Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι pc δυστυχως, :P το εχω ρε γμτ σε ολους τους αλλους χαρακτηρες αν μπορουσα απλα να κανω summon τον εαυτο μου να μου το ριξει.. :P

 

Και εγω τα τελευταια concord ετσι τα φαρμαρα στους silver knights..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι το soul farming ειναι αχρηστο(γενικα μιλώντας οχι συγκεκριμενα) και προφανως και μιλαω για main(first)playthrough και δεδομενο το οτι ηδη οταν φτασεις grand archives εκει παιρνεις απειρες ψυχες μονο και μονο αν φας απλα ολα τα mobs ξερω γω. Soul farming μπορεις να κανεις ακομα και μεσω summon για covenant(πχ sunbros)για τα μεταλια ή και χωρις αυτα.

 

Ηδη υπαρχουν 2 item για παραπανω souls,το γνωστο ring ακι και η ασπιδα απο lake.

 

Νταξ, εσύ που δεν φαρμάρεις souls μπορεί να σου είναι άχρηστο, κάποιοι φαρμάρουν και items και souls και το βρίσκουν μια χαρά.

Τι άλλο θα διαβάσουμε.

 

Ναι μια χαρά να σε summonάρουν για bosses κλπ, αλλά δεν είναι πάντα και ο πιο γρήγορος τρόπος. Κατά 99% δεν είσαι το μόνο summon κάτι που σημαίνει κυρίως πιο δυνατό boss, άρα και περισσότερη ώρα να το βγάλεις. Ανάλογα και το boss βέβαια.

Αλλά σχεδόν πάντα αν βρεις την κατάλληλη διαδρομή είναι προτιμότερο απ' το να σε summonάρουν για souls φάρμιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, εσύ που δεν φαρμάρεις souls μπορεί να σου είναι άχρηστο, κάποιοι φαρμάρουν και items και souls και το βρίσκουν μια χαρά.

Τι άλλο θα διαβάσουμε.

 

Ναι μια χαρά να σε summonάρουν για bosses κλπ, αλλά δεν είναι πάντα και ο πιο γρήγορος τρόπος. Κατά 99% δεν είσαι το μόνο summon κάτι που σημαίνει κυρίως πιο δυνατό boss, άρα και περισσότερη ώρα να το βγάλεις. Ανάλογα και το boss βέβαια.

Αλλά σχεδόν πάντα αν βρεις την κατάλληλη διαδρομή είναι προτιμότερο απ' το να σε summonάρουν για souls φάρμιν.

Γιατι να φαρμαρω souls απο την στιγμη που εχω απο νωρις το ring και μετα παιρνω και την ασπιδα(ή οποια εχει και 100% block σε αντιθεση με την γνωστη stamina regen ασπιδα).Αν εχεις φτασει grand archives με τα 2 παραπανω εχεις ηδη παρα πολλες ψυχες.Τι να το κανω οπως ειπα να περιμενω αν θα μου κατσει το symbol απο τις αρχες ή στα τελευταια mimic και να μου ειναι χρησιμο κυριως για το item discovery.

 

Επιπλεον τι να το κανω το soul farming γενικα σε caster class συγκεκριμενα που την διαφορα την βλεπεις προς το τελος που παιρνουν τα μεγαλα spells. Ασε που αν παιξεις και new game plus,ακομα και τις ψυχες των boss χρησιμοποιεις στην χειροτερη για ψυχες και εισαι παλι αρχοντας.

 

Το item farming ειναι ασχετο με το soul farming.

 

Για τις δε melee classes δεν εχουν ουτως ή αλλως θεμα σε ολο το παιχνιδι οπως εχουν οι casters στην αρχη.

 

Εγω παντως σε συγκεκριμενα boss οπως δεντρο και nameless με το που εβαζα κατω summon sign μεσα σε λιγα δευτερα(5 μεγιστο)με ειχαν κανει summon,ειδικα οταν πρωτοβγηκε το παιχνιδι το summon πηγαινε και ερχοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι γιατι να φαρμαρω, ειναι αχρηστο κτλπ, δινει 50% παραπανω souls μερικοι φτανουν κοντα στο 90 στο τελος και θελουν τα παραπανω για να τελειωσουν το build. Εχεις και την ασπιδα και το ring equiped δεν μπορω να καταλαβω που κολλας, προφανως και σε καποιους χρειαζεται και ειναι παρα πολυ καλο item σχεδον απαραίτητο για αυτο που κανει.

 

Και ολα αυτα που λες end-game πραγματα ετσι ειναι το φυσιολογικο, να τα παρεις στο τελος και να μπεις ng+..

 

Απλα γραφεις για να γραφεις και να διαφωνεις νομιζω τωρα οκ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι γιατι να φαρμαρω, ειναι αχρηστο κτλπ, δινει 50% παραπανω souls μερικοι φτανουν κοντα στο 90 στο τελος και θελουν τα παραπανω για να τελειωσουν το build. Εχεις και την ασπιδα και το ring equiped δεν μπορω να καταλαβω που κολλας, προφανως και σε καποιους χρειαζεται και ειναι παρα πολυ καλο item σχεδον απαραίτητο για αυτο που κανει.

 

Και ολα αυτα που λες end-game πραγματα ετσι ειναι το φυσιολογικο, να τα παρεις στο τελος και να μπεις ng+..

 

Απλα γραφεις για να γραφεις και να διαφωνεις νομιζω τωρα οκ.. :P

Δεν μιλησα για σενα συγκεκριμενα.Η ολη κουβεντα αρχικα εγινε γυρω απο το συγκεκριμενο αντικειμενο και εγω ειπα πολυ απλα οτι απο την στιγμη που δεν ειναι καν σιγουρο αν θα σου πεσει στο πρωτο playthrough και εχεις ηδη αλλα items δεν σου χρειαζεται.

 

Αν εσυ(γενικα)θες να φτασεις ενα συγκεκριμενο soul level προφανως και μπορεις να κανεις οτι θελεις,ειτε φαρμαροντας σε ενα σημειο ειτε οχι. Εγω γενικα μιλαω και προφανως εχοντας στο μυαλο που δουλευουν και ως τωρα οι class στο συγκεκριμενο παιχνιδι.

 

Οσο και να φαρμαρω ψυχες πχ με τον Sorcerer πιο early στο παιχνιδι,αν δεν εχω τα Soul Spear/soul mass και τις crystal εκδοσεις του τσαμπα το πραγμα.Ο δε κλασσικος melee μπορει ανετα να σπασει και τις ψυχες των boss αν εχει βρει το οπλο που του αρεσει περισσοτερο και δεν τις χρειαζεται αρα ειναι ακομα καλυτερα.

 

Και ολα αυτα τα λεω παντα με βαση το τι κανει η μαζα οχι τι βολευει συγκεκριμενα τα ατομα(γιαυτο μιλησα γενικα).

 

1 μηνα που εχει βγει το παιχνιδι και με δωρεαν online(και αρα summons)και οι μισοι δεν εχουν φαει τον Ποντιφα ρε συ :P

http://steamcommunity.com/stats/374320/achievements

 

1/4 μονο εχει τερματισει το παιχνιδι σκεψου :P

 

Ξερεις που μετραγε πολυ το το (μαζευω παραπανω ψυχες)??Στο Dark Souls 2 που επερνες με το καλημερα ολη την στολη του merchant(αφου επρεπε να τον φας τον κακομοιρη :( ) και αρα απο την αρχη ειχες το προβαδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και στο Dark Souls 2 πως ακριβως θα ηξερες οτι τα ρουχα του Merchant σου δινουν ψυχες?

Απο το net προφανως ,οπως απο το net κοιταζουν ολοι οσοι θελουν να κανουν τα παιχνιδια αυτα αναγκαστικα platinum :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το net προφανως ,οπως απο το net κοιταζουν ολοι οσοι θελουν να κανουν τα παιχνιδια αυτα αναγκαστικα platinum :)

Ολο αυτο ξεκινησε με το αν ειναι χρησιμο το symbol για farming ωστε να ολοκληρωσεις το build σου στο dark souls 3(ναι ειναι).Μετα ειπες οτι μιλας γενικα και για πρωτο playthrough τωρα λες για καποιον που παει για platinum.

 

Με εχεις μπερδεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτο ξεκινησε με το αν ειναι χρησιμο το symbol για farming ωστε να ολοκληρωσεις το build σου στο dark souls 3(ναι ειναι).Μετα ειπες οτι μιλας γενικα και για πρωτο playthrough τωρα λες για καποιον που παει για platinum.

 

Με εχεις μπερδεψει.

Ωραια λοιπον πανε στο παραπανω.Ειναι χρησιμο το symbol στο παιχνιδι???Ναι περισσοτερο για το item discovery και λιγοτερο για το soul farming. Soul farming μπορεις να κανεις και χωρις αυτο(πολυ πιθανο αλλωστε αν δεν σου κατσει στο πρωτο σου playthrough οπως εμενα).

 

Στην περιπτωση του ADHD που το εκανε το παιχνιδι και platinum και ανεβασε και αλλους χαρακτηρες,σιγουρα μπορει να παιξει και χωρις αυτο. Για το Soul farming ειπα οτι δεν χρειαζεται δεδομενου οτι ουτως ή αλλως αργοτερα παιρνεις πολλες ψυχες(προς grand archives μερια συγκεκριμενα )και εχεις ηδη αλλα 2 items για αυτο το σκοπο. 

 

Soul farming στους μονους που αξιζει οντως και για early game(farron keep πχ)ειναι για pure sorcerer και faith only run(με τα Lightning spear δηλαδη). Για melee οσοι εχουμε παιξει γνωριζουμε ποσο ευκολο ειναι και να φας τα παντα,αλλα και να φαρμαρεις grand archives/lothric wall/summons αν χρειαζεσαι. κατι οπως αναφερεται και στο σαπιο ign http://www.ign.com/wikis/dark-souls-3/How_to_Farm_Souls_and_Items

 

Αρα εγω σχολιασα το Soul farming αν ειναι αναγκαιο γενικα για το παιχνιδι οχι αν θες να κανεις συγκεκριμενο build. Και προφανως οπως ειπα συγκεκριμενες class ειναι που εχουν τοσο αναγκη τα stats

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτο ξεκινησε με το αν ειναι χρησιμο το symbol για farming ωστε να ολοκληρωσεις το build σου στο dark souls 3(ναι ειναι).Μετα ειπες οτι μιλας γενικα και για πρωτο playthrough τωρα λες για καποιον που παει για platinum.

 

Με εχεις μπερδεψει.

Για το platinum 

 

Ναι και στο Dark Souls 2 πως ακριβως θα ηξερες οτι τα ρουχα του Merchant σου δινουν ψυχες?

 

Απο το net προφανως ,οπως απο το net κοιταζουν ολοι οσοι θελουν να κανουν τα παιχνιδια αυτα αναγκαστικα platinum :)

Που προφανως αναφερομαι σε αυτο http://www.playstationtrophies.org/forum/dark-souls-iii/287425-dark-souls-iii-trophy-guide-roadmap.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος(αν και ξενερωσα που δεν ειδα τα πυρομπαλα μιας και βλεπω pyromancer :( ). Προσωπικα θα προτιμουσα 1440P αναλυση και 60ρι σταθερο(ή πιο κατω τα settings και παλι 60ρι σταθερο)παρα τα παραπανω frame drops που ειδικα σε boss θυμιζουν xboxone.


Μου εκανε επισης μεγαλη εντυπωση το ενα απο τα ring που ειδα και εχες(για παραπανω ζωη απο τα estus flash)και πραγματικα αναρωτιεμαι τι rings χρησιμοποιεις(μιας και δεν ειδα ουτε το γνωστο cloranthy ring).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραιος(αν και ξενερωσα που δεν ειδα τα πυρομπαλα μιας και βλεπω pyromancer :( ). Προσωπικα θα προτιμουσα 1440P αναλυση και 60ρι σταθερο(ή πιο κατω τα settings και παλι 60ρι σταθερο)παρα τα παραπανω frame drops που ειδικα σε boss θυμιζουν xboxone.

 

Μου εκανε επισης μεγαλη εντυπωση το ενα απο τα ring που ειδα και εχες(για παραπανω ζωη απο τα estus flash)και πραγματικα αναρωτιεμαι τι rings χρησιμοποιεις(μιας και δεν ειδα ουτε το γνωστο cloranthy ring).

 

Τα frame drops δυστυχώς είναι προβλημα του νέου Patch , πολύ κόσμος το αντιμετωπίζει, κατι χαλασαν εκει τα παληκαρια της from . Rings εχω havels , ring of favor,αυτό για τα estus και +5 dexterity.

 

Πυρόμπαλα που να βρω χρόνο να ρίξω, δεν το ρισκαρα σε αυτον(ειναι πιο γρήγορος απο ότι φαίνεται) χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα περι Dark Souls 3(αλλα και αλλων παιχνιδιων ιδιων σε απαιτησεις)επειδη πιο παλια ειχε αναφερθει οτι θες καλο pc για να παιξεις το παιχνιδι,οποιος ξερει και παιζει μπαλα με μτχ(ή αν κρατησει πραγματα απο το παλιο pc)μπορει να φτιαξει ενα κουτι που να σηκωνει το Dark SOuls 3 αλλα και αλλους γνωστους τιτλους μια χαρα με πολυ λιγα χρηματα πχ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...