Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το pvp δεν το ξερω αλλα δεν μπορει να επιρεασει τοσο το game απο τη στιγμη που ο miyazaki αποφασισε να το παει σε μη competitive κατευθηνση.Απο αυτα που ειδα αυτος εκανε pvp για καθαρη διασκεδαση να μπαινουν 10 ατομα και να γινονται trollιες εσυ περιμενες competitive μαλλον και χαλαστηκες λιγο, απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν καθαρα 1v1 αρενες οτι και να γινοταν δεν θα ηταν οπως το ηθελες,ισως να βαλει σοβαρο pvp στα dlc.
Αγνοεις πολλα πραγματα που εχουν βελτιωθει πχ στο ds2 εβλεπες οτι ειχε parryable οπλο ο αντιπαλος ωραια εβγαζες μια ασπιδα parry, ενω τωρα τα πραγματα εχουν γινει πολυ πιο πολυπλοκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου έβγαλε την Παναγία ο Nameless King, αλλά έκανα summon έναν μαγούλη που τον κατέβασε με 4 hits......τα balance κλπ που λέει το παλληκάρι παραπάνω, klein.

 

10/10 για την ατμόσφαιρα και μόνο

 

 

ο καθενας θα το δει διαφορετικα το game. λογικο να μην σε νοιαζει.

 

 

Το pvp δεν το ξερω αλλα δεν μπορει να επιρεασει τοσο το game απο τη στιγμη που ο miyazaki αποφασισε να το παει σε μη competitive κατευθηνση.Απο αυτα που ειδα αυτος εκανε pvp για καθαρη διασκεδαση να μπαινουν 10 ατομα και να γινονται trollιες εσυ περιμενες competitive μαλλον και χαλαστηκες λιγο, απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν καθαρα 1v1 αρενες οτι και να γινοταν δεν θα ηταν οπως το ηθελες,ισως να βαλει σοβαρο pvp στα dlc.

Αγνοεις πολλα πραγματα που εχουν βελτιωθει πχ στο ds2 εβλεπες οτι ειχε parryable οπλο ο αντιπαλος ωραια εβγαζες μια ασπιδα parry, ενω τωρα τα πραγματα εχουν γινει πολυ πιο πολυπλοκα.

nop. Ποτε δεν ειπα για competitive pvp και εννοειτε οτι τα invades 2v2 3v3 ηταν και ειναι πιο fun απο τα 1v1. Αλλα τι νομιζεις εκει δεν παιζουν τα ιδια πραγματα? Ειναι broken, στο εξηγησα,,,,πρεπει να το παιξεις για να το καταλαβεις.

Το αλλο που λες δεν σε πιανω. τι εννοεις πιο πολυπλοκα? Run + R1 spam? L2 skill και R2 stun τα παντα? R2 charged? Ισα Ισα που εχουν γινει πιο απλουστευμενα και ευκολα.

Στο pve τα ιδια θα κανεις πανω κατω, δεν εχει τοσο μεγαλη διαφορα απο το pvp gameplay οπως ηταν στα παλια souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΒΒ εκανα 30 διαφορετικα builds ολα viable pve+pvp , χωρις να εχω δοκιμασει ολα τα weapons/builds στο game! Εδω στο Ds3 που εχει τοσα πολλα οπλα ποσα builds εχετε κανει?

Δεν το λεω να γινει flame αλλα αντικειμενικα τα builds στο ΒΒ ειναι ιδιος ο αριθμος πανω κατω με τα builds στο Ds3.

Στο BB εκανα 3 στο DS3 εχω 4-5 1 level 210 for fun και τα αλλα 120-90 τα οποια κανω respec αν θελω να παιξω με συγκεκριμενο weapon, δεν ξερω που τα βρηκες τα 30 στο bb προφανως παραλαγες του ιδιου build κανεις το οποιο ανετα θα μπορουσες να κανεις και στο ds3. Αλλο viable αλλο optimal ομως, viable για καποιον καλο παιχτη στο pve μπορει να ειναι και ο deprived level 1 δεν θα το μετρησω σαν build ομως..

 

Επισης ενταξει τα starting class για καποιον έμπειρο ειναι το ιδιο μιλάγαμε για το ποια ειναι πιο noob friendly πια δειχνουν νωρις και ποια ειναι καλα στο end game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο BB εκανα 3 στο DS3 εχω 4-5 1 level 210 for fun και τα αλλα 120-90 τα οποια κανω respec αν θελω να παιξω με συγκεκριμενο weapon, δεν ξερω που τα βρηκες τα 30 στο bb προφανως παραλαγες του ιδιου build κανεις το οποιο ανετα θα μπορουσες να κανεις και στο ds3. Αλλο viable αλλο optimal ομως, viable για καποιον καλο παιχτη στο pve μπορει να ειναι και ο deprived level 1 δεν θα το μετρησω σαν build ομως..

 

Επισης ενταξει τα starting class για καποιον έμπειρο ειναι το ιδιο μιλάγαμε για το ποια ειναι πιο noob friendly πια δειχνουν νωρις και ποια ειναι καλα στο end game.

οχι δεν ηταν τοσο κοντα το ενα στο αλλο οσο νομιζεις. Καποια ηταν troll πχ το 2k hp σε BL100 με saw cleaver,,,, αλλα εχω αποθηκευμενα τα 20 αν θελεις στα στελνω inbox :) Ολα viable ηταν, ποτε δεν επαιζα κατι που να μην ειναι viable γιατι επαιζε theorycraft απο πριν.

 

εδω στο Ds3 ειναι παρα πολλα movements στα οπλα που ειναι ακριβως τα ιδια μεταξυ τους,,,,δεν βρισκω νοημα να κανω build με τα ιδια ακριβως moveset, επειδη θα εχει διαφορετικο scaling. Στο Ds2 ειχε περισσοτερο νοημα λογω stance.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως γελασα με τον zeke. Καιρο ειχαμε να τον πετυχουμε και ηταν ησυχο το θεμα.

 

500+ωρες και 6/10 στο παιχνιδι και ουτε λογος για εντυπωσεις απο περιοχες/bosses/οπτικο τομεα/αποδοση παιχνιδιου(κατι για lag spike που λεγαμε εμεις)αφου ειναι το πρωτο σου σχολιο για το παιχνιδι σε αυτο το θεμα. Ενα κατεβατο με διαφορες κουβεντες/build κλπ για pvp που πραγματικα ζηταμε να ενδιαφερουν 1 ατομο ξερω γω.Ακομα και τα starting class που αναφερεις ειναι οπως ανεφερε σωστα ο ADHD ακυρα αφου μιλαμε για νεο blind playthrough(και επισης ηταν και πολλα τα ατομα που αυτο ηταν το πρωτο τους DS).

 

1.5μηνα μετα οπως βλεπεις εχει φυγει σχεδον ολο το ενδιαφερον για το παιχνιδι(τουλαχιστον πολυ λιγοτερο απο τον προηγουμενο μηνα)

 

Πιο πολυ να βγαλεις οτι κραταγες απο το bloodborne μου φανηκε το παραπανω ειδικα με κατι εκφρασεις οπως

 

'''Επειδη ειπωθηκαν παρα πολλα απο τη τελευταια φορα που ποσταρα, κατι του τυπου δεν ειναι viable τα spells/magic builds κατι σε συγκριση με του bloodborne τα builds και playthroughs με εκαναν να γελαω,,,'''

 

'''Τελος επειδη κουρασα,,,να ρωτησω ποσα builds κανατε καποιοι που λεγατε παλιοτερα οτι το bloodborne εχει πολυ λιγα builds?? Και το κραζατε για το replayability του και τα ανυπαρκτα builds   :ph34r:

Στο ΒΒ εκανα 30 διαφορετικα builds ολα viable pve+pvp , χωρις να εχω δοκιμασει ολα τα weapons/builds στο game! Εδω στο Ds3 που εχει τοσα πολλα οπλα ποσα builds εχετε κανει?
Δεν το λεω να γινει flame αλλα αντικειμενικα τα builds στο ΒΒ ειναι ιδιος ο αριθμος πανω κατω με τα builds στο Ds3.'''

 

Το ειχα πει και στο θεμα του Bloodborne(που για πηγαινε να δεις ποσα πολλα build εχουν κανει οι περισσοτεροι ακομα και αν ηταν το πρωτο τους Souls παιχνιδι)οτι πραγματικα ποιο πολυ καθεσαι και λιωνεις το παιχνιδι(σαν να παιζεις με το ζορι ενα πραγμα)για να μπαινεις στο forum και να την λες στους αλλους παρα γιατι οντως το ευχαριστιεσαι...Κριμα πραγματικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μόνα broken attacks σε expert level pvp αυτή τη στιγμή είναι για μένα μόνο το washing pole running r1 και το astora greatsword roll attack. Το πρώτο γιατί πρακτικά είναι λίγο-πολύ unparriable (σε σχέση με τις υπόλοιπες katanas) και τρελό safe poke, ενώ το rolling astora greatsword attack μετράει σαν thrust damage και μαζί με leo ring κάνει υπερβολικό damage (παραπάνω και απο charge r2) ενώ είναι και unparriable σε αντίθεση με τα υπόλοιπα greatsword rolling attacks. Τα υπόλοιπα (estoc-dark sword r1 spammers) είναι μεν ενοχλητικά να αντιμετωπιστούν από κάποιον αρχάριο παίχτη, αλλά είναι πολύ εύκολο να κάνεις b8 αυτούς τους παίχτες σε κάποιο parry ή αν υπάρχει πολύ κακή σύνδεση και αυτό δεν είναι εφικτό απλά τους κάνεις outspace και τους πληρώνεις με το ίδιο νόμισμα (r1 spam ή 2xr1 και b8 τα parry ή το panic roll). Λίγο εκνευριστικό και το gothard roll attack μόνο αν έχεις αργό όπλο όμως.

 

Επίσης Fulgore chill ο καθένας έχει την άποψή του, πόσο μάλλον ο zeke που προσωπικά θεωρώ είναι μακράν ο καλύτερος και εμπειρότερος pvp-er εδώ πέρα. και ότι ναι τα καθαρά mage builds σε straight 1v1 έχουν μειονέκτημα το παραδεχόμαστε όλοι, αλλά για αυτό υπάρχουν και τα glass canon builds (1-shot με crystal soul spear τα summons και snipe gank spank) ή τα hybrid builds όπως πχ ένα κορυφαίο που είδα με witches lock και το pursuers-like spell.

 

Ούτε χρειάζεται να τρελάινεσαι και να χαλάς τη ζαχαρένια σου με το πόσο unbalanced είναι μερικά όπλα.

802F841613EA8B0E375F595740E7419413139E14

300+ tongues σε περίπου 50 ώρες sl 38 με ένα ταπεινό anri+2 (χωρίς καν 40 luck και bleed resin). Τα περισσότερα από 1v2 και 1v3 και με πολλούς scaled down gonkers στο farron keep. Το game απλά απαιτεί λίγο υπομονή. Αν παίζουν άσχημα κάποια στιγμή θα τους τελειώσουν τα estus ή θα πάνε από μόνοι τους καρφωτοί στο parry σου. Περιττό να πω πόσα από αυτά τα παλικάρια είχαν dark swords και estocs :cry:

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδεςο Ζeke είναι που έλεγε ότι έπαιξε το παιχνίδι στο pc και στα 60 fps ηταν αθλιο ενώ στα 30 της κονσολας ειναι λουκούμι.Εχει φτιάξει μία δικιά του λογική οπότε δε μου κάνει εντύπωση που έπαιξε 500 ωρες ένα παιχνίδι του 6.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου κανει εντυπωση στην κριτικη του ζεκε ειναι οτι δεν μιλαει πουθενα ουτε για bosses ουτε για τις καλυτερες περιοχες του παιχνιδιου(εστω μια μικρη αναφορουλα τουλαχιστον σε αυτα που μας πηγαν πισω στο dark souls 1?) ουτε σε πολλα αλλα που για μενα αποτελουν το 90% του παιχνιδιου.

 

Εντελως διαφορετικη προσεγγιση του παιχνιδιου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, ο ζεκε σε όλα τα souls ασχολείται μόνο με τα πόσα builds θα φτιάξει και να μην έχει respec το παιχνίδι γιατί θεωρεί ότι χαλάει τη μοναδικότητα των builds. (ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω αυτό btw)

Και καλά κάνει το παιδί, όπως βολεύεται ο καθένας.

 

Όντως εντελώς διαφορετική προσέγγιση του παιχνιδιού.

 

Η δική μου προσέγγιση στη σύγκριση bb με DS3 που θέλει να κάνουμε, είναι ότι 60fps>30fps άρα DS3>bb.

 

Peace out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι να εχω πει οτι οσον αφορα το pvp μερος του παιχνιδιου δεν εχει ασχοληθει και με το παραπανω. Θυμαμαι ομως να εχει πει σε μενα προσωπικα πχ στο DS2 οταν του ειχα πει οτι ειχα κλεισει 160ωρες στο DS2 και ασχολιομουν περισσοτερο με το pve και τα achievements απο οτι στο Pvp(γιατι ποτε δεν μου αρεσε ο τροπος σχεδιασμου του pvp του παιχνιδιου)οτι δεν εχω παιξει καθολου το παιχνιδι και δεν εχω δει τιποτα.

 

 

Μια απο τα ιδια και απο το κατεβατο που εγραψε εδω μετα απο 1.5μηνα που αναθεμα το ενδιαφερον που υπηρχε στις κοντα 85σελιδες ως τωρα. Γυριστε πισω και δειτε ολα τα σχολια που γραφτηκαν απο ατομα που εχουν ξαναπαιξει τα παιχνιδια αυτα αλλα και νεα ατομα στην σειρα που ξεκινησαν με το 3 και πειτε μου μετα αν τουλαχιστον το 90% των οσων γραφτηκαν δεν αφορουν αποκλειστικα το pve μερος του παιχνιδιου)

 

Επισης σε καποια πραγματα υπαρχουν και τα γεγονοτα.

 

Δεν παιζεις επι 1.5μηνα 11ωρες την ημερα συνεχομενα(σαν να μην υπαρχει αυριο)σε ενα παιχνιδι που το θεωρεις μετριο.Αυτο ειναι τελειως παραλογο για να μιλησουμε εξω απο τα δοντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ηταν τοσο κοντα το ενα στο αλλο οσο νομιζεις. Καποια ηταν troll πχ το 2k hp σε BL100 με saw cleaver,,,, αλλα εχω αποθηκευμενα τα 20 αν θελεις στα στελνω inbox :) Ολα viable ηταν, ποτε δεν επαιζα κατι που να μην ειναι viable γιατι επαιζε theorycraft απο πριν.

 

εδω στο Ds3 ειναι παρα πολλα movements στα οπλα που ειναι ακριβως τα ιδια μεταξυ τους,,,,δεν βρισκω νοημα να κανω build με τα ιδια ακριβως moveset, επειδη θα εχει διαφορετικο scaling. Στο Ds2 ειχε περισσοτερο νοημα λογω stance.

 

 

Μπορει να μου δειξεις και 100 δεν ειναι οτι δεν σε πιστευω απλα αν αφησεις τα troll/cosplay/niche builds στην ακρη και πας για optimal οχι viable pve(και pvp μαλλον) θα καταληξεις με πολυ λιγοτερα, το ds3 απο default εχει περισσοτερα standard builds αντι για παραδειγμα να παιζεις με ludwig η ενα fast dex weapon οπως στο BB μπορεις να κανεις sorcerer/melee sorc/faith/str-faith/pyro/melee-pyro/quality/str/str-quality/quality-dex/dex/dex-bleed και ισως και αλλα που ξεχναω. Αυτα σε ενα περιβαλλον κατανοητό για τους περισσοτερους στο δειχνει δηλαδη το παιχνιδι χωρις να χρειαστει να κανεις κανα theorycraft για να βγαλεις unique/niche builds απλα και μονο για τον αριθμο.

 

Στα weapons διαφωνω επισης, δεν ειναι μονο το similar moveset εχουν διαφορετικα requirements και το πιο σημαντικο διαφορετικα weapon arts τα οποια μπορουν να κανουν τη διαφορα ειτε pve παιζεις ειτε pvp αλλα ολα αυτα που λεω ειναι με εμφαση στο pve κομματι.

 

Παντως μου κανει εντυπωση να μη σου αρεσε το ds2 αφου ακουω οτι ηταν το πιο balanced για pvp και ισως το αγαπημενο των pvp-ers. Το bloodborne απο την αλλη νομιζω ειχε δωσει βαση στο pve περισσοτερο, τουλαχιστον στην αρχη οταν το επαιζα ηταν και δυσκολο να βρεις pvp.

 

Καλα μην κολλατε στις 500 ωρες αρκετες θα ειναι και afk σιγουρα εκτος αν δεν εχει ζωη καθολου ουτε για φαγητο δεν παει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον με λιγα λογια εχοντας ξεπερασει λιγο πανω απο τις 500 ωρες στο game,,,,ειναι πολυ μετριο και του δινω ενα 6 στα 10. Δυστυχως δεν ηταν αυτο που περιμενα κριμα για την σειρα και ευτυχως που ειναι το τελευταιο.

Ουτε βεβαια γραφεις πραγματα οπως το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500+ωρες και 6/10 στο παιχνιδι και ουτε λογος για εντυπωσεις απο περιοχες/bosses/οπτικο τομεα/αποδοση παιχνιδιου(κατι για lag spike που λεγαμε εμεις)αφου ειναι το πρωτο σου σχολιο για το παιχνιδι σε αυτο το θεμα. Ενα κατεβατο με διαφορες κουβεντες/build κλπ για pvp που πραγματικα ζηταμε να ενδιαφερουν 1 ατομο ξερω γω.Ακομα και τα starting class που αναφερεις ειναι οπως ανεφερε σωστα ο ADHD ακυρα αφου μιλαμε για νεο blind playthrough(και επισης ηταν και πολλα τα ατομα που αυτο ηταν το πρωτο τους DS).

 

1.5μηνα μετα οπως βλεπεις εχει φυγει σχεδον ολο το ενδιαφερον για το παιχνιδι(τουλαχιστον πολυ λιγοτερο απο τον προηγουμενο μηνα)

 

Πιο πολυ να βγαλεις οτι κραταγες απο το bloodborne μου φανηκε

 

 

 

Το ειχα πει και στο θεμα του Bloodborne(που για πηγαινε να δεις ποσα πολλα build εχουν κανει οι περισσοτεροι ακομα και αν ηταν το πρωτο τους Souls παιχνιδι)οτι πραγματικα ποιο πολυ καθεσαι και λιωνεις το παιχνιδι(σαν να παιζεις με το ζορι ενα πραγμα)για να μπαινεις στο forum και να την λες στους αλλους παρα γιατι οντως το ευχαριστιεσαι...Κριμα πραγματικα.

 

Ναι φιλε Fulgore, ακριβως,,,ουτε λογος για περιοχες/bosses/οπτικο τομεα/αποδοση παιχνιδιου γιατι πολυ απλα δεν θα κρινω ενα game απο εκει και ειδικα οταν ειναι souls game.

Με νοιαζει το replayability, τα pvp builds, το ποσο broken η balanced ειναι που θα κρινει σε βαθος το game, τα mechanics πανω στα stats παλι αν θα ειναι broken η οχι ΚΑΙ τελος αν θα ειναι οντως δυσκολο το game στο pve, που στην προκειμενη ειναι γελιο! Κοντα 12-13 ωρες SL1 δευτερο χαλαρο playthrough. Και οπως ειπα αν θα συνεχισω τωρα,,,θα ειναι ο SL1 με Calamity και Skull Ring στο NG+2

 

 Αυτο με το BB που λες το ειπα γιατι λεγατε οτι δεν εχει builds, ενω εδω εχει λογικα επειδη ειναι Souls ρωτησα ποσα κανατε? Αν κανατε 3 στο BB και 4 εδω,,,τοτε καπου υπαρχει προβλημα.

 

 

Παίδεςο Ζeke είναι που έλεγε ότι έπαιξε το παιχνίδι στο pc και στα 60 fps ηταν αθλιο ενώ στα 30 της κονσολας ειναι λουκούμι.

 

λολ καμια σχεση, ειπα πως δεν με ενδιαφερει και τοσο. Αλλα στην τελικη ολοι μας προτιμουμε τα 60 απο τα 30.

 

Αυτο που μου κανει εντυπωση στην κριτικη του ζεκε ειναι οτι δεν μιλαει πουθενα ουτε για bosses ουτε για τις καλυτερες περιοχες του παιχνιδιου(εστω μια μικρη αναφορουλα τουλαχιστον σε αυτα που μας πηγαν πισω στο dark souls 1?) ουτε σε πολλα αλλα που για μενα αποτελουν το 90% του παιχνιδιου.

 

Εντελως διαφορετικη προσεγγιση του παιχνιδιου

yeah stavro, ο καθενας βλεπει διαφορετικα το game,,,Το ειχα πει και παλαιοτερα στην πλειοψηφια οι περισσοτεροι απλα θα τελειωσουν το 1-2 playthrough με 1-2 build και θα το παρατησουν να παιξουν αλλα games. Αρα δεν θα τους νοιαξουν αυτα που λεω (και λενε ποσοι αλλοι ακομα που τους ενδιαφερουν πραγματικα αυτα τα games - δες reddit) , και αρα θα κοιταξουν γραφικα/περιοχες/bosses.  1 boss που με εκανε και εχασα πανω απο 10 φορες στο πρωτο playthrough ηταν ο nameless, αλλα απο την υπεραθλια καμερα που δεν καταλαβαινεις τι γινεται και που να βαρεσεις κτλ,,,,ακομα και unlocked ειναι προβλημα!! Ωραιο design ε? 

 

 

Δεν παιζεις επι 1.5μηνα 11ωρες την ημερα συνεχομενα(σαν να μην υπαρχει αυριο)σε ενα παιχνιδι που το θεωρεις μετριο.Αυτο ειναι τελειως παραλογο για να μιλησουμε εξω απο τα δοντια.

Οταν θες να μαθεις οσο πιο δυνατον περισσοτερα πραγματα πανω στο game, πρεπει να λιωσεις. Με ενδιεφερε εκ των προτερων αυτο παντα και οταν βγηκε το Ds3 λογικο ηταν να μου αρεσε σαν game. Οσο επαιζα κτλ και περνουσαν οι ωρες επρεπε σε καποια φαση να παιξω με το ζορι για να δοκιμασω πραγματα το ομολογω και ηθελα στο τελος να μου αρεσει aka να κανω πολλα builds, pvp και challenges. Δεν με κερδισε δυστυχως.

 

Παντως μου κανει εντυπωση να μη σου αρεσε το ds2 αφου ακουω οτι ηταν το πιο balanced για pvp και ισως το αγαπημενο των pvp-ers. Το bloodborne απο την αλλη νομιζω ειχε δωσει βαση στο pve περισσοτερο, τουλαχιστον στην αρχη οταν το επαιζα ηταν και δυσκολο να βρεις pvp.

 

Καλα μην κολλατε στις 500 ωρες αρκετες θα ειναι και afk σιγουρα εκτος αν δεν εχει ζωη καθολου ουτε για φαγητο δεν παει.. :P

Στο Ds2 δεν ειπα οτι δεν μου αρεσε. Ισα ισα ειναι πολυ καλυτερο στα pvp και σε καποια συγκεκριμενα mechanics,,,,απ'την αλλη ειχες το αυτοκαταστροφικο soul memory με agape ring και τα απειρα respec=no replayability.

 

και να λεμε και του στραβου το δικιο, το Ds2 ειναι πιο πολυ dark souls απο το Ds3,,,ποσο μαλλον το Ds1. Αλλα ολα ειχαν τα προβληματα τους, ολα απο το demons μεχρι σημερα ειχαν διαφορετικα game mechanics και κανενα δεν ηταν τελειο.

 

 

Ουτε βεβαια γραφεις πραγματα οπως το παραπανω.

 

Ναι γιατι αν βγει και Ds4 δεν θα ειναι souls game,,,,καλυτερα που βγαζει new ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το soul memory ηταν χαζομαρα μεγαλη αλλα απο την αλλη το ds2 εκανε πολλα πραγματα σωστα και θεωρω οτι το ds3 εκανε πισωγύρισμα σε αρκετα. Μπορει να ειχε απειρα respec αλλα απο την οπτικη μου ειχε πολυ δυνατο NG+ κατι που δεν εχει το ds3/ds1/bb, το βλεπω με αλλη οπτικη ομως το game δηλαδη να μου κρατησει το ενδιαφερον για pve. Σε αυτο βοηθησαν τα απειρα weapons/armors/heavy armors για fashion souls περισσοτερο παντα, :P στο ds3 λειπουν τα heavy armor και με χαλαει αρκετα αυτο. Μπορει να μου πεις ποιος νοιαζεται για αυτα αλλα ο καθενας παιζει το game με τον τροπο του.

 

Δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο σε πολλα απο αυτα που λες, ειπα σε πια διαφωνω απο την αλλη οπως ειπαμε ο καθενας θελει διαφορετικα πραγματα απο το game. Εσυ πχ ξοδεψες 500 ωρες να φτιαξεις αυτα τα builds εγω ειμαι στις 220 και τις περισσοτερες τις εφαγα με τον 210sl σε NG+++++ να δοκιμαζω weapons/armors κτλπ και απο pvp ελαχιστο μονο για τα covenants για να παρω τα achievements.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...