Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, jerry banana είπε

Παιδια το τερμάτισα στο επίπεδο 95.Σχετικα εύκολο μου μένει το archdragon και τα dlc.Παιχνιδαρος.Ειδικα η μουσική και τα τοπία του παίζει να έβγαλα 20 φωτογραφίες με ήλιους εκλείψεις κλπ.Το τελευταίο boss του έκανα bullying.Να πάω πρώτα archdragon peak  ή dlc?Και τα dlc με ποια σειρά ?Παρατρίχα να έχανα τι τελευταίο boss γιατί μεταφέρθηκα στη περιοχή του dlc νομίζοντας ότι εκεί είναι το boss αλλά ευτυχώς γύρισα .Χρόνος παιχνιδιού 46 ώρες.

αφου το πηγες ετσι,πανε archdragon peak και μετα παρε τα dlc με την σειρα ashes>ringed city

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, ilos είπε

Σαν περιοχή είναι πιο επικίνδυνη το ashes. Σαν area boss μάλλον στο archdragon peak θα δυσκολευτείς περισσότερο, αν και του ashes έχει ένα "gimmick" που ίσως σε ξαφνιάσει την πρώτη φορά.

Το Ringed City έχει αισθητό difficulty spike τόσο σαν area όσο και σαν bosses σε σχέση και με τις 2 άλλες περιοχές.

Ασε παρα τριχα να την πατησω χωρις να το καταλάβω,λέω κάτσε που πήγε το τελευταίο boss?Βλέπω 2 bonfire λέω ας πατήσω τη 1 με πετάει σε ενα καταστραμμένο μέρος και λέω wtf .Αλλα μετα θυμηθηκα οτι εχει γουστο να ειναι dlc :P .

4 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Imo, απο άποψη δυσκολίας είναι Ashes of Ariandel -> archdragon peak (κυρίως το boss) -> Ringed City. Απο άποψη lore, το μόνο που μπορώ να προτείνω, είναι να παίξεις τα dlc με την σειρά που βγήκαν άρα να παίξεις το Ringed city τελευταίο μιας και σχετίζεται με το Ashes of Ariandel. Βέβαια έχει ένα απο τα πιο εντυπωσιακά όπλα στο παιχνίδι, οπότε άμα το παίξεις τελευταίο δεν θα τα χαρείς και πολύ.  

Eγινε σε ευχαριστώ φίλε δεν έχω ιδέα.Θα συνεχίσω να παλεύω το boss στσο archdragon peak μεχρι να το βγάλω και μετά dlcs.

1 ώρα πριν, Alastor192 είπε

αφου το πηγες ετσι,πανε archdragon peak και μετα παρε τα dlc με την σειρα ashes>ringed city

Λογικά ναι.Εντωμεταξύ το ξύλο που εχω φάει απο τα npcs με το τσσεκούρι και την αλυσίδα και το σκέτο τσεκούρι και το άλλο το χαζό με τα μαχαιράκια δεν το έχω φάει απο  bosses κανονικά όχι αστεία.Πολύ σπαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Alastor192 είπε

αφου το πηγες ετσι,πανε archdragon peak και μετα παρε τα dlc με την σειρα ashes>ringed city

Σημερα εφυγε και ο storm king εκανα τα πάντα στο main game .Αλλαξα ,όπλα,αμφίεση γιατι τωρα καταλαβα το fashion souls και έχω ντυθει σαν καλόγρια.χαχαχαχαχαχαα εχω βάλει τα πλέον αγαπημένα μου όπλα,το uchikatana μαζι με ενα αλλο που ειναι dual και εχει μια σεξι κινηση οταν πατας το L2 που πηδαει κυριολεκτικα και μεταφορικα :P  .Μπηκα σήμερα στον πίνακα της Αριάδνης και ένα έχω να πω γιατί το έκλεισα να το συνεχίσω αύριο,πρέπει να ρουφήξω όλη την ομορφιά του πίνακα.Οτι καλύτερο το χειμερινό setting.Τι να πω αργά το ξεκίνησα αλλα το ds3 το έχω ερωτευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jerry banana είπε

Σημερα εφυγε και ο storm king εκανα τα πάντα στο main game .Αλλαξα ,όπλα,αμφίεση γιατι τωρα καταλαβα το fashion souls και έχω ντυθει σαν καλόγρια.χαχαχαχαχαχαα εχω βάλει τα πλέον αγαπημένα μου όπλα,το uchikatana μαζι με ενα αλλο που ειναι dual και εχει μια σεξι κινηση οταν πατας το L2 που πηδαει κυριολεκτικα και μεταφορικα :P  .Μπηκα σήμερα στον πίνακα της Αριάδνης και ένα έχω να πω γιατί το έκλεισα να το συνεχίσω αύριο,πρέπει να ρουφήξω όλη την ομορφιά του πίνακα.Οτι καλύτερο το χειμερινό setting.Τι να πω αργά το ξεκίνησα αλλα το ds3 το έχω ερωτευτεί.

ωρα να παρεις σβαρνα ολα τα παιχνιδια της σειρας μου φαινεται,μπηκες για τα καλα στο νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

ωρα να παρεις σβαρνα ολα τα παιχνιδια της σειρας μου φαινεται,μπηκες για τα καλα στο νοημα

Ειναι κάτι σαν μικρόβιο που το κολλάς απότι μου φαίνεται :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Ειναι κάτι σαν μικρόβιο που το κολλάς απότι μου φαίνεται :P 

Η πλάκα είναι ότι το Dark Souls 3 δεν είναι καν στο top 3 των from software games για μένα.😁

Αν και για να είμαι ειλικρινής σε αυτό το game ευχαριστήθηκα πιο πολύ το pvp από ότι σε όλα τα άλλα.

1. Bloodborne

2. Demons Souls

3. Sekiro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, najinblue3 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1) DS 2

2) Demons 

3) BB

FIXED 😄

Αυτό το έκτρωμα δεν είναι καν souls.😁

Balanced pvp dough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilos είπε

Η πλάκα είναι ότι το Dark Souls 3 δεν είναι καν στο top 3 των from software games για μένα.😁

Αν και για να είμαι ειλικρινής σε αυτό το game ευχαριστήθηκα πιο πολύ το pvp από ότι σε όλα τα άλλα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1. Bloodborne

2. Demons Souls

3. Sekiro

Κ'εγω για να ειμαι ειλικρινης το ιδιο (στα invades περισσοτερο), ασχετο που ηταν οτι πιο cancerous υπαρχει στο pvp και builds,,,,,περισσοτερο λογω bad mechanics, armors-fashion, no poise με αποτελεσμα R1 spam. Ευτυχως με το iron flesh τα εκανες counter λογω οτι μπορουσε να περπατησει, κανοντας μαλιστα και heavy rolls.

Σε γενικες γραμμες το απολυτο souls θα ηταν Ds1 world design/lore με τα Ds2 mechanics/build variety και τα Ds3 multi/summoning με τα covenants του Ds2.

Overall το Ds2 sotfs για μενα ειναι το top of the food chain των souls, κανοντας τα λιγοτερα πραγματα λαθος απο τα υπολοιπα. To BB ειναι another level 🙃.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, zeke είπε

Κ'εγω για να ειμαι ειλικρινης το ιδιο (στα invades περισσοτερο), ασχετο που ηταν οτι πιο cancerous υπαρχει στο pvp και builds,,,,,περισσοτερο λογω bad mechanics, armors-fashion, no poise με αποτελεσμα R1 spam. Ευτυχως με το iron flesh τα εκανες counter λογω οτι μπορουσε να περπατησει, κανοντας μαλιστα και heavy rolls.

Σε γενικες γραμμες το απολυτο souls θα ηταν Ds1 world design/lore με τα Ds2 mechanics/build variety και τα Ds3 multi/summoning με τα covenants του Ds2.

Overall το Ds2 sotfs για μενα ειναι το top of the food chain των souls, κανοντας τα λιγοτερα πραγματα λαθος απο τα υπολοιπα. To BB ειναι another level 🙃.

Εγώ σαν invader κρίνω πάντα το pvp, με την λογική έχω 2-3 ώρες να κάψω πως θα τις αξιοποιήσω καλύτερα για να περάσω καλά. Ε στο DS3 είτε με τα low SL ~40 invasions στο farron εναντίον των gangers είτε αργότερα με τα "boss invasions" που δεν ήταν intended προφανώς αλλά έριχνες άπειρο γέλιο με τις cosplay τραγελαφικές καταστάσεις ή άλλου είδους απρόοπτα όπως αυτό ή αυτό είχα ρίξει το γέλιο της αρκούδας. 😁 Δεν είμαι πολύ fan των fight clubs τα βρίσκω boring tbh, ειδικά αν περιμένεις και κάποια spars τραβάνε πολύ. Επίσης τα anor londo invades σε high sl ήταν cancer πολλές φορές με full gang squads, από ένα σημείο και μετά κουράστηκα και άρχισα να τους τρολάρω που κάναν camping τα spawns.😁

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2020 στις 5:53 ΜΜ, najinblue3 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

1) DS 2

2) Demons 

3) BB

FIXED 😄

Αληθεια το λες το ds2 το θεωρεις το καλυτερο ολων; Είμαι στα τελειωματα και σκεφτομαι να το παρατησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dakangr είπε

Αληθεια το λες το ds2 το θεωρεις το καλυτερο ολων; Είμαι στα τελειωματα και σκεφτομαι να το παρατησω.

Yup είναι το αγαπημένο μου με διαφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Yup είναι το αγαπημένο μου με διαφορα 

Νταξει γούστα είναι αυτά, αλλά φαντάσου είναι το τελευταίο που μου έμεινε από φρομ και το θεωρώ μακράν το χειρότερο τους. Ίσως να μην το τελειώσω παρόλο που είμαι στους δράκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dakangr είπε

Νταξει γούστα είναι αυτά, αλλά φαντάσου είναι το τελευταίο που μου έμεινε από φρομ και το θεωρώ μακράν το χειρότερο τους. Ίσως να μην το τελειώσω παρόλο που είμαι στους δράκους.

Βασικα το παιζεις αργα, οταν βγηκε ηταν φουλ competitive, με παρα πολλα tournys στο keep. Δεν υπηρξε καλυτερο souls με τετοια pvp σκηνη.

Επισης ειναι το μοναδικο παιχνιδι που δεν ειναι μονοδιαστατο στα weapons oπως το 3 και το 1. Μπορεις να παιξεις με οτι θες χωρις να ειναι lesser σε σχεση με τα late game weapons, εκτος αν εχεις οτι να ναι stat allocation.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...