Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα να νικήσω τo dancer of boreal valley είχε κανένας πρόβλημα ή ήταν ευκολάκι;

Πάντως είδα ένα βίντεο που ένας τύπος έπαιζει στο xbox one το ιδιο boss και δεν είχαν καμια σχέση οι κινήσεις του μήπως έχουν διαφορά οι εκδόσεις στο θέμα δυσκολίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα να νικήσω τo dancer of boreal valley είχε κανένας πρόβλημα ή ήταν ευκολάκι;

Πάντως είδα ένα βίντεο που ένας τύπος έπαιζει στο xbox one το ιδιο boss και δεν είχαν καμια σχέση οι κινήσεις του μήπως έχουν διαφορά οι εκδόσεις στο θέμα δυσκολίας;

Ειναι απο τα boss που βολευουν καλυτερα casters(λογω αποστασεως)αλλα σου δινει ανοιγματα για να του ριξεις αρκετα χτυπηματα αλλα και για να γλυτωσεις. Και εγω ψοφησα 2-3φορες αλλα τιποτα το ιδιαιτερο μολις μαθεις τις επιθεσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει βρει κανεις σας κανενα ευκολο τροπο για να φαρμαρει Embers?

Ναι να σε κανουν summon σε boss(οσο ευκολοτερα τοσο το καλυτερο/γρηγοροτερο).Και ember μαζευεις και αντικειμενα για covenant(αναλογα παντα το covenant)και φυσικα τσαμπα souls αφου και να ψοφησεις εσυ ή αυτος που σε εκανε summon δεν χαθηκε τπτ.

 

Επισης για αρχη δοκιμασε και αυτο 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι να σε κανουν summon σε boss(οσο ευκολοτερα τοσο το καλυτερο/γρηγοροτερο).Και ember μαζευεις και αντικειμενα για covenant(αναλογα παντα το covenant)και φυσικα τσαμπα souls αφου και να ψοφησεις εσυ ή αυτος που σε εκανε summon δεν χαθηκε τπτ.

 

Επισης για αρχη δοκιμασε και αυτο 

 

Εχω φτασει αρκετα μακρια ειμαι στο Lothric Castle εχοντας σκοτωσει και τον Oceiros και παω για τον Dragonslayer Armour.

Σε Covenant δεν εχω μπει ακομα αν και εχω κοιταξει καποια πραγματα στο youtube.Εχω παιξει το Dark Souls μεχρι περιπου μετα την μεσα και αρκετα και το Demon Souls.Το συγκεκριμενο να πω πως μου αρεσει παρα πολυ σε σχεση με τα δυο που προανεφερα αν και το DS1 εχει καποια καλυτερα στοιχεια.Εχετε να προτεινετε κανενα Covenant για αρχαριους? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι Sunbro και συνεχίζεις το legacy του Solaire of Astora, θες και άλλα; Παίρνεις miracles αν σε νοιάζει. Δες στο link όλα τα covenants να διαλέξεις http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Covenants

 

 

Εγώ πάντως κατάφερα ΠΑΛΙ στο NG+ να καταστρέψω το quest των Yoel + Yurria (και το 4o ending κατ'επέκταση) γιατί έκανα heal το Dark Sign (και ήθελε 350Κ souls η μαλακία :P ), στο NG++ πάλι ελπίζω να μην τα ξανασκατώσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι Sunbro και συνεχίζεις το legacy του Solaire of Astora, θες και άλλα; Παίρνεις miracles αν σε νοιάζει. Δες στο link όλα τα covenants να διαλέξεις http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Covenants

 

 

Εγώ πάντως κατάφερα ΠΑΛΙ στο NG+ να καταστρέψω το quest των Yoel + Yurria (και το 4o ending κατ'επέκταση) γιατί έκανα heal το Dark Sign (και ήθελε 350Κ souls η μαλακία :P ), στο NG++ πάλι ελπίζω να μην τα ξανασκατώσω 

4o ending??Αφου 3 δεν εχει το παιχνιδι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4o ending??Αφου 3 δεν εχει το παιχνιδι???

 

To ending με την fire keeper, όταν μαυρίζει η οθόνη, μπορείς να της επιτεθείς και αλλάζει to cutscene και το λες είτε σαν Ending No.2 (Β) ή σαν Ending 3, όλοι το θεωρούν σαν 3ο ending οπότε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ending με την fire keeper, όταν μαυρίζει η οθόνη, μπορείς να της επιτεθείς και αλλάζει to cutscene και το λες είτε σαν Ending No.2 (Β) ή σαν Ending 3, όλοι το θεωρούν σαν 3ο ending οπότε... 

Δεκτο.

Αν βεβαια μπορει καποιος να θεωρησει τα τελη των dark souls παιχνιδιων πραγματικα τελη αλλα τελος παντων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ εγω δεν καταλαβα τι πραγματικα διαφορετικο υπηρχε στο τελος του DS3 απτα προηγουμενα.Παλι η Link the Fire κανεις η Age of Dark  ας πουμε,με μοναδικη πραγματικη προσθηκη το Usurper of Fire που ειναι το τελος που θα διαλεγα αν ηξερα τα quest lines που πρεπει να ακολουθησεις.

 

Πανω κατω μια απτα ιδια δλδ και δεν υπαρχει καποιο γενικο closure απο αποψη ιστοριας,εκτος αν αλλαξει κατι τετοιο με τα dlc ξερω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ random η όλη φάση με τους NPCs και τα questline τους. Είναι φτιαγμένα αποκλειστικά για αυτούς που θα παίξουν το παιχνίδι ξανά και ξανά για να τα κάνουν όλα, σε συνδυασμό με κάνα guide.

 

Βρήκα την τύπισσα που σε κάνει Respec. Είχα κάτι pale tongues και της τις έδωσα. Γυρνάω πίσω στο shrine και μία γκόμενα μου παίζει την τσατισμένη, λες και την ήξερα και από χθές. WTF. Είχα βρεί τον χελωνάνθρωπο στην γέφυρα, τον πήρα στο shrine, τα είπαμε 2-3 φορές και μετά πέθανε, έτσι απλά. WTF

 

Δεν γίνεται να παίζεις το παιχνίδι μόνος σου και να βγάλεις άκρη με ιστορία-NPCs-Questlines.

 

Aντί τα questlines και οι NPCs να αποτελούν το όχημα για την προώθηση της ιστορίας, εδώ λειτουργούν σαν bonus material για τους completionists.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και χειροτερα :P . Να ακολουθεις ολα τα steps και να σου ψοφανε η να μην γινονται spown στο τελικο βημα :devil:. Επαναφορα το backup και ξανα . Βεβαια δες και κανα guide γιατι τα rosaria fingers  covenant σπανε το quest της τσατισμένης γκόμενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...