Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κάποιον όπως εγώ που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα αξίζει να ξεκινήσει από αυτό ή χρειάζεται να έχεις παίξει τα πρώτα δύο?

 

Επίσης αν δεν έχεις ιδέα από το παίχνιδι πιο class είναι το καλύτερο να πιάσεις?

Θα αρχισεις απο το 1, τα παιχνιδια μπορει να μην εχουν κλασσικη ιστορια αλλα συνδεονται μεσο του lore υπαρχουν σημεια που αν δεν τα εχεις παρει με τη σειρα δεν θα καταλαβαινεις τι θελει να πει ο ποιητης.Δεν βρισκω λογο να μην παιξεις πρωτα το ds1,γιατι να πας να δωσεις 50Ε για το 3 τη στιγμη που το dark souls prepair to die κανει 5Ε, και το dark souls 2 scholar of the first sin μπορεις να το βρεις και με κατω απο 20Ε.

Αν εισαι νεος σε συμβουλευω να αρχισεις με οτι class θελεις εκτος καθαρου sorcerer και γενικα οχι caster.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για κάποιον όπως εγώ που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα αξίζει να ξεκινήσει από αυτό ή χρειάζεται να έχεις παίξει τα πρώτα δύο?

 

Επίσης αν δεν έχεις ιδέα από το παίχνιδι πιο class είναι το καλύτερο να πιάσεις?

Η απορια μου βασικα στο παραπανω ειναι ''γιατι περιμενεις να βγει πρωτα το καινουργιο παιχνιδι και μεχρι να βγει δεν παιζεις τα προηγουμενα?''

 

Πραγματικα εχω βαρεθει να το διαβαζω το παραπανω σε παρομοια παιχνιδια οπως το DS3 τωρα.

 

Επισης κανεις ερωτηση για το ποιο ειναι το καλυτερο class για παιχνιδι που μολις σημερα βγηκε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορια μου βασικα στο παραπανω ειναι ''γιατι περιμενεις να βγει πρωτα το καινουργιο παιχνιδι και μεχρι να βγει δεν παιζεις τα προηγουμενα?''

 

Πραγματικα εχω βαρεθει να το διαβαζω το παραπανω σε παρομοια παιχνιδια οπως το DS3 τωρα.

 

Επισης κανεις ερωτηση για το ποιο ειναι το καλυτερο class για παιχνιδι που μολις σημερα βγηκε....

 

Θα σου απαντήσω παρά το επιθετικό σου ύφος και τόνο.

 

Δεν περίμενα τίποτα και κανένα παιχνίδι... έχω πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο, βγήκε το DS3, διαβάζω καλές κριτικές και είπα να πιάσω αυτό που είναι φρέσκο... το πρόβλημά σου ποιο είναι ακριβώς?

 

Για το class δεν εννοούσα "πείτε μου το πιο OP" απλά ποιο είναι το πιο βατό για κάποιον καινούργιο στη σειρά dark souls? Τα classes δεν έχουν καμία σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια? Αν όχι, συγγνώμη που ρώτησα.

 

Κατά τα αλλά ευχαριστώ τα παιδιά που μου απάντησαν σα νορμάλ άνθρωποι...

 

 

PS. Προφανώς εγώ που με ρώτησε φίλος αν έπρεπε να παίξει το Witcher 3 ενώ δεν είχε παίξει τα προηγούμενα έπρεπε να τον δείρω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μερικες σελιδες πιο πισω ειναι οι απαντησεις  :P . Η ποιο noobfriendly class ειναι warrior και knight .

 

Δε διάβασα ολόκληρο το topic οπότε μπορεί να έχασα posts που αναφέρονται σε αυτό... apologies.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε είστε σοβαροί μερικοί εδώ μέσα; Μπαίνει ένας άνθρωπος και ρωτάει κάτι και μερικοί κομπλεξάρες του την λέτε και από πάνω; Πσσσ, τώρα που καλοκαιριάζει να πάτε για κάνα καφέ να ξελαμπικάρει το νιονιό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το ξέραμε να σε ρωτήσουμε πότε και αν θα ξεκινήσουμε να παίζουμε οποιοδήποτε παιχνίδι.

 

σοβαρέψου

Δεν θυμαμαι να σχολιασα κατι που εγραψες αρα το παραπανω το προσπερναω

 

 

Θα σου απαντήσω παρά το επιθετικό σου ύφος και τόνο.

 

Δεν περίμενα τίποτα και κανένα παιχνίδι... έχω πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο, βγήκε το DS3, διαβάζω καλές κριτικές και είπα να πιάσω αυτό που είναι φρέσκο... το πρόβλημά σου ποιο είναι ακριβώς?

 

Για το class δεν εννοούσα "πείτε μου το πιο OP" απλά ποιο είναι το πιο βατό για κάποιον καινούργιο στη σειρά dark souls? Τα classes δεν έχουν καμία σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια? Αν όχι, συγγνώμη που ρώτησα.

 

Κατά τα αλλά ευχαριστώ τα παιδιά που μου απάντησαν σα νορμάλ άνθρωποι...

 

 

PS. Προφανώς εγώ που με ρώτησε φίλος αν έπρεπε να παίξει το Witcher 3 ενώ δεν είχε παίξει τα προηγούμενα έπρεπε να τον δείρω.

Και παλι δυστηχως φενεται οτι δεν καταλαβες τι εγραψα.

 

Εγω ειπα οτι με βαση την λογικη(γιατι και τα προηγουμενα δυο παιχνιδια εχουν αριστες κριτικες και μαλιστα κοστιζουν και αρκετα φθηνοτερα)οτι απο την στιγμη που δεν σε τραβηξαν τα προηγουμενα δυο παιχνιδια για να τα παιξεις,σημαινει οτι λογικα δεν σε ενδιαφερει η εν λογω σειρα ή μαλλον δεν σε τραβηξε στο να ασχοληθεις.Σε αντιθεση με το Witcher που αναφερεις βγαινουν και αρκετα συχνοτερα τα εν λογω παιχνιδια της σειρας Souls αρα δεν ειναι και πολυ πετυχημενο το παραδειγμα σου.

Ρε είστε σοβαροί μερικοί εδώ μέσα; Μπαίνει ένας άνθρωπος και ρωτάει κάτι και μερικοί κομπλεξάρες του την λέτε και από πάνω; Πσσσ, τώρα που καλοκαιριάζει να πάτε για κάνα καφέ να ξελαμπικάρει το νιονιό

Κομπλεξαρα επειδη ανεφερα κατι που εχω πετυχει και σε ξενα forum αλλα και σε αλλα παρομοια παιχνιδια???Μαλιστα το διαβασαμε και αυτο... Θα σε παρακαλουσα btw αλλη φορα να λειπουν οι χαρακτηρισμοι καθως δεν επιτρεπονται και απο το forum.

 

Και στην τελικη μπορει το πρωτο μου σχολιο να φανηκε καπως(βεβαια δεν εκανα γκαλοπ μια απαντηση απλα περιμενα απο το ατομο που ρωτουσα)αλλα το δευτερο ειναι spot on πανω στο παιχνιδι.

 

Απο την στιγμη που το παιχνιδι σημερα βγηκε επισημα,αν δεν δουλεψουμε ολες τις class να δουμε ποια ειναι καλυτερη για αρχη και ποια οχι πως θα εχουμε σοβαρη αποψη για να απανταμε και σε τριτους που ρωτανε???

 

 

 

Θα σου απαντήσω παρά το επιθετικό σου ύφος και τόνο.

 

Δεν περίμενα τίποτα και κανένα παιχνίδι... έχω πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο, βγήκε το DS3, διαβάζω καλές κριτικές και είπα να πιάσω αυτό που είναι φρέσκο... το πρόβλημά σου ποιο είναι ακριβώς?

 

Για το class δεν εννοούσα "πείτε μου το πιο OP" απλά ποιο είναι το πιο βατό για κάποιον καινούργιο στη σειρά dark souls? Τα classes δεν έχουν καμία σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια? Αν όχι, συγγνώμη που ρώτησα.

 

Κατά τα αλλά ευχαριστώ τα παιδιά που μου απάντησαν σα νορμάλ άνθρωποι...

 

 

PS. Προφανώς εγώ που με ρώτησε φίλος αν έπρεπε να παίξει το Witcher 3 ενώ δεν είχε παίξει τα προηγούμενα έπρεπε να τον δείρω.

Πρωτα απο ολα δεν ειναι επιθετικο το υφος μου δεδομενου οτι δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου. Ειναι αλλωστε κατι που ειχε αναφερθει και πιο παλια(δηλαδη το γιατι καποιος που προσπερναει τα προηγουμενα παιχνιδια ξαφνικα να τον ενδιαφερει το επομενο παιχνιδι).Ουτε αλλωστε χρησιμοποιησα τιποτα προσωπικους χαρακτηρισμους ή οτιδηποτε.

 

Επισης εγραψα αυτο ακριβως που ρωτησες πιο πισω δηλαδη για το αν χρειαζεται να εχεις παιξει τα προηγουμενα παιχνιδια πριν το 3 και

https://www.google.gr/#q=do+i+need+to+play+previous+dark+souls+games+to+play+dark+souls+3%3F

κοινως τα προηγουμενα παιχνιδια δεν χρειαζεται να τα παιξεις γιατι απο πλευρας ιστοριας δεν χανεις τπτ,παρα μονο να συνηθισεις το ολο συστημα μαχης.

 

Το ιδιο και για αρχικη class εν μερη μπορεις να παιξεις οτι θελεις μιας και αφου δεν εχεις παιξει τα προηγουμενα εν μερη θα σου φανουν ολες οι class σχεδον το ιδιο δυσκολες στο να μαθεις το ολο συστημα μαχης και τους μηχανισμους

http://www.polygon.com/2016/4/12/11412210/dark-souls-3-beginners-guide-tips-for-beginners-and-returning-masochists

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι να σχολιασα κατι που εγραψες αρα το παραπανω το προσπερναω

 

 

Και παλι δυστηχως φενεται οτι δεν καταλαβες τι εγραψα.

 

Εγω ειπα οτι με βαση την λογικη(γιατι και τα προηγουμενα δυο παιχνιδια εχουν αριστες κριτικες και μαλιστα κοστιζουν και αρκετα φθηνοτερα)οτι απο την στιγμη που δεν σε τραβηξαν τα προηγουμενα δυο παιχνιδια για να τα παιξεις,σημαινει οτι λογικα δεν σε ενδιαφερει η εν λογω σειρα ή μαλλον δεν σε τραβηξε στο να ασχοληθεις.Σε αντιθεση με το Witcher που αναφερεις βγαινουν και αρκετα συχνοτερα τα εν λογω παιχνιδια της σειρας Souls αρα δεν ειναι και πολυ πετυχημενο το παραδειγμα σου.

 

Δεν κατάλαβα τι έγραψες όχι μόνο εγώ αλλά και οι υπόλοιποι άρα μάλλον εσύ δεν το διατύπωσες σωστά.

 

Μπορούσες εξαρχής να πεις αυτό που λες τώρα χωρίς να είσαι επιθετικός.

 

Να σου απαντήσω ξανά λοιπόν... τα προηγούμενα δεν τα έπαιξα διότι δεν έτυχε, διότι έπαιζα άλλα πράγματα, διότι δεν προλάβαινα... whatever. Τώρα λοιπόν που βγήκε το 3 και δεν έχω κάτι άλλο να παίξω άμεσα είπα μήπως ξεκινήσω από αυτό.

 

Επίσης που κολλάει το γεγονός πως βγαίνουν συχνότερα DS από Witcher? Το παραδειγμά αναφερόταν στο πως κάποιος μπορεί να παίξει το 3 που είναι παιχνιδάρα χωρίς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ να παίξει τα άλλα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tech review από Durante, φαίνεται κάποιες περιοχές (Blightown?!) δεν την παλεύουν...

 

http://www.pcgamer.com/durantes-dark-souls-3-port-analysis/

Δεν ξερω παντως αυτα που βλεπω και γραφονται στα σχολια οτι το παιχνιδι ειναι λεει ο αλλος Unplayable με 4790k και 970 ειναι μεγαλη ραδιοαρβυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι κάποιος ίσως να μην ήξερε καν το παιχνίδι δεν περνάει από τόσα μυαλά, εδώ, και σε ξένα φόρα;

τι είχε αναφερθεί, τι δεν είχε, μπούρδες.

αν είχες απαντήσει σαν άνθρωπος δεν θα στη πέφταμε.

 

anyway, δεν υπάρχει νόημα. λίγο προσοχή next time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτινα να βρεις να δοκιμασεις ενα απο τα προηγουμενα,ετσι ωστε να δεις το στυλ μαχης,γτ πραγματικα πολλους χωρις εμπειρια στα DS τους δυσκολευει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.Και τα συνεχομενα YOU DIE κανουν πολλους να τα παρατανε.Για αυτο σου προτεινω να μην προχωρησεις ακομα στο DS 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντως το ολο θεμα ειναι οτι για οποιαδηποτε απορεια εχει καποιος καινουργιος ή οχι στην σειρα ολες σχεδον οι απαντησεις βρισκονται ηδη σε google/youtube,και απο οτι ειδα ακομα και για το Dark Souls 3 ηδη εχουν αρχισει για τις αρχικες περιοχες και υπαρχουν αρκετες βοηθειες οπως πχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...