Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έκανα upgrade και έτσι δεν έχω την 64bit version. Ενώ μπορεί οποιοσδήποτε να πάει να πάρει τώρα την complete ed με 40ευρώ (steam), άλλοι όπως εγώ δώσαμε 60+20 ευρώ όταν βγήκε και θέλουν να δώσω κι άλλα 20. Επίσης καλώς ή κακώς η πλειονότητα του κόσμου παίζει την SotFS και δεν έχει τόσο κόσμο για ξυλίκι στο απλό.

 

Ναι full version = Prepare to Die/Scholar of the First Sin

 

edit: Πάρτε και ένα βιντεάκι να ξυπνήσουν τα feelings (για όσους δεν το έχουν δει πιο παλιά)

 

60ευρω για την απλη εκδοση στο pc για ποιο ακριβως λογο ειπαμε???Πηρα την scholar κουτατη στο pc,και μεσα το κουτι ηταν αδειο,οπως και τα περισσοτερα παιχνιδια στο pc. Καλα για την τιμη που εχει απο steam μονο αν σκεφτεσαι να κανεις refund αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κάνουμε κουβέντα γιατί να πάρω κάτι από το steam κατευθείαν και όχι από κλειδάδικα. 60 έκανε official στο steam, και 20 το season pass και τώρα θέλουν άλλα 20 για να έχω ότι έχει οποιοσδήποτε για 40 (πάντα μιλάω για steam τιμές)

 

Τα έχω ξαναπει και σε προηγούμενα ποστ ότι σαν εταιρία είναι στην ίδια κατηγορία με Ubisoft/EA, εδώ τα BIG NEWS που είπαν προχθές τελικά ήταν το ότι άνοιξαν ένα e-shop για t-shirt με μουφα artwork.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κάνουμε κουβέντα γιατί να πάρω κάτι από το steam κατευθείαν και όχι από κλειδάδικα. 60 έκανε official στο steam, και 20 το season pass και τώρα θέλουν άλλα 20 για να έχω ότι έχει οποιοσδήποτε για 40 (πάντα μιλάω για steam τιμές)

 

Τα έχω ξαναπει και σε προηγούμενα ποστ ότι σαν εταιρία είναι στην ίδια κατηγορία με Ubisoft/EA, εδώ τα BIG NEWS που είπαν προχθές τελικά ήταν το ότι άνοιξαν ένα e-shop για t-shirt με μουφα artwork.

Ναι το θεμα ειναι οτι κανενα δεν ενδιαφερουν οι τιμες steam. Street Fighter V εχει στο steam 60ευρω.Απο καταστηματα εχει 38ευρω και στην ουσια σου εχει μεσα τον κωδικο για να το βαλεις στο steam.Για ποιο λογο λοιπον πρεπει να εχω/εχουμε δεδομενη την τιμη του σκρουτζ και οχι των καταστηματων αφου στην ουσια ειναι ιδια και καλυτερη απο την digital του steam??

 

Μια απο τα ιδια και η Scholar.25ευρω απο καταστημα για να παρεις το παιχνιδι''κουτατο'' +τον κωδικο για steam.Στο Steam αν θυμαμαι καλα 49.90ευρω.Γιατι λοιπον να εχω σαν δεδομενη την τιμη του steam που ανεκαθεν ειναι ακριβοτερη εκτως απο steam sales????Το αν καποιος επιθυμει να αγορασει το παιχνιδι ακριβοτερα απο τους αλλους φυσικα ειναι δικαιωμα του.Το να βγαινει ομως και να μου κραζει τιμες ομως ε τοτε κατι αλλο φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το θεμα ειναι οτι κανενα δεν ενδιαφερουν οι τιμες steam. Street Fighter V εχει στο steam 60ευρω.Απο καταστηματα εχει 38ευρω και στην ουσια σου εχει μεσα τον κωδικο για να το βαλεις στο steam.Για ποιο λογο λοιπον πρεπει να εχω/εχουμε δεδομενη την τιμη του σκρουτζ και οχι των καταστηματων αφου στην ουσια ειναι ιδια και καλυτερη απο την digital του steam??

 

Μια απο τα ιδια και η Scholar.25ευρω απο καταστημα για να παρεις το παιχνιδι''κουτατο'' +τον κωδικο για steam.Στο Steam αν θυμαμαι καλα 49.90ευρω.Γιατι λοιπον να εχω σαν δεδομενη την τιμη του steam που ανεκαθεν ειναι ακριβοτερη εκτως απο steam sales????Το αν καποιος επιθυμει να αγορασει το παιχνιδι ακριβοτερα απο τους αλλους φυσικα ειναι δικαιωμα του.Το να βγαινει ομως και να μου κραζει τιμες ομως ε τοτε κατι αλλο φταιει.

 

Γιατί όταν κάνεις συγκρίσεις δεν μπορείς να έχεις 50 μεταβλητές ρε φίλε έλεος. Παίρνεις ένα μέσο και σχολιάζεις τις διαφορές ΟΧΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΘΕΑΥΤΗ.

 

Μείνε στο hype train και μη κατεβαίνεις φίλε, chill. Τα πάντα είναι τέλεια, η NAMCO είναι η καλύτερη εταιρία, μην κάνεις κριτική στις πολιτικές της εταιρίας γιατί "μπορείς να τα βρεις φτηνά στα κλειδάδικα" 

 

(Και μην ξεχνάμε κάνω κριτική ενώ είμαι κάτοχος και των 3 παιχνιδιών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όταν κάνεις συγκρίσεις δεν μπορείς να έχεις 50 μεταβλητές ρε φίλε έλεος. Παίρνεις ένα μέσο και σχολιάζεις τις διαφορές ΟΧΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΘΕΑΥΤΗ.

 

Μείνε στο hype train και μη κατεβαίνεις φίλε, chill. Τα πάντα είναι τέλεια, η NAMCO είναι η καλύτερη εταιρία, μην κάνεις κριτική στις πολιτικές της εταιρίας γιατί "μπορείς να τα βρεις φτηνά στα κλειδάδικα" 

 

(Και μην ξεχνάμε κάνω κριτική ενώ είμαι κάτοχος και των 3 παιχνιδιών)

Βρηκες και ατομο που δεν εχει ριξει καθολου κραξιμο για τις πολιτικες των εταιριων μεχρι και για την Nintendo και το Wii U....

 

Σου ειπα εγω οτι ειναι η Bandai Namco αγια???Δεν εχω ριξει εγω συνεχομενα κραξιμο μεχρι αηδιας για την τιμη της goty του Bloodborne που επι ποσο καιρο ενω ξεκινησε απο τα 59 και 61ευρω,την τρωγαμε μες την μαπα στα 69,90ευρω???Και να ομως που ερχεται απο το πουθενα η Sony Και σου το βγαζει στην μιση τιμη το παιχνιδι στο Store,προφανως για να προωθησεις το ιδιο της το Store.

 

Οσο τις παραμετρους που λες,προφανως και οι περισσοτεροι εδω μεσα τους ενδιαφερει μονο μια παραμετρος(οπως ειναι λογικο).Που θα βρουν πιο φθηνα το παιχνιδι.

Φαίνεται με το 1.03 patch για pc, έφτιαξαν πολλά μέρη που είχαν θέματα με τα FPS

Τουλάχιστον θα έχουμε stable release φαίνεται!

 

 

Όσο για το αν αξίζει season pass? OXI

Με τις *** που έκαναν με το SotFS, που ενώ τα είχαμε όλα τα dlc με season pass μετά ζητάνε 20 ευρώ για upgrade.

Καλύτερα να περιμένεις να βγει το full version, εγώ αυτό θα κάνω πάντως, και παίξω τα DLC κανά 3μηνο μετά δε χάθηκε ο κόσμος.

Ο ανθρωπος ρωτησε αν αξιζει το season pass και του λες εσυ οχι. Για ποιο λογο???Επειδη εσυ προτιμησες για δικους σου λογους να το χρυσοπληρωσεις σκετο το παιχνιδι 60ευρω απο το Steam????Παιχνιδι+season pass για τον παραπανω συμφορουμιτη του βγαινει φθηνοτερα απο οτι αν το αγορασει καποιος σκετο το παιχνιδι απο το steam ή κουτατο.

 

Μετα εγω ειμαι ο κακος δηλαδη....

 

Και για το ποιος ξεφυγε στην κουβεντα φανηκε απο το πιο πισω post.

Δε κάνουμε κουβέντα γιατί να πάρω κάτι από το steam κατευθείαν και όχι από κλειδάδικα. 60 έκανε official στο steam, και 20 το season pass και τώρα θέλουν άλλα 20 για να έχω ότι έχει οποιοσδήποτε για 40 (πάντα μιλάω για steam τιμές)

 

Τα έχω ξαναπει και σε προηγούμενα ποστ ότι σαν εταιρία είναι στην ίδια κατηγορία με Ubisoft/EA, εδώ τα BIG NEWS που είπαν προχθές τελικά ήταν το ότι άνοιξαν ένα e-shop για t-shirt με μουφα artwork.

Ειδικα μετα απο το παραπανω νομιζω ο καθενας βγαζει ασφαλη συμπερασματα. Αν ειναι οποια εταιρια βγαζει 1-2dlc να την βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι με τους χειροτερους του ειδους τοτε τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όρεξη που την έχεις...

 

 

Ο ανθρωπος ρωτησε αν αξιζει το season pass και του λες εσυ οχι. Για ποιο λογο???Επειδη εσυ προτιμησες για δικους σου λογους να το χρυσοπληρωσεις σκετο το παιχνιδι 60ευρω απο το Steam????Παιχνιδι+season pass για τον παραπανω συμφορουμιτη του βγαινει φθηνοτερα απο οτι αν το αγορασει καποιος σκετο το παιχνιδι απο το steam ή κουτατο.

 

Μετα εγω ειμαι ο κακος δηλαδη....

 

Πάμε πάλι, δεν αξίζει να πάρει κανείς κατά την άποψή μου το season pass, όχι για τα λεφτά. Γιατί όταν θα βγάλει το complete edition, έχοντας στο μυαλό πόσο πήδηξε τους κατόχους του season pass στο DS2, θα αναγκαστεί να δώσει πάλι άλλα τόσα για να πάρει την 64bit έκδοση, την έκδοση που παίζει όλος ο κόσμος κλπ κλπ

 

Μπορεί να πεις εσύ ότι δεν θα γίνει έτσι, μακάρι να μην γίνει, αλλά η ιστορία μας λέει ότι αυτό θα κάνει οπότε μιλάμε με αυτό τον γνώμονα. Εσύ συνεχίζεις να μιλάς για λεφτά και λεφτά και λεφτά, εδώ ΔΕΝ μιλάω για λεφτά αλλά για την πολιτική της εταιρίας.

 

Αν ακόμα δεν καταλαβαίνεις πρόβλημά σου, δεν είμαι εδώ για να σου κάνω ιδιαίτερα.

 

 


Ειδικα μετα απο το παραπανω νομιζω ο καθενας βγαζει ασφαλη συμπερασματα. Αν ειναι οποια εταιρια βγαζει 1-2dlc να την βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι με τους χειροτερους του ειδους τοτε τι να πω....

 

Όταν οι τακτικές και οι πολιτικές είναι ίδιες με αυτών, τότε ναι την βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι. Μην ξεχνάς όμως φίλε μου, δεν μιλάω για την FromSoftware που είναι ο Developer. Μιλάω για την Bandai Namco που είναι ο σιχαμένος Publisher. Learn the difference. 

 

Τέλος η κουβέντα γιατί και πάλι δεν θα κατάλαβες ή δεν θέλεις να καταλάβεις και δεν έχω καμία όρεξη να γίνει το thread ***.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις παραπανω οτι '' η ιστορία μας λέει ότι αυτό θα κάνει οπότε μιλάμε με αυτό τον γνώμονα''

 

Ποια ιστορια ακριβως????Μια φορα εγινε αυτο οντως στο dark souls 2 που βγηκε σε μεταβατικο σταδιο για τις κονσολες παλιες και νεες,και ειναι αλλωστε κατι που εφαγε(δικαιως)το κραξιμο που εφαγε για την κινηση αυτη. Αρα η ιστορια μας λεει οτι αφου εκανε κατι που εφαγε κραξιμο που σαν και αυτο δεν εχει ξαναφαει ποτε,θα το επαναλαβει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις παραπανω οτι '' η ιστορία μας λέει ότι αυτό θα κάνει οπότε μιλάμε με αυτό τον γνώμονα''

 

Ποια ιστορια ακριβως????Μια φορα εγινε αυτο οντως στο dark souls 2 που βγηκε σε μεταβατικο σταδιο για τις κονσολες παλιες και νεες,και ειναι αλλωστε κατι που εφαγε(δικαιως)το κραξιμο που εφαγε για την κινηση αυτη. Αρα η ιστορια μας λεει οτι αφου εκανε κατι που εφαγε κραξιμο που σαν και αυτο δεν εχει ξαναφαει ποτε,θα το επαναλαβει???

 

Μακάρι να βγω λάθος, αλλά η Namco είναι για τα πανηγύρια.

 

 

Έχεις κάτσει να δεις τι γίνεται με την JP Version? Με την "leaked" English? Με το ότι η κάθε πλατφόρμα παίζει σε διαφορετική ημερομηνία; Το ότι αφού έδωσαν σε όλους τους youtubers/reviewers/streamers μετά τους λέει να μη βγάλουν άλλο content μέχρι τις 11 Απρίλη; Ενώ στο twitch βλέπεις κόσμο να παίζει χαλαρά; Το ότι θα ξεκινήσουμε το game και όσοι δεν κάτσαμε να φάμε spoilers θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τύπους που με το καλημέρα θα πάνε να φτιάξουν τα έτοιμα και δοκιμασμένα builts κλπ κλπ. 

 

Στην ουσία έχει χάσει την μπάλα γιατί είναι στην κοσμάρα τους. Όλα αυτά μαζί και με παλιά issues ναι, εμένα δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη ούτε πιστεύω ότι άλλαξαν μυαλά. Είναι απλά ασόβαροι βλάκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι απόλυτα κατανοητή η αντίδραση του zeniath.

 

Το είχα πει τότε όταν η εταιρεία έβγαλε την dx11 έκδοση του Ds 2, ότι αδικεί απίστευτα τους hardcore fans. Αυτούς που τα έσκασαν Day one για το παιχνίδι και τα dlcs, ενώ έπαιξαν άπειρες ώρες με NG+++++++ για να φτιάξουν τα builds που ονειρεύονταν.

 

Αυτό που γίνεται με τον zeniath (και κάθε zeniath) είναι το φυσικό επακολουθο των κινήσεων της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχει πεσει πολυ promotion στο Ds3 αλλα και ολα αυτα τα περι early release στην Ιαπωνια(δεν ειναι βεβαια η πρωτη φορα που γινεται αυτο)ουτε εμενα μου αρεσουν αλλα το τραγικο ξερεις ποιο ειναι???

 

http://www.metacritic.com/game/pc/dark-souls-iii (τα ιδια και στην εκδοση για τις κονσολες).

 

Το νουμερο 1 παιχνιδι για pc και κονσολες(απο πλευρας βαθμολογιων παντα).Κοινως δεν εχει βγει και τιποτα το αξιολογο ως τωρα για το pc(γιατι και το Quantum Break αν δεις εκει ειναι 10φορες χειροτερα τα πραγματα απο οτι με το DS).Και μεχρι το καλοκαιρι περιπου(πριν βγει το Deus Ex) τα μονα παιχνιδια αλλα γνωστα που βγαινουν στο pc ειναι το Overwatch και το Doom κυριως και δεν βλεπω τα παιχνιδια αυτα να ξεπερνανε το DS3.

 

Αρα εν μερη παιζει και αυτο το ρολο του στο ολο promotion που εχει γινει.

 

Το παραπανω που γραφεις περι ημερομηνιας κυκλοφοριας το ειδα αν θυμαμαι καλα και στο Quantum Break οπως ανεφερα για youtubers/streamers κλπ.


Για μένα είναι απόλυτα κατανοητή η αντίδραση του zeniath.

Το είχα πει τότε όταν η εταιρεία έβγαλε την dx11 έκδοση του Ds 2, ότι αδικεί απίστευτα τους hardcore fans. Αυτούς που τα έσκασαν Day one για το παιχνίδι και τα dlcs, ενώ έπαιξαν άπειρες ώρες με NG+++++++ για να φτιάξουν τα builds που ονειρεύονταν.

Αυτό που γίνεται με τον zeniath (και κάθε zeniath) είναι το φυσικό επακολουθο των κινήσεων της εταιρείας.

Μα δεν θυμαμαι να ειπα οτι συμφωνω με το οτι εγινε με το DS2 πουθενα ή βασικα δεν νομιζω κιολας να υπαρχει καποιος που να συμφωνει με την εν λογω τακτικη.

 

Απλα αυτο που τονισα ειναι οτι στην περιπτωση του zeniath τον πονεσε παραπανω γιατι αγορασε το παιχνιδι 60ευρω απο το steam+τα οποια χρηματα για τα Dlc,ενω στο εν λογω συγκεκριμενο παραδειγμα του συμφορουμιτη του βγαινει το παιχνιδι απο το γνωστο κλειδαδικο+το season pass ιδια χρηματα με την απλη εκδοση του steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειωνουμε με το αν με ετσουξε, και το DS2 και το season pass μου τα έκαναν δώρο οπότε άσε αυτό το argument στην άκρη σε παρακαλώ. Είπα από την αρχή ότι δεν είναι το ποσό των χρημάτων αλλά η *** πολιτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True θα έπρεπε να είναι δωρεάν για τους κατόχους game+dlc αλλα τι ψάχνεις εδώ ακόμα πουλάνε season pass χωρίς να έχεις ιδέα τι θα είναι..."new maps and weapons" lol no shit Sherlock :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ σχεδόν στα πάντα με φίλο zeniath. Ειδικά ως προς το launch του παιχνιδιού και τα διάφορα PR με media, streamers youtubers και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, και αυτό που έχει παιχτεί τον τελευταίο καιρό είναι απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Τον παίζουν κανονικά οι της Bandai Namco, απ' όποια γωνιά και να το κοιτάξει κανείς. Το ότι είναι *** publishers το ξέραμε πάντως, δεν περιμέναμε τις *** του DS3 για να το μάθουμε.

 

Το τελευταίο έπος που ανέφερε ο zeniath με την ανακοίνωση που περιμέναμε και τελικά ήταν για store με tshirts τίγκα στα **** memes το έβλεπα και δεν το πίστευα. Οι τύποι μιλάμε πόσταραν στο official twitter της εταιρίας ότι "αύριο έχουμε σημαντική ανακοίνωση για το DS franchise" με αποτέλεσμα να αρχίσει τις υποθέσεις και το hype η souls community. Τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...