Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καυστικος ο Fulgore αλλα εχει και τα δικια του. Εγω οταν επαιξα σοβαρα το DS1 γουσταρα την δυσκολια του, χωρις χαρτες με ελαχιστα hint για το τι πρεπει να κανεις (βασικα just don't die) σε φαση ''σκασε και κολυμπα''! Αυτη ειναι η μαγεια του. Οποιος θελει μη punishing games υπαρχουν αρκετα.

Εχει αρχισει να κατανταει και λιγο κουραστικο αυτο. Σεβομαι ατομα που παιξανε γενικα τα παιχνιδια αυτα(οχι μονο το 3)και δεν του αρεσε το ολο στυλ του παιχνιδιου ή με το story. Επισης σεβαστο ατομα να τους αρεσε το παιχνιδι αλλα να μην τα πανε καλα με την δυσκολια οπως αναφερθηκε και αρα νωρις νωρις να το σταματανε.Και φυσικα ακομα περισσοτερο σεβομαι οσους τα βρηκαν μπαστουνια,οπως και οι περισσοτεροι απο μας,με τα προηγουμενα παιχνιδια αλλα επεμεναν και η ανταμοιβη ειναι αυτη η σειρα διαμαντι που ξεχωριζει απο την μαζα των τελευταιων χρονων με τα generic παιχνιδια μεχρι αηδιας.

 

Οταν καθομαι και διαβαζω τωρα πιο πανω για 100ψοφους στο ιδιο σημειο,ε  τοτε δεν ειναι δυσκολο το παιχνιδι αλλα απλα δεν ειναι για σενα και το προσπερνας.

 

Το ξαναλεω υπαρχει απειρη πραγματικα βοηθεια στο Internet για ολους τους αρχαριους,και φυσικα υπαρχει και βοηθεια στο internet για να βρεθουν και τα παντα και για τους πιο εμπειρους http://www.playstationtrophies.org/forum/dark-souls-iii/287425-dark-souls-iii-trophy-guide-roadmap.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν τρολαρω. Ισως να μην είναι του γούστου μου τέτοια παιχνίδια και γι αυτό να μην καταλαβαίνω αυτους που το διασκεδάζουν.

 

Νομίζω πως αν ειχαν αφαιρεσει το mob respawn uppon death το παιχνίδι να ηταν πιο πολυ στα μετρα μου. Το θεωρώ πολυ κουραστικό!

 

Επισης δεν μπορώ να καταλάβω αυτους που επιμενουν να δουμε καποιο beginner's guude για να παίξουμε το παιχνίδι. Είναι λογική αυτη; Εγω το θεωρω "κλεψια". Κατανοητό είναι να διαβασουμε μερικα hints and tips αλλα οχι να δουμε ολόκληρο walk-through. Το παιχνίδι θα έπρεπε να ειχε φροντισει γι αυτό. Το μόνο που κανει είναι να σου δείχνει τα controls στην αρχή. Μετα το χαος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude παίζεις ίσως το μοναδικό τόσο δύσκολο action/rpg και για αυτό έκανε όνομα το DS ανάμεσα σε όλα τα αλλα casual και για αυτό δεν είναι για όλους bud, δοκίμασε το Dragon's Dogma ;)

 

Έπαιξα καμια 2-3 ώρες δεν τρελάθηκα tbh, από performance όλα full μια χαρά 60fps με κάποια micro stutters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο προχωραει γινεται πολύ καλυτερο.Μη μεινεις σε αυτές τις 3 ωρες.Εγω στο τριωρο θα το ειχα πεταξει αν δε το ειχα πληρωσει.Το συνεχισα και πλεον δε ξεκολλαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν τρολαρω. Ισως να μην είναι του γούστου μου τέτοια παιχνίδια και γι αυτό να μην καταλαβαίνω αυτους που το διασκεδάζουν.

 

 

Βασικά είσαι στο σόκ της πρώτης σου επαφής με παιχνίδι αυτής της σειράς.

 

Δυστυχώς έτσι είναι στην αρχή. Νευριάζεις πάρα πολύ με τον τρόπο που λειτουργεί το παιχνίδι, το θεωρείς μαζοχιστικό, άδικο κλπ κλπ.

 

Αν επιμείνεις, θα αρχίσεις να γίνεσαι καλύτερος, αλλά πολύ σημαντικό είναι να δείς κάποιον οδηγό για να ξέρεις που να βάζεις τα αρχικά σου skill points στα πρώτα levels, ώστε η εμπειρία σου να γίνει όσο πιό ανώδυνη γίνεται.

 

Ξεκίνα το με Knight, μάθε να κάνεις rolling τη στιγμή που πρέπει, και να χρησιμοποιείς σωστά την ασπίδα σου

 

Τρομερά σημαντικό να έχεις το παιχνίδι αυθεντικό ώστε να μπορούν να έρχονται στον κόσμο σου άτομα για να σε βοηθούν στα δύσκολα, αλλά και για να μήν νιώθεις μόνος και σε πλακώσει το βάρος του παιχνιδιού.

 

<----------------------------------------------------------->

 

Μετά από 27 ώρες παιχνιδιού και παράλληλα playthroughs με Sorcerer και Knight, φαίνεται ότι θα συνεχίσω πλέον με τον Knight, έως ώτου κάνουν viable τα magic builds. Προσωπικά το DS3 για μένα είναι το καλύτερο DS. Ποιό προσιτό στον παίχτη και καλύτερη καμπή δυσκολίας.

 

Στο θέμα της ιστορίας γενικά η σειρά DS δεν με ικανοποιεί καθόλου, αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας μιάς και τη σειρά την αντιμετωπίζω σαν mature Super Mario. 100% gameplay και τίποτα άλλο.

 

Το level design και γενικά ο σχεδιασμός του κόσμου είναι πραγματικά απίστευτα. Οι άνθρωποι που το έφτιαξαν είναι καλλιτέχνες. Και όπως στο DS1, έτσι και εδώ βλέπεις και νιώθεις ότι όλος ο κόσμος του παιχνιδιού είναι ενιαίος και όχι διακριτά κομμάτια, κάτι που συνέβαινε στο DS2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 45 lvl warrior. είμαι στις 15 ώρες gameplay και έχω κολλήσει σε ένα σημείο αυτή τη στιγμή. δεν ξέρω αν θεωρειται σποιλερ αυτο που θια πω γιαυτο αν καποιος δεν θελει μν συνεχισει να διαβαζει.μολις εβγαλα το boss στο cathredal.επίσης χθες ειχα βγαλει το wolf και μπηκα catacombs. η ερωτηση μου ειναι πως απο τη μια μπορω να συνεχισω φανταζομαι στα catacombs, απο την αλλη στο ναο μεσα, εκει με τους γιγαντες, εχει κατι μοχλους για να σηκωσεις τις κολονες που φανταζομαι ειναι μονοπατια.σηκωνω τους 2 μοχλους και δεν μπορω να βρω τους υπολοιπους.αξιζει να επιμενω να ψαχνω ή να παω catacombs.θα ηθελα καποιο hint 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μοχλοι δεν ειναι για να γινουν μονοπατια,ειναι για να κλεισεις τους γιγαντες απτην αλλη μερια της πλατφορμας που σηκωνεται για να παρεις τα items που προστατευαν ανετος και ωραιος.Επισης μπορεις να τους καθαρισεις με λιγη υπομονη κιολας. Μαλιστα η συνεχεια της πιστας του cathedral ειναι εκει που καθεται ο γωνιακος γιγαντας οποτε πρεπει η να τον σκοτωσεις η να τον αποφυγεις η να τον κλειδωσεις με τους μοχλους που ανεβαζουν τις πλατφορμες

 

Με το που τελειωσεις με το boss στο cathedral αναγκαστηκα συνεχιζεις στα catacombs by the way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μοχλοι δεν ειναι για να γινουν μονοπατια,ειναι για να κλεισεις τους γιγαντες απτην αλλη μερια της πλατφορμας που σηκωνεται για να παρεις τα items που προστατευαν ανετος και ωραιος.Επισης μπορεις να τους καθαρισεις με λιγη υπομονη κιολας. Μαλιστα η συνεχεια της πιστας του cathedral ειναι εκει που καθεται ο γωνιακος γιγαντας οποτε πρεπει η να τον σκοτωσεις η να τον αποφυγεις η να τον κλειδωσεις με τους μοχλους που ανεβαζουν τις πλατφορμες

 

Με το που τελειωσεις με το boss στο cathedral αναγκαστηκα συνεχιζεις στα catacombs by the way

thanx αν και οι γιγαντες δεν φευγουν πολυ μακρια απο το σημειο που βρισκονται. θα το ξαναπροσπαθησω βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σποιλερ εικόνα από προς το τέλος του παιχνιδιού 

 

 

 

και εγώ νόμιζα ότι ήταν κανάς prismatic dragon αλλά τελικά αποφάσισαν τα γραφικά να με δουλέψουν λιγάκι, ήταν οι 2 που έφαγα τον ένα και ψόφησε ο άλλος... Δε ξέρω γιατί αλλά ναι. tip: use a bow 

 

A971FB135C74D2412C29DAD6F5E16EB2A3F1AE79

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ξεπερασεις το αρχικο ξενερωμα και προχωρησεις θα δεις οτι αξιζει . Δεν ειναι το απολυτο 10/10 που περιμενα αλλα 9/10 παιρνει ανετα . Aμα δεν σαρεσει στο pc τι να λενε και οι κονσολες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...