι build) Δεν το λεω σαν προκληση αλλα να δουμε αν οντως μπορει να σε κρατησει το game οσο πιστευεις και ποσα πολλα builds μπορουν να γινουν. Μη μου πεις οτι μετρας μονο τα str/dex/int/faith/luck και τα hybrid τους ομως γιατι δεν εχει νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...