Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι στις 18 ώρες:

 

10 ώρες με Sorcerer, τώρα Level 37 και βρίσκομαι στο χωριό με τους Undead μετά από το πρώτο Boss

 

2 ώρες με Knight, level 19 και έφτασε στην ίδια περιοχή με τον Sorcerer

 

3 ώρες με Mercenary, δεν έφτασε καν στο πρώτο Boss

 

Ο Knight είναι πολύ καλός. Τις περιοχές τις βγάζει σαν σε περίπατο σε σύγκριση με τον Sorcerer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα(σχεδον) και εγω και πανω κατω συμφωνω με τον ALastor.Ο δε Nameless king που ειναι και το boss που με δυσκολεψε περισσοτερο,ειναι μακραν το αγαπημενο μου boss,κυριως λογω εφε και περιβαλλοντα.

 

Ειμαι στις 35ωρες τωρα εκτως του τελευταιου boss κυριως επειδη προσπαθω για τα trophies αυτα που μου εχουν μεινει και σιγουρα με το που ψεμπερδεψω απο τα περισσοτερα,σιγουρα ξεκιναω sorcerer ή Cleric να δουμε τι λενε σε σχεση με το DS1(γιατι στο DS2 και τα δυο ηταν για αστεια με τα charge).

 

Ο nameless king ειναι οντως το πιο δυσκολο boss του παιχνιδιου,με το δευτερο πιο δυσκολο να ειναι ο Old Demon. Τα μονα bosses που εκανα coop.

 

Απ'οτι εχω διαβασει τα classes ειναι αρκετα uneven,δηλαδη με knights και warriors εισαι easy mode ενω με sorcerers/clerics εχεις προβλημα,ισως για αυτο μου φανηκαν πολυ ευκολα .Προσωπικα ελπιζω να γινει ενα καλο balance μεταξυ των κλασεων στα επομενα patches και ευχομαι να ανεβουν και τα HP των bosses,ειδικα των αρχικων,που ενω κοβουν αρκετο damage πεφτουν πανευκολα.

 

 

Παντως γενικα αρκετα bosses παιρνουν αριστα σε presentation,design,moveset...μονο στους αριθμους θελουν καποιο tweaking imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την απίστευτη χαρά την έφαγα πριν που πήγα στην αγαπημένη μου περιοχή από το DS1. 

 

Κάθομαι τώρα και βοηθάω παλικάρια με το giant boss και το υπερcool όπλο και γουστάρω (μαζεύω και embers βέβαια)

 

Σημαντικό: Μην κάνετε τις βλακείες μου και ανεβάστε vigor γιατί με 12 vigor στο Boreal δεν περνάς ΚΑΘΟΛΟΥ καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βγαλει 3 boss 30 lvl περιπου (παιζω offline) 25+ ωρες αλλα τα αφηνω και κανω δουλειες οποτε δεν ειναι καθαρες.Αργω πολυ ψαχνω σχεδον ολα τα μερη,ολους τους θυσαυρους και εχω βρει και 2 secret wall !!
Θα ελεγα η δυσκολια του ειναι μια χαρα κανονικο souls και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το παιχνιδι, οι 3 πρωτες περιοχες ειναι πανεμορφες και με πολυ καλο level design.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσπαθησα αλλα δυστηχως δεν με κερδισε. Πρεπει να εχω πεθανει καμια 100ρια φορες και ακομα τριγυρναω στο "lothar high wall'" η καπως ετσι. Ειναι πραγματικα Unforgiving οσον αφορα την μαχη. Σαν να παιζω σε ultra hard mode.

 

Επισης με χαλαει το γεγονος οτι δεν υπαρχει χαρτης. Δεν σου λεει το παιχνιδι τι να κανεις και που να πας. Πας.....οπου να'ναι. To οτι τα mobs κανουν respawn καθε φορα που πεθαινεις με ξεπερναει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσπαθησα αλλα δυστηχως δεν με κερδισε. Πρεπει να εχω πεθανει καμια 100ρια φορες και ακομα τριγυρναω στο "lothar high wall'" η καπως ετσι. Ειναι πραγματικα Unforgiving οσον αφορα την μαχη. Σαν να παιζω σε ultra hard mode.

 

Επισης με χαλαει το γεγονος οτι δεν υπαρχει χαρτης. Δεν σου λεει το παιχνιδι τι να κανεις και που να πας. Πας.....οπου να'ναι. To οτι τα mobs κανουν respawn καθε φορα που πεθαινεις με ξεπερναει

Γιαυτο ελεγα πιο πισω οτι καλυτερο ηταν να υπηρχε μια ιδεα απο τα παλια,τουλαχιστον στο συστημα μαχης πριν κυκλοφορησει το DS3 και πεσει καποιος κατευθειαν στα βαθια. Μια χαρα forgiving ειναι το DS3 στην αρχη,εκτως αν εχεις φτιαξει μαγο που κλασσικα ειναι αρκετα αδυναμος στην αρχη.

 

Παντως ειναι παιχνιδι της υπομονης μεχρι τουλαχιστον φτασεις στα boss που εκει υπαρχουν για το γμτ και τα summons.

Για τον χαρτη ισχυει(για τους νεους)αλλα και παλι στο DS3 εχουν βαλει πολλα bonfire για να ειναι πιο προσβασιμο το παιχνιδι

 

Σαν αρχικη βοηθεια μπορεις πχ να βλεπεις και video στο youtube απο walkthrough για το αρχικο κομματι(να ξερεις δηλαδη τι να περιμενεις ή πως κινειται ο αλλος)μεχρι να μπεις στο κλιμα πχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αρχικη βοηθεια μπορεις πχ να βλεπεις και video στο youtube απο walkthrough για το αρχικο κομματι(να ξερεις δηλαδη τι να περιμενεις ή πως κινειται ο αλλος)μεχρι να μπεις στο κλιμα πχ 

 

αυτος εχει βγαλει ενα build dex που ειναι πολυ op αν και στα περισσοτερα walkthrough του ειναι μεθυσμενος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα classes είναι σίγουρα unbalanced.

 

Ο Sorcerer μου level 37 και δεν μπορεί να βγάλει μόνος του το 2ο Boss. Ο Knight μου level 20 τον έβγαλε χαλαρά με την πρώτη.

 

Knight = Easy mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με thief χωρίς shield push over είναι τα περισσότερα boss (τα αρχικά τουλάχιστον), το πρώτο που έφαγα άκυρο και έπρεπε να κάτσω να μάθω τι και πως ήταν αυτό

 

 

 

Ένα από τα αγαπημένα μου boss σε soulsborne :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο sucks  να εχεις μονο spellcaster ειδικα σε πρωτο playthrough .... Και thief ειναι πολυ αδυναμη class , μονο στο βαλτο κανεις rush με το wpn skill . Στο endgame θα φας το ξυλο της αρκουδας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...