Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφραση για οσους δεν το καταλαβαν , ειπε οτι προτιμα να παρλαπιπωσει τον ασβο παρα να πει οτι το Ds3 ειναι recommended.

Βιτσια οι αγγλοι :P

 

Βασικά προτιμά να του γυαλίσει το σκήπτρο :D Το season pass κακός που βιάζεστε γιατί ποτε δεν ξες άσε που σε βάζει στην διαδικασία να τα παίζεις ένα-ένα γιατί τα έχει προπληρώσεις ενώ πιστεύω είναι καλύτερα όλα μαζί στο τέλος, τώρα άμα το θέμα είναι τα 5 euro διαφορα τότε με τώρα ok fair enough κάθε τσέπη διαφορετική.

 

ADHD νόμιζα ότι είναι πιο δύσκολο από το 2, το να μην είναι ακούγεται πιο λογικό tbh γιατί προφανώς θέλουν να φέρουν new players στην φάση οποτε το να γίνετε πιο εύκολο το game με τα χρονια works better...for them. Πάντως ότι τα bondfires είναι κοντά για μένα είναι θετικό, δεν με ενοχλεί η δυσκολία αλλα η επανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειμαι στο 4ο/5ο boss και ακομα να πεθανω(σε boss απο enemies ok) λιγο απογοητευτικα στην δυσκολια τους αλλα ολοι λενε οτι μετα δυσκολεύει απότομα, το greatsword μου περιμενει, προς το παρον 2shot τα εχω ολα.. :P

 

Έχεις ένα καλό δείγμα μέχρι στιγμής, μπορείς να ξεκινήσεις έναν πιο light (πχ thief, caster ) χαρακτήρα να μας πεις διαφορές σε difficulty στην αρχή τουλαχιστον (αν υπάρχουν)? Αν είχα χρόνο θα το έκανα εγω αλλά δυστυχώς πριν το Σαββατο ΔΕΝ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το controller μας άφησε χρόνους (δεν πατιέται το RB) μετά από κάτι rageαρίσματα και περιμένω το καινούριο για να συνεχίσω...

 

Με βλέπω να κάνω νέο χαρακτήρα γιατί έχω χάσει κάποιους που μετά από ένα σημείο κάτι παθαίνουν και δε μπορείς να τους έχεις και δεν είχα μιλήσει πιο πριν μαζί του/τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω λοιπον και την δικια μου ιστορια...Πρωτο παιχνιδι Souls που παιζω  (ειχα δοκιμασει και το 2ο αλλα δεν μου καθησε καλα...ισως το ξαναδοκιμασω ομως...)

 

Πηρα λοιπον ενα controller της πλακας μαλλον https://www.skroutz.gr/s/7652821/Spartan-Gear-Wired-PC.html?keyphrase=spartan+wired αυτο συγκεκριμενα που υποτιθεται ειναι plug n play...μετα απο μια μιση ωρα ακομα δεν παιζει ουτε στο souls ουτε rocket league ουτε πουθενα,ενω αναγνωριζεται κανονικα κτλπ...μηπως δεν κανω κατι σωστα?Το χειριστιριο ειναι λειτουργικο γιατι με κατι προγραμμα που κατεβασα τυπου 360ce τα κουμπια εδειχνε να λειτουργουν μια χαρα στο τεστ και τα εφτιαχνες εσυ οπως θες!Μολις μπεις Ingame ομως τπτ...

 

Αν καποιος ξερει κατι πανω σε αυτο ειναι ευπροσδεχτως να με ξεστραβωσει...(Αυτα παθαινεις οταν θες να γλιτωσεις ενα 15αρικο-20αρικο...)

 

Παμε τωρα στο Ingame Κομματι...Αφου εφτιαξα τα κουμπια για να παιζω με kb+m και να την παλευω (μπορω να πω οτι ειμαι οκ με τον χειρισμο απλα δεν εχω ανακαλυψει ακομα πως να βαλω κατι στο πανω βελακι spell...)Ξεκινησω ωραια και καλα...Τα πρωτα mobs αστεια και μια χαρα ολα...Φτανω στο πρωτο Boss μετα απο 5 λεπτα λοιπον...Αποτελεσμα?57λεπτα ingame και 4.6k souls απο το bonfire που σε βγαζει...Μετρησα πανω απο 10 θανατους!Χαχαχα αλλα πορωθηκα και οταν το σκοτωσα επειδη ειχα μεινει με 50Hp φωναξα xD Αγνη ομορφη εμπειρια!Περιττο να πω οτι το σκοτωσα μολις αρχισα να χρησιμοποιω ασπιδα...Μεχρι τοτε προσπαθουσα μονο με dodges και για αυτο το μικρο μου αριστερο δαχτυλακι υποφερει απο το συνεχες πατημα του shift 

 

Καλη συνεχεια λοιπον!Οποιοδηποτε tip καλοδεχουμενο...Ααα εκανα warrior...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω λοιπον και την δικια μου ιστορια...Πρωτο παιχνιδι Souls που παιζω  (ειχα δοκιμασει και το 2ο αλλα δεν μου καθησε καλα...ισως το ξαναδοκιμασω ομως...)

 

Πηρα λοιπον ενα controller της πλακας μαλλον https://www.skroutz.gr/s/7652821/Spartan-Gear-Wired-PC.html?keyphrase=spartan+wired αυτο συγκεκριμενα που υποτιθεται ειναι plug n play...μετα απο μια μιση ωρα ακομα δεν παιζει ουτε στο souls ουτε rocket league ουτε πουθενα,ενω αναγνωριζεται κανονικα κτλπ...μηπως δεν κανω κατι σωστα?Το χειριστιριο ειναι λειτουργικο γιατι με κατι προγραμμα που κατεβασα τυπου 360ce τα κουμπια εδειχνε να λειτουργουν μια χαρα στο τεστ και τα εφτιαχνες εσυ οπως θες!Μολις μπεις Ingame ομως τπτ...

 

Αν καποιος ξερει κατι πανω σε αυτο ειναι ευπροσδεχτως να με ξεστραβωσει...(Αυτα παθαινεις οταν θες να γλιτωσεις ενα 15αρικο-20αρικο...)

 

Παμε τωρα στο Ingame Κομματι...Αφου εφτιαξα τα κουμπια για να παιζω με kb+m και να την παλευω (μπορω να πω οτι ειμαι οκ με τον χειρισμο απλα δεν εχω ανακαλυψει ακομα πως να βαλω κατι στο πανω βελακι spell...)Ξεκινησω ωραια και καλα...Τα πρωτα mobs αστεια και μια χαρα ολα...Φτανω στο πρωτο Boss μετα απο 5 λεπτα λοιπον...Αποτελεσμα?57λεπτα ingame και 4.6k souls απο το bonfire που σε βγαζει...Μετρησα πανω απο 10 θανατους!Χαχαχα αλλα πορωθηκα και οταν το σκοτωσα επειδη ειχα μεινει με 50Hp φωναξα xD Αγνη ομορφη εμπειρια!Περιττο να πω οτι το σκοτωσα μολις αρχισα να χρησιμοποιω ασπιδα...Μεχρι τοτε προσπαθουσα μονο με dodges και για αυτο το μικρο μου αριστερο δαχτυλακι υποφερει απο το συνεχες πατημα του shift 

 

Καλη συνεχεια λοιπον!Οποιοδηποτε tip καλοδεχουμενο...Ααα εκανα warrior...

Θα ρωτήσω έναν φίλο μου που πήρε το ίδιο χειριστήριο σήμερα και πάλευε μίση ώρα για να παίξει rocketleague και θα σου στείλω πως το έλυσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω έναν φίλο μου που πήρε το ίδιο χειριστήριο σήμερα και πάλευε μίση ώρα για να παίξει rocketleague και θα σου στείλω πως το έλυσε. 

ουτε στο rocket league μου δουλευε...ναι στειλε μου PM Οταν μπορεις σε ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στα τρια died, παράτησα την προσπάθεια... χαράς το κουράγιο σου!

αξιζε η ανταμοιβη ομως...και τωρα περναω τον χρονο μου πεφτωντας απο οροφους και χανοντας 4k souls...λογικα οι παλιοι τα διαβαζουν αυτα και γελανε :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον master-samurai με το katana τον έβγαλα με την πρώτη με Sorcerer από απόσταση.

 

Ούτε ο Warrior ούτε ο Mercenary τον κατάφερναν, ακόμα και μετά από 10 level-ups.

 

Μετά από πολλαπλά αρχικά playthroughs με Sorcerer, Mercenary και Warrior, με βλέπω να καταλήγω σε Sorcerer-DEXFighter.

 

Μαλακώνεις τους δύσκολους κακούς από απόσταση και μετά τους περιδρομιάζεις με το katana.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

σημερα το ξεκινησα εγω σοβαρα, επαιξα ενα 5 ωρο. εβγαλα τα 2 πρωτα bosses.το πρωτο στην αρχη πριν το firelink shrine δεν το μετραω για boss.πολυ ωραιο το παιχνιδι.μου φαινετια αρκετα πιο δυσκολο απο το 2 καθως μονο αυτο ειχα παιξει. τωρα βρισκομαι στο road of Sacrifices.29 level ειμαι.δυσκολευομαι αρκετα ειναι η αληθεια.ερωτηση υπηρχε η δυνατοτητα να παω σε αλλη περιοχη?γτ καπου διαβασα πως το παιχνιδι ειναι αρκετα πιο γραμμικο απο τα προηγουμενα.τελικα στο Halfway Fortress βρίσκομαι

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...