Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok το μόνο μου πρόβλημα όμως είναι πως αν κολλήσω άντε να βρω χρόνο να παίξω το 2 και το 3 μετά :P

Το 2 και πιο μετα να το παιξεις δεν χανεις και τιποτα. Μπορεις να ξεκινησεις απο οποιο θελεις,αλλωστε  μεχρι να βγουν και τα Dlc του Dark Souls 3 εχουμε αρκετους μηνες ακομα αρα μην αγχωνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιζει καποιο θεματακι με τον ηχο; Συγκεκριμενα δεν ακουγονται καλα καποια hits πανω σε mobs... Το εχει κι αλλος το θεμα ή να ψαξω τι φταιει σε μενα;

Ρε μαγκες σας ειναι ΟΚ ο ηχος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρωτο class εκανα pyromancher.να το ξαναξεκινησω και να κανω knight? Η ειναι noob friendly class?

πρωτο class ναι θα ελεγα καλυτερα melee(str/dex)για πρωτο run γιατι βλεπω οτι ειναι ψιλο χαος ειδικα για Cleric.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα με warrior(str) και φαίνεται αρκετά δυνατός για την αρχή . Τουλάχιστον όσο έπαιξα μέχρι να φάω το 2ο boss , δεν έχω death ακόμα . Πάντως όσοι έρχονται απο προηγούμενα souls πιστεύω δεν θα έχουν θέμα . Επίσης τα bonfires θα μπορούσαν να μην είναι τόσο κοντά.

Γενικά οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές και ανυπομονώ να γυρίσω αύριο απο την δουλειά για να το λιώσω!

Τώρα στο performance, σε κάποια άκυρα σημεία τα frames πέφτουν στα 4 για μισό δευτερόλεπτο περίπου και είναι αρκετά ενοχλητικό . Δεν γίνεται συχνά αλλά κάθε φορά που γίνεται το προσέχεις (συμβαίνει ακόμα και με τα fixes : adaptive sync κτλ ). 

Το έχουν και άλλοι αυτό?

 

ΥΓ. λουκουμάκι

το uchigatana

στην αρχή για τους dex builds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα με warrior(str) και φαίνεται αρκετά δυνατός για την αρχή . Τουλάχιστον όσο έπαιξα μέχρι να φάω το 2ο boss , δεν έχω death ακόμα . Πάντως όσοι έρχονται απο προηγούμενα souls πιστεύω δεν θα έχουν θέμα . Επίσης τα bonfires θα μπορούσαν να μην είναι τόσο κοντά.

Γενικά οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές και ανυπομονώ να γυρίσω αύριο απο την δουλειά για να το λιώσω!

Τώρα στο performance, σε κάποια άκυρα σημεία τα frames πέφτουν στα 4 για μισό δευτερόλεπτο περίπου και είναι αρκετά ενοχλητικό . Δεν γίνεται συχνά αλλά κάθε φορά που γίνεται το προσέχεις (συμβαίνει ακόμα και με τα fixes : adaptive sync κτλ ). 

Το έχουν και άλλοι αυτό?

 

ΥΓ. λουκουμάκι

το uchigatana

στην αρχή για τους dex builds.

Δες αν γινεται καθε φορα που κανει autosave . Και πες τι pagefile εχεις στα Windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο σύστημα της υπογραφής τρέχει με 7 το πολύ fps σε windowed mode στην χαμηλότερη δυνατή ανάλυση στα low. <br><br>

Είναι δυνατόν ρε παίδες;<br><br>

 

Βρέθηκε λύση!

 

Λοιπόν οποίοι έχετε nvidia σειρά 5 και κοντινά μοντέλα με το ίδιο θέμα δοκιμάστε να κατέβετε στους drivers του μακρινού 2013 δηλαδή στους 314.22

Η λύση δόθηκε από εδώ

https://m.reddit.com/r/darksouls3/comments/4efemc/if_you_are_using_a_500_series_nvidia_card/

 

Και έχει όντως μεγάλη διάφορα.

Πλέον παίζω medium σε 16801050 full screen με 30 πάνω κάτω fps!

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην βλεπεις καποιο αλλο να σου λεει οτι εχει προβλημα μαλλον ναι(μεταξυ αυτων και εγω :P).

Τελικα ειχα ξεχασει το sound configuration σε 5.1 (λογω προσφατου format)... Το γυρισα σε stereo και στανιαρε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βρήκα λίγο χρόνο και μπήκα το βραδυ, ωραίο feeling εχει , με το pc της υπογραφης με τα πάντα maxed out  και antiallising σε 4κ είμαι στα 30-35fps με κάποια occasional drops όποτε έψαχνα το sweet spot (δεν το βρήκα ακομα) . Ψαχούλεψα λίγο τα controls να δω τι άλλαξε (γύρισα το jump στο B όπως στο 1ο DS) και έκανα λίγο practise σκοτώνοντας τα πρώτα Mobs 5-6 φορές τον καθένα πριν το πρώτο boss fight!.

 

Ξεκίνησα με mercenary και στο πρώτο boss fight προς έκπληξη μου έφαγα μερικές καλές πρίν τον κατεβάσω. Όπως και νά'χει το moveset του ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!   Κάτι μου λέει πως θα ξαναδώ αυτό το moveset σε ενισχυμένη έκδοση πιο μετά στο παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε λίγο Orgie το damage που κάνει ο Mercenary με τα dual swords. Εγώ βλέπω να είναι το ίδιο ή πιό συχνά χειρότερο από ότι με ένα sword.

 

Και επειδή το animation με το ένα sword είναι πιό σύντομο, κάνει και υψηλότερο DPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αποδοση παντως σκαλαρει μια χαρα ακατεβατα 60αρια σε 4k με ολα maxed..Τιμια γραφικα ειδικα για το genre ειναι apotheosis..

Μου αρεσει πολυ.. Τωρα μενει να βρω λιγο χρονο να ασχοληθω σοβαρα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακολούθησα τις συμβουλές και έπιασα το 1.

 

Έπαιξα κανα εικοσάλεπτο, έφαγα 3 φορές σφαλιάρες από το πρώτο mini boss αλλά νομίζω πως μάλλον μου έφταιγε αρκετά και ο χειρισμός... δεν πολυπαλεύεται με keyboard... μάλλον πρέπει να επενδύσω σε κάποιο controller.

Επεξ/σία από Wayward
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...