Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει σημασια στην αρχη τουλαχιστον να εχεις shield που απορροφάει σχεδον 100% απο το damage, γι'αυτο βοηθαει αν ξεκινήσεις με πιο "heavy" class

 

 

Εγώ ήθελα τον χαρακτήρα μου glass cannon, αλλά μάλλον θα το αφήσω μόνο σαν σκέψη.

 

Τσέκαρες το damage με τα dual swords στον Mercenary? Είμαι σίγουρος ότι είναι ίδιο ή χειρότερο από ότι με single sword.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς την προσδιορίζετε την ευκολία.

Σε σχεση με τα αλλα της σειρας τι αλλο?? :P Υπαρχουν ατομα που εχουν πανω απο 500-600 ωρες οποτε δεν ειναι πολλες αυτες που λες.

 

Ουτε εγω ειχα death μεχρι το δευτερο boss(εννοω το δευτερο κανονικο δεν μετραω και το tutorial), εκει στην αλλη περιοχη ειχα μερικα αλλα και παλι το boss ευκολο ηταν, αφου καθισα να φαρμαρω sunlight medals και μια φορα πεθανε ο host..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρες το damage με τα dual swords στον Mercenary? Είμαι σίγουρος ότι είναι ίδιο ή χειρότερο από ότι με single sword.

Μπα είμαι ακομα δουλειά... Ισως βρω χρόνο  καμιά ωρίτσα να παιξω αργα το βράδυ...

 

Weekend is coming...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τις συμβουλές και έπιασα το 1.

 

Έπαιξα κανα εικοσάλεπτο, έφαγα 3 φορές σφαλιάρες από το πρώτο mini boss αλλά νομίζω πως μάλλον μου έφταιγε αρκετά και ο χειρισμός... δεν πολυπαλεύεται με keyboard... μάλλον πρέπει να επενδύσω σε κάποιο controller.

 

Οχι με keyboard/mouse! Δεν βγαινει με τιποτα. Εγω την πρωτη φορα που το επιασα (DS1) το 2013 με ποντικι/πληκτρολογιο το παρατησα. Το ξαναξεκινησα πριν τα Χριστουγεννα και πηρα Xbox 360 joypad μονο για τα Dark Souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι με keyboard/mouse! Δεν βγαινει με τιποτα. Εγω την πρωτη φορα που το επιασα (DS1) το 2013 με ποντικι/πληκτρολογιο το παρατησα. Το ξαναξεκινησα πριν τα Χριστουγεννα και πηρα Xbox 360 joypad μονο για τα Dark Souls.

 

Θα πάρω μάλλον το F310 που είδα να αναφέρεται στο άλλο topic οπότε θα είμαι οκ πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω μάλλον το F310 που είδα να αναφέρεται στο άλλο topic οπότε θα είμαι οκ πιστεύω.

 

Βαλε 5-6 ευρω παραπανω και παρε αυτο που προτεινει ο Animatronic. Κι εγω αυτο εχω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι έχω σε Logitech καλό μου έχει βγει αλλά για να το λέτε κάτι θα ξέρετε.

 

360 it is then

Εχω 2 xbox 360. Αψογα και ανθεκτικα. Την ανθεκτικοτητα θα τη χρειαστεις για τα souls. χαχαχα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι έχω σε Logitech καλό μου έχει βγει αλλά για να το λέτε κάτι θα ξέρετε.

 

360 it is then

 

Είναι συζήτηση για το Gamepad topic, και δεν θα μπώ σε debate με τους φίλους πιό πάνω.

 

Δές τα συγκρητικά που έχω κάνει, όταν παράτησα το 2012 το XBOX360 χειριστήριο που είχα για 2 χρόνια για το F510 ( F310 με δόνηση). Δεν ξαναέπιασα το XBOX360 controller και αγόρασα και το F710, με το οποίο παίζω τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην είμαστε off topic θα διαβάσω απλά το ανάλογο θέμα :)


Είναι συζήτηση για το Gamepad topic, και δεν θα μπώ σε debate με τους φίλους πιό πάνω.

 

Δές τα συγκρητικά που έχω κάνει, όταν παράτησα το 2012 το XBOX360 χειριστήριο που είχα για 2 χρόνια για το F510 ( F310 με δόνηση). Δεν ξαναέπιασα το XBOX360 controller και αγόρασα και το F710, με το οποίο παίζω τώρα.

 

Thank you, θα το διαβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τελικα την κουτατη apocalypse απορω γτ ειναι πιο φθηνη απο την απλη εκδοση.

Δεν ειναι πιο φθηνη.Η απλη εκδοση απλα ανεβηκε στα υψη λιγες μερες πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου με το που βγηκαν οι καλες βαθμολογιες(ολως τυχαιως)

 

Δες εξελιξη τιμων για να σε πιασουν τα γελια

https://www.skroutz.gr/s/7332925/Dark-Souls-III-PC.html

 

Βεβαια φταιει και το γεγονος οτι η διαθεσιμοτητα για αγνωστο λογο ειναι πολυ μικρη στην Pc εκδοση,γιατι seven και Public τιμες δεν αλλαζουν.Αλλα καταστηματα ομως οπως το game explorers, που αν θυμαμαι καλα την ειχε φθηνοτερα την εκδοση,να καθονται και να μου ανεβαζουν την τιμη του παιχνιδιου λες και εχουν μετοχες ενα πραγμα ειναι κυριολεκτικα για γελια και για κλαμματα.

 

Και μην ακουσω κανενα ομορφο σχολιο για καπιταλισμο,προσφορα και ζητηση,και λοιπες μπουρδες λες και το παιχνιδι ειναι ειδος πολυτελειας ή λες και δεν υπαρχουν αλλοι τροποι να το παιξεις φθηνοτερα(σιγουρα καποιοι θα παιξουν και απο το Θειο για αρχη)γιατι θα με πιασουν τα γελια.

Επισης οπως ειχα ξαναπει και πιο πισω η Apocalypse edition στην ουσια ειναι η απλη εκδοση με δωρο cd μουσικης και Steelbook για οσους εκαναν προπαραγγελια το παιχνιδι ή το παιρνουν day one

Το λεει αλλωστε και εδω https://www.gamescom.gr/games/pc-games/pc-dark-souls-iii-apocalypse-edition.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...