Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, dakangr είπε

Νταξει γούστα είναι αυτά, αλλά φαντάσου είναι το τελευταίο που μου έμεινε από φρομ και το θεωρώ μακράν το χειρότερο τους. Ίσως να μην το τελειώσω παρόλο που είμαι στους δράκους.

Αντικειμενικα αν το παρεις απο θεμα mechanics και μονο ειναι το καλυτερο. Γενικα εφτιαξε πολυ περισσοτερα πραγματα και προσθεσε, με αποτελεσμα επειδη δεν εκανε ο Μiyazaki το σκηνοθετικο κομματι να το μισησουν οι fans. Mechanics εννοω build variety, weapons viability, powerstancing, timing option στα battle/pvp, stamina mechanics, armor - poise, spells, balanced rings, durability, adp (love hate thing),,,Και μετα οτι ειχε να κανει με τα covenants και το online pvp του. Γενικα ηταν αρκετα balanced σε σχεση με τα υπολοιπα, και περισσοτερο στο Scholar. 

Το μοναδικο μειον του ηταν το SM που αν ηταν σαν του 3 ή στο 1 remastered θα εσπερνε. Δλδ αντι για souls accumulation, καλυτερα SL με weapon upgrades only στο match tier.

Δεν ξερω καποιοι παιζουν το game για το lore και τις περιοχες, το τερματιζουν και τελος. Δεν ασχολουνται με builds, mechanics, invades, coop, challenge runs κλπ και ισως γι'αυτο να ηταν ενας ακομα λογος που το εμισησαν 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, zeke είπε

Αντικειμενικα αν το παρεις απο θεμα mechanics και μονο ειναι το καλυτερο. Γενικα εφτιαξε πολυ περισσοτερα πραγματα και προσθεσε, με αποτελεσμα επειδη δεν εκανε ο Μiyazaki το σκηνοθετικο κομματι να το μισησουν οι fans. Mechanics εννοω build variety, weapons viability, powerstancing, timing option στα battle/pvp, stamina mechanics, armor - poise, spells, balanced rings, durability, adp (love hate thing),,,Και μετα οτι ειχε να κανει με τα covenants και το online pvp του. Γενικα ηταν αρκετα balanced σε σχεση με τα υπολοιπα, και περισσοτερο στο Scholar. 

Το μοναδικο μειον του ηταν το SM που αν ηταν σαν του 3 ή στο 1 remastered θα εσπερνε. Δλδ αντι για souls accumulation, καλυτερα SL με weapon upgrades only στο match tier.

Δεν ξερω καποιοι παιζουν το game για το lore και τις περιοχες, το τερματιζουν και τελος. Δεν ασχολουνται με builds, mechanics, invades, coop, challenge runs κλπ και ισως γι'αυτο να ηταν ενας ακομα λογος που το εμισησαν 😁

Βασικά το soul memory μια χαρά είναι στο sotfs γιατί μπορείς να rushάρεις offline μέχρι να πάρεις το ring. Το πρόβλημα ήταν στο og που δεν υπήρχε το δαχτυλίδι. Έτρωγες ένα invade από κανένα ηλίθιο που το θεωρούσε fun να αυτοκτονήσει και να πάρεις 1000000 sm και bb you are now with the big boys.😁 Η ηλιθιότητα στο design σε όλο το μεγαλείο της. Με το sotfs patch βάλανε το ring και στο vanilla, αλλά ήδη είχε χωριστεί το player scene στα 2 από τις 2 εκδόσεις οπότε ήταν αυτό που λέμε insult to injury.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι υποτιθεται για να μην gank-αρουν τα low levels τοσο ευκολα....Αλλα εκανα προσφατα εναν στα 66 sl 200κ sm, στο sotfs και το ring ξεκλειδωνει στον straid στα 30k sm, οχι νωριτερα. Ισως ειναι καλο απο την μια ετσι αλλα απο την αλλη επρεπε να ειχε εστω ενα ταβανι σε πιο χαμηλα sm παρα στα 999milion. Anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά αυτή η μοναχή με τον γίγαντα για πατέρα της ποσο δυνατά βαρούσε πφφφφφφφφφφφφ για καποιο λογο με δυσκολεψε περισσοτερο απολλα τα bosses μεχρι τωρα.Αντε να δουμε αυριο τι θα κανω με εναν μεγαλο λυκο που ειναι κατω .Και μετα εαν δεν εχει αλλο boss φυγαμε για to heap.Εκανα καλά που την σκότωσα?Εννοώ την σκότωσα πριν τον λύκο λέτε να χάλασα την πορεία του dlc?Εαν γίνεται χωρίς spoilers πειτε μου.

 

YΓ:Και δεν δινει και achievement :( 

 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, jerry banana είπε

ρε παιδιά αυτή η μοναχή με τον γίγαντα για πατέρα της ποσο δυνατά βαρούσε πφφφφφφφφφφφφ για καποιο λογο με δυσκολεψε περισσοτερο απολλα τα bosses μεχρι τωρα.Αντε να δουμε αυριο τι θα κανω με εναν μεγαλο λυκο που ειναι κατω .Και μετα εαν δεν εχει αλλο boss φυγαμε για to heap.Εκανα καλά που την σκότωσα?Εννοώ την σκότωσα πριν τον λύκο λέτε να χάλασα την πορεία του dlc?Εαν γίνεται χωρίς spoilers πειτε μου.

YΓ:Και δεν δινει και achievement :( 

Δε τρέχει μία μη μασάς.Αυτή ήταν το main boss του dlc. Το άλλο είναι side boss, αλλά όταν το φας ξεκλειδώνει ένα καινούριο εντελώς pvp mode (arenas).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ilos είπε

Δε τρέχει μία μη μασάς.Αυτή ήταν το main boss του dlc. Το άλλο είναι side boss, αλλά όταν το φας ξεκλειδώνει ένα καινούριο εντελώς pvp mode (arenas).

Δεν ξέρω εάν λες την αρένα που πας από τα δέντρα ,αλλά ενα σημείωμα έλεγε πριν μπω στην αρένα να βάλω ember,βάζω και τρώω απευθείας invade .Ο αντίπαλος ήταν pyro εγώ κρατούσα zweihander να μην πολυλογω έχασε άσχημα .Βέβαια μετά το πρώτο hit παίζει να αφαγε dc γιατί δεν σηκωνόταν :P . Εντάξει σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.Δεν περίμενα η τύπισσα να θέλει τόσες φορές χαχαχαχ .Λέω δεύτερη οκ μετά λέω φφφφφφφφφφφ.Αλλα το ahievement μεγάλο off ου δεν δίνουν .Ρε fromsoft μας βγάζεις τη πίστη και ούτε ένα ευχαριστώ. :(

 

με zweihander την έπαιξα την καλόγρια .Το ευχαριστήθηκα πάντως το fight ίσως από τα καλύτερα μέχρι τώρα.Ειδικα η τελευταία μορφή .Ήταν σαν να παίζω anime.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι καμία σχέση. Αυτός είναι NPC invader που έφαγες. Αν φας το συγκεκριμένο side boss σου δίνει ένα item που ξεκλειδώνει τις pvp αρένες, Τα κάνεις access από το firelink bonefire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilos είπε

Όχι καμία σχέση. Αυτός είναι NPC invader που έφαγες. Αν φας το συγκεκριμένο side boss σου δίνει ένα item που ξεκλειδώνει τις pvp αρένες, Τα κάνεις access από το firelink bonefire.

:( και είπα οτι εφαγα τον πρωτο μου αληθινο παίχτη :P .Ολοκληρώθηκε και το dlc μένει το ringed city.Εκει που τις παιζώ με τον  λυκο και το αφεντικό του,το σπαθί αυτό μπορώ να το σηκώσω στο μνήμα?Επίσης ποιος υποτίθεται οτι ειναι εκει?Ο gwundyr?

 

ΥΓ:Παλι δεν πηρα τροπαιο απο τον gravetender

Αρε Fromsoft ...

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jerry banana είπε

 Εκει που τις παιζώ με τον  λυκο και το αφεντικό του,το σπαθί αυτό μπορώ να το σηκώσω στο μνήμα?Επίσης ποιος υποτίθεται οτι ειναι εκει?Ο gwundyr?

ΥΓ:Παλι δεν πηρα τροπαιο απο τον gravetender

Αρε Fromsoft ...

Επιτρέπεται τέτοια ερώτηση?????? 😜 μνήμα -σπαθι πάνω- τεράστιος λύκος?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lightday είπε

Επιτρέπεται τέτοια ερώτηση?????? 😜 μνήμα -σπαθι πάνω- τεράστιος λύκος?????????

χαχαχαχαχαχαα το usernamer checks out.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ειναι ο artorias ή είναι απότι διάβασα στο ίντερνετ αυτοί που έχτισαν την αρένα των undead.Που υπάρχει και στο dlc και νομίζω και σστο ds1.Αλλα ds1 και 2 δεν εχω αγγίξει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, ilos είπε

Ρε παιδιά η ringed city είναι παλουκάκι ή απλώς εμένα με βαράνε πολύ?Εχει κατι npc που είναι γίγαντες και πάνε με παρέες.Αυτους καλά καλά δεν τους εχω 1vs1.Μου φαινεται στο dlc θα πέσει πολύ rush.Δεν το έκανα καθόλου στο προηγούμενο dlc και στο main game.Αλλα το συγκεκριμένο dlc είναι αρκετά punishing.

 

ΥΓ:Δεν  έχω φτάσει σε κανένα boss του παιχνιδιού πέρα απο το πρώτο που κάλεσα εναν με άσπρα γράμματα να με βοηθήσει.Γιατί δεν μου άρεσε καν σαν bosss fight.Δυο πουλιά και στο τέλος ενώνονται για 1 μεγάλο πουλι.Λογικα έτσι οπως το βλέπω θα το παίξω co-op το συγκεκριμένο. :P Aπλώς η βλα΄κεία ειναι οτι δεν γίνεται να έχουμε την ησυχία μας και τρώμε invades απο τρελους.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jerry banana είπε

Ρε παιδιά η ringed city είναι παλουκάκι ή απλώς εμένα με βαράνε πολύ?Εχει κατι npc που είναι γίγαντες και πάνε με παρέες.Αυτους καλά καλά δεν τους εχω 1vs1.Μου φαινεται στο dlc θα πέσει πολύ rush.Δεν το έκανα καθόλου στο προηγούμενο dlc και στο main game.Αλλα το συγκεκριμένο dlc είναι αρκετά punishing.

ΥΓ:Δεν  έχω φτάσει σε κανένα boss του παιχνιδιού πέρα απο το πρώτο που κάλεσα εναν με άσπρα γράμματα να με βοηθήσει.Γιατί δεν μου άρεσε καν σαν bosss fight.Δυο πουλιά και στο τέλος ενώνονται για 1 μεγάλο πουλι.Λογικα έτσι οπως το βλέπω θα το παίξω co-op το συγκεκριμένο. :P Aπλώς η βλα΄κεία ειναι οτι δεν γίνεται να έχουμε την ησυχία μας και τρώμε invades απο τρελους.

Υπάρχουν και χειρότερα. Φαντάσου να φας invade μέσα στο χειρότερο boss του DLC και όχι απλά, στα 2 πουλιά που γίνονται ένα.😁

Pro tip - δοκίμασε plunging attack από ύψος αν είναι δυνατόν στους γίγαντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ilos είπε

Υπάρχουν και χειρότερα. Φαντάσου να φας invade μέσα στο χειρότερο boss του DLC και όχι απλά, στα 2 πουλιά που γίνονται ένα.😁

Pro tip - δοκίμασε plunging attack από ύψος αν είναι δυνατόν στους γίγαντες.

Το σκέφτηκα,επειδή τώρα παίζω co-op (βαρέθηκα-ψιλοξενέρωσα στο ringed city  δεν ξέρω γιατι) είδα ένα τυπά πανω στη γέφυρα να μπανίζει τους γίγαντες και λέεω αααααααααααα.ΧΑΧΑΧΑΧΑ μετά προχώρησα εφαγα invade απο npc πέθανα,έκλαψα θα συνεχίσουμε άλλη μέρα :P .Πάντως το ashes of ariandel ίσως το feeling σαν παραμύθι,ίσως τα bosses,οι χαρακτήρες,μέχρι τώρα μου άρεσε περισσότερπο απο το ringed city.Καλο και το ringed city αλλα βαρανε ολοι τοσο δυνατά και τα npcs εκτός απο εναν ιππότη είναι άσχημα.E είδα το boss με έπιασε μια αηδία τώρα αυτό πρέπει να το βγάλω?ουφφφφ.Μετά είδα (ελπίζω οχι εσένα) να κάνει κάτι πολύ άσχημο και με έπιασε 2πλή αηδία :P χαχαχαχαχααχα εαν συνεβαινε σε εμένα θα νευρίαζα,θα έκλαιγα αλλα ενταξει.Πώρε φίλε ευτυχως δεν μου έχει τύχει purple ακόμα.Πάντως και αυτοί ούτε καν έδιναν σημασία.

 

 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...