Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω οχι αν δεν δω παιχνιδι να βγαλει χωρις μελλοντικα Dlc. Δηλαδη το Demons Souls που δεν εβγαλε Dlc την επαθε ή ηταν μαπα το παιχνιδι....

 

Αυτη η κοροιδια με τα season pass/dlc πρεπει να σταματησει παντως και ευτυχως που υπαρχουν τα κλειδαδικα αλλιως παιζει να περιμενα την goty σε κανενα χρονο μονο και μονο για αυτο το λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οχι αν δεν δω παιχνιδι να βγαλει χωρις μελλοντικα Dlc. Δηλαδη το Demons Souls που δεν εβγαλε Dlc την επαθε ή ηταν μαπα το παιχνιδι....

 

Αυτη η κοροιδια με τα season pass/dlc πρεπει να σταματησει παντως και ευτυχως που υπαρχουν τα κλειδαδικα αλλιως παιζει να περιμενα την goty σε κανενα χρονο μονο και μονο για αυτο το λογο.

 

Ο λογος που  δεν  βγηκε dlc για το Demon's(6th Archstone  που ειναι σπασμενη) ειναι οτι η σονυ δεν πιστευε στο παιχνιδι τοτε και ετσι το κομμενο υλικο δεν εγινε τιποτα σε αντιθεση με το dark souls 1.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν πας με τα fps σου σε κάνα άλλο πάρκο να παίξεις λέω εγώ; Like it or not "miyazaki is GOD OMG" 

 

Στο pc section φυσικο είναι να μας νοιάζουν και τα frames.Αν δε μας έμοιαζαν θα απολαμβαναμε το παιχνίδι στα κάτω από 30 των κονσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οχι αν δεν δω παιχνιδι να βγαλει χωρις μελλοντικα Dlc. Δηλαδη το Demons Souls που δεν εβγαλε Dlc την επαθε ή ηταν μαπα το παιχνιδι....

 

Αυτη η κοροιδια με τα season pass/dlc πρεπει να σταματησει παντως και ευτυχως που υπαρχουν τα κλειδαδικα αλλιως παιζει να περιμενα την goty σε κανενα χρονο μονο και μονο για αυτο το λογο.

 

η αληθεια ειναι πως το μετριαζει αρκετα αυτο,οποτε πουστια στην πουστια χαχα...

 

Παντως το προβλημα δεν ειναι τα DLC καθε αυτου αλλα το πως χρησιμοποιειται.Π.χ διαφωνει κανεις οτι η CD Project θα μπορουσε να πουλησει το act 3 του W3 σαν ξεχωριστο DLC και δεν θα βγαζε καλα φραγκα? Ωστοσο οι συγκεκριμενοι δεν to εκαναν.Θα μου πειτε βγαζουν expansion καινουρια και τα χρεωνουν.Ωστοσο αν τα ειχαν και αυτα μεσα στο αρχικο πακετο και το αγοραζα 60 ευρω το game οπως το vanilla, θα ενιωθα οτι τους εκλεβα  στην κυριολεξια.

 

Πλεον αυτο που κανουν οι εταιριες ειναι να σχεδιαζουν ενα πλανο παιχνιδιου απτην αρχη,να το κοβουν το παιχνιδι σε κομματια,αρχικα σε ενα μεγαλο κομματι οπου ειναι αποδεκτο για vanilla game για τα σημερινα στανταρ και τα εναπομειναντα σε καποια dlc για να βγαλουν μαξιμουμ κερδος και αυτο δεν χωνευουν οι ευσυνειδητοι gamers.

 

Επισης εχετε αναρωτηθει για ποιο λογο βγαινουν ολο και περισσοτερα open world παιχνιδια?Διοτι ειναι πολυ πιο ευκολο να υπαρξει dlc expansion και να κολλησει κατευθειαν σε ενα συστημα open world παιχνιδιου,παρα π.χ σε ενα συστημα single player first person η καποιου αλλου...πως τα φραγκα αλλαζουν την βιομηχανια,ε?

 

 

Fun fact: Το πρωτο dlc expansion ονομαζεται Shivering Isles και βγηκε για το Oblivion απτην Beth,την αρχοντισσα των DLC :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χωρίς τους devs να "δουλεύουν" στα DLC δεν νομίζω να βλέπαμε παραπάνω από 1-2 patch. Στην τελική αφήνεις το game για κάνα χρόνο να ωριμάσει και μετά έχεις την απόλυτη εμπειρία όπως λογικά φανταζόντουσαν στην αρχή. Εγώ αυτό ξεκίνησα να κάνω όσο μπορώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που φτάσαμε έτσι πρέπει να κάνουμε αναγκαστικά.

 

Τώρα το DS3 επειδή σηκώνει πολλαπλά playthroughs, ίσως να ψιλοδικαιολογείσαι να το παίξεις από day-one

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που φτάσαμε έτσι πρέπει να κάνουμε αναγκαστικά.

 

Τώρα το DS3 επειδή σηκώνει πολλαπλά playthroughs, ίσως να ψιλοδικαιολογείσαι να το παίξεις από day-one

 

To DS3 είναι εξαίρεση γιατί αν το πάρεις μετά απο χρόνια ενδέχεται να έχει νεκρώσει το multiplayer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://steamcharts.com/cmp/211420,231430,325610,335300

 

4700 avg παικτες το Dark Souls 1, δεν το λες και ασχημα...

 

Αυτη την στιγμή έχει περισσότερο κόσμο απο Coh2, Attila Total war και DARK SOULS 2!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχει κοσμο παντα, εγω πολυ αργα το άρχισα το DS2 και δεν ειχα θεμα ουτε με invades και online ακομα και με πολυ υψηλο soul memory. Ενταξει φανταζομαι δεν ειναι νουμερα ps3/ps4 αλλα την κανουν τη δουλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...