Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεχρι τωρα ο Aldrich, Devourer Of The Gods ηταν ο πιο δυσκολος που εβγαλα. Πρεπει να τον προσπαθησα καμια 25αρια φορες. Θυμισε το πρωτο Dark Souls στο οποιο επρεπε να μαθεις τα pattern.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι NG+, έφτασα τσάκ μπάμ στο Cathedral of the Deep, αλλά αρχίζω να νιώθω την κόπωση πλέον.

 

Το NG+ δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο για να με κρατήσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει εχει τα +1, +2 rings και ενα exclusive σε ng++ sword απο κει και περα τιποτα αλλο, δεν εχει να αγορασεις spells οπως στο 2 η red phantoms(αυτοι ηταν οι διαφορετικοι εχθροι). Για αυτο λεω το scholar το πιο complete package της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να μας δώσουν ένα DS (ή BB) με διάρκεια 200+ ώρες first playthrough? Και ας τους πάρει και 5 χρόνια ανάπτυξης. Δεν τρολλάρω... Ειλικρινά θα ήθελα κάτι τέτοιο!

 

 

ΥΓ:

Έπαιξα λίγο με το καινούργιο patch 1.04. Υπάρχει μια μικρή βελτίωση στο random stuttering (δεν εξαλήφθηκε εντελώς), οι χρόνοι φόρτωσης είναι πιο γρήγοροι αλλά αυτό που έκανε αμέσως αισθητή διαφορά είναι η βελτίωση του LOD. Δεν υπάρχουν πλέον αυτές οι απότομες εναλλαγές χαμηλής/υψηλής ανάλυσης υφών όταν πλησιάζεις κάποιο μέρος ή εχθρούς. Θέλει πάντως λίγη δουλειά ακόμα με το stuttering κατά τη φόρτωση loot.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σπανια παιζω NG+,οσες φορες ξαναπαιζω DS ξεκιναω clean playthrough.Οπως και να το κανουμε σου σπαει λιγο το immersion να παιζεις με Dragonslayer Axe+5 και να lootαρεις broken straigh swords στις πιστες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ σαν να βιάστηκα λίγο με τις βελτιώσεις του patch... Όταν φόρτωσα το παιχνίδι στην περιοχή που το άφησα χθες πριν το patch όλα ήταν μια χαρά όπως περιέγραψα. Αφού έκανα μερικά warps όμως σε άλλα μέρη, παρουσιάστηκαν τα ίδια προβλήματα πάλι.  :(

 

Ας τελειώνουν επιτέλους με το balancing και να πιάσουν αυτά τα σπαστικά προβληματάκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να μας δώσουν ένα DS (ή BB) με διάρκεια 200+ ώρες first playthrough? Και ας τους πάρει και 5 χρόνια ανάπτυξης. Δεν τρολλάρω... Ειλικρινά θα ήθελα κάτι τέτοιο!

 

 

ΥΓ:

Έπαιξα λίγο με το καινούργιο patch 1.04. Υπάρχει μια μικρή βελτίωση στο random stuttering (δεν εξαλήφθηκε εντελώς), οι χρόνοι φόρτωσης είναι πιο γρήγοροι αλλά αυτό που έκανε αμέσως αισθητή διαφορά είναι η βελτίωση του LOD. Δεν υπάρχουν πλέον αυτές οι απότομες εναλλαγές χαμηλής/υψηλής ανάλυσης υφών όταν πλησιάζεις κάποιο μέρος ή εχθρούς. Θέλει πάντως λίγη δουλειά ακόμα με το stuttering κατά τη φόρτωση loot.  

Ε αν σταματησουν να αγοραζουν ολοι σαν τα προβατα οτι dlc βγει dayone ε τοτε μπορει και να δουμε 200 ωρες πρωτο playthrough.Δυστυχως ολες οι εταιριες σχεδιαζουν και κοβουν/ραβουν με το σκεπτικο να πουλησουν και κανενα dlc οσο πιο γρηγορα γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν σταματησουν να αγοραζουν ολοι σαν τα προβατα οτι dlc βγει dayone ε τοτε μπορει και να δουμε 200 ωρες πρωτο playthrough.Δυστυχως ολες οι εταιριες σχεδιαζουν και κοβουν/ραβουν με το σκεπτικο να πουλησουν και κανενα dlc οσο πιο γρηγορα γινεται.

 

Εν μέρη συμφωνώ (με το bold συγκεκριμένα) αλλά όπως είπα και πιο πάνω, εκεί που αξίζει θα τα δώσω ευχαρίστως.

 

Εγώ μπορεί να είμαι τρελός και να θέλω και 500 ώρες που λέει ο λόγος. Όμως η διάρκεια 40 ωρών είναι ικανοποιητική και στα πλαίσια που όλοι περιμέναμε για την σειρά. Δεν μπορώ να παραπονεθώ επειδή εγώ θα ήθελα παραπάνω μιας και δεν ένιωσα ότι έκοψαν κάτι από το παιχνίδι. 

 

Τέλος στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν το λες με την καμία "όσο πιο γρήγορα γίνεται". Το πρώτο dlc ανακοινώθηκε για φθηνόπωρο και το δεύτερο του χρόνου. Πόσο δηλαδή θα έπρεπε να περιμένουν? 3-4 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το ποσο αξιζουν τα dlc ειναι μεγαλη συζητηση.Το dark souls 2 βγηκε το Μαρτιο και το πρωτο του dlc 4 μηνες μετα τον Ιουλιο, το παιχνιδι dayone το εβρισκες και στα 40Ε, το dlc dayone εκανε 10Ε και ηταν περιπου το 1/10 του παιχνιδιου.Οποτε 40Ε το παιχνιδι dayone και τα dlc που ειναι περιπου το 1/4 του παιχνιδιου 30Ε.
Πως δημιουργουν τετοια υπεραξια τα dlc μεσα σε 4 μηνες ειναι τρελο δεν εξηγειται με λογικη,λες και τελειωσαν οι πρωτες υλες λολ.Κακα τα ψεματα τα dlc ηταν τοσο καλα που αποκλειεται να τα εκαναν μεσα σε τοσο λιγο χρονο προφανως τα εκοψαν απο το παιχνιδι επιτηδες.Εκοψαν επιτηδες τα καλυτερα σημεια για να δικαιολογησουν το milking και να πεσουν πολλοι σε αυτο το τρυπακι ''ααα ειχαν ποιοτητα αξιζαν οσο ολοκληρο το παιχνιδι'',ουσιαστικα αυτοι που πηραν τα dlc dayone επιβραβευσαν αυτη τη λογικη οποτε θα συνεχιστει για πολυ ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 200 ωρες ρε παιδια δεν ειναι MMO, ουτε εγω δεν θα το επαιζα.. :P Η διαρκεια του 2 ειναι ιδανικη imo, βαλε και πραμα στο ng+++ οπως spells/weapons αλλα αρκετα οχι 1-2 και μαζι με τα dlc θα ειναι μια χαρα το παιχνιδι.

 

Το κακο με το 3 δεν ειναι τοσο η διαρκεια του οσο οτι ειναι φτιαγμενο για melee(οχι τοσο σαν pure dmg αλλα casting time/evades κτλπ) οποτε σου περιοριζει λιγο τις επιλογες, ενταξει το πρωτο playthrough το εκανα str μετα ξεκινησα ενα faith build κατεληξα hybrid με 50str, ξεκιναω pyromancer μαλλον προς το melee τον παω και αυτον, ξεκινησα sorcerer το παρατησα ουτε το crystal lizard δεν μπορουσα να φαω.. :P Ε καπου εκει εχει χαθει το balance, βλεπω στο reddit κατι topics οτι ειναι μια χαρα κτλπ, ναι μια χαρα μπορει να ειναι αν φτασεις end game και εχεις 20 ποντους παραπανω απο ενα pure str build. Ε τι να το κανω τοτε, το καλυτερο ειναι να πας με str και να κανεις respec στο τελος απλα ηθελα καλυτερο balance στην αρχη για να απολαμβανεις διαφορετικα playthrough αν ειναι λογο design να υποφερεις να μου λειπει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιοι έπεσαν σε τρυπάκι με το DS2. Εγώ ξέρω ότι δεν μετανοιωσα ούτε στιγμή που τα πλήρωσα day one. Τα πράγματα είναι απλά. Το παιχνίδι ήταν καλό, τα dlc επίσης καλά. Όποιος νομίζει ότι ζητάνε πολλά, περιμένει και αγοράζει την GOTY σε κάποια έκπτωση. Η δεν αγοράζει καθόλου. Γιατί το βασικό content κατα τη γνώμη μου δεν είναι ουτε λίγο ούτε λειψό έτσι κι αλλιώς.

 

Εγώ είμαι αντίθετος με την πολιτική του στυλ "δώστε 1 ευρώ για το σκουφάκι, 1 ευρώ για τα γαντάκια 1 ευρώ για το ασορτί μπλουζάκι, κλπ. Επίσης και με το "πληρώστε το παιχνίδι σε επεισόδια λες και βλέπετε Netflix". Και το άλλο με τον Τοτό και το SFV? Πληρώστε full price το χειμώνα για το 1% του παιχνιδιού και το καλοκαίρι σας κουμπώνουμε και το υπόλοιπο 99% όταν θα είναι έτοιμο. Ε σε αυτά ναι, θέλει μπινελίκι και φτύσιμο.

 

Τώρα εάν κάποιος βγάζει κανονικό expansion όπως η from είναι άλλο θέμα. Η ποιότητα είναι εκεί. Εάν η τιμή είναι κάπως τσιμπημένη και το expansion μικρό, όπως είπα, απλα περιμένεις λίγο. Τουλάχιστον απόλαυσες ένα γαμάτο παιχνίδι που δεν του λείπει τίποτα. Δηλαδή πχ εσύ τελείωσες το DS3 και σου φάνηκε ότι έχει κοπεί περιεχόμενο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...