Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nameless King σολάρισμα και αυτός, στην αρχή δεν μπορούσα για κανένα λόγο με το Zweihander οπότε το γύρισα στο Dark Sword και βγήκε με την μία. Θέλει γρήγορο όπλο δυστυχώς αλλιώς πολύ υπομονή. Πολύ ωραίο fight και ακόμα καλύτερο το set που τσιμπάς μετά (το αγαπημένο μου σετ από το DS1).

 

Η απορία μου είναι ρε παίδες, είμαι σε Darkmoon εδώ και τουλάχιστον 10 ώρες gameplay (ναι είναι ξεχάσει το Archdragon peak όπως και πολλά άλλα) και δεν έχω γίνει auto summon ούτε μία φορά. Τι φάση;

 

edit: και οι Darkmoon και οι Blue Sentinels τον έχουν πιει γενικά, όλοι το ίδιο λένε, πρέπει να αλλάξει αυτή η βλακεία 

Επεξ/σία από zeniath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μονο που διαφωνω με αυτα που λεει ο Spartan ειναι σε αυτο''Ενώ οι εχθροί είναι όσο aggressive όσο είναι στο bloodborne λειπουν αισθητά το αίμα, τα quick dash και visceral attack, συν ότι τα trick weapon παραμένουν η κορυφαία gameplay επιλογή που έχει κάνει η from σε όλη την σειρά imo''

 

Ε μενα ας το λεγανε καλυτερα Bloodborne 2 και οχι Dark Souls. Καλως ή κακως ετσι ειναι η σειρα αυτη,απο το Demons Souls μεχρι και το Dark Souls 2(πριν βγει το 3 δηλαδη).Ετσι οπως εγινε γνωστη χωρις αυτα,ετσι και δεν επρεπε να τα βαλει.

 

Αλλωστε δενανε ουτως ή αλλως περισσοτερο στο BB λογω και του διαφορετικου συστηματος με τα gems,αλλα και το γεγονος οτι δεν ειχες ασπιδα(για τα dash).Για το αιμα οκ αλλα οι σκελετοι και τα hollows τι αιμα να βγαλουν? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τα boss γενικά είναι καλύτερο να έχεις γρήγορο όπλο ή δυνατό και πιο αργό; First timer here. Knight με strength dex πάω.

Butchers Knife,δες που ειναι αν δεν το εχεις ηδη και εισαι αρχοντας.Τα αργα οπλα αστα καλυτερα για προς το τελος του παιχνιδιου που θα εχεις μαθει καλυτερα το παιχνιδι και θα μπορεις να κουμανταρεις και το stamina καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω Uchigatana, Washing Pole και Black Blade http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Black+Blade ενα γρηγορο katana

. Το Butchers Knife και ολα τα greatsword τα βρισκω αργα  Αμα θες υπαρχει και το hidden Dark Sword

http://www.gamerevolution.com/features/10-fun-build-ideas-for-dark-souls-3s-most-interesting-weapons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω Uchigatana, Washing Pole και Black Blade http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Black+Blade ενα γρηγορο katana

. Το Butchers Knife και ολα τα greatsword τα βρισκω αργα  Αμα θες υπαρχει και το hidden Dark Sword

http://www.gamerevolution.com/features/10-fun-build-ideas-for-dark-souls-3s-most-interesting-weapons

Δεν γινεται να βαζεις το Butchers Knife μαζι με τα greatsword.Δεν ειναι το γρηγοροτερο οπλο του παιχνιδιου αλλα εχει παρα πολυ καλη αναλογια dmg/stamina/χτυπηματα και μπορεις να το χρησιμοποιησεις ανετα και 1handed με ασπιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι OP και ειναι κλεψια :P κανει Str scaling σε S οταν κανενα ultragreatsword δεν κανει. Εσυ δεν ελεγες οτι ειναι too easy ; :D το Butchers Knife ειναι heavy weapon αλλα ειναι ειδικη κατηγορια και περιπτωση > θα φαει nerf

Μια και το αναφεραμε οριστε ενα tip : Με warrior 50 str και Butchers Knife +10  ριχνεις ολα τα boss σε χρονο ρεκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι καλά ο Siegward.

 

Τερμάτισα και εγώ, ώρα για να σκοτώσω όλους τους NPC πριν πάω NG+

 

Απογοήτευση το last boss... Πολύ εύκολο, με την πρώτη χωρίς summons...

 

 

 

Nameless King, Dancer, Pontif + Twin Princes τα καλύτερα fights πιστεύω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι καλά ο Siegward.

 

Τερμάτισα και εγώ, ώρα για να σκοτώσω όλους τους NPC πριν πάω NG+

 

Απογοήτευση το last boss... Πολύ εύκολο, με την πρώτη χωρίς summons...

 

 

 

Nameless King, Dancer, Pontif + Twin Princes τα καλύτερα fights πιστεύω.

 

 

 

 

Πιο last boss? Τα πραγματικα last boss τωρα ερχονται(DLC) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...