Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαλιεστε για το κονσολοπαιχνιδο παιχτε μεχρι τοτε το lords of fallen και οταν βγει και πεσει η τιμη του η denuvo με απο κανα χρονο παιχτε αλλο ενα σκουπιδι απο κονσολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαλιεστε για το κονσολοπαιχνιδο παιχτε μεχρι τοτε το lords of fallen και οταν βγει και πεσει η τιμη του η denuvo με απο κανα χρονο παιχτε αλλο ενα σκουπιδι απο κονσολα 

Εκ των δυο σειρων σκουπιδι ειναι το Lords Of The Fallen και μιλαμε για παιχνιδι διαρκειας 13περιπου ωρων max χωρις replay value.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα εγώ πάντως ξεσκουριάζω. Έβαλα DS1 και τώρα έπιασα το DS2 (on my way to Iron Keep). κανά interesting build έχετε; Είπα sorcerακος για αυτό το playthrough με DEX για λίγο melee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα εγώ πάντως ξεσκουριάζω. Έβαλα DS1 και τώρα έπιασα το DS2 (on my way to Iron Keep). κανά interesting build έχετε; Είπα sorcerακος για αυτό το playthrough με DEX για λίγο melee.

Δυστηχως sorcerer και cleric ειναι απελπισια,κυριως για τα Dlc.Εχουν φαει τετοιο nerf που με Melee οπλα κανεις το ιδιο dmg ή και περισσοτερο πραγμα γελειο.Οταν πχ το Crystal Soul Spear στο οποιο στο DS2 εχει μολις 2 charge και μου σκαει 500dmg με 55int και +5 staff of wisdom σε boss εκει καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα.

 

Δεν ειναι αλλωστε και τυχαιο γιατι σε Dark Souls 1 και Demons Souls ακομα και τα speedruns γινονται με μαγειες σε σχεση με το Dark Souls 2 που αν και ειναι αρκετα μεγαλυτερο παιχνιδι απο τα αλλα,παλι τα Melee οπλα κανουν πιο πολυ burst dmg απο τις μαγειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως sorcerer και cleric ειναι απελπισια,κυριως για τα Dlc.Εχουν φαει τετοιο nerf που με Melee οπλα κανεις το ιδιο dmg ή και περισσοτερο πραγμα γελειο.Οταν πχ το Crystal Soul Spear στο οποιο στο DS2 εχει μολις 2 charge και μου σκαει 500dmg με 55int και +5 staff of wisdom σε boss εκει καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα.

 

Δεν ειναι αλλωστε και τυχαιο γιατι σε Dark Souls 1 και Demons Souls ακομα και τα speedruns γινονται με μαγειες σε σχεση με το Dark Souls 2 που αν και ειναι αρκετα μεγαλυτερο παιχνιδι απο τα αλλα,παλι τα Melee οπλα κανουν πιο πολυ burst dmg απο τις μαγειες.

καλά ναι, θυμάμαι και το υπερnerf στα miracles. Τουλάχιστον πρόλαβα και έκανα True Sunbro Build back in the days, που τα lightning spears φεύγανε βροχή, χάρη στο Jolly Cooperation

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εν μερη δεν εχει και νοημα να μου ριχνεις nerf προφανως λογω του Pvp(λες και ειναι mmo τα dark souls). Δεν εχει δηλαδη νοημα να παιζω cleric και τα Spears να κανουν λιγοτερο dmg απο το απλο mace upgraded.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαλιεστε για το κονσολοπαιχνιδο παιχτε μεχρι τοτε το lords of fallen και οταν βγει και πεσει η τιμη του η denuvo με απο κανα χρονο παιχτε αλλο ενα σκουπιδι απο κονσολα 

 

Το lords of the fallen παίζει να είναι από τις μεγαλύτερες φόλεν που έχει βγει τα τελευταία χρόνια. Μηδέν στρατηγική μάχης, μηδέν σωστό colition detection, γενικευμένο art, νηπιακό level design, είναι τόσο ρηχό που ακόμα και το call of duty φαντάζει πυρηνική φυσική. Με μια λέξη είναι μάπα παιχνίδι. Τέτοια παιχνίδια δεν θέλουμε ούτε στο PC και ούτε γενικότερα.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα γραφικα και εχθρους εχει το fallen το σουλ ενα σκουπιδι ειναι και παραμείνει εδω το ενα δεν ειχε save σαπια σειρα που για να ανεβασουν δυσκολια δεν βαζουν save...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαλιεστε για το κονσολοπαιχνιδο παιχτε μεχρι τοτε το lords of fallen και οταν βγει και πεσει η τιμη του η denuvo με απο κανα χρονο παιχτε αλλο ενα σκουπιδι απο κονσολα 

http://www.pcgamer.com/lords-of-the-fallen-review/ Μιλαμε για αυτο το παιχνιδι???

 

Η οπως λεει και ενα παρα πολυ πετυχημενο σχολιο απο κατω

GOOD:

+ Fun gameplay

+ Interesting story/setup

+ Try to be a Souls game

BAD:

- Fail to be Souls game

- Terrible port

- Terrible checkpoint system

- Crash every 15 minutes.

- Not challenging... at all.

- Cut content DLC

- No PVP/COOP

- Meaningless NG+

 

 Ναι εχεις δικιο τα Dark Souls ειναι σκουπιδο console games  :rolleyes:

Μια χαρα γραφικα και εχθρους εχει το fallen το σουλ ενα σκουπιδι ειναι και παραμείνει εδω το ενα δεν ειχε save σαπια σειρα που για να ανεβασουν δυσκολια δεν βαζουν save...

Μαλιστα.... :rolleyes:  Ειναι συχνο φαινομενο σε δημοφιλη παιχνιδια που δεν ειναι mainstream να βλεπουμε που και που τετοιου ειδους σχολια οπως το παραπανω. Το να κραζεις την μεταφορα του πρωτου Souls παιχνιδιου στο pc σαν κακιστη το καταλαβαινω γιατι οντως ειναι.Το να μου λες οτι δεν σου αρεσουν αυτου του ειδους παιχνιδια παλι το καταλαβαινω γιατι παλι ισχυει οτι δεν ειναι για ολους.

 

Το να μου βγαζεις ομως σκουπιδια ολη την σειρα των παιχνιδιων Souls και να μου θεωρεις πολυ καλο το Lords of the fallen,ε λυπαμαι που θα στο πω αλλα αν δεν το κανεις επιτηδες για να τρολλαρεις τοτε εισαι πραγματικα η περιπτωση του 1% που το λεει αυτο.Κυριολεκτικα ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...