Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια έχει νόημα τώρα που είμαι ακομα στην αρχή ( 20 level ) και εχω βγάλει τον δεύτερο boss πριν προχωρήσω να φαρμαρω για να δυναμώσω τον χαρακτήρα σε lvl (straight , vigor , vitality) πριν προχωρήσω? πραγματικά τα βρίσκω σκούρα σε πολλές περιπτώσεις και σκεφτόμουν αν θα ήταν καλή ιδέα αυτή και ας χάσω κάποιες ώρες παίζοντας επαναλαμβανόμενα στην ίδια περιοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα χτες το βραδι(η πρωι?) :P .32 ωρες εγραψε το κοντερ εχοντας κανει ολες τις optional περιοχες και παιρνοντας τα περισσοτερα items που μπορουσα να βρω.Εχασα 2 covenants διοτι ειναι καλα κρυμμενα αυτη την φορα τα ατιμα και επισης εχασα καποια npcs και τα questline τους,κλασσικο πρωτο playthrough σε Dark Souls.Επισης σιγουρα εχασα και αρκετα items που παιρνεις.Οσον αφορα coop/invasions επαιξα 1-2 ωριτσες το πολυ,στο PvP θα αφοσιωθω στα επομενα playthroughs.

 

Επαιξα pure strength build με τσεκουρια και big ass weapons και εκανα OP damage,αν και ετρωγα αρκετο ξυλο γιατι ειχα μετριο armor επειδη ηθελα fast roll και δεν ειχα το καταλληλο equip load.

 

Τωρα οσον αφορα το παιχνιδι,

 

-Μακραν τα καλυτερα bosses απ'ολα τα Soulsbourne series,τοσο απο design οσο και απο χαβαλε να τα παιζεις.Απο αποψη δυσκολιας ωστοσο ισως ειναι προς το ευκολο,με καποιες ελαχιστες εξαιρεσεις.

 

-Το κορυφαιο soundtrack ολων των Souls παιχνιδιων.Πραγματικα ειναι ενα και ενα τα κομματια και στελνουν τα fights σε αλλο επιπεδο.

 

-To level design ειναι σε στυλ Bloodborne,αλλα μεγαλυτερο και με μεγαλυτερη ποικιλια environments.Προσωπικα προτιμω το level design του DS3 αρκετα περισοοτερο απο Bloodborne.Επισης οι πιστες εχουν πολλα secrets που αν δεν ηταν τα messages θα εχανα τα περισσοτερα(!) απο αυτα.Α και οι περιοχες ειναι απλα πανεμορφες

 

-Οσον αφορα την δυσκολια του παιχνιδιου οι εχθροι ειναι πιο δυσκολοι απο ποτε και τα minibosses θανατηφορα,ωστοσο γινεται το εξης παραδοξο.Αν και εχω πεθανει περισσοτερες φορες απ'οτι σε οποιοδηποτε Souls game,νομιζω ισως ειναι πιο ευκολο απτα προηγουμενα διοτι τα bonfires ειναι παρα πολυ κοντα,ουσιαστικα λειτουργουν σαν checkpoints καπως.Οποτε απτα πολλα deaths μου,ελαχιστα με εκνευρισαν πραγματικα πολυ ενω στα προηγουμενα games σχεδον καθε death ειχε απο ενα rage :P

 

-Επισης o invader πλεον εχει δικαιωμα για 3 estus flasks,ουσιαστικα δινει περισσοτερο room for error στον invader ετσι οπως το κοψα,δεν ξερω αν ειναι προς το καλυτερο η προς το χειροτερο βεβαια θα δειξει.Σ

 

-Στο coop τα phantoms εχουν δικαιωμα για 5 estus flasks,αυτο πιστευω ειναι ωραια αλλαγη,διοτι παλια συνεχεια tankαραν στα bosses τα phantoms για να μην πεθανει ο host,τωρα δινει κινητρο να tankαρει ο host αλλιως πεθαινουν πιο ευκολα τα phantoms

 

 

 

 

Γενικα η διαρκεια του παιχνδιιου ειναι ικανοποιητικη και μολις βγουν τα DLC πιστευω το παιχνιδι θα ειναι γνησιο διαμαντι.

 

Τωρα αν ενα πραγμα με εκνευρισε παρα πολυ,ειναι το fanservice απο DS1.Δηλαδη νομιζω μετα απτην κατακραυγη του DS2 σε σχεση με το DS1,ο Miyazaki προσπαθει να σου πεταει στην μουρη DS1 με καθε τροπο λες και θελει να απολογηθει στους hardcore fans του DS1.Τοσο απο items,οσο απο περιοχες,αναφορες η lore.Ειδικα το lore σε μια πρωτη ματια που το ριξα μου φανηκε τρελο fan service,πραγμα που δεν μου αρεσε

 
να σημειωσω πως δεν επαιξα καθολου sorceries,miracles η pyromancies και δεν ξερω αμεσα τι παιζει και λοιπα. 
 

Anyway,αυτα για τωρα. Praise the Sun :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DS2 πόσο σου είχε πάρει να το τερματίσεις?

 

43 ωρες νομιζω.

 

Επισης ξεχασα να αναφερω οτι υπαρχουν πολλα items για ολα τα classes,ειτε οπλα ειτε δαχτυλιδια ειτε spells

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν χρειαζεται να τρεχεις να το τελειωσεις και να χανεις lore secrets και covenants . 5 boss εχω βγαλει , περιπου 40 ωρες playtime αλλα δεν βιαζομαι καθολου . 2 chars , warrior και pyromancer. Εχω θεμα με τους drivers της AMD ανεβαζουν αποτομα 75-80 c και κρασαρει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν χρειαζεται να τρεχεις να το τελειωσεις και να χανεις lore secrets και covenants . 5 boss εχω βγαλει , περιπου 40 ωρες playtime αλλα δεν βιαζομαι καθολου 

 

5 boss σε 40 ωρες?Αυτο δεν γινεται,εκτος αν παιζεις πολυ Pvp.

 

Τα lore secrets και τα covenants που εχασα ειναι πραγματικα πολυ χωμενα και δυσκολα να τα εντοπισεις.Δεν εχει να κανει με κανενα τρεξιμο για να τελειωσω το game,για την ακριβεια προσπαθω να ειμαι completionist στο πρωτο playthrough και οσα μου διεφυγαν ηταν γιατι ηταν καλα κρυμμενα η απλα δεν ετυχε να εχει message που κανει hint στο secret.Παντως χωρις πλακα,αν δεν υπηρχαν τα messages online,δεν προκειται να βρισκαμε ουτε τα μισα secrets.Πχ τα illusory walls η πρεπει να δεις message η πρεπει να βαρας καθε τοιχο στο παιχνιδι,δεν γινεται αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι στις 9 ωρες και 40 λεπτα και εχω φαει 5 bosses και δεν μπορω να πω πως τρεχω .ψαχνω πολυ καλα τις περιοχες.τωρα 40 ωρες π λεει ο φιλος μου φαινετια υπερβολικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα(σχεδον) και εγω και πανω κατω συμφωνω με τον ALastor.Ο δε Nameless king που ειναι και το boss που με δυσκολεψε περισσοτερο,ειναι μακραν το αγαπημενο μου boss,κυριως λογω εφε και περιβαλλοντα.

 

Ειμαι στις 35ωρες τωρα εκτως του τελευταιου boss κυριως επειδη προσπαθω για τα trophies αυτα που μου εχουν μεινει και σιγουρα με το που ψεμπερδεψω απο τα περισσοτερα,σιγουρα ξεκιναω sorcerer ή Cleric να δουμε τι λενε σε σχεση με το DS1(γιατι στο DS2 και τα δυο ηταν για αστεια με τα charge).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ριξω κ εγω το offtopic μου αλλα εχει πλακα.οταν ξεκινησα το demons souls δεν ειχα ιδεα περι τινoς προκειτε και μου το ειχε προτεινει φιλος οποτε ξεκινησα κατα τις 10 σαββατο βραδυ να παιζω....12 ωρες αργοτερα ακομα στην πρωτη περιοχη ειμουν αλλα ειχα πορωθει τοσο που καθομουν και εχανα μεχρι που ξημερωσε...το τελειωσα στις 75 ωρες αν θυμαμαι καλα...aaah good times

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την απορια που ειναι τα save files  C:\Users\username\AppData\Roaming\DarkSoulsIII\ . Καντε Back up  για να μην τα κλαιτε μετα.  Δεν εχω βρει ακομα  πως αλλαζεις save slot γιατι θελω να μαζεψω 3 στο ιδιο προφιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...