Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λέω οτι έχεις άδικο, απο την στιγμή που υπαρχουν όλα αυτά τα όπλα πρέπει να είναι viable, αλλά απο την άλλη όταν έβλεπα κάτι speedruns στα προηγουμενα DS1,DS2 με spells only , ή κάτι mages στο pvp (και αντίστοιχα και οσους παίζανε με εκεινο το τριπλο crossbow δεν θυμαμαι πως το λένε τωρα) αναρωτιόμουν αυτοί τώρα ευχαριστιούνται Dark Souls? 

 

To παιχνίδι θελει αίμα και να ακους μέταλλο να χτυπάει σε μέταλλο...

Ds2 spells only ειναι τραγικο μετα τα nerfs αρα δεν παιζει.Για Ds1 μονο προς το τελος κυριως που επαιρνες τα Crystal spells ή αργοτερα στο Dlc εκανε τεραστιο dmg. Και παλι υπηρχε balance Καθως στο πρωτο και μεγαλυτερο κομματι ησουν αρκετα αδυναμος σε σχεση με τους αλλους που ειχαν τα  Black Knight weapons και κοβανε εξ αρχης παντου κομματια.

 

Αλλωστε να στο πω και πιο απλα,ο μαγος πρεπει να ειναι late game και λιγο broken(οπως και στα περισσοτερα παιχνιδια).Αυτο ειναι και το ''λογικο''.Αν ο μαγος δεν ειναι πολυ δυνατος τοτε εν μερη δεν εχει και λογο υπαρξης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90 στο metacritic αυτη τη στιγμη οποτε κανενα ιχνος αμφιβολιας για την ποιοτητα του παιχνιδιου.Απλα περιμενουμε 12 Απριλιου,τιποτα αλλο

 

Βεβαια ενα ωραιο fun fact ειναι οτι βαση του metacritic ισχυει Dark Souls 2(91)>Dark Souls 3(90)>Dark Souls (89)  ενω πρακτικα παιζει να ναι ακριβως το αντιστροφο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ds2 spells only ειναι τραγικο μετα τα nerfs αρα δεν παιζει.Για Ds1 μονο προς το τελος κυριως που επαιρνες τα Crystal spells ή αργοτερα στο Dlc εκανε τεραστιο dmg. Και παλι υπηρχε balance Καθως στο πρωτο και μεγαλυτερο κομματι ησουν αρκετα αδυναμος σε σχεση με τους αλλους που ειχαν τα  Black Knight weapons και κοβανε εξ αρχης παντου κομματια.

 

Αλλωστε να στο πω και πιο απλα,ο μαγος πρεπει να ειναι late game και λιγο broken(οπως και στα περισσοτερα παιχνιδια).Αυτο ειναι και το ''λογικο''.Αν ο μαγος δεν ειναι πολυ δυνατος τοτε εν μερη δεν εχει και λογο υπαρξης. 

Παρεξηγείς το νόημα όσων προσπαθώ να πω, δεν με νοιάζει αν είναι πιο ευκολο ή δύσκολο, broken or not ή οτιδήποτε αλλο, λέω οτι η γνώμη μου είναι οτι το παιχνίδι για να το ευχαριστηθείς είναι για melee με backup spells  καί όχι το αντίθετο.

 

Υ.Γ. Και μια χαρα playable ήταν και στο DS2 το staff play , μεχρι να πεσουν τα nerfs το είχαμε τερματίσει ήδη 2 φορες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο απολαυστικό playthrough που έπαιξα πάντως στο DS2 είναι όταν έκανα cosplay τον Lord Gwyn και τα lighting spears έφευγαν βροχή.

 

Δλδ αν πάρεις τα υπερτουμπανα melee οπλα που από την αρχή τα ρίχνουν όλα μονόχιτα (greatclub, ultra greatsword κλπ) πως διαφέρει από το να έχει δυνατό μάγο;

 

Ο καθένας παίζει ότι θέλει, άλλος STR άλλος DEX  κλπ. Το να σου αφαιρεί την επιλογή να παίξεις όπως θες δε λέει. Και ακούγεται ότι συνεχίζει και στο DS3 να είναι να spells βοηθητικά και όχι main dmg output.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτουμε οτι το Dark Souls 2(χωρις τα Dlc)χτυπησε 91 και μαλιστα ειναι το παιχνιδι με την υψηλοτερη βαθμολογια για pc για το 2014 δεν μου κανει εντυπωση.Μην σου πω οτι περιμενα παραπανω απο αυτη την πλευρα.

 

Ενα site παντως απο οτι φενεται καταφερε να μαζεψει τα βλεματα του κοσμου με την χαμηλοτερη βαθμολογια του.http://www.polygon.com/2016/4/4/11265022/dark-souls-3-review-from-software-ps4-playstation-4-xbox-one-pc-windows


Παρεξηγείς το νόημα όσων προσπαθώ να πω, δεν με νοιάζει αν είναι πιο ευκολο ή δύσκολο, broken or not ή οτιδήποτε αλλο, λέω οτι η γνώμη μου είναι οτι το παιχνίδι για να το ευχαριστηθείς είναι για melee με backup spells  καί όχι το αντίθετο.

 

Υ.Γ. Και μια χαρα playable ήταν και στο DS2 το staff play , μεχρι να πεσουν τα nerfs το είχαμε τερματίσει ήδη 2 φορες...

Δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις.Τι melee με backup spells???Μετα απο ενα σημειο τα melee οπλα κοβουν πολυ περισσοτερο dmg απο οτι τα spells.Επισης για να χρησιμοποιησεις μεγαλυτερες μαγειες αργοτερα πρεπει να δωσεις και αρκετους ποντους σε Inteligence αρα δεν αξιζει. Μαλλον αυτο που εννοεις ειναι melle με Magic weapon enchant,που και παλι δεν χρειαζεται καθως υπαρχουν τα resign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλο εδωσε 7/10 http://www.gameplanet.com.au/pc/reviews/g57021b108bf2e/Dark-Souls-III-review/

 

Δεν με νοιαζει ομως και το ds2 το χειροτερο δεν λετε οτι ειναι? ε εμενα ειναι το αγαπημενο μου και εχω κλεισει 400h κοντα..

 

Melee με sunlight spears/πολλα GLS ηταν o end game char μου στο ds2, hardcaps σε ολα βεβαια, full havels/διαφορα ultra greatswords(το smelter νομιζω το αγαπημενο μου μαζι με pursuer) και τα spells για λιγο ranged.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο το review του Ign(το οποιο εκανε και κοπελα παρακαλω,να σπασει την κλασσικη ρουτινα πως εχουμε συνηθισει :P)αναφερθηκαν frame drops ακομα και στην εκδοση του Pc.


Κατι παντως μου λεει οτι τα αρνητικα που διαβαζουμε για ποικιλια εχθρων και στα περιβαλλοντα θα τα δουμε στα dlc του season pass σε αντιθεση με του Bloodborne .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτουμε οτι το Dark Souls 2(χωρις τα Dlc)χτυπησε 91 και μαλιστα ειναι το παιχνιδι με την υψηλοτερη βαθμολογια για pc για το 2014 δεν μου κανει εντυπωση.Μην σου πω οτι περιμενα παραπανω απο αυτη την πλευρα.

 

Ενα site παντως απο οτι φενεται καταφερε να μαζεψει τα βλεματα του κοσμου με την χαμηλοτερη βαθμολογια του.http://www.polygon.com/2016/4/4/11265022/dark-souls-3-review-from-software-ps4-playstation-4-xbox-one-pc-windows

 

 

Καλα το polygon ειναι απτα πλεον αναξιοπιστα site, παραθετω τι ειχαν γραψει για το Witcher 3 με εμφαση στο bold

 

 

 

The result is still a game that often feels like a stunningly confident, competent shot across the bow of the open world genre, folding in an incredibly strong narrative and a good sense of consequence to the decisions that present themselves throughout, presenting a fun bit of combat creativity into a genre that desperately needs it. With that going for it, The Witcher 3 is a great game though it isn't a classic — and it can carry a somewhat qualified recommendation.

 

Επισης στο review του DS3 κυριως γκρινιαζουν για το performance του παιχνιδιου,αλλα στο review του DS2 στο PS3 οπου εχει τα κλασσικα frame dips που εχουν εδω και χρονια  ολα τα Souls games,του δωσανε ενα 9αρι...Fuck logic με αυτο το site

 

Και αλλο εδωσε 7/10 http://www.gameplanet.com.au/pc/reviews/g57021b108bf2e/Dark-Souls-III-review/

 

Δεν με νοιαζει ομως και το ds2 το χειροτερο δεν λετε οτι ειναι? ε εμενα ειναι το αγαπημενο μου και εχω κλεισει 400h κοντα..

 

Melee με sunlight spears/πολλα GLS ηταν o end game char μου στο ds2, hardcaps σε ολα βεβαια, full havels/διαφορα ultra greatswords(το smelter νομιζω το αγαπημενο μου μαζι με pursuer) και τα spells για λιγο ranged.

 

 

Το οτι ειναι το χειροτερο δεν σημαινει οτι ειναι χαλι μαυρο,παιχνιδαρα ειναι και λογω του καλυτερου online PvP οι περισσοτεροι απο μας εχουμε κλεισει παραπανω ωρες στο DS2 απ'οτι στο DS1 αυτο ειναι γεγονος.Απλα τωρα που ξαναπαιζω DS1 μετα απο καιρο ενοψει DS3,πραγματικα το DS1 ειναι masterpiece με ολη την εννοια της λεξεως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο το review του Ign(το οποιο εκανε και κοπελα παρακαλω,να σπασει την κλασσικη ρουτινα πως εχουμε συνηθισει :P)αναφερθηκαν frame drops ακομα και στην εκδοση του Pc.

Τι περιμενεις να μην εχει?? :P Τουλαχιστον λενε οτι η διαφορα high>>low ειναι ελαχιστη οποτε τα ριχνουμε και ειμαστε κομπλε κανονικα, στο reddit λενε:

 

 

If from fix the issues that are present for all, it should be fine. I posted a benchmark of low and max settings on my channel, showing the percentage difference. Big difference between low and max performance-wise, but next to no difference in visual fidelity.

Late game has abselutely terrible performance at times though. I can get 60 fps in 4k on low early game, but there are areas in late game where I get 20 fps in 1080p (gtx 980 / i7 4770k)

 

Note that performance on PS4 is not better. I've talked to people who played on other platforms. You can expect drops way under 30 fps on console. Polygon says they had drops under 10 fps on PS4

Κατω απο 10fps ειχα στο βαλτο στο demon souls θυμαμαι, slideshow κανονικα ηταν.. :P

 

Και το video high-low σε 4k

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pyromancies με τι θά κάνουν scale στο DS3? Θα είναι όπως στο πρώτο?

 

 

Παρεξηγείς το νόημα όσων προσπαθώ να πω, δεν με νοιάζει αν είναι πιο ευκολο ή δύσκολο, broken or not ή οτιδήποτε αλλο, λέω οτι η γνώμη μου είναι οτι το παιχνίδι για να το ευχαριστηθείς είναι για melee με backup spells  καί όχι το αντίθετο.

 

Υ.Γ. Και μια χαρα playable ήταν και στο DS2 το staff play , μεχρι να πεσουν τα nerfs το είχαμε τερματίσει ήδη 2 φορες...

 

 

Στο DS2 Scholar δοκίμασα να παίξω σαν σκέτος μάγος στο NG+ και πραγματικά δεν λέει. Πήγα απο STR/FTH build που ήταν σαν αυτό που περιγράφεις (melee με support spells) σε INT build με Sorceries/Hexes και βαρέθηκα σε χρόνο ρεκόρ.. Δεν ήταν κακό και μπορούσε να βγάλει άνετα bosses αλλά δεν μου έδινε την ίδια ευχαρίστηση.

 

Τα DS είναι τα μόνα παιχνίδια όπου θα προτιμούσα να πάω pure melee αντί pure mage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pyromancies με τι θά κάνουν scale στο DS3? Θα είναι όπως στο πρώτο?

 

 

 

 

Στο DS2 Scholar δοκίμασα να παίξω σαν σκέτος μάγος στο NG+ και πραγματικά δεν λέει. Πήγα απο STR/FTH build που ήταν σαν αυτό που περιγράφεις (melee με support spells) σε INT build με Sorceries/Hexes και βαρέθηκα σε χρόνο ρεκόρ.. Δεν ήταν κακό και μπορούσε να βγάλει άνετα bosses αλλά δεν μου έδινε την ίδια ευχαρίστηση.

 

Τα DS είναι τα μόνα παιχνίδια όπου θα προτιμούσα να πάω pure melee αντί pure mage.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν επαιξα το Scholar (μόνο την απλή version) , τσατιστηκα τόσο πολύ όταν βγήκε που σταμάτησα  να παίζω DS2, τετοιες πρακτικές δεν θα μπορούσα να τις υποστηρίξω όπως και να λένε το παιχνίδι ...

 

Απο ότι φαίνεται τα pyromacies θα κανουν scale με ΙΝΤ/FAITH αν και στα περισσότερα βλέπω C/C scaling και δεν μ'αρεσει :P

Στο DS1 επαιζα thief με Pyromancies και εκει σκοπευω να επιστρέψω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περιμενεις να μην εχει?? :P Τουλαχιστον λενε οτι η διαφορα high>>low ειναι ελαχιστη οποτε τα ριχνουμε και ειμαστε κομπλε κανονικα, στο reddit λενε:

 

Κατω απο 10fps ειχα στο βαλτο στο demon souls θυμαμαι, slideshow κανονικα ηταν.. :P

 

Και το video high-low σε 4k

 

 

 

Καλα στο PS3 δεν υπηρχε ενα Souls game που να μην εφτανε τα 10 fps σε καποια φαση.Παντως για να συνεχισω αυτο που ελεγα παραπανω, αν βαθμολογουσαν τα reviews με βαση το τεχνικο performance του καθε Souls game,τοτε δεν επρεπε η σειρα να επαιρνε review πανω απο 8 ποτε....

Για αυτο λεω οτι κατι 7αρια που βαζουν για τα frame dips ειναι υπερβολικα.Και αν ξερω κατι ειναι οτι με καποια patches το performance μπορει να φτιαχτει,αν το παιχνιδι ειναι μαπα δεν φτιαχνεται ποτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...