Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε ξαναξεκινάς από την αρχή και παίρνεις παραμάσχαλα τα checklist και guides, διότι σίγουρα έχεις χαλάσει συγκεκριμένα questlines, τα οποία δεν ακολούθησες.

 

Δυστυχώς οι αλληλεπιδράσεις με τους NPCs και οι ιστορίες τους αποτελούν bonus material για τους completionists. Δεν υπάρχει συνοχή ώστε να βγάλεις άκρη μόνος σου με την πρώτη.

 

Χωρίς guide είναι αδύνατον να δείς κάποια πράγματα. Αυτό ισχύει για όλα τα DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σωστή σαν παρατήρηση, αλλά εμένα σκοπός μου είναι να τερματίσω και να πάω να παίξω το DS2 μετά, δεν θέλω να τρέξω δεύτερο playthrough ATM.

 

Χώρια που δεν έχω τερματίσει το Witcher 2 και έχω παίξει ελάχιστα από το 3, συνεπώς θα πρέπει να αφιερώσω και εκεί χρόνο όπως καταλαβαίνεις. :P

Τοτε απλα βγαλε το παιχνιδι και το ξαναπαιζεις αργοτερα οταν βγουν και τα Dlc. Θελει πολλη δουλεια το DS3 για 100% achievements και σιγουρα θελει τουλαχιστον να το τερματησεις το παιχνιδι συνολικα 3φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι achievement hunter, αλλά σίγουρα θα το ξαναπαίξω, ειδικά το 3. Η ατμόσφαιρα που προσφέρει, σε συνδυασμό με το challenging του πράγματος κάνει το παιχνίδι μοναδικό. Από το WoW έχω να νιώσω τέτοια συναισθήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανοιγα δικο του θεμα αλλα απο την στιγμη που δεν εχει ηδη ανοιχτει και το παιχνιδι εχει βγει στο pc 1εβδομαδα(και αρα δεν υπαρχει και μεγαλο ενδιαφερον)ας το αναφερω εδω καλου κακου.(αλλωστε ειπαμε πιο μεγαλη προβολη το Dark Souls 3)

 

Κυκλοφορησε λοιπον πριν 7 μερες περιπου το Salt and Sanctuary και στο pc(steam)ενω αρχικα ειχε βγει μονο για το ps4.

http://store.steampowered.com/app/283640/

 

Για αρκετους θεωρειται σαν μια μιξη Dark Souls και Castlevania. Παιζει οπως ανεφερα και παραπανω για 11ακομα ωρες μια εκπτωση του 10%(περιπου 2ευρω κατω).Η τιμη του απο πλευρας συνολου ωρων που θελει για 100% ειναι παρα πολυ καλη και εχει και πολυ καλες βαθμολογιες αν και indie παιχνιδι http://www.metacritic.com/game/playstation-4/salt-and-sanctuary

νομιζω οτι σε οσους αρεσουν τα Dark Souls πρεπει να του ριξουν μια ματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε ξαναξεκινάς από την αρχή και παίρνεις παραμάσχαλα τα checklist και guides, διότι σίγουρα έχεις χαλάσει συγκεκριμένα questlines, τα οποία δεν ακολούθησες.

 

Δυστυχώς οι αλληλεπιδράσεις με τους NPCs και οι ιστορίες τους αποτελούν bonus material για τους completionists. Δεν υπάρχει συνοχή ώστε να βγάλεις άκρη μόνος σου με την πρώτη.

 

Χωρίς guide είναι αδύνατον να δείς κάποια πράγματα. Αυτό ισχύει για όλα τα DS.

Έχεις δίκαιο. Βασικά παίζει να έχω χαλάσει όλα τα quest lines so far σχεδόν. Ο Horace με την Arni of Astora άφαντοι, η άλλη στη γέφυρα μου ψόφησε πριν της μιλήσω, και ο Catarina δεν είναι πλέον στο τείχος. (εκτός αν ο Catarina είναι ο Patches)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκαιο. Βασικά παίζει να έχω χαλάσει όλα τα quest lines so far σχεδόν. Ο Horace με την Arni of Astora άφαντοι, η άλλη στη γέφυρα μου ψόφησε πριν της μιλήσω, και ο Catarina δεν είναι πλέον στο τείχος. (εκτός αν ο Catarina είναι ο Patches)

 

 

 

Horace και anri θα έπρεπε να είναι στο halfway fortress. Είναι ψιλοαδύνατο να τους χάσεις και μάλλον το πιο εύκολο questline μέχρι κάποιο σημείο. Μετά μιλάς στο firelink shrine και 2 φορές στα catacombs of carthus.. Αν δεν έχεις σκοτώσει τον Yoel όπως έκανα εγώ βλακωδώς, μπορείς ακόμα να κάνεις το πιο ενδιαφέρον ending του παιχνιδιού

 

Ο Catarina είναι πρίν πάς στο irithyll valley. Εκεί με το σκύλο. Στο ασανσέρ που χρησιμοποίησες για να κατέβεις, μπορείς και να ανέβεις αν το σκεφτείς σωστά ;) Θα τον βρείς εκεί halfway. Έχει και ένα estus shard στην περιοχή. Επίσης δύσκολο να πηδήξεις το questline του αν ξέρεις τι κάνεις. 

 

Ακόμα και την sirris μπορείς να κάνεις αν δεν έχεις μιλήσει ακόμα στη rosaria. Πολύ εύκολα questline για να το ξεπετάξεις.

 

Τέλος ο patches είναι @@δι και μπορείς και να τον σκοτώσεις όταν μιλήσεις μερικές φορές μαζί του στο shrine (αφότου σε έχει κλειδώσει στο tower)

 

 

 

Γενικά τα quests βγάζουν κάποιο νόημα όταν ξέρεις την σειρά των πραγμάτων. Αλλα το να μυρίσεις τα δάχτυλα σου στο πρώτο Playthrough είναι άστα βράστα.

Αν σκαλώνεις σε κάποιο quest σφύρα. Φαίνονται βουνό αλλα στην τελική είναι πολύ απλά και μπορούν να γίνουν όλα σε ένα playthrough αν τα κάνεις με τη σωστή σειρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Horace και anri θα έπρεπε να είναι στο halfway fortress. Είναι ψιλοαδύνατο να τους χάσεις και μάλλον το πιο εύκολο questline μέχρι κάποιο σημείο. Μετά μιλάς στο firelink shrine και 2 φορές στα catacombs of carthus.. Αν δεν έχεις σκοτώσει τον Yoel όπως έκανα εγώ βλακωδώς, μπορείς ακόμα να κάνεις το πιο ενδιαφέρον ending του παιχνιδιού

 

Ο Catarina είναι πρίν πάς στο irithyll valley. Εκεί με το σκύλο. Στο ασανσέρ που χρησιμοποίησες για να κατέβεις, μπορείς και να ανέβεις αν το σκεφτείς σωστά ;) Θα τον βρείς εκεί halfway. Έχει και ένα estus shard στην περιοχή. Επίσης δύσκολο να πηδήξεις το questline του αν ξέρεις τι κάνεις. 

 

Ακόμα και την sirris μπορείς να κάνεις αν δεν έχεις μιλήσει ακόμα στη rosaria. Πολύ εύκολα questline για να το ξεπετάξεις.

 

Τέλος ο patches είναι @@δι και μπορείς και να τον σκοτώσεις όταν μιλήσεις μερικές φορές μαζί του στο shrine (αφότου σε έχει κλειδώσει στο tower)

 

 

 

 

 

Horace και Anri ήταν εκεί πριν πάω Roads of Sacrifice. Πλέον δεν είναι πουθενά. Πήγα μάλιστα Smouldering lake και δεν ήταν στο κλασικό σημείο που σου επιτίθεται. Η Anri δεν είναι ούτε στα Catacombs of Carthus, ούτε στο Firelink Shrine. Έχω σκοτώσει Abyss Watchers, ίσως να φταίει αυτό. Τον Yoel τον βρήκα νεκρό, καθότι όπως προείπα σκότωσα Abyss Watchers. Φυσικά και έχω ήδη μιλήσει στη Rosaria, οπότε πάπαλα και η Sirris. Τέλος του Patches, αν και @δι του την χάρισα, γιατί αυτά που δίνει αν τον σκοτώσεις είναι λίγο της πλάκας.

 

Όπως κατάλαβες τα έχω σκατώσει όλα τα questlines :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλησεις απλα στη rosaria δεν γινεται fail το quest αν δωσεις pale tongue η κανεις equip το sign της τοτε μονο. Μπορεις να κανεις join κανονικα το covenant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλησεις απλα στη rosaria δεν γινεται fail το quest αν δωσεις pale tongue η κανεις equip το sign της τοτε μονο. Μπορεις να κανεις join κανονικα το covenant.

 

Πιστεύεις θα έψαχνα να μιλήσω στη Rosaria αν δεν χρειαζόταν να κάνω respec? :P

 

Είχα φορτώσει 24 points στο Vitality και κανέναν στο Vigor. Με δυό σφαλιάρες έπεφτα Knight πράγμα. :P

 

Πάπαλα λέμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E rip :P Εγω απλα της μιλησα και πηρα το sign, τουλαχιστον εκανες summon τον heysel να παρεις το gesture πριν τους abyss??

 

OFC not :P

 

Ο Heysel δεν είναι που κάνει invade? Εγώ δεν πηγαίνω ποτέ embered αν δεν φτάσω σε boss, συνεπώς δεν τον εκανα summon όχι :P

 

Δεν πειράζει, να έχει και ένα κάποιο ενδιαφέρον το δεύτερο playthrough. Το δίλημμα είναι νέο playthrough με διαφορετικό χαρακτήρα (ninja ή Μαγούλη κατά προτίμηση) ή NG+ οεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο heysel κανει invade σε 2 σημεια, farron keep(απο το bonefire παρτο ολο δεξια) και crucifixion woods εκει με τα καβουρια, πρεπει να τον σκοτωσεις 2 φορες και μετα ειναι το summon sign του εκει που βρισκεις το undead bone shard ολο κατω απο keep ruins bonefire, φυσικα οι abyss πρεπει να ειναι ζωντανοι. Το θεμα ειναι ομως οτι παιζει conflict με το quest της sirris γιατι για να δεις το sign πρεπει να δωσεις τουλαχιστον ενα pale tongue στη rosaria(και δεν εχει σημασια αν ειχες δωσει ng και εισαι ng+ πρεπει να ξαναδωσεις στο ιδιο playthrough), αν δωσεις παει η sirris.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Abyss δεν είναι ζωντανοί πλέον, συνεπώς τσάμπα το συζητάμε, αλλά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, σε μελλοντικό playthrough θα έχουν ιδιαίτερη αξία τα συγκεκριμένα posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλησεις απλα στη rosaria δεν γινεται fail το quest αν δωσεις pale tongue η κανεις equip το sign της τοτε μονο. Μπορεις να κανεις join κανονικα το covenant.

Εγω εκανα το sign equip και δεν μ ακυρωθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...