Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαινω οτι δεν ειναι να αρεσει σε ολους αυτο το στυλ αλλα εχει απιστευτο lore και story ολη η σειρα ds, τωρα αν καποιος δεν το βλεπει η δεν του αρεσει να το ψαξει επειδη δεν του το σερβίρουν στο πιατο ειναι αλλη ιστορια.

 

Δεν είναι θέμα να σου σερβίρουν την οποιαδήποτε ιστορία στο πιάτο. Δεν χρειάζεται να μειώνουμε την αντίθετη άποψη με έμμεσους απαξιοτικούς χαρακτηρισμούς.

 

Επίσης ποτέ δεν φταίει ο πελάτης (ή υποψήφιος πελάτης ) επειδή ένα προϊόν δεν του αρέσει. Ποτέ μην ρίχνετε ευθύνη στον gamer επειδή δεν του άρεσε ένα παιχνίδι.

 

Από κεί και πέρα, για μένα το πρόβλημα πηγάζει από το γεγονός ότι η σειρά πλασάρεται ώς Αction-RPG, που δεν είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Port είναι μην περιμένεις ιδιαίτερο scaling bud, ελάχιστες διαφορες από PS. Fulgore έχω παίξει όλα τα προηγούμενο εκτος από το Demon και για αυτό ίσως απλά βαρέθηκα μια από τα ίδια, idk, το BB concept enviroment style ήταν πιο του γούστου μου μάλλον. ADHD δεν είπα ποτε κάτι διαφορετικό από αυτά που λες και συμφωνώ απλά όπως είπα και πριν δεν είναι το πρώτο DS οποτε μάλλον κορεσμός και το ότι δεν έχει "main quest, dialogues κτλ" δεν μου κάθεται καλά πια. Επίσης πολύ σημαντικός λόγος που καταλήγω να μην το παίξω είναι η έλλειψη gore και finisher το θεωρώ αδιανόητο για τέτοιου είδους game, και φυσικά μισώ το γαμημένο roll.. Πάντως βλέπω κανένας δεν λέει κακά λόγια και bravo που συνεχίζουν να παραμένουν όσο μπορούν πιστοί στην κεντρική ιδέα.

 

p.s. Το voice acting πάντα ήταν καλο αλλα το ότι συνεχίζουν να μην ανοίγουν στόμα χωρίς ίχνος facial expression είναι ψιλό τραγικό imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα 2 bsod παιζοντας ds σε 50 ωρες, μεχρι στιμγης δεν ειχα ουτε ενα στο pc οποτε το λεω απλα μια που λετε για crashes.

 

Επισης το armor και το poise πρεπει να ειναι broken εντελως, δοκιμασα full havels τωρα και δεν κανει τιποτα παλι stagger για πλακα γινεσαι, κυριολεκτικα δεν υπαρχει κανενας λογος για heavy armor, το ιδιο ισχυει και για τους εχθρους παρτε ενα ultra greatsword και καντε τους stagger μεχρι τελους. Πιστευω να αλλαξει με καποιο balance patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Port είναι μην περιμένεις ιδιαίτερο scaling bud, ελάχιστες διαφορες από PS. Fulgore έχω παίξει όλα τα προηγούμενο εκτος από το Demon και για αυτό ίσως απλά βαρέθηκα μια από τα ίδια, idk, το BB concept enviroment style ήταν πιο του γούστου μου μάλλον. ADHD δεν είπα ποτε κάτι διαφορετικό από αυτά που λες και συμφωνώ απλά όπως είπα και πριν δεν είναι το πρώτο DS οποτε μάλλον κορεσμός και το ότι δεν έχει "main quest, dialogues κτλ" δεν μου κάθεται καλά πια. Επίσης πολύ σημαντικός λόγος που καταλήγω να μην το παίξω είναι η έλλειψη gore και finisher το θεωρώ αδιανόητο για τέτοιου είδους game, και φυσικά μισώ το γαμημένο roll.. Πάντως βλέπω κανένας δεν λέει κακά λόγια και bravo που συνεχίζουν να παραμένουν όσο μπορούν πιστοί στην κεντρική ιδέα.

 

p.s. Το voice acting πάντα ήταν καλο αλλα το ότι συνεχίζουν να μην ανοίγουν στόμα χωρίς ίχνος facial expression είναι ψιλό τραγικό imho.

Ναι ρε συ δεν διαφωνω αλλα απο τα λεγομενα σου δεν γινεται να μου παραπονιεσαι για το story ενω εχεις παιξει τα προηγουμενα παιχνιδια και αρα ξερεις τι να περιμενεις απο το παιχνιδι.Ειδικα δε οταν οπως λες και εσυ,τα γραφεις αυτα με μολις 2-3ωρες παιχνιδιου.

 

Επισης πως γινεται να παραπονιεσαι για την απουσια main quest/dialogues αφου εχεις παιξει Dark Souls 1 και 2 και Bloodborne που κανενα απο αυτα δεν ειχε??? 

 

Μια απο τα ιδια και στο επομενο που γραφεις περι finisher και gore,για το δε δευτερο δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

 

Κοινως οπως καταλαβαινεις ενας τριτος οταν τα διαβαζει αυτα,και ειδικα οταν λες οτι τα εχεις παιξει και τα προηγουμενα,δεν πολυ βγαζει ακρη απο αυτα που γραφεις και με τα παραπονα σου. Σιγουρα εχεις παιξει τα προηγουμενα παιχνιδια και δεν τα εχεις δει πχ σε walkthrough??(οσο αστειο και αν ακουγεται,απλα δεν μου καθονται καλα τα αρνητικα που αναφερεις).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να παίξετε το παρακάτω παιχνίδι για Gory και brutal καταστάσεις, το DS3 είναι παιχνίδι σταθμός αλλά έχουμε να λέμε, έτσι για να περάσει η ώρα :ph34r:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το πρώτο το έλιωσα...πάνω από 200 ώρες :D έχω ακόμα εφιάλτες από Blightown...ναι Fulgore καταλαβαίνω φαίνεται περίεργο αλλα αυτό γιατί δεν ήμουν ποτε fan των game απλά είχε/έχει το πιο pure combat που υπάρχει σε "rpg" και για αυτό, οποτε τα υπόλοιπα που με χαλούσαν τα προσπερνούσα, nvm απλά δεν έχω διάθεση για ένα ακόμα DS φαίνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει και ναναι χαζη η ερωτηση που θα κανω.ειμαι ακριβως μετα τα catacombs.βρισκω τους εχθρους υπερβολικα δυσκολους.εχετε να προτεινετε με τι μπορω να κανω το οπλο μου infuse για να αντιμετωπισω τα mobs?αυτα με κανουν συνεχεια frost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι και να λέτε το παιχνίδι είναι το πιο Noobfriendly της σειράς. Μέχρι και στα titanite σου λέει "Reinforce weapon to +6" κλπ.

 

Τα infuse που λες είναι ανάλογα τι θες να κάνεις, εγώ επειδή παίζω Str/Dex build έκανα το Zweihander +10 -> Refined που στην ουσία τι έκανε; Τα Str/Dex από scaling C/D το έκανε B/B οπότε βολεύει το build μου που έχω τα ίδια σε STR/DEX άρα παίρνω περισσότερο dmg από το όπλο μου.

 

Αν τώρα εσύ βρεις κάποιο infuse που να τεριάζει με το build σου κάντο, αλλά και το απλό +10 δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό, πολλά όπλα είναι καλύτερα χωρίς infuse παρά με

 

παντως δε ξέρω για εσάς αλλά τα περισσότερα bosses είναι πολύ πιο εύκολα solo παρά με παρέα, ιδιαίτερο παράδειγμα

o Dragonslayer Armour που είπα να πάω coop και δεν έβγαινε με τίποτα ενώ solo με την πρώτη.... ήθελα να έχω τον παπάρα από το Carim όμως μετά είδα ότι δεν έχει καμία σχέση με questline οπότε τον έστειλα να προσέχει την Irina που μας έπρηξε. Όπου να'ναι τερματίζει και θα πέσει το άπειρο NPC SLAUGHTER!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα NPC summons για questlines πού είναι ρε παιδιά? Πρίν τον Καθεδρικό είχε μία Knight με έναν που ήπιε το αμίλητο νερό. Όταν έφτασα στο Boss του καθεδρικού, ότι summons είχε ήταν από άλλους παίκτες.

 

Πώς ξεχωρίζουν οι NPCs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DS3 ειναι το 2ο δυσκολότερο της σειράς αλλά κάποτε πρέπει οντως να σταματησουμε να ασχολουμαστε με το πόσο δυσκολο είναι ή οχι (αυτο το λάθος το κάνω κα γω πολλές φορές) . Το παιχνίδι είναι πραγματικά απίστευτο / πανέμορφο με απιστευτα animations και απίστευτη μουσική. Noob friendly δεν είναι σε καμμία περιπτωση .

 

Απο κεί και πέρα μη προσπαθείτε να συγκρίνετε το Ds με οποιδήποτε άλλο παιχνίδι, είναι άσκοπο μάταιο άκυρο. Το DS ειναι μία κατηγορία μόνο του. Καλο χρυσό το witcher αλλά ακόμα και στο Hard είναι easy mode,  επίσης ωραίο παιχνίδι δεν λέω αλλά καλώς κακώς  στις 30 ωρες το βαρέθηκα , υπερβολικά πολυ μπλα μπλά και λίγο παιχνίδι, θα το τερματίσω καποια στιγμή βεβαίως αλλά αφου τερματισω 300φορες το DS (γούστα είναι αυτά μη βαράτε).  Όχι δεν θελω lipsync ουτε βυζια και κώλους στο DS ούτε 800 cutscenes, γιατί τότε δεν θα είναι DS αλλά κάτι άλλο.

 

Πολλά παιχνίδια κρύβουν τις αδυναμίες τους στο gameplay μέσω καλού story και cutscenes , ε το DS δεν το έκανε ποτέ αυτό , μη το κατηγορείτε επειδή δεν τράβηξε τον ευκολο δρόμο.

 

Το DS εχει φανταστικό storytelling και το κάνει με τον δικό του μοναδικό τρόπο (τα παραδείγματα απο το DS1 είναι πολλά , δυστυχώς το DS2 δεν τα καταφερε καλα σε αυτό το κομματι αλλά το DS3 με τον miyazaki στο τιμόνι φαίνεται να τα καταφέρνει)

 

Αυτα τα ολίγα (σαν πολλά εγραψα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DS3 ειναι το 2ο δυσκολότερο της σειράς αλλά κάποτε πρέπει οντως να σταματησουμε να ασχολουμαστε με το πόσο δυσκολο είναι ή οχι (αυτο το λάθος το κάνω κα γω πολλές φορές) . Το παιχνίδι είναι πραγματικά απίστευτο / πανέμορφο με απιστευτα animations και απίστευτη μουσική. Noob friendly δεν είναι σε καμμία περιπτωση .

 

Μην παρεξηγείς μαν, δεν είπα ότι είναι εύκολο. Άλλο το noob friendly και άλλο το easy. Είναι πιο επεξηγηματικό σε πολλά πράγματα σε σχέση με τους προκατόχους του, αυτό εννοώ. Από δυσκολία συμφωνώ είναι μετά το DS1 (αρκετά κοντά θα έλεγα)

Άμα θυμάμαι καλά τα NPCs είναι χρυσά και τα player άσπρα, τώρα εδώ δεν ξέρω αλλα άμα πας κοντά δεν βγάζει όνομα?!

 

Τα χρυσά summons είναι των Sunbros, αν δε κάνω λάθος όλα τα άλλα NPC summons είναι άσπρα και δεν είναι ακριβώς έξω από τα boss όπως των players. χρυσό summon είχε μόνο ο Solaire στα προηγούμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρυσά summons είναι των Sunbros, αν δε κάνω λάθος όλα τα άλλα NPC summons είναι άσπρα και δεν είναι ακριβώς έξω από τα boss όπως των players. χρυσό summon είχε μόνο ο Solaire στα προηγούμενα

 

Μου φαίνεται ότι ο πιό πρακτικός τρόπος για να βρώ τα summons των NPCs είναι να κόψω τη σύνδεση στο ίντερνετ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...