Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες εκανα πατατα; τερματισα το game χωρις να παω ακομα NG+ και τωρα θελω να κανω τα achievements μου λειπει ενα gesture, αυτο του Yellowfinger Heysel, ακολουθησα τις οδηγιες πχ. τον σκοτωσα στο swamp σαν dark spirit, ειχα κανει join rosarias fingers,μολις τερματισα το game ξαναπηγα σκοτωσα ενα σαλλιγαρι στο δωματιο της και ειχε τα items του, εδωσα ενα pale tongue στο rosarias, και μετα πηγα να τον κανω summon σαν white spirit στο faron keep και δν εμφανιζεται το sιgn του εκει π δειχνουν τα βιντεο, μηπως δεν επρεπε να τερματησω το game και να το εκανα απο πριν? η τωρα αναγκαστικα NG+? αν με κανουν summon σε αλλο game μπορω να το παρω καπως? την ιδια απορια εχω και για το ring στο quest της siri.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστο , αλλα εδω 7870 με 80 δεν νομιζω να βρισκεις σε καλη κατασταση . Και απο την εμπειρια μου με τα μτχ πας γυρευοντας για προβληματα .Δεν ειμαστε και usa , εδω θες 400 - 500 για κατι αξιοπρεπες καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειναι ζωντανο το boss για να τον κανεις summon και ειναι conflicting με το quest της sirris αφου αν δωσεις tongue το χανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

csgo best game free boost στο global elite σε όσους τερμάτισαν το ds3 χωρίς να ασχοληθουν με wikia forum και τα ιντερνετια αυτα πως τα λέτε σεις οι νέοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο , αλλα εδω 7870 με 80 δεν νομιζω να βρισκεις σε καλη κατασταση . Και απο την εμπειρια μου με τα μτχ πας γυρευοντας για προβληματα .Δεν ειμαστε και usa , εδω θες 400 - 500 για κατι αξιοπρεπες καινουργιο.

Και εδω βρισκεις αλλα θελει πολυ ψαξιμο.Ασε που οι περισσοτεροι τα αποπερνουν τα μτχ γιατι εχουν καλομαθει στο καινουργιο και ας ειναι χειροτερο και ας μην τους φτανουν τα φραγκα. Για παραδειγμα βλεπω στις αγγελιες gtx 680 στα 100ευρω(που προφανως και πωληθηκε στα γρηγορα) ενω αλλος πχ πιο πισω πουλαει 7870 130ευρω....

Οσο για τα περι προβληματων προβληματα κυριως να φοβασαι σε τιποτα overclock μοντελα σε cpu+μητρικη αν ο αλλος τα εχει λιωσει.

Στο αλλο συστημα που εφτιαξε για overwatch εβαλε την 7970 που στις αγγελιες επαιζε εδω και παρα πολυ καιρο στα 150ευρω πανω κατω.

Παιδες εκανα πατατα; τερματισα το game χωρις να παω ακομα NG+ και τωρα θελω να κανω τα achievements μου λειπει ενα gesture, αυτο του Yellowfinger Heysel, ακολουθησα τις οδηγιες πχ. τον σκοτωσα στο swamp σαν dark spirit, ειχα κανει join rosarias fingers,μολις τερματισα το game ξαναπηγα σκοτωσα ενα σαλλιγαρι στο δωματιο της και ειχε τα items του, εδωσα ενα pale tongue στο rosarias, και μετα πηγα να τον κανω summon σαν white spirit στο faron keep και δν εμφανιζεται το sιgn του εκει π δειχνουν τα βιντεο, μηπως δεν επρεπε να τερματησω το game και να το εκανα απο πριν? η τωρα αναγκαστικα NG+? αν με κανουν summon σε αλλο game μπορω να το παρω καπως? την ιδια απορια εχω και για το ring στο quest της siri.

Αναγκαστικα new game+αλλα μην σε ανησυχει αυτο γιατι ουτως ή αλλως χρειαζεσαι τα finger απο new game++(και ενα new game plus+++ νομιζω)αρα θα παρεις και τα gestures. να και ενα απο τα πολλα video 

Αν θυμαμαι καλα δεν πρεπει να σκοτωσεις τους Abyss watchers πριν κανεις ολα τα παραπανω βηματα αλλιως μετα δεν μπορεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα αν καποιος κανει το quest και σε κανει invite για co-op μπορεις να παρεις το gesture αν κανει summon τον  Yellowfinger Heysel, ισχυει? θελω να ακολουθησω το q της sirri στο ng+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τερμάτισα το 1 (85 ώρες,κάηκα) και πάω καρφί για το 3.

 

Θα αγοράσω από κλειδάδικο στα 40€. Κάποια πακέτα που βλέπω με 47€ έχουν κάποιο νόημα ή τσάμπα τα 7€ παραπάνω?

 

Το βρίσκω μαζί με το season pass στα 55€. Αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τερμάτισα το 1 (85 ώρες,κάηκα) και πάω καρφί για το 3.

 

Θα αγοράσω από κλειδάδικο στα 40€. Κάποια πακέτα που βλέπω με 47€ έχουν κάποιο νόημα ή τσάμπα τα 7€ παραπάνω?

 

Το βρίσκω μαζί με το season pass στα 55€. Αξίζει?

Ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τερμάτισα το 1 (85 ώρες,κάηκα) και πάω καρφί για το 3.

 

Θα αγοράσω από κλειδάδικο στα 40€. Κάποια πακέτα που βλέπω με 47€ έχουν κάποιο νόημα ή τσάμπα τα 7€ παραπάνω?

 

Το βρίσκω μαζί με το season pass στα 55€. Αξίζει?

 

 

προτεινω παντως αν δεν εχεις παιξει το complete edition του 2, να το παιξεις πριν το DS3.Κατα τα αλλα αξιζει το πακετο με το season pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινω παντως αν δεν εχεις παιξει το complete edition του 2, να το παιξεις πριν το DS3.Κατα τα αλλα αξιζει το πακετο με το season pass.

Δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα αφενός, αφετέρου το μόνο μου παράπονο από το DS1 ήταν ότι δεν είχε κόσμο και αναγκάστηκα να βγάλω solo όλα τα boss. Αν πάω στο 2, μέχρι να φτάσω στο 3 θα έχει λιγοστέψει και εκεί ο κόσμος.

 

Ο τύπος που το δίνει 55 το πουλάει μέσω Kinguin, αλλά δεν είναι η ίδια η Kinguin. Είναι αξιόπιστο αυτό ή θα τραβάμε τα μαλλιά μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 παραμενει το καλυτερο απο αποψη content και replayability(μαζι με τα dlc) για εμενα, αξιζει να το παρεις και κρινε μονος σου, τουλαχιστον το ng+ του ειναι πολυ πιο ουσιώδες απο του 3 και του 1. Οσο για τον κοσμο στο steam εχει γυρω στα 5k ατομα το 1 κανονικα θα επρεπε να βρισκεις εκτος και αν ειναι ολοι και κανουν pvp με ετοιμα builds, το 2 δυστυχως εχει σπασει σε scholar(εχει και ολα τα dlc μεσα και updated γραφικα και enemies) και vanilla. Tο scholar εχει περισσοτερο κοσμο και επειδη κανουν πιο συχνα ng+ εκει και λογο covenant rewards ειμαι σιγουρος οτι θα βρισκεις κοσμο στα boss, η μονη χαζομαρα για αυτο ειναι το soul memory..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα θα το πάρω και το 2. Απλά αφού τερματίσω το 3 :P

 

Επιπλέον δεν είμαι παίχτηςτου replayability. Δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ με NG+ σε κανένα Dark Souls.

 

Αν ας πούμε δεν είχαν βγει τα DS2 και DS3, σήμερα που τερμάτισα το 1, είτε θα έτρωγε uninstall, είτε θα έφτιαχνα νέο χαρακτήρα caster για να το τερματίσω ξανά με διαφορετικό χαρακτήρα.

 

Και ναι, 5.000 παίχτες δείχνει στο 1, όλοι PvP κάνουν χαλαρά. Στην αρχή της Oolacile, μετά τον Artorias, μου την έπεσαν διαδοχικά 4 σερί. Έναν σκότωνα,  ένας έκανε invade. Ε, ο τέταρτος με κατάφερε :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...