Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολούθησα τις συμβουλές και έπιασα το 1.

 

Έπαιξα κανα εικοσάλεπτο, έφαγα 3 φορές σφαλιάρες από το πρώτο mini boss αλλά νομίζω πως μάλλον μου έφταιγε αρκετά και ο χειρισμός... δεν πολυπαλεύεται με keyboard... μάλλον πρέπει να επενδύσω σε κάποιο controller.

Δεν ειναι τυχαιο που ειδικα για το 1 ακομα και στο steam λεει προτεινομενο gamepad. Παντως οπου κολλας,ειδικα για τα πιο παλια παιχνιδια το ξαναλεω οτι ειδικα το youtube ειναι γεματο με βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μια χαζη ερωτηση αν το παρω κουτατο θα θελει παλι ολο κατεβασμα οπως ds2, mgppv κτλπ.

Το πηρα κουτατο (Apocalypse Edition) και ειχε μεσα 3 DVD. Full εγκατασταση απο τα DVD. Φανταζομαι οτι και η στανταρ εκδοση ετσι θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Soulιώτες τα φώτα σας. Είμαι αρχάριος σε παιχνίδι Dark Souls ( και του είδους ) τι προτείνετε ως πρώτο χαρακτήρα; pyromancer είναι καλή επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Soulιώτες τα φώτα σας. Είμαι αρχάριος σε παιχνίδι Dark Souls ( και του είδους ) τι προτείνετε ως πρώτο χαρακτήρα; pyromancer είναι καλή επιλογή;

Θα προτεινα να ξεκινησεις με Warrior. Βαραει καλα (ειδικα αν ανεβαζεις το strength), εχει αρκετο health και αντεχει ξυλο!

 

Επειδη εισαι αρχαριος στη σειρα, να ξερεις οτι θα μαζεψεις πολυ ξυλο! Θα βαλεις και στις καλτσες :P

Ομως ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ! Αξιζει πραγματικα! Μολις το μαθεις, θα ψοφας και θα σου αρεσει! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τυχαιο που ειδικα για το 1 ακομα και στο steam λεει προτεινομενο gamepad. Παντως οπου κολλας,ειδικα για τα πιο παλια παιχνιδια το ξαναλεω οτι ειδικα το youtube ειναι γεματο με βιντεο.

 

Ναι φαντάζομαι πως θα υπάρχουν αρκετές βοήθειες online αλλά καταφεύγω εκεί μόνο αν κολλήσω πολύ.

 

Θα κοιτάξω το αντίστοιχο topic για κάποιο vfm gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτεινα να ξεκινησεις με Warrior. Βαραει καλα (ειδικα αν ανεβαζεις το strength), εχει αρκετο health και αντεχει ξυλο!

 

Επειδη εισαι αρχαριος στη σειρα, να ξερεις οτι θα μαζεψεις πολυ ξυλο! Θα βαλεις και στις καλτσες :P

Ομως ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ! Αξιζει πραγματικα! Μολις το μαθεις, θα ψοφας και θα σου αρεσει! :D

Είχα αγοράσει και το 2ο, είχα πει να ασχοληθώ μετά το στρατιωτικό μου αλλά τότε βγήκε το GTA V και δεν ασχολήθηκα. Θα παίξω τώρα το 3ο παρέα με 2 φιλαράκια, ελπίζω να μη φύγει το χειριστήριο στον αέρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν γινεται καθε φορα που κανει autosave . Και πες τι pagefile εχεις στα Windows 7.

Πιθανών εκεί γίνεται ή επειδή φορτώνει την νεα περιοχή. Πάντως έβγαλα τα DOF/blur και τώρα συμβαίνει πολύ πιο σπάνια.

Το pagefile μου το έχω στο auto (8GB).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρίνηση για τους νέους της παρέας, το class που ξεκινάς δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, ο χαρακτήρας σας μπορεί να εξελιχθεί σε ότι (κυριολεκτικά ) θέλετε, μπορεις να ξεκινησεις warrior και να καταλήξεις cleric και το αντίθετο. Το μόνο που αλλάζει στην αρχη είναι ta starting attributes και το starting gear, το οποίο ναι στην αρχη βοηθάει λίγο πχ Ο Mercenary και να μπλοκαρει θα παρει damage απο το 1ο boss ο warrior δεν θα νιώσει και πολλά .

 

Γι'αυτο θα γουσταρα στην αρχη να μην υπήρχαν classes (μόνο deprived)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα για την συνέχεια το starting class δεν είναι τόσο σημαντικό, αλλά για έναν καινούργιο παίχτη , ένα λάθος (πιο δύσκολο) class  στην αρχή μπορεί να σημαίνει ένα πιο εύκολο ragequit και να μην το ξαναπιάσει ποτέ το παιχνίδι .

Επίσης για τους πιο έμπειρους πολλά classes έχουν άχρηστα starting stats (το οποίο δεν διορθώνεται με κάποιο resetting), άρα είναι καλό να σκεφτείς τι build θες και και να επιλέξεις το κατάλληλο class. 

Βέβαια μπορεί να παίζεις απλά για fun, οπότε ναι, επιλέγεις ότι γουστάρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίθανο να μην μπορείς να κανεις reset τα stats σου οποτε δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα οτιδήποτε και να διαλέξεις. Τελικά πιο δύσκολο ή πιο εύκολο?! Δεν έπαιξα ακόμα αλλα από τα video φάνηκε 1>3>2 σε σειρά δυσκολίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγα ενα bsod απο το ds3 ειχα ανοιχτο και process hacker το ειχα βαλει high priority και μου εβγαλε message για low memory, δεν το ξανακανα και δεν ειχα κανενα crash σε 11h περιπου.

 

Μπορεις να κανεις respec αλλα οχι απο το 0, πχ ο knight ξεκιναει με 12dex αν δεν εχεις σκοπο ποτε να χρησιμοποιησεις κατι με dex ειναι αχρηστοι ποντοι που θα μεινουν εκει αυτο δεν αλλαζει με respec. Εγω δεν ξερω που θελω να το παω το build ακομα, φαρμαρα sunlight medals αλλα ετσι οπως βλεπω τα souls να πεφτουν και να μην υπαρχει farming spot μαλλον δεν θα μπορεσω να ακουμπησω faith. Θα βαλω vgr/end/vit/str και θα παιξω το κλασσικο greatsword/greatshield μαλλον.

 

Παντως ευκολοτερο απο τα αλλα της σειρας μεχρι στιγμης η τουλαχιστον κανει scale η δυσκολια, ελαχιστα deaths ειχα και αυτα απο χαζομαρες οχι απο κατι true challenging.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το game στις αρχικες περιοχες ειναι ευκολο και μετα γινεται δυσκολοτερο.Το ολο βεβαια που κανει εντυπωση και το θεωρουν αρκετοι σαν ευκολο ειναι τα μπολικα bonfires .


Παντως με αυτα που διαβαζω φτου να μην το ματιαξω αλλα 15ωρες ως τωρα χωρις crash ή τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς την προσδιορίζετε την ευκολία.

 

Έχω 40 ώρες στο DS1 και 87 ώρες στο DS2 και στο DS3 τρώω συνέχεια τα μούτρα μου.

 

Το πρώτο Boss το έβγαλα με Mercenary στην 5η προσπάθεια, με Sorcerer στην 2η. Τον master-samurai με το Katana τον έβγαλα με την πρώτη με Sorcerer (από απόσταση), με τον Mercenary δεν έβγαινε ούτε για αστείο. Μία σου έδινε και τέλος.

 

Τώρα είμαι με τον Sorcerer στην πρώτη περιοχή, έφτιαξα και τα Stats για να μπορεί να σηκώσει το Katana (το οποίο μου φαίνεται πάρα πολύ αργό, προτιμώ το Straight sword από τους Knights), αλλά για να φτάσω στο πρώτο bonfire μετά το "barbeque", χρειάστηκε να κάνω τη διαδρομή μπρός-πίσω τουλάχιστον 10-15 φορές. Καλά ήταν φυσικά, μάζευα souls (ειδικά στο σημείο του barbeque), αλλά κάτι φίλοι εδώ που λένε ότι έφτασαν στο 2ο boss χωρίς death μου ακούγεται απλά εξωπραγματικό.

 

Ίσως να πρέπει να δώσω πόντους για HP, ώστε να τραβάει περισσότερα χτυπήματα ο χαρακτήρας μου...

 

PS: Μιάμιση ωρίτσα για να σχολάσουμε :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...