Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον μολις το τελειωσα μετα απο 40 ωρες.

Ηταν η πρωτη μου "ολικη" επαφη ουσιαστικα με ενα Souls game αν και εχω παιξει το 1το μεχρι τη μεση και αρκετα το Demon Souls,

Μια πρωτη γνωμη.Απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ! Ολη η ατμοσφαιρα αλλα και το συνολο σε αφηνουν πολλες φορες με το στομα ανοιχτο!

(φανταζομαι το 1 ποσο γαματο πρεπει να ειναι!)

Το Port για PC απλα μοναδικο,δεν συναντησα κανενα προβλημα καθ ολη τη διαρκεια του game.
Ειναι ενα game που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι για ολους καθως σε πολλες στιγμες σου ρχετε rage quit απειρες φορες.

Που φανηκε σε πολλα σημεια παρομοιο με το πρωτο και ισως πιο δυσκολο σε καποια σημεια.(δεν ειχει blighttown)

To πρωτο πιστευω πως ειναι το απολυτο σε ολη τη σειρα χωρις να το εχω τερματισει το ξαναλεω.

Θελει τρομερη υπομονη σε αρκετα σημεια και σε πολλα bosses και ειδικα σε καποια trash mob που σου βγαζουν την πιστη!

Απο αποψης σεναριου δεν εχω μια ολοκληρωμενη εικονα τα απλα και τυπικα μονο,αλλα φαινεται πως το ολο concept παρουσιαζεται μεσα απο τους διαλογους προσπαθωντας να καταλαβεις σε ποιον αναφερετε τι λεει κλπ.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε πολυ μεγαλο σημειο θα ελεγα!(να πω πως το επαιξα αρχικα ελαχιστα απο το θειο για να δω πως ειναι το port και στη συνεχεια το αγοραασα)Ειναι απο τις λιγες φορες που δινω 60Ε και πραγματικα δε το μετανιωνω με τιποτα!\

Για μενα game of the year αν και το κοβω κλασσικα τα φωτα πανε αλλου(βλεπε Uncharted 4).

Συνολικα οι 40 ωρες που επαιξα μου φανηκαν λιγες να πω την αληθεια καθως εχω διαβασει πως τα συγκεκριμενα games θελουν κοντα στις 60 ωρες!Εβγαλα τα παντα εκτος απο ενα optional boss.

Δεν εχω να πω κατι αλλο απλα ειναι must αγορα.

Την ωρα που αλλοι developers απογοητευουν με ανακοινωνησεις αλλα και releases η From Software χαραζει τι δικη της πορεια στο gaming.

Praise the Sun!!!!

Μια ερωτηση! τα dlc πως τα αποκτω οταν βγουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μολις το τελειωσα μετα απο 40 ωρες.

Ηταν η πρωτη μου "ολικη" επαφη ουσιαστικα με ενα Souls game αν και εχω παιξει το 1το μεχρι τη μεση και αρκετα το Demon Souls,

Μια πρωτη γνωμη.Απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ! Ολη η ατμοσφαιρα αλλα και το συνολο σε αφηνουν πολλες φορες με το στομα ανοιχτο!

(φανταζομαι το 1 ποσο γαματο πρεπει να ειναι!)

Το Port για PC απλα μοναδικο,δεν συναντησα κανενα προβλημα καθ ολη τη διαρκεια του game.

Ειναι ενα game που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι για ολους καθως σε πολλες στιγμες σου ρχετε rage quit απειρες φορες.

Που φανηκε σε πολλα σημεια παρομοιο με το πρωτο και ισως πιο δυσκολο σε καποια σημεια.(δεν ειχει blighttown)

To πρωτο πιστευω πως ειναι το απολυτο σε ολη τη σειρα χωρις να το εχω τερματισει το ξαναλεω.

Θελει τρομερη υπομονη σε αρκετα σημεια και σε πολλα bosses και ειδικα σε καποια trash mob που σου βγαζουν την πιστη!

Απο αποψης σεναριου δεν εχω μια ολοκληρωμενη εικονα τα απλα και τυπικα μονο,αλλα φαινεται πως το ολο concept παρουσιαζεται μεσα απο τους διαλογους προσπαθωντας να καταλαβεις σε ποιον αναφερετε τι λεει κλπ.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε πολυ μεγαλο σημειο θα ελεγα!(να πω πως το επαιξα αρχικα ελαχιστα απο το θειο για να δω πως ειναι το port και στη συνεχεια το αγοραασα)Ειναι απο τις λιγες φορες που δινω 60Ε και πραγματικα δε το μετανιωνω με τιποτα!\

Για μενα game of the year αν και το κοβω κλασσικα τα φωτα πανε αλλου(βλεπε Uncharted 4).

Συνολικα οι 40 ωρες που επαιξα μου φανηκαν λιγες να πω την αληθεια καθως εχω διαβασει πως τα συγκεκριμενα games θελουν κοντα στις 60 ωρες!Εβγαλα τα παντα εκτος απο ενα optional boss.

Δεν εχω να πω κατι αλλο απλα ειναι must αγορα.

Την ωρα που αλλοι developers απογοητευουν με ανακοινωνησεις αλλα και releases η From Software χαραζει τι δικη της πορεια στο gaming.

Praise the Sun!!!!

Μια ερωτηση! τα dlc πως τα αποκτω οταν βγουν???

season pass οσον αφορα τα Dlc. Κατα τα αλλα αν θες μπορεις να παιξεις με αλλο class νεο run ή εφυγες να βγαλεις το Dark Souls 1 ή το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες μετα απο 65 ωρες τελειωσα το παιχνιδι.εχω βεβαια ακομη ενα optional boss.εχοντας τερματισει το ds2 καθως και περιπου κανα 15ωρο στο πρωτο μπορω να πως αυτο ηταν συνολικα καλυτερο (με επιφυλαξη βεβαια γτ δεν εχω τελειωσει το 1).πιστευω πως απο τη μεση του παιχνιδιου και επειτα ειναι σαφως καλυτερο γτ εχει ωραια κλιμακωση τοσο στην δυσκολια οσο και στο εικαστικο του θεματος.λεω τωρα να ασχοληθω με τα covenats γτ στα προηγουμενα παιχνιδια δν ειχα ασχοληθει καθολου και δεν ξερω πολλα πολλα για το τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο καλο παιδι τουμπανο να μπει να με βοηθησει να βγαλουμε τον Dancer? εχω πεθανει πανω απο 20 φορες.... 

Δεν ειμαι τουμπανος αλλα αν χρειαζεσαι ακομα πες μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα yolo στον yhorm με 2 estus και 50κ souls πανω μου γιατι λεω γιγαντας ειναι, ποσο δυσκολο να ναι...δεν ειχα δει που παιρνεις το σπαθι κλπ και αφου του ριχνω 2 χιτ και βλεπω το health pool εφυγε ragequit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα σε 41 ώρες με τον Knight και 60-κάτι ώρες συνολικά με δοκιμές διαφόρων class.

 

Έβγαλα όλο το παιχνίδι με το απλό Broadsword, το οποίο έγινε Heavy και +10 και την Yhorm's greatshield.

 

Έκανα τον 2ο τερματισμό, που ήθελε να βγεί το optional boss.

 

Για μένα είναι το καλύτερο Dark Souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη για δευτερο playthrought?να πω πως ειναι το πρωτο ds που τερματιζω.ειχα ξεκινησει με warrior. Σκεφτομουν να παιξω με sorcerer λεει η θα φαω παλουκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και εγω το τελευταιο boss ηταν ενας ανυπαρκτος που τον εβγαλα με την πρωτη.Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το παιχνιδι εχει βεβαια μερικα αρνητικα αλλα δεν χαλανε την εμπειρια.
Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το ποσο ευκολα ειναι τα boss με summon σε σχεση με το solo,δεν εγινε καλο balance σε αυτο το κομματι, το summon πρεπει να καταργηθει, τα boss fights σχεδιαστηκαν για να παιζονται 2v1, δυστηχως ο miyazaki εκλεισε ξανα το ματι στους casuals και στους noobs.
Ολα αυτα τα videos με αυτους που δεν εχουν ιδεα, δεν σεβονται το παιχνιδι και το γελιοποιουν να προχωρανε ετσι για πλακα ειναι εξοργιστικα.Να ακους τερματισμους σε κατω απο 30 ωρες αυτο για μενα δεν ειναι dark souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα σε 41 ώρες με τον Knight και 60-κάτι ώρες συνολικά με δοκιμές διαφόρων class.

 

Έβγαλα όλο το παιχνίδι με το απλό Broadsword, το οποίο έγινε Heavy και +10 και την Yhorm's greatshield.

 

Έκανα τον 2ο τερματισμό, που ήθελε να βγεί το optional boss.

 

Για μένα είναι το καλύτερο Dark Souls.

???

Γνωμη για δευτερο playthrought?να πω πως ειναι το πρωτο ds που τερματιζω.ειχα ξεκινησει με warrior. Σκεφτομουν να παιξω με sorcerer λεει η θα φαω παλουκι?

Απιστευτα δυσκολος ο sorcerer κυριως στα boss. Αν θες να παιζεις sorcerer στα μικρα τερατα αλλα στα boss με summons τοτε κανενα προβλημα αλλιως ξεχνα το.Γενικα οι casters ειναι για φτυσιμο δυστηχως για solo.Ισως να αξιζει λιγο παραπανω ο pyro δεν ξερω.

 

 

Το τελειωσα και εγω το τελευταιο boss ηταν ενας ανυπαρκτος που τον εβγαλα με την πρωτη.Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το παιχνιδι εχει βεβαια μερικα αρνητικα αλλα δεν χαλανε την εμπειρια.

Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το ποσο ευκολα ειναι τα boss με summon σε σχεση με το solo,δεν εγινε καλο balance σε αυτο το κομματι, το summon πρεπει να καταργηθει, τα boss fights σχεδιαστηκαν για να παιζονται 2v1, δυστηχως ο miyazaki εκλεισε ξανα το ματι στους casuals και στους noobs.

Ολα αυτα τα videos με αυτους που δεν εχουν ιδεα, δεν σεβονται το παιχνιδι και το γελιοποιουν να προχωρανε ετσι για πλακα ειναι εξοργιστικα.Να ακους τερματισμους σε κατω απο 30 ωρες αυτο για μενα δεν ειναι dark souls.

Διαφωνω τελειως σε αυτο.

1)Να υποθεσω οτι και εσυ το τερματισες το παιχνιδι σαν melee.Για προσπαθησε να περασεις Abyss watchers σαν pure sorcerer ή Pure faith(το lightning spear κανει ανουσιο dmg στα lvl αυτα)και μετα ξαναπες μου αν ειναι ανουσιο το summon.

 

Οπως επισης δεν καταλαβαινω και το αλλο.Ο ρολος του summon ειναι οτι εχεις δοκιμασει τοσο σε ενα boss που προτιμας να δοκιμασεις βοηθεια καποιου αλλου(ή και του φιλο σου)παρα να πεταξεις το controller απο το παραθυρο και γενικα να σε πιασουν τα νευρα σου,ειδικα αν δεν παιζεις ως melee.

 

Στην τελικη αν ο αλλος χερεται να βγαλει το παιχνιδι με summon ας το βγαλει.Που ειναι το προβλημα???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να το κανει τουλαχιστον balance το summon, πχ να επιτρεπεται μονο σε bosses του στιλ sentiel ruins δεν γινεται να ειναι ενα ατομο το boss και να παει ενας απο μπροστα ενας απο πισω.
Το summon πρεπει να ειναι μια μικρη βοηθεια οχι η βασικη τακτικη, οχχ βγηκε λιγο δυσκολο το boss ε ασε μωρε ας κανουν summon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τρώω αρκετό ξυλο σε αυτό το Dark Souls, ο τελευταίος που με σάπισε ήταν ο ποντιφικας απο τον οποίο πέθανα με όλους τους δυνατούς τρόπους μέχρι μετά απο ποοοολυ ώρα πέσει.

 

Έχω μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που έβαλα πόντους για pyromancy , εντελώς χαμένοι πόντοι στα boss fights και στα υπόλοιπα δεν μου είναι ιδιαίτερα χρήσιμα τα spells , θα πέσει respec το συντομότερο δυνατό. Νομίζω οτι οι casters γενικά είναι χρήσιμοι απο ng+ και μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...