Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινησα θυμαμαι το DS2 χωρίς να ξερω/διαβασω/τίποτα για αυτό γιατί ήθελα την ίδια εμπειρια που εζησα στο DS1 , εκανα join με την μία στο champions covenant (που παει την δυσκολία κατευθείαν στο ng+++) χωρίς να παρω χαμπάρι τι εκανα και μετά πήγα και ετρωγα ξύλο απο τον last giant και τους 3 τενεκεδένιους σωματοφύλακες (φοβερό λέω κράτησαν την δυσκολία του πρώτου) .

 

Μετά διαβάζω πολυ ευκολο το DS2 και καπου εκεί κατάλαβα τι έκανα , γράφτηκα σε αλλο covenant (κακώς αλλά επαιζα με φιλαρακια σε εκεινο το σημειο) και απο κει και πέρα το παιχνίδι μου φάνηκε σχεδόν αστείο για επίπεδο DS (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Στα επόμενα playthroughs εγινε πιο ανταγωνιστικό αλλά αν σκεφτείς ότι και εσυ σαν παίκτης έχεις μάθει τα κόλπα του παιχνιδιού τότε η αυξημένη δυσκολία σχεδόν χάνει το νόημα. πχ στο 2 ήμουν σχεδόν πάντα Human στο 1 πέρασα μεγάλο διάστημα Hollow και αρκετές ώρες Cursed μέχρι να βγάλω άκρη τι γίνεται (γουσταααααααα) .

 

Ελπίζω σε αυξημένη δυσκολία απο το πρώτο playthrough , αν και φοβαμαι οτι κάτι τέτοιο και από ότι βιντεακια έχω δει είναι απλώς wishfull thinking...

 

Υ.Γ. Manus , Artorias , Sm&Ornstein , τετοιες επικές μάχες απλά δεν πρόκειται να υπάρξουν ισάξιες τους και ούτε περιμένω κάτι τέτοιο

 

Manus και Artorias...τέλειες μάχες και τα συναισθήματα μοναδικά! Από το Intro video μέχρι και την μουσική , επιλεγμένα ένα προς ένα. Άντε να έρθει και η συλλεκτική με την φιγούρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manus και Artorias...τέλειες μάχες και τα συναισθήματα μοναδικά! Από το Intro video μέχρι και την μουσική , επιλεγμένα ένα προς ένα. Άντε να έρθει και η συλλεκτική με την φιγούρα !

 

Τώρα σ'αφηνω λάσκα αλλά με το που κυκλοφορήσει κανόνισε να μπαίνεις TS αλλιώς θα σε κάνω invade :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται μερικοι μαζοχες γουσταρετε να τρωτε ξυλο  :P . Ολα τα souls μπορουν να γινουν ευκολα αμα ξερεις τι κανεις . Στο  Scholar δεν νομιζω να φαινεται too easy .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το 2 ήταν το πιο εύκολο, αλλα όπως λέει και ο φίλος το Scholar δυσκόλεψε αρκετά τα πράγματα αλλάζοντας το spawn και summons, προσωπικά το παράτησα ούτε τα DLC δεν έπαιξα για αυτό τον λόγο, από challenge/fun έγινε savage/rage η δυσκολία και ειδικά η cheat/autoaim δυσκολία του DS πολλές φορες κουράζει και γίνετε μονότονη η μάχη ειδικά όταν όλα τα item είναι real time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σ'αφηνω λάσκα αλλά με το που κυκλοφορήσει κανόνισε να μπαίνεις TS αλλιώς θα σε κάνω invade :)

Εγώ κάθε μέρα είμαι στο TS :P Αλλά ναι, προβλέπεται να το λιώσουμε εμείς οι δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειδα μερικα runs σε streams για να δω τι ρολο βαραει το παιχνιδι,και μερικα bosses τελικα επεσε προπαραγγελια και απο μενα απο instant gaming μαζι με season pass. Για να δουμε ποτε με το καλο θα ερθει το κλειδι για κατεβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μετά από πολλά βιντεο reviews και ξέροντας πλέον αν θέλω ή όχι να το πάρω, τελικά έγινα owner μιας κόπιας και περιμένω πως και πως να έρθει η 12η Απρίλη να σας κάνω invade στο High Wall of Lothric

 

(ταυτόχρονα ξεσκουριάζουμε παίζοντας DS1 + DS2)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μετά από πολλά βιντεο reviews και ξέροντας πλέον αν θέλω ή όχι να το πάρω, τελικά έγινα owner μιας κόπιας και περιμένω πως και πως να έρθει η 12η Απρίλη να σας κάνω invade στο High Wall of Lothric

 

(ταυτόχρονα ξεσκουριάζουμε παίζοντας DS1 + DS2)

Εγω παλι προβληματιζομαι που και σε αυτο το παιχνιδι δεν ειδα κοσμο να παιζει sorcerer,pyromancer,cleric σαν πρωτο playthrough.

 

Οσο για τα παραπανω που λες,σιχαθηκα να βλεπω streams μονο και μονο λογω εκδοσης κονσολας/loading κλπ.

 

Το παιχνιδι φωναζει οτι πρεπει να παιξει σε pc

Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν για την Apocalypse edition να την χτυπαγα για το Steelbook case,αλλα απο κλειδαδικα μου βγαινουν τσαμπα τα Dlc.Βασικα να παρακαλας να δωσουν κλειδια στις 11 νωρις για να προλαβουμε να το κατεβασουμε κιολας καθως μπορει να μην ειναι τεραστιο σε χωρο,αλλα θα εχει και day one patch λογικα και επισης δεν ξερω τι θα γινεται στο steam τις πρωτες ωρες που θα ανεβει απο πλευρας ταχυτητας.Βλεπω να κατεβαζουμε με την μιση απο οτι συνδεση εχουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να κάνουν κανά pre-load, έτσι και αλλιώς ήδη υπάρχει η αγγλική version που παίζουν οι youtubers/streamers. Όσο για casters, ελπίζω να μην γίνει το ίδιο που είχε γίνει στο DS2. Εκεί στις αρχές ήταν viable τα pure caster builds αλλά μετά τα έκαναν... Τουλάχιστον χάρηκα NG+ σαν Hexer, NG++ σαν Miracle Caster και NG+++ σαν Sorcerer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ξενερωσα την ζωη μου στο Ds2 ετσι οπως νερφαρανε τους sorcerers,clerics κλπ.

 

Ειναι δυνατον με 55inteligence,staff of wisdom +5 και το crystal soul spear με μολις 2 charges να μου κανει μολις 500dmg στο boss???

 

Καλα για τον cleric ουτε σχολιο που το αρχικο Mace+10 ειναι καλυτερο απο τα greater lightning spear.Γελανε και οι πετρες.

 

Καθολου τυχαιο που και τα Speedrun στο Ds2 all bosses,παρολο που ειναι το μεγαλυτερο speedrun game σε διαρκεια της σειρας ως τωρα,δεν το βγαζουν με μαγειες ή hexes πχ αλλα με melee weapons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταπεινη μου γνωμη είναι οτι το DS φτιαχτηκε για mellee combat, ισως να κανω λαθος αλλά το παιχνίδι κάνει κρα οτι θελει κωλοτουμπα , block , parry , thrust και οχι staff και πίου πίου απο μακρυά , άλλο να παιζεις mellee με miracles ή thief pyromancers και άλλο αποκλειστικά staff και πίου πίου απο μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταπεινη μου γνωμη είναι οτι το DS φτιαχτηκε για mellee combat, ισως να κανω λαθος αλλά το παιχνίδι κάνει κρα οτι θελει κωλοτουμπα , block , parry , thrust και οχι staff και πίου πίου απο μακρυά , άλλο να παιζεις mellee με miracles ή thief pyromancers και άλλο αποκλειστικά staff και πίου πίου απο μακρυά.

Γιατι ως μαγος δεν πρεπει να κανεις block ή κωλοτουμπα???Σαν μαγος ουτως ή αλλως δεν πρεπει να εχεις και καποιο καλο weapon,ειδικα στο Ds2???Ακομα και το Moonlight greatsword το νερφαρανε. Οκ δεχομαι να μου ριχνεις νερφς για το Pvp αλλα γιατι ομως μου χαλας και το pve ετσι???

 

Σε πιο παιχνιδι της σειρας ο μαγος ηταν απο αποσταση συνεχεια και πιου πιου,ειδικα οταν στις αρχες ειναι απιστευτα αδυναμος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω οτι έχεις άδικο, απο την στιγμή που υπαρχουν όλα αυτά τα όπλα πρέπει να είναι viable, αλλά απο την άλλη όταν έβλεπα κάτι speedruns στα προηγουμενα DS1,DS2 με spells only , ή κάτι mages στο pvp (και αντίστοιχα και οσους παίζανε με εκεινο το τριπλο crossbow δεν θυμαμαι πως το λένε τωρα) αναρωτιόμουν αυτοί τώρα ευχαριστιούνται Dark Souls? 

 

To παιχνίδι θελει αίμα και να ακους μέταλλο να χτυπάει σε μέταλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...