Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θα σου προτινα να βρεις να δοκιμασεις ενα απο τα προηγουμενα,ετσι ωστε να δεις το στυλ μαχης,γτ πραγματικα πολλους χωρις εμπειρια στα DS τους δυσκολευει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.Και τα συνεχομενα YOU DIE κανουν πολλους να τα παρατανε.Για αυτο σου προτεινω να μην προχωρησεις ακομα στο DS 3...

Το ολο συστημα μαχης πλεον,και περισσοτερο το hitbox/range/swings των melee οπλων εχουν αλλαξει αρκετα σε σχεση με το τελευταιο Dark Souls 2 αρα ισως ειναι και καλυτερα να ξεκινησει κατευθειαν με το 3.

 

Ο λογος που εγραψα βεβαια το αρχικο post ειναι ομως για το παραπανω που εχω τονισει.Ειναι αφορμη δυστηχως για παρα πολλα νευρα,σπασμενα controller και παει λεγοντας.

 

Βεβαια απο οσο εχω παιξει ως τωρα(ειμαι στο 5ο boss με την αιρεση) το καλο ειναι οτι εχει αρκετα bonfire στις αρχικες περιοχες και αυτο βοηθαει αρκετα τους νεους παικτες,οπως επισης το γεγονος οτι πλεον δεν χανεις ζωη καθε φορα που ψοφας οπως στο DS2.

Γιαυτο το λογο αλλωστε το ειχα απορεια καθως ειναι δυστηχως ή ευτυχως η σειρα που πεφτει παρα πολυ rage quit ειδικα απο νεους.Κοινως αυτο που λεμε ''love it or hate it''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα.θα ηθελα τη βοηθεια σας.το παιχνιδι μου κρασαρει και βγαζει μνμ για ελλειψη μνημης.το παιζω στο συστημα της υπογραφης μου που νομιζω ειναι υπεραρκετο.εχει συναντησει κανεις παρομοιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο συστημα μαχης πλεον,και περισσοτερο το hitbox/range/swings των melee οπλων εχουν αλλαξει αρκετα σε σχεση με το τελευταιο Dark Souls 2 αρα ισως ειναι και καλυτερα να ξεκινησει κατευθειαν με το 3.

 

Ο λογος που εγραψα βεβαια το αρχικο post ειναι ομως για το παραπανω που εχω τονισει.Ειναι αφορμη δυστηχως για παρα πολλα νευρα,σπασμενα controller και παει λεγοντας.

 

Βεβαια απο οσο εχω παιξει ως τωρα(ειμαι στο 5ο boss με την αιρεση) το καλο ειναι οτι εχει αρκετα bonfire στις αρχικες περιοχες και αυτο βοηθαει αρκετα τους νεους παικτες,οπως επισης το γεγονος οτι πλεον δεν χανεις ζωη καθε φορα που ψοφας οπως στο DS2.

Γιαυτο το λογο αλλωστε το ειχα απορεια καθως ειναι δυστηχως ή ευτυχως η σειρα που πεφτει παρα πολυ rage quit ειδικα απο νεους.Κοινως αυτο που λεμε ''love it or hate it''.

δεν διαφωνω,αν και ακομα δν το εχω βαλει το 3 το εχω το Apocalypse edition και το κοιταω ακομα γτ αυριο θα μου το δωσουν σε ps4 να δω τι χαμπαρι τραβαει το χαζοκουτο.Παντως εννουσα την 'φιλοσοφια' του στυλ μαχης απλα δεν το διατυπωσα πολυ σωστα.Οσο για το rage απο τα YOU DIE ε ναι ειναι game για πολυ υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα.θα ηθελα τη βοηθεια σας.το παιχνιδι μου κρασαρει και βγαζει μνμ για ελλειψη μνημης.το παιζω στο συστημα της υπογραφης μου που νομιζω ειναι υπεραρκετο.εχει συναντησει κανεις παρομοιο προβλημα?

Για δοκιμασε αυτο μηπως φταιει http://gameswiki.net/dark-souls-iii-crash-fps-drop-nvidia-texture-issue-fix-not-enough-memory-cant-summon-phantom-error-fix/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει καποιο θεματακι με τον ηχο; Συγκεκριμενα δεν ακουγονται καλα καποια hits πανω σε mobs... Το εχει κι αλλος το θεμα ή να ψαξω τι φταιει σε μενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και μόλις τελείωσα ένα 5-ωρο session χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, στο Steam γίνεται πανικός από gamers που το παιχνίδι τους κρασάρει συνέχεια.

 

Εν αναμονή για κάποιο patch από ότι καταλαβαίνω.

 

Εμένα μου παίζει άψογα, αν και ξενέρωσα με τον Mercenary, που είτε βαράει με 2 σπαθιά, είτε με ένα, κάνει ακριβώς το ίδιο damage. Οπότε τον άφησα στην άκρη και ξεκίνησα sorcerer-dex-fighter. Glass cannon είναι φυσικά, οπότε η πρόοδος είναι πολύ αργή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ thanks θα ψάξω τα άλλα δύο πρώτα

 

 

Ξεκινα  απο το πρωτο και θα με θυμηθεις! Το DS1 Prepare To Die Edition ειναι καθαρο 10αρι σαν παιχνιδι, το DS2 Scholar ειναι 8αρι. Τα ευχαριστηθηκα ομως και τα δυο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα  απο το πρωτο και θα με θυμηθεις! Το DS1 Prepare To Die Edition ειναι καθαρο 10αρι σαν παιχνιδι, το DS2 Scholar ειναι 8αρι. Τα ευχαριστηθηκα ομως και τα δυο. 

Δεν βλεπω κανεναν να αναφερεται σαν 1ο τιτλο των souls την πραγματικη 'πηγη του κακου', το ΠΕΡΙΦΗΜΟ demon's souls!!!

δεν θελω να πιστεψω οτι δν εχετε ξεκινησει απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και μόλις τελείωσα ένα 5-ωρο session χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, στο Steam γίνεται πανικός από gamers που το παιχνίδι τους κρασάρει συνέχεια.

 

Εν αναμονή για κάποιο patch από ότι καταλαβαίνω.

 

Εμένα μου παίζει άψογα, αν και ξενέρωσα με τον Mercenary, που είτε βαράει με 2 σπαθιά, είτε με ένα, κάνει ακριβώς το ίδιο damage. Οπότε τον άφησα στην άκρη και ξεκίνησα sorcerer-dex-fighter. Glass cannon είναι φυσικά, οπότε η πρόοδος είναι πολύ αργή.

Και εγω διαβαζα πολλα και διαφορα αλλα ουτε εχω πετυχει τπτ απο αυτα που γραφονται. 

Δεν βλεπω κανεναν να αναφερεται σαν 1ο τιτλο των souls την πραγματικη 'πηγη του κακου', το ΠΕΡΙΦΗΜΟ demon's souls!!!

δεν θελω να πιστεψω οτι δν εχετε ξεκινησει απο εκει...

Μηπως γιατι το Demons Souls ειναι playstation 3(και αρα sony)exclusive ενω εμεις μιλαμε σε θεμα που αφορα pc εκδοση παιχνιδιου??

Γιαυτο το λογο και πολλοι το εχουν χασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο και αυτο αλλα αυτο που εννοοθσα εγω ειναι οτι το 1ο soul ειναι το Demon's souls,αλλα οκ εδω ειναι για PC εκδοσεις.

Εδω σκεψου οτι ακομα και το Bloodborne δεν το ειχαν παιξει αρκετα ατομα και γιαυτο το λογο και περιμεναν το Dark Souls 3 λογω παλι Sony exclusive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα  απο το πρωτο και θα με θυμηθεις! Το DS1 Prepare To Die Edition ειναι καθαρο 10αρι σαν παιχνιδι, το DS2 Scholar ειναι 8αρι. Τα ευχαριστηθηκα ομως και τα δυο. 

 

Ok το μόνο μου πρόβλημα όμως είναι πως αν κολλήσω άντε να βρω χρόνο να παίξω το 2 και το 3 μετά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το demon's souls ειναι το 1ο και φυσικα χωρις dlc και μπιιιιπ...απιστευτο καψιμο για εκεινη την εποχη και μαλιστα πολυ ψοφος!!!

Εγω το bloodborne δν το βαζω στα souls...ειναι ιεροσυλια...απλα ηθελαν να φτιαξουν ενα πολυ δυνατο exclusive στυλ soul...αντε να δουμε τι ψαρια θα πιασω και με το 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...