Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Δηλαδή πχ εσύ τελείωσες το DS3 και σου φάνηκε ότι έχει κοπεί περιεχόμενο;

Φιλε μου δεν μπορουμε να κρινουμε ακομα το dark souls 3 ας δουμε πρωτα τα dlc και μετα.Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το ds3.Αν ομως το milking του ds2 επιασε γιατι να μην το ξαναεπαναλαβουν?Να μην θυμαμαι και το 10 ευρω της αναβαθμισης λολ ετσι και τα εκανε αυτα η EA θα ειχε γινει χαμος, το οτι γουσταρουμε το παιχνιδι δεν σημαινει οτι θα δωσουμε και λευκη επιταγη στον Miyazaki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το ποσο αξιζουν τα dlc ειναι μεγαλη συζητηση.Το dark souls 2 βγηκε το Μαρτιο και το πρωτο του dlc 4 μηνες μετα τον Ιουλιο, το παιχνιδι dayone το εβρισκες και στα 40Ε, το dlc dayone εκανε 10Ε και ηταν περιπου το 1/10 του παιχνιδιου.Οποτε 40Ε το παιχνιδι dayone και τα dlc που ειναι περιπου το 1/4 του παιχνιδιου 30Ε.

Πως δημιουργουν τετοια υπεραξια τα dlc μεσα σε 4 μηνες ειναι τρελο δεν εξηγειται με λογικη,λες και τελειωσαν οι πρωτες υλες λολ.Κακα τα ψεματα τα dlc ηταν τοσο καλα που αποκλειεται να τα εκαναν μεσα σε τοσο λιγο χρονο προφανως τα εκοψαν απο το παιχνιδι επιτηδες.Εκοψαν επιτηδες τα καλυτερα σημεια για να δικαιολογησουν το milking και να πεσουν πολλοι σε αυτο το τρυπακι ''ααα ειχαν ποιοτητα αξιζαν οσο ολοκληρο το παιχνιδι'',ουσιαστικα αυτοι που πηραν τα dlc dayone επιβραβευσαν αυτη τη λογικη οποτε θα συνεχιστει για πολυ ακομα.

Μαλλον 50ηθελες να πεις στο παραπανω οχι 30. Και στην τελικη να στο πω και αλλιως??Γιαυτο υπαρχουν και τα πανεμορφα κλειδαδικα. Αντι να μου κραξεις που η τιμη του στο pc κουτατη ειναι σχεδον οσο και στις κονσολες μου κραζεις για το παραπανω??

https://www.skroutz.gr/c/93/pc_games.html?from=catspan&keyphrase=dark+souls+3

 

Αλλωστε τοσο εβγαινε η τιμη απο κλειδαδικο μαζι με το season pass(δηλαδη τα dlc)τι να λεμε τωρα....

 

Επισης απο την στιγμη που το παιχνιδι ηξερα και εγω αλλα και οι περισσοτεροι απο μας που γραφουμε εδω οτι θα μας δωσει παρα πολλες ωρες,ναι να τα δωσουμε τα χρηματα. Τωρα ξεκινησα pyromancer only run(μετα το strength,pure sorcerer,pure faith)και ειμαι κοντα στις 90ωρες.Αν δω οτι μπορεσω ισως παω και για ολα τα achievements.

 

και το Witcher εβγαλε dlc και το κεντρικο παιχνιδι ειναι δεν ξερω και εγω τοσες ωρες.Και σου δινει και δωρο καρτες(και οχι απλα ενα κωδικο και τελος).Κατσε κραξε και αυτο με αυτη την νοοτροπια.....

Φιλε μου δεν μπορουμε να κρινουμε ακομα το dark souls 3 ας δουμε πρωτα τα dlc και μετα.Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το ds3.Αν ομως το milking του ds2 επιασε γιατι να μην το ξαναεπαναλαβουν?Να μην θυμαμαι και το 10 ευρω της αναβαθμισης λολ ετσι και τα εκανε αυτα η EA θα ειχε γινει χαμος, το οτι γουσταρουμε το παιχνιδι δεν σημαινει οτι θα δωσουμε και λευκη επιταγη στον Miyazaki.

Σοβαρα τωρα βαζεις στο ιδιο κλουβι της EA με τα Souls παιχνιδια???Μου μιλας για εταιρια που σου πουλαει deluxe εκδοσεις των fps παιχνιδιων τους(χωρις καν campaign)με το season pass στα 120ευρω.... 

 

Εαν λοιπον εχεις παραπονο με τον κυριο αυτο και δεν σου αρεσαν αυτα τοτε περιμενε για την complete εκδοση του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω πολυ τα souls αλλα αυτο δεν με επηρεαζει απο το να κανω κριτικη στην πολιτικη της from που κατα τη γνωμη μου ειναι τραγικη, οχι μονο η τιμολογιακη, γενικα ειναι μια απο τις χειροτερες εταιρειες στο χωρο.
Δεν εχει σημασια το οτι το παιχνιδι ειναι επος σε αυτο ολοι συμφωνουμε, αλλο το παιχνιδι αλλο η πολιτικη της εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω πολυ τα souls αλλα αυτο δεν με επηρεαζει απο το να κανω κριτικη στην πολιτικη της from που κατα τη γνωμη μου ειναι τραγικη, οχι μονο η τιμολογιακη, γενικα ειναι μια απο τις χειροτερες εταιρειες στο χωρο.

Δεν εχει σημασια το οτι το παιχνιδι ειναι επος σε αυτο ολοι συμφωνουμε, αλλο το παιχνιδι αλλο η πολιτικη της εταιρειας.

Ειναι μια απο τις χειροτερες εταιριες στον χωρο επειδη βγαζει dlc.Μαλιστα το διαβασαμε και αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω πολυ τα souls αλλα αυτο δεν με επηρεαζει απο το να κανω κριτικη στην πολιτικη της from που κατα τη γνωμη μου ειναι τραγικη, οχι μονο η τιμολογιακη, γενικα ειναι μια απο τις χειροτερες εταιρειες στο χωρο.

Δεν εχει σημασια το οτι το παιχνιδι ειναι επος σε αυτο ολοι συμφωνουμε, αλλο το παιχνιδι αλλο η πολιτικη της εταιρειας.

 

Εντάξει τώρα το τερμάτισες το κοντέρ. Εταιρία που βγάζει παιχνιδάρες και με μεγάλη διάρκεια, είναι από τις χειρότερες στο χώρο... δεν έχει σημασία. Ε τότε τι έχει σημασία λοιπόν? Και ποιες είναι οι "καλές" εταιρίες του χώρου θα μας πεις? Για να έχουμε και ένα μέτρο σύγκρισης όχι τίποτα άλλο. 

 

Και γιατί δεν μπορείς να κρίνεις το DS3?? Εϊναι περίπου 40 ώρες όπως ακριβώς και τα προηγούμενα.

Εαν τα dlc είναι μεγάλης διάρκειας πάω στοίχημα θα πεις ότι έκοψαν υλικό από το βασικό παιχνίδι και άρα σε έκλεψαν. Εαν είναι μικρής διάρκειας, θα πεις ότι σε κοροιδεύουν που ζητάνε τόσα λεφτά. Fail-fail κατάσταση δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα NG+ και μου φαίνεται ή οι εχθροί δεν κάνουν scale? Όλα ενα hit φεύγουν :-D

 

Αρχίζει το scale πιο μετά στο game ή σε άλλο ++? Απ' ότι κατάλαβα η μονη διαφορα είναι τα ring+ μεχρι στιγμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα NG+ και μου φαίνεται ή οι εχθροί δεν κάνουν scale? Όλα ενα hit φεύγουν :-D

 

Αρχίζει το scale πιο μετά στο game ή σε άλλο ++? Απ' ότι κατάλαβα η μονη διαφορα είναι τα ring+ μεχρι στιγμής.

 

Όπως τα είπες. Έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και εγω το τελευταιο boss ηταν ενας ανυπαρκτος που τον εβγαλα με την πρωτη.Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το παιχνιδι εχει βεβαια μερικα αρνητικα αλλα δεν χαλανε την εμπειρια.

Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το ποσο ευκολα ειναι τα boss με summon σε σχεση με το solo,δεν εγινε καλο balance σε αυτο το κομματι, το summon πρεπει να καταργηθει, τα boss fights σχεδιαστηκαν για να παιζονται 2v1, δυστηχως ο miyazaki εκλεισε ξανα το ματι στους casuals και στους noobs.

Ολα αυτα τα videos με αυτους που δεν εχουν ιδεα, δεν σεβονται το παιχνιδι και το γελιοποιουν να προχωρανε ετσι για πλακα ειναι εξοργιστικα.Να ακους τερματισμους σε κατω απο 30 ωρες αυτο για μενα δεν ειναι dark souls.

Το αστειο με αυτο που γραφεις ειναι οτι ακομα και με τα summons(μιας και στο pc το online ειναι και δωρεαν) μολις το 15% εχει τερματισει το παιχνιδι http://steamcommunity.com/stats/374320/achievements :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τύπος εκμεταλλεύεται ένα πρόβλημα που έχει ο anti-cheat μηχανισμός του παιχνιδιού και κάνει ban όποιον βρει μπροστά του. Παίζει να έχει κάνει εκατοντάδες παίκτες ban απλά χτυπώντας τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους έγινε δύσκολο το Ds3 :-D

Optional boss ο τύπος?

 

Αρχίσανε τα γλέντια όπως το Ds2 βλέπω, όχι ότι έκανα πολύ co-op αλλα κάποια achievement είναι locked στο online μέρος και τα covenants, ελπίζω να μην υπάρχουν πολλοί σαν αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους έγινε δύσκολο το Ds3 :-D

 

Optional boss ο τύπος?

 

Αρχίσανε τα γλέντια όπως το Ds2 βλέπω, όχι ότι έκανα πολύ co-op αλλα κάποια achievement είναι locked στο online μέρος και τα covenants, ελπίζω να μην υπάρχουν πολλοί σαν αυτόν.

Δεν ισχυει το παραπανω :)

 

http://www.playstationtrophies.org/forum/dark-souls-iii/287425-dark-souls-iii-trophy-guide-roadmap.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν οι κυριοι να ριξουν κανενα patch και να ανεβασουν το drop rate για το darkmoon blade γιατι δεν νομιζω πολλοι να καθησουν να φαρμαρουν με τις ωρες για ενα miracle...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...