Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τερματησα εχθες και παω για ολα τα achievemnts τωρα :) πολυ  το ευχαριστηθηκα και θα ξικινησω μετα το 1 που δεν το εχω ακουμπησει ακομα :)

Το παραπανω χαμογελακι θα σου γινει ετσι μολις δεις 2-3 συγκεκριμενα achievements--->  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά τα γραφικά του, αλλά νομίζω ότι έχει χάσει σε ατμόσφαιρα. Θυμάμαι πόσο χεσμένος ήμουν στο 1, όταν σκαρφάλωνα τα σκαλιά του Undead Asylym, ενώ εδώ μπουκάρω παντού χωρίς αναστολές.

 

Στα συν, το σαφώς ταχύτερο gameplay του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Montage με αστείες στιγμές από το παιχνίδι default_biggrin.png

 

 

Pre-Alpha leaked screenshots: http://imgur.com/a/yEcES

 

Φαίνεται το παιχνίδι ήταν πολύ διαφορετικό απ' ότι είναι τώρα!

Χαχαχα,τρομερος καρατεκα ο mimic :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη αηδια κατα τη γνωμη μου, νομιζα πως θα εχουν βελτιωσει το βαθμο δυσκολιας αλλα ηταν τερμα unplayble, δεν επαιξα πανω 30 λεπτα, μολης συναντησα το πρωτο boss και εχασα ισα με 20 φορες εφαγε απεγκατασταση και διαγραφη απο το σκληρο μη πιανει τζαμπα χωρο.

 

Συμπερασμα: Μετα το dragons dogma το χαος. Το μονο που αξιζε μεχρι και το τελευταιο cent και το μονο που ευχαριστηθηκα και θα περιμενω μεχρι να πεσει στα χερια μου καποιο καινουριο στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ζοριστηκες τοσο πολυ στο tutorial αστο καλυτερα . Αλλα σοβαρα με τετοιο συστημα --console killer--  και Controller μηπως κοιτουσες σε αλλο monitor ; Να υποθεσω αν σου πω πως να εχεις godmode οτι θα χανεις απο fall :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τερματησα εχθες και παω για ολα τα achievemnts τωρα :) πολυ  το ευχαριστηθηκα και θα ξικινησω μετα το 1 που δεν το εχω ακουμπησει ακομα :)

Φρόντισε να ξεμπερδέψεις με τα covenant spells/miracles/pyromancies πρίν κάνεις οτιδήποτε άλλο. Αν τα αφήσεις για το τέλος θα απογοητευτείς. Ιδιαίτερα το darkmoon αν θέλεις να το κάνεις χωρίς αυτιστικό farm για 6-7 ώρες στα ίδια mobs πρέπει να το κάνεις όσο είσαι low level και θα έχεις λίγα παραπάνω summons. Αν θελήσεις τίποτα με τα πώς και τα γιατί των achievements σφύρα. 

 

Επίσης έχε υπόψη οτι τα rings μπορεί να σου τα ρίξει όλα/dupάρει κάποιος αν δε θέλεις να κάνεις 3 playthrough. Προσωπικά προτείνω να τα μαζέψεις μόνος σου, αλλα αν δείς οτι δεν την παλεύεις θα σε βοηθήσει αρκετά. Και μόνο τα covenant rings να σου δώσουν θα γλυτώσεις αρκετή αηδία. Τα covenants στο game είναι απλά τραγικά σχεδιασμένα και μπορεί να περιμένεις ώώώώώρες να σε κάνουν summon για ένα chance να πάρεις 1 απο τα 30 items που θα χρειάζονται. Το μόνο τραγικό σημείο του κατα τα άλλα απίστευτου αυτού παιχνιδιού.

 

Επίσης φρόντιζε να παίρνεις έναν sunbro στα boss για να μαζέψεις sunlight medals και βρές κάποιο να αλληλοσκοτώνεστε για καμια ώρα για τα vertebra shackles. Απο κει και πέρα τα περισσότερα είναι αρκετά straightforward εκτός απο το usurpation of fire που πρέπει να ξέρεις τι κάνεις για να μη failάρεις το ending.

 

Όσο για τον φίλο παραπάνω που πέθανε 20 φορές στο tutorial... Οκ δεν είναι όλα τα games για όλους και αυτό είναι ΟΚ. Ούτε όλοι έχουν τα ίδια δάχτυλα και επίσης είναι ΟΚ.  Αλλα να κράζεις ένα τόσο όμορφο και καλοφτιαγμένο game και να το λές αηδία επειδή πεθαίνεις στο ομολογουμένως πανεύκολο tutorial boss, είναι κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αηδια οχι γενικα σαν game, σαν game μπορει να ειναι αριστουργημα δεν αντιλεγω, αηδια απο την αποψη δυσκολιας, γι αυτο ειπα κατα τη γνωμη μου, προσωπικα δεν ευχαριστιεμε παιχνιδια με τοση δυσκολια, παιζω-περναω καλα-διασκεδαζω, αυτη ειναι η δικια μου ερμηνεια, περισοτερο διασκεδαζω με το να γυρισω το χρονο πισω και να διαβασω παλι για πανελληνιες παρα να παιξω dark souls, γνωμη μου παντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αηδια οχι γενικα σαν game, σαν game μπορει να ειναι αριστουργημα δεν αντιλεγω, αηδια απο την αποψη δυσκολιας, γι αυτο ειπα κατα τη γνωμη μου, προσωπικα δεν ευχαριστιεμε παιχνιδια με τοση δυσκολια, παιζω-περναω καλα-διασκεδαζω, αυτη ειναι η δικια μου ερμηνεια, περισοτερο διασκεδαζω με το να γυρισω το χρονο πισω και να διαβασω παλι για πανελληνιες παρα να παιξω dark souls, γνωμη μου παντα

 

Η διασκέδαση πάνω απ'όλα. Το dark souls είναι ο ορισμός του trial and error. Πρέπει να μελετήσεις τις κινήσεις του αντιπάλου και να πράξεις αντίστοιχα (μέχρι να σου γίνει δεύτερη φύση). Θα σου έλεγα να δείς κανένα βιντεάκι με το moveset του boss και να μάθεις λίγο τα rolls και το lockon (ιδιαίτερα στο συγκεκριμένο boss). Δε ξέρω τι class ξεκινήσες αλλα ο Knight είναι ο πιο ασφαλής και με το shield μπορείς να αποφύγεις πάρα πολύ dmg. Τον Gundyr μπορείς να του φάς το μισό life πρίν ξεκινήσει καν το fight και απλά πρέπει να προσέχεις όταν μπαίνει στον δεύτερο phase ή απλά να τον rushάρεις πριν καν προλάβει να βγάλει τη μαυρίλα.

 

Επίσης αν τα βλέπεις εντελώς σκούρα μπορείς πάντα να κάνεις κάποιον summon έξω απο την πόρτα του boss για να σε βοηθήσει (πρέπει να είσαι embered).

 

Ή βέβαια μπορείς και να το παρατήσεις που είναι απολύτα λογικό. Και μένα ούτως η άλλως δε μου αρέσουν πολλά games που άλλοι αποθεώνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εσύ είσαι? απίστευτο που δεν έχουν ποιο πολλά views τα video , μου φάνηκε πολύ διασκεδαστικό κ ευχάριστο αυτό που παρακολούθησα, θα checkάρω κ άλλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ηταν τερμα unplayble (..) το πρωτο boss και εχασα ισα με 20 φορες εφαγε απεγκατασταση

 

Και εγώ τα ίδια στο πρώτο boss, έχασα αρκετές φορές και νόμιζα ότι δεν έχει νόημα να συνεχίσω, και πως το παιχνίδι δεν είναι για μένα. Αργότερα όμως δεν είχα σημαντικό πρόβλημα στο παιχνίδι (είναι άλλα 2-3 boss που είναι έτσι), και ήταν φοβερή εμπειρία!

 

Είχα ακούσει πολλά για την δυσκολία του Dark Souls, όμως τώρα που το τελείωσα η γνώμη μου είναι η εξής: Δεν είναι τόσο το ότι είναι ΔΥΣΚΟΛΟ, όσο το ότι χρειάζεται ένα συγκεκριμένο ΣΤΙΛ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ στο παιχνίδι.

 

Οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει attack και block/cover από άλλα παιχνίδια, να παίρνεις ζωή που και που και repeat μέχρι να νικήσεις. Στο dark souls η κύρια διαφορά είναι ότι τα παράθυρα που σου δίνει για attack είναι μικρότερα ή/και τυχαία, και πως με 2-3 μόνο αντίπαλες attack έχεις χάσει. Αν το πάρεις απόφαση πως θα κάνεις:

 

1) αποφυγή στο 70% των αντίπαλων επιθέσεων

2) μόνο 1-2 attack max σε κάθε παράθυρο και μετά πάλι αποφυγή.

3) να προσπαθείς να θυμάσαι τις 1-2 πιο συχνές αλληλουχίες επίθεσης που κάνει ο κάθε αντίπαλος (πχ. 2 normal attack - παράθυρο -  1 strong attack - 1 area of effect - παράθυρο )

 

, μετά θα είναι μόνο θέμα χρόνου να τους νικήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αποφυγή στο 70% των αντίπαλων επιθέσεων

2) μόνο 1-2 attack max σε κάθε παράθυρο και μετά πάλι αποφυγή.

3) να προσπαθείς να θυμάσαι τις 1-2 πιο συχνές αλληλουχίες επίθεσης που κάνει ο κάθε αντίπαλος (πχ. 2 normal attack - παράθυρο -  1 strong attack - 1 area of effect - παράθυρο )

 

, μετά θα είναι μόνο θέμα χρόνου να τους νικήσεις.

lol ουτε καν τι ειναι αυτα που λες, αυτα ειναι για no hit run..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη αηδια κατα τη γνωμη μου, νομιζα πως θα εχουν βελτιωσει το βαθμο δυσκολιας αλλα ηταν τερμα unplayble, δεν επαιξα πανω 30 λεπτα, μολης συναντησα το πρωτο boss και εχασα ισα με 20 φορες εφαγε απεγκατασταση και διαγραφη απο το σκληρο μη πιανει τζαμπα χωρο.

 

Συμπερασμα: Μετα το dragons dogma το χαος. Το μονο που αξιζε μεχρι και το τελευταιο cent και το μονο που ευχαριστηθηκα και θα περιμενω μεχρι να πεσει στα χερια μου καποιο καινουριο στο μελλον.

Με βαση τα παραπανω βγαζει καποιος το συμπερασμα οτι τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας δεν τα εχεις παιξει γιαυτο και γραφεις τα παραπανω,κοινως μαλλον το επαιξες και εσυ λογω hype/μοδας/πωλησεων/διαφημισης κλπ

Επισης για να το εκανες απεγκατασταση τοσο γρηγορα να υποθεσω οτι το πηρες απο το Θειο δωρεαν,αλλιως σιγουρα θα αφιερωνες λιγο παραπανω χρονο μονο και μονο για τα χρηματα που εδωσες που δεν ειναι καθολου λιγα.

 

Για το Dark Souls 3 λοιπον μακραν απο οσους εχουμε παιξει και τα παλια(και αρα εχουμε μια πιο σοβαρη γνωμη πανω στο θεμα δυσκολιας)ειναι μακραν το ευκολοτερο παιχνιδι της σειρας,ειδικα αν φτιαξεις Melee class(κατα προτιμηση knight ή warrior),αρα τα παραπανω που γραφεις δεν ισχυουν.

 

Το οτι ψοφησες στο πρωτο boss δεν ειναι κακο,γιαυτο ακριβως τον λογο και το βαλανε τοσο νωρις στο παιχνιδι για να μαθεις τους μηχανισμους του παιχνιδιου.

 

Το οτι βεβαια δεν επαιξες τα προηγουμενα(πιο πολυ για να συνηθισεις το συστημα μαχης)και μπηκες κατευθειαν στα βαθια ουτε σε αυτο φταιει η εταιρια και σιγουρα δεν ειναι Unplayable το παιχνιδι αλλιως ουτε το 1/4 των πωλησεων δεν θα ειχε κανει.

Αρα λοιπον θεωρω οτι το παιχνιδι δεν το πηρες στα σοβαρα και γιαυτο γραφεις οτι γραφεις.

 

Υπαρχουν τοσα πολλα guide για το συγκεκριμενο παιχνιδι(οπως και τα summons να σε βοηθανε αλλοι στα boss),αλλα και η δυσκολια του παιχνιδιου που εχει προσαρμοστει στις αρχικες περιοχες περισσοτερο για νεους παικτες,που το θεωρω λιγο τραγικο να γραφονται τα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Παλι εδω εσυ μετα απο τοσο θαψιμο που ειχες ριξει πριν βγει το παιχνιδι ή δεν θυμαμαι καλα??

 

Επισης απο την στιγμη που το θεωρεις τοσο κακο το DS3 δεν καταλαβαινω τον λογο να γραψεις το παραπανω σχολιο σε θεμα παιχνιδιου που δεν σε ενδιαφερει  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...