Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Knight με full strength το build για νουμπάδες (το εμπέδωσα καλά στο DS1 και έχω ολοκληρωμένη άποψη) :P

 

Μία απορία από εμένα. Είμαι Duke's Archives αφού ολοκλήρωσα το Lost Isalith section στο DS1. Πόσο έχω ακόμη για να τερματίσω, για να υπολογίζω αγορά του DS3. Δεν βλέπω την ώρα βασικά :P

 

(ξέρω ότι αυτό κανονικά πάει στο νήμα του DS1, αλλά επί της ουσίας το DS3 αφορά :P )

 

 

Το ποση ωρα θα κανεις εχει να κανει με το ποσο γρηγορα θα καταφερεις να περασεις τις πιστες.Αν δεν εχεις κανει ακομα Tomb of the Giants και New Londo Ruins υποθετω κανα 6ωρο,αν δεν εχεις κανει και το Artorias of the Abyss βαλε ακομα ενα 6ωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ign.com/videos/2016/05/12/dark-souls-3-summoning-friends-makes-vordt-of-the-boreal-valley-way-easier

 

Αυτη η ψευτο αισθηση της αυτο ικανοποιησης μολις τρως ενα απο τα ευκολοτερα boss στο παιχνιδι(εν μερη λογικο μιας και ειναι και απο τα πρωτα)με 2 summons...

 

Τουλαχιστον γιατι ανεβαζουν τα ρημαδο video και γινονται ρεζιλι δεν μπορω να το καταλαβω....

''This is the best(λεει η αλλη) :lol:  :lol: ''

Αλλα ειπαμε..Δυστηχως η σειρα εγινε πλεον μοδα για παρα πολυ κοσμο που μεχρι και το προηγουμενο dark souls 2 ουτε που ειχε αγγιξει τα παιχνιδια αυτα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ειπαμε..Δυστηχως η σειρα εγινε πλεον μοδα για παρα πολυ κοσμο που μεχρι και το προηγουμενο dark souls 2 ουτε που ειχε αγγιξει τα παιχνιδια αυτα :P

 

Και εγώ θύμα της μόδας, καινούργιος στην σειρά Dark Souls :-D

 

Πρόσφατα τέλειωσα το παιχνίδι. Πριν το αρχίσω, είχα εκτεθεί κυρίως σε χαρακτηρισμούς του παιχνιδιού για την προκλητική του δυσκολία και τα μεγάλα αφεντικά, έτσι όταν άρχισα το DS3 δεν περίμενα πολλά στον τομέα του artwork.

 

Ένα μικρό αφιέρωμα με τις πανέμορφες τοποθεσίες.

 

 

Το Dark Souls 3 είναι ένα όμορφο παιχνίδι. Εξαιρετικά ατμοσφαιρικό, υπάρχει τέχνη παντού (αγάλματα, αρχιτεκτονική, ένδυση), με προσοχή στη λεπτομέρεια.

 

Νομίζω εάν στο τομέα του marketing είχαν δώσει μεγαλύτερη βάση στο artwork, θα είχε ακόμα μεγαλύτερη απήχηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ign.com/videos/2016/05/12/dark-souls-3-summoning-friends-makes-vordt-of-the-boreal-valley-way-easier

 

Αυτη η ψευτο αισθηση της αυτο ικανοποιησης μολις τρως ενα απο τα ευκολοτερα boss στο παιχνιδι(εν μερη λογικο μιας και ειναι και απο τα πρωτα)με 2 summons...

 

Τουλαχιστον γιατι ανεβαζουν τα ρημαδο video και γινονται ρεζιλι δεν μπορω να το καταλαβω....

''This is the best(λεει η αλλη) :lol:  :lol: ''

Αλλα ειπαμε..Δυστηχως η σειρα εγινε πλεον μοδα για παρα πολυ κοσμο που μεχρι και το προηγουμενο dark souls 2 ουτε που ειχε αγγιξει τα παιχνιδια αυτα :P

 

Μα δεν φταίνε αυτοί.

 

Με όλο το hype που έχει δημιουργηθεί, λογικό είναι να συμβαίνει αυτό. Η εταιρεία φταίει, που επιτρέπει στον άλλο να φωνάξει το μισό του σόι για να ρίξει ένα boss. Και δεν βλέπω και ικανοποιητικό scaling στη δυσκολία.

 

Δηλαδή, αφού θες τρία άτομα για να ρίξεις το boss, τριπλή δυσκολία (τριπλό vitality του boss) ή πιο aggresive συμπεριφορά ενδεχομένως. Εγώ βλέπω ξεκάθαρη επιλογή της εταιρείας να το κάνει πιο casual friendly πάντως.

 

Οι γκομενίτσες καλά κάνουν και σκούζουν πάντως. Κάπως έτσι έσκουζα και εγώ στο 1 όταν έριξα Capra Demon που μου είχε βγάλει την ψυχή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ign.com/videos/2016/05/12/dark-souls-3-summoning-friends-makes-vordt-of-the-boreal-valley-way-easier

 

Αυτη η ψευτο αισθηση της αυτο ικανοποιησης μολις τρως ενα απο τα ευκολοτερα boss στο παιχνιδι(εν μερη λογικο μιας και ειναι και απο τα πρωτα)με 2 summons...

 

Τουλαχιστον γιατι ανεβαζουν τα ρημαδο video και γινονται ρεζιλι δεν μπορω να το καταλαβω....

''This is the best(λεει η αλλη) :lol:  :lol: ''

Αλλα ειπαμε..Δυστηχως η σειρα εγινε πλεον μοδα για παρα πολυ κοσμο που μεχρι και το προηγουμενο dark souls 2 ουτε που ειχε αγγιξει τα παιχνιδια αυτα :P

Σκοπός είναι να μη γίνει μόδα εις το gameplay (κοινώς, εκφυλισμός στο βωμό της μόδας). Αν απλά γίνει μόδα λόγο φήμης...who cares;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το bloodborne ηταν πραγματικα δυσκολο σε καποια σημεια, ειδικα τα dungeons, το ds3 ειναι λιγο η χαρα του noob αλλα παραμενει πολυ καλο παιχνιδι και εξαρταται παντα πως θα το παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν φταίνε αυτοί.

 

Με όλο το hype που έχει δημιουργηθεί, λογικό είναι να συμβαίνει αυτό. Η εταιρεία φταίει, που επιτρέπει στον άλλο να φωνάξει το μισό του σόι για να ρίξει ένα boss. Και δεν βλέπω και ικανοποιητικό scaling στη δυσκολία.

 

Δηλαδή, αφού θες τρία άτομα για να ρίξεις το boss, τριπλή δυσκολία (τριπλό vitality του boss) ή πιο aggresive συμπεριφορά ενδεχομένως. Εγώ βλέπω ξεκάθαρη επιλογή της εταιρείας να το κάνει πιο casual friendly πάντως.

 

Οι γκομενίτσες καλά κάνουν και σκούζουν πάντως. Κάπως έτσι έσκουζα και εγώ στο 1 όταν έριξα Capra Demon που μου είχε βγάλει την ψυχή :P

 

Σε ολα τα προηγουμενα παιχνιδια ετσι ηταν γιατι σε πειραξε τωρα?

 

Επιλογη σου ειναι αν θα κανεις summon και τα boss εχουν μεγαλυτερο HP ειδικα αν καλεσεις τρια ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και κάτι αστείο ... Οταν είσαι κωλόφαρδος μέχρι αηδίας:

 

Κάπως έτσι έβγαλα τον npc knight που είναι κάτω. Παίρνεις το aggro, πάς επάνω στη γέφυρα καθώς αυτός σε ακολουθεί, και τους αφήνεις να πλακώνονται μεταξύ τους. Στο τέλος μένει ένας απο τους δύο με ελάχιστο life και με ένα hit είσαι άρχοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και γω μετά από 40 ωρίτσες και γενικά πιστεύω ότι είναι μια άξια συνέχεια της σειράς dark souls.

Βέβαια τα bosses ήταν πιο βατά αυτήν την φορά αν εξαιρέσουμε μερικά , πχ

nameless που μου έβγαλε το λάδι,

 αλλά ήταν πολύ καλοφτιαγμένα με ωραία movesets, σε αντίθεση με τις πίστες , ειδικά οι optionals, που μου φάνηκαν πιο δύσκολες. Θετικό σε αυτές ότι μπορούσες να διαλέξεις διαφορετικά paths σε σχέση με το 2. 

 

Στο graphic κομμάτι το artwork ήταν απίστευτο και η ηχητική επένδυση εκπληκτική.

Επίσης το pvp έχει βελτιωθεί σε σχέση με το 2.

Τέλος το lore στοιχείο ήταν κυρίως flashback sto ds1 αν και είχε νέες προσθήκες , αλλά αυτό που με ενόχλησε ιδιαίτερα ήταν οι διάλογοι με τα npcs , που απο την αρχή μέχρι ΚΑΙ το τέλος ήταν ακριβώς οι ίδιοι , δεν σχολίαζαν καταστάσεις που συνέβαιναν στο firelink ή στον υπόλοιπο κόσμο...κρίμα.    

 

Αναμένω τα dlc τώρα που συνήθως η from ξέρει να φτιάχνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδες σας τρωει κατι στιγμιαια παγωματα μετα το update σημερα?

Ναι...

 

btw εχει κανεις symbol of avarice να μου πεταξει σε εναν char και του τα δινω απο αλλον που τα εχω. Θελω να τελειωσω ενα build, το avarice δεν επεσε ποτε αν και τα εφαγα ολα τα mimics..

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...