Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά πραγματικά υπάρχει ευκολότερο DS από το δεύτερο?...μιλάμε το NG+ έβγαινε με 1-2 ψόφους...έκαιγα τα bones στα bonfires  και φαρμαρα solo την αράχνη σε NG++++ για τα crystal spears...μακράν το ευκολότερο της σειράς

Στα dlc δυσκολεψε αρκετα, και ο fume knight ηταν δυσκολος και ο sir alonne και οι 2 γατες αν πηγαινες χωρις να ξερεις τα pattern, εμενα ηταν και το πρωτο μου οποτε τις εφαγα και απο τον pursuer αρκετα.. :P

 

Παιζει ρολο και πιο επαιξες πρωτο στην εμπειρια σου παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις δοκιμάσει να βγάλεις την FlameDancer μόνος σου? :P

 

ναι σόλο και ο Dancer, κυρίως γιατί δεν τον προσπάθησα στο lvl 30 σκοτώνοντας την γιαγιά, αλλά στο κανονικό progression του παιχνιδιού στο lvl 79 με Refined Zweihander +10. Πανέμορφο fight πάντως όπως και τα όπλα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σόλο και ο Dancer, κυρίως γιατί δεν τον προσπάθησα στο lvl 30 σκοτώνοντας την γιαγιά, αλλά στο κανονικό progression του παιχνιδιού στο lvl 79 με Refined Zweihander +10. Πανέμορφο fight πάντως όπως και τα όπλα του.

Αυτο το πραγμα να φαρμαρω sunlight medals/embers στο πρωτο boss level 24 και να με φωναζουν για τον dancer :P Η πλακα ειναι οτι εγω κραταω και πεθαινει ο host one hit.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη το χειροτερο class ειναι ο Cleric δυστηχως.Και αυτο γιατι τα lightning spear του κανουν μηδαμινο dmg.Αντε το Sunlight spear αν κανει λιγο dmg αλλα για να το παρεις αυτο πρεπει να φας το τελευταιο boss,κοινως τερματιζεις το παιχνιδι χωρις αυτο....

Επισης,εστω οτι μαζεψεις τα 30μεταλια για να πας Rank 2 στους Sunbros και να παρεις το Greater Lightning spear,το μερος που ειναι το covenant ειναι πριν το Dragon Armor boss fight,κοινως στα τελευταια boss πριν τερματισεις το παιχνιδι.

 

Τσαπατσουλικη δουλεια εγινε σε αυτο τον τομεα απο την FromSoftware δυστηχως.

Αν ειναι κατι που μου λειπει απο το DS1 ειναι οτι οποιο caster και να επερνες,χορτενες late game να βλεπεις dmg(οπως φυσικα ειναι και λογικο),ακομα και απο τα Lightning spear. Απο το 1 και μετα το γμησανε και ψοφησε.Γιαυτο αλλωστε και ολοι παιζουν τον cleric hybrid(με Sunlight blade κοινως).

 

O pyromancer(που εχει παρει και μερικα hex)ειναι οκ και εχει και ενα απο τα πιο fun spells στο παιχνιδι το Rapport που στην ουσια ειναι ενα mind control(δεν πιανει βεβαια σε ολα τα τερατα).

 

Οσο για το Deep Battle Axe,ειναι το αντιστοιχο Drake Sword του DS1 και Flame Longsword του Ds2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quality build με knight/herald και μετα respec faith ειναι η μονη ρεαλιστικη λυση δυστυχως.. Αυτο κανω στο δευτερο playthrough μου, να δουμε πως θα παει, μπορω να κανω hybrid μονο με sacred oath/wrath of gods/lighting blade και infused greatsword που λογικα θα ειναι και το optimal αλλα θελω οπωσδήποτε να δω τα spears, δεν υπαρχει πιο badass miracle/spell απο το sunlight spear.. :P

 

Μπορω να το κανω και τωρα με τον main εχω 2 respecs αλλα τον αφησα για NG+ μετα το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξεκινησα Mercenary αλλά στόχος είναι thief με parrying dagger (στο αριστερό)  buckler για backup με main weapon ισως Chaos Blade (ή καποιο Katana) και equip load <30% .

 

Α με pyromancy spells βεβαιως βεβαιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ για το offtopic

 

ρε παιδιά πραγματικά υπάρχει ευκολότερο DS από το δεύτερο?...μιλάμε το NG+ έβγαινε με 1-2 ψόφους...έκαιγα τα bones στα bonfires  και φαρμαρα solo την αράχνη σε NG++++ για τα crystal spears...μακράν το ευκολότερο της σειράς

 

οπα! παιδες μην το ξεφτιλιζουμε...επειδη φιλε μου βόλευε το class σου(χωρις να το αναφερεις,ειμαι σιγουρος οτι επαιζες με μαγο) σε 2-3 bosses δεν σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι ευκολο.Παιξε με μάγο το Executioner's Chariot μόνος σε ng+4 και πες μου αν ειναι γελοιο.Επισης παιζει ρολο ποσο φαρμαρει ο καθενας...αν αρχισεις ng+ 200 lvl ναι το παιχνιδι θα ειναι αστειο,οποτε το ευκολο και το δυσκολο ειναι σχετικά

 

 

τωρα όσον αφορά το ds3 σε σχεση με το ds2 το θεωρω πιο ευκολο για τους εξης λογους: 1)τα  embers φαρμαρονται απο το πρωτο κιολας boss 2)οταν πεθαινεις το hp μειωνεται μια φορα(χανεις το +30% απο το ember) ενω στο ds2 μπορουσες να μεινεις μεχρι και με το μισο hp αν έχανες πολλες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όσον αφορά τα όπλα, πήρα ένα broad sword και το έκανα +4.

 

Κανένα όπλο δεν κατάφερε να είναι πιό ελκυστικό από αυτό, ακόμα και αυτό που κάνει frost damage.

 

Έφτιαξα με το Soul ενός Boss ένα Greatsword, έπρεπε να το κάνω +2 για να φτάσει το damage του απλού broad sword +4, αλλά στον χρόνο που βαράει μία, το απλό σπαθί βαράει 2, οπότε έχει το διπλάσσιο DPS.

 

Mε Endurance 24, βαράει 6 φορές και οι κακοί δεν παίρνουν ανάσα.

 

Εν ολίγης με βλέπω να τερματίζω όπως πάει το παιχνίδι με το σπαθάκι +4.....

 

Πάντως το DS3 μου φαίνεται το πιό εύκολο της σειράς (ή εγώ έγινα καλύτερος παίχτης)

Αυτό ήθελα να πω κι εγώ, γιατί ίσχυε και στο ds2 και είναι ξενέρα. Ελπίζω τα weapon skills να κάνουν πιο ενδιαφέροντα τα υπόλοιπα όπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψιλοφτιαχνουνε :P

Update v1.03.1:
· Performance adjustment for “Greatsword”
· Battle performance adjustment for “Dancer’s Enchanted Sword”, “Winged Knight Twinaxes”
· Performance adjustment for “Soul’s Greatsword”, and “Farron Flashsword”
· Fix for issue where multiple items become impossible to use at “Road of Sacrifices”, “Farron Keep”, “Cathedral of the Deep” after clearing the game.
· General balance adjustments

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψιλοφτιαχνουνε :P

Update v1.03.1:

· Performance adjustment for “Greatsword”

· Battle performance adjustment for “Dancer’s Enchanted Sword”, “Winged Knight Twinaxes”

· Performance adjustment for “Soul’s Greatsword”, and “Farron Flashsword”

· Fix for issue where multiple items become impossible to use at “Road of Sacrifices”, “Farron Keep”, “Cathedral of the Deep” after clearing the game.

· General balance adjustments

για το update πηγα να πω και εγω....

εφιαξε και το προβλημα με τα save τον settings και τα crash απο το lighting 

τωρα το εχω βαλει  high  και ειναι οκ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα και με τον nameless king, δύσκολο boss αλλα κυρίως λόγο του ποσο άσχημα βαράει παρα του moveset του (αν και είναι σπαστικά random). Skeleton Zeus on steroids :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο g3258 τραβαει high ; Μια χαρα .Ενα boss βρηκα υπερβολικα δυσκολο - τον giant lord  . Με pyro /sword και χωρις ασπιδα δεν ....Μετα πηγα με black knight και του ξηγηθηκα αλμυρο φυστικι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...