Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αισίως εχω συμπληρωσει 125 ωρες στο DS3. με το πρωτο χαρακτηρα που εκανα (quality build) ειδα τον τερματισμο του παιχνιδιου στις 65 ωρες ψαχνοντας μεχρι αιδιας ολες τις περιοχες.μετα ασχοληθηκα αρκετα με τα covenants αλλα δεν με γεμιζαν παρα πολυ.εκανα NG+ και σε περιπου 10 ωρες με speedrun σχεδον το ξαναεβγαλα.

πριν λιγες μερες ειπα να ξεκινησω νεο χαρακτηρα και να παω σε καθαρα str build.

αυτη τη στιγμη ειμαι στις 27 ωρες και μου εχουν μεινει μονο 3 bosses, τις περιοχες τις εχω καθαρισει ολες.

σε αυτο το playthrough δεν εκανα ουτε speedrun ουτε τπτ.μαζεψα σχεδον τα παντα νομιζω και εκανα πολλα quest των npc.επισης σε αυτο το playthrough το παω σολο εντελως.δεν εχω κανει summon κανεναν, ουτε σε boss ουτε σε περιοχες.βεβαια τωρα εμειναν τα 3 bosses που με δυσκολεψαν περισσοτερο οταν το επαιξα πρωτη φορα και γιαυτο τα ειχα βγαλει με βοηθεια.

εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι στην αρχη που βγηκε το παιχνιδι, καθως το εχω αγορασμενο day one, διαβαζα απο παιδια οτι καταφεραν να το τερματισουν στισ 30-35 ωρες και απορουσα πως το καταφεραν.

τελικα ειναι θεμα εξασκησης κυριως.

ειχα προηγουμενη εμπειρια απο Ds2 περιπου 80 ωρων αλλα ειχε περασει αρκετοσ καιρος απο τοτε.

θελω να ξαναπιασω το ds1 καποτε που εχω ασχοληθει μονο 10 ωρες ολο ολο.

λογικα το δευτερο χαρακτηρα θα τον κρατησω χωρις new game+ και θα περιμενω τα dlc

δεν ξερω αν αξιζει να παω για ολα τα achievements γτ μου φαινεται πως θα φαω παρα πολυ χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αισίως εχω συμπληρωσει 125 ωρες στο DS3. με το πρωτο χαρακτηρα που εκανα (quality build) ειδα τον τερματισμο του παιχνιδιου στις 65 ωρες ψαχνοντας μεχρι αιδιας ολες τις περιοχες.μετα ασχοληθηκα αρκετα με τα covenants αλλα δεν με γεμιζαν παρα πολυ.εκανα NG+ και σε περιπου 10 ωρες με speedrun σχεδον το ξαναεβγαλα.

πριν λιγες μερες ειπα να ξεκινησω νεο χαρακτηρα και να παω σε καθαρα str build.

αυτη τη στιγμη ειμαι στις 27 ωρες και μου εχουν μεινει μονο 3 bosses, τις περιοχες τις εχω καθαρισει ολες.

σε αυτο το playthrough δεν εκανα ουτε speedrun ουτε τπτ.μαζεψα σχεδον τα παντα νομιζω και εκανα πολλα quest των npc.επισης σε αυτο το playthrough το παω σολο εντελως.δεν εχω κανει summon κανεναν, ουτε σε boss ουτε σε περιοχες.βεβαια τωρα εμειναν τα 3 bosses που με δυσκολεψαν περισσοτερο οταν το επαιξα πρωτη φορα και γιαυτο τα ειχα βγαλει με βοηθεια.

εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι στην αρχη που βγηκε το παιχνιδι, καθως το εχω αγορασμενο day one, διαβαζα απο παιδια οτι καταφεραν να το τερματισουν στισ 30-35 ωρες και απορουσα πως το καταφεραν.

τελικα ειναι θεμα εξασκησης κυριως.

ειχα προηγουμενη εμπειρια απο Ds2 περιπου 80 ωρων αλλα ειχε περασει αρκετοσ καιρος απο τοτε.

θελω να ξαναπιασω το ds1 καποτε που εχω ασχοληθει μονο 10 ωρες ολο ολο.

λογικα το δευτερο χαρακτηρα θα τον κρατησω χωρις new game+ και θα περιμενω τα dlc

δεν ξερω αν αξιζει να παω για ολα τα achievements γτ μου φαινεται πως θα φαω παρα πολυ χρονο.

 

Αν κάνεις bonfire run και πάς απλά για το διαφορετικό τέλος μπορείς να το κάνεις σε 3-4 ώρες χωρίς να ζοριστείς. Ο καθένας έχει διαφορετική έννοια για το "τερματίζω". Και εγώ το πρώτο μου playthrough πρέπει να έκανα καμια 60-70 ώρες αλλα έψαχνα και έκανα τα πάντα. Τα υπόλοιπα και ιδιαίτερα το τελευταίο ήταν εκεί στις 5-6 ώρες αλλα χωρίς να πηγαίνω για χρόνο. 

 

Εσύ βέβαια λές για νέο χαρακτήρα. Αν πάρεις ένα raw astora και ξέρεις που είναι τα shards/chunks κτλ για το Upgrade, επίσης μπορείς να το τρέξεις πολύ εύκολα σε πολύ λιγότερο απο 10 ώρες χωρίς να είσαι και κάνας speedrunner. Απλά με ήρεμο gameplay και απο boss σε boss εφόσον τα βγάζεις με λίγα tries. Βασικά και με ένα heavy dark sword και strength θα κόβεις πλανήτες απροβλημάτιστα.

 

Απο τη στιγμή που υπάρχουν άτομα που βγάζουν το game μόνο μπουνιές όλα τα mainstream builds είναι εύκολα και δυνατά. Κάθε μέρα εκπλήσσομαι όλο και περισσότερο απο τα challenges που καταφέρνει ο κόσμος στο game. Κάνουν το "κανονικό" playthrough να φαίνεται παιδικός σταθμός (που εν μέρει είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι εδω εσυ μετα απο τοσο θαψιμο που ειχες ριξει πριν βγει το παιχνιδι ή δεν θυμαμαι καλα??

 

Επισης απο την στιγμη που το θεωρεις τοσο κακο το DS3 δεν καταλαβαινω τον λογο να γραψεις το παραπανω σχολιο σε θεμα παιχνιδιου που δεν σε ενδιαφερει  :huh:

 

Μερικοί άνθρωποι τσατίζονται πολύ όταν κάτι τους δυσκολεύει πάρα πολύ και νιώθουν την ανάγκη να το θάψουν ώστε να βγάλουν το θυμό τους για να μη πληγωθεί ο εγωισμός τους. Φταίει δηλαδή το παιχνίδι ή η δραστηριότητα τέλος πάντων γενικότερα που είναι λάθος ή κακοφτιαγμένη και όχι αυτοί. 

 

Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που αναγνωρίζουν ότι κάτι είναι δύσκολο για τα γούστα τους και απλώς δεν θέλουν να ξοδέψουν χρόνο και κόπο πάνω σε αυτό. Παρόλα αυτά δείνουν τα εύσημα όταν κάτι είναι αντικειμενικά και κοινώς αποδεκτά καλό και προχωράνε παρακάτω με τη ζωή τους.

 

Οι θυμωμένοι, ξαναγυρνάνε πίσω, αποτυγχάνουν ξανά και βρίζουν, κράζουν και κατηγορούν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τερματησα εχθες και παω για ολα τα achievemnts τωρα :) πολυ  το ευχαριστηθηκα και θα ξικινησω μετα το 1 που δεν το εχω ακουμπησει ακομα :)

Εάν δεν φτάσεις NG+6 δεν έχεις τερματίσει τίποτα αγαπητέ :)

 

Αν κάνεις bonfire run και πάς απλά για το διαφορετικό τέλος μπορείς να το κάνεις σε 3-4 ώρες χωρίς να ζοριστείς. Ο καθένας έχει διαφορετική έννοια για το "τερματίζω". Και εγώ το πρώτο μου playthrough πρέπει να έκανα καμια 60-70 ώρες αλλα έψαχνα και έκανα τα πάντα. Τα υπόλοιπα και ιδιαίτερα το τελευταίο ήταν εκεί στις 5-6 ώρες αλλα χωρίς να πηγαίνω για χρόνο. 

 

Εσύ βέβαια λές για νέο χαρακτήρα. Αν πάρεις ένα raw astora και ξέρεις που είναι τα shards/chunks κτλ για το Upgrade, επίσης μπορείς να το τρέξεις πολύ εύκολα σε πολύ λιγότερο απο 10 ώρες χωρίς να είσαι και κάνας speedrunner. Απλά με ήρεμο gameplay και απο boss σε boss εφόσον τα βγάζεις με λίγα tries. Βασικά και με ένα heavy dark sword και strength θα κόβεις πλανήτες απροβλημάτιστα.

 

Απο τη στιγμή που υπάρχουν άτομα που βγάζουν το game μόνο μπουνιές όλα τα mainstream builds είναι εύκολα και δυνατά. Κάθε μέρα εκπλήσσομαι όλο και περισσότερο απο τα challenges που καταφέρνει ο κόσμος στο game. Κάνουν το "κανονικό" playthrough να φαίνεται παιδικός σταθμός (που εν μέρει είναι)

 

Εδώ υπάρχουν άτομα που κάνουν όλο το run με shields, μόνο...αρρωστημένοι και απολαυστικοί!

 

edited

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα βλεπω το Salt and Sanctuary και ειναι πολυ πιο δυσκολο απο οτι περιμενα ...... Και εβγαλα το DS3 σχετικα χαλαρα . Μην πω οτι σε σε σχεση με το Bloodborne ηταν περιπατος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα βλεπω το Salt and Sanctuary και ειναι πολυ πιο δυσκολο απο οτι περιμενα ...... Και εβγαλα το DS3 σχετικα χαλαρα . Μην πω οτι σε σε σχεση με το Bloodborne ηταν περιπατος :P

Στην αρχη ειναι λιγο αλλα μετα γινεται πολυ πιο ευκολο, πολυ καλο παιχνιδακι γενικα αν κρινεις και οτι το εφτιαξαν 2 ατομα ειναι πραγματικα εξαιρετικη δουλεια. Το επαιξα ps4 αλλα θα το παρω να το εχω και steam σε καποιο sale μαλλον. Το bloodborne το θεωρω το δυσκολοτερο στη σειρα μακραν αν βαλεις και τα dungeons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bloodborne το θεωρω το δυσκολοτερο στη σειρα μακραν αν βαλεις και τα dungeons.

Όντως. Ειδικά σε bosses από που να πιάσουμε και από που να τελειώσουμε. Rom (Chalice Dungeon), Orphan of Kos, Ludwig, Blood-Starved Beast... Τα bosses στο DS3 πέφτουν πολύ πιο εύκολα και το μόνο που με ζόρισε ήταν ο Nameless King. Και αυτός όμως τελικά πιο εύκολος από τους παραπάνω που ανέφερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ashen Ones,

Dark Souls III will be updated to Regulation Version 1.07. Patchnotes are available below.

The servers will also be offline for maintenance at the following times:

PS4

JP -- 2016-05-20 10:00am – 12:00pm (JST)

EU -- 2016-05-20 3:00am – 5:00am (CET) summer time

US -- 2016-05-19 6:00pm – 8:00pm (PDT)

XB1

JP -- 2016-05-20 10:00am – 4:00pm (JST)

EU -- 2016-05-20 3:00am – 9:00am (CET) summer time

US -- 2016-05-19 6:00pm – 2016-05-20 0:00am (PDT)

Steam

JP -- 2016-05-20 5:00pm – 7:00pm (JST)

EU -- 2016-05-20 10:00am – 12:00pm (CET) summer time

US -- 2016-05-20 1:00am – 3:00am (PDT)

Main Adjustments:

1. Adjusted the efficiency of the Great shield category

2. Adjusted the consuming FP of the Magic Spell Category

3. Adjusted the efficiency of the category below:

- Dragon Slayer’s Axe

- Crescent Axe

- Dark Drift

- Washing Pole

- Moonlight Great Sword

4. Fixed the shield penetration rate of the partial attack in the scythe category

5. Fixed the stamina attack of the partial weapon category.

6. Improved the matching of the Blade of the Darkmoon and the Blue Sentinels covenants.

7. Improved the password matching rate

8. Improved other game balance 

9. Several game flaws fixed.

We thank you for your understanding,

Embrace the Darkness!

 

 

 

6. Improved the matching of the Blade of the Darkmoon and the Blue Sentinels covenants.

6. Improved the matching of the Blade of the Darkmoon and the Blue Sentinels covenants.

6. Improved the matching of the Blade of the Darkmoon and the Blue Sentinels covenants.

6. Improved the matching of the Blade of the Darkmoon and the Blue Sentinels covenants.

6. Improved the matching of the Blade of the Darkmoon and the Blue Sentinels covenants.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ ναι ανετα, και ο nameless king δεν ηταν κατι το φοβερο σαν δυσκολία, στο bb ειχε boss με erratic movement ηταν πιο γρηγορο και unpredictable, να μην πω για τα chalice που εφευγες 1hit, το ds3 σου συγχωρεί πολλα λαθη που το bb δεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Erratic movement πολύ το Orphan και το Blood-Starved. Ειδικά το Orphan σε ανατρίχιαζε και με τις φωνές του. Πολύ επική και γεμάτη αγωνία μάχη +γαμάτη μουσική υπόκρουση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου το είχα διαβασει/ακουσει και μου αρεσε...

 

Το γεγονός οτι το Dark Souls είναι τόσο δύσκολο, δεν είναι ότι δεν λυπάται τον παίκτη και θέλει να αποτύχει , ίσα ίσα το αντίθετο, οτι πιστευει υπερβολικά στις ικανότητες του και πιστεύει οτι ότι και να ρίξει στο δρόμο του θα το καταφέρει.

 

Είναι απο τα λίγα παιχνίδια που σέβονται τον gamer  , είναι κρίμα εσυ φίλε που κανεις rage quit και uninstall να μη σεβεσαι τον εαυτό σου και τις ικανότητες σου το ιδιο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ ναι ανετα, και ο nameless king δεν ηταν κατι το φοβερο σαν δυσκολία, στο bb ειχε boss με erratic movement ηταν πιο γρηγορο και unpredictable, να μην πω για τα chalice που εφευγες 1hit, το ds3 σου συγχωρεί πολλα λαθη που το bb δεν..

 

Το προβλημα με τα Bosses στο DS3 ειναι οτι εχουν πολυ λιγοτερο health απ'οτι εχουμε συνηθησει.Δλδ στο Bloodborne τα health pools παιζει να ταν διαπλασια χωρις υπερβολη και για αυτο και πιο δυσκολα.  Κατα την αποψη μου ειδικα τα early bosses του παιχνιδιου θελουν ενα καλο buff στο health pool

 

 

Όντως. Ειδικά σε bosses από που να πιάσουμε και από που να τελειώσουμε. Rom (Chalice Dungeon), Orphan of Kos, Ludwig, Blood-Starved Beast... Τα bosses στο DS3 πέφτουν πολύ πιο εύκολα και το μόνο που με ζόρισε ήταν ο Nameless King. Και αυτός όμως τελικά πιο εύκολος από τους παραπάνω που ανέφερα.

 

 

Θα συμφωνησω στα bosses,ωστοσο το PvE εκτος bosses μου φανηκε μακραν το πιο ευκολο σε Soulsborne και κατα την αποψη μου οφειλετε πρωτον,στο γεγονος οτι εισαι σχεδον μαξαρισμενος σε vials διοτι πεφτουν βροχη απτους εχθρους συν του οτι μπορεις να τα αγορασεις(ασε που οτιδηποτε extra αποθηκευεται σε storage)

και δευτερον επειδη πρακτικα ολο το Bloodborne ειναι fast paced meele combat,με το που εξοικοιωθεις τις πρωτες ωρες εναντια στους εχθρους παιζοντας αυτο το playstyle,τοτε σκουπιζεις ολο το παιχνιδι.

 

Φυσικα τα bosses ειναι πραγματικα ζορικα και φυσικα ειναι και απτα highlights του Bloodborne

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αποφυγή στο 70% των αντίπαλων επιθέσεων

2) μόνο 1-2 attack max σε κάθε παράθυρο και μετά πάλι αποφυγή.

3) να προσπαθείς να θυμάσαι τις 1-2 πιο συχνές αλληλουχίες επίθεσης που κάνει ο κάθε αντίπαλος (πχ. 2 normal attack - παράθυρο -  1 strong attack - 1 area of effect - παράθυρο )

 

, μετά θα είναι μόνο θέμα χρόνου να τους νικήσεις.

lol ουτε καν τι ειναι αυτα που λες, αυτα ειναι για no hit run..

"no hit run" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...