Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/4/2020 στις 11:08 ΠΜ, ilos είπε

Ναι ο συγκεκριμένος npc κάνει invade 2 φορές μία στα καβούρια και μία κάτω εκεί στον poison βάλτο. Επίσης στον βάλτο υπάρχει και άλλος ένας npc που κάνει invade, αλλά πολλοί δε προλαβαίνουν να τον συναντήσουν γιατί αν θυμάμαι για να εμφανιστεί πρέπει να κάνει trigger να προχωρήσεις λίγο το Yuria questline.

Δε με ενοχλείς, το θέμα είναι αν θυμάμαι πράματα και δε γράφω χαζομάρες γιατί πάει καιρός.😁 Καλύτερα να δεις προσεκτικά το wiki για να μη φας πολλά spoilers δηλαδή. Στο ζουμί τώρα. Όταν πεθάνει ένας npc invader δε θα ξαναεμφανιστεί στο ίδιο σημείο. Κάποοιοι μπορούν να εμφανιστεί αργότερα κάπου αλλού, αλλά ποτέ στο ίδιο σημείο. Και συνήθως μέχρι 2 φορές θα δεις, εκτός από έναν στο DLC του bloodborne που βγαίνει 3 φορές αν θυμάμαι καλά. Φεγγάρι εννοείς μάλλον τον way of the blue covenant (στον δίνει η γρια στο πρώτο area).  Είναι ο covenant που αν φας invade πιθανό να φωνάξει blue summons να σε υπερασπιστούν. Also γνωστός και σαν nab covenant.😁 Σου δείχνει σπασμένος τώρα γιατί πλέον δεν είσαι embered (οπότε και δε δουλεύει αφού δε μπορείς να φας invades για να κάνει μετά summon μπάτσους). Αν γίνεις embered θα επανέλθει στην προηγούμενη κανονική μορφή του και θα δουλεύει. Οι "πίστες με poison" δηλαδή plague towns είναι recurring theme στα souls. Η πλάκα είναι ότι ακόμα και τώρα πολλοί νομίζουν ότι η og plague town ήταν στο DS1, γιατί ίσως δεν είχαν ps3 για να ασχοληθούν με το DeS ποτέ. Φυσικά είναι πάντα από τα πιο σιχαμένα κομμάτια για διαφορετικούς λόγους κάθε φορά. Στο DeS αν πήγαινες για εξερεύνηση θα κατέληγες να σε κυνηγάν τα τρόλια που μπορούν να τρέξουν στο swamp area το ίδιο γρήγορα με σένα, έχουν άπειρο poise, βαράνε σα φορτηγό, ενώ ταυτόχρονα εσύ δε μπορείς ούτε να κάνεις roll αν δε προλάβεις να φτάσεις σε νησάκι. Επίσης τρως και invade από τον maneater για κερασάκι. 😁Αηδία πραγματικά. Στο DS1 εχεί ένα πολύ ενοχλητικό mob καθώς την κατεβαίνεις αλλά δε λέω περιοσσότερα για να μη σε spoilάρω.To DS2 έχει πολλές περιοχές με poison ή έστω αγάλματα που σε βαράνε, αλλά καμία δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητική σε σχέση με αυτά τα 2 σημεία στα dlc που είχα αναφέρει στο sekiro thread. Το DS3 έχει το farron που απλά είναι tedious γιατί είναι πολύ μεγάλη area και μπορείς να φας και ένα σωρό invades όσο την εξερευνάς. Τέλος ναι ο flamelurker πολλές φορές από μόνος του glitchάρει και αυτοτρολάρεται, αλλά για τόσο νωρίς που είναι στο game καλά να πάθει. Το μόνο πλάσμα που έχω δει από τότε που να είναι τόσο aggresive και να σε κυνηγά παντού είναι ο Rajang στο MHW που είναι και αυτός πηθήκι.

Καλησπέρα και πάλι ηθελα να αναφέρω πως το community ειναι υπέροχο.Καθως σήμερα έφτασα μέχρι τη πίστα που έχει 2 δρ'ακους και ρίχνουν φωτιά ,εφαγα invade .Εδιξα στον invader οτι δεν εχω προθεση να τις παιξουμε και απλως συνεχισα να παιζω.Εκεινος παλευε με μπλε ανθρωπακια που εμπαιναν και αυτα.Εγω δεν ανακατεβομουν.Μετα αποκτήσαμε σχέση και μου έριξε embers τα πήρα και αφου με χαιρέτησε εφυγε.Να μην πολυλογω ομως,επειδη εψαξα πως υπαρχουν χακερς.Οταν φαω invade απο χακερ τι να κανω για να προστατευτω?Επειδη εχω καταλααβει οτι ειμαι στο τελος ή πλησιαζω δεν θελω να φαω κανα bann λογω hacker ή κακοηθη γιατι σημερα ημουν τυχερος και μου εκατσε καλος τυπας.Το να παιξω offline δεν ειναι το ιδιο ωραιο γιατι θελω να διαβαζωτα  μηνυματα.

 

ΥΓ:To ελιωσα σημερα και εχω φτασει 70 επίπεδο νομίζω ειμαι overleveled :P .Εφυγαν σημερα 4 bosses ακλαφτα,η dancer,ο δρακος που τον λυπηθηκα,ο champion που τον καταφερα μετα απο 15 προσπαθειες και η κοπελα που εμοιαζε με την dancer .

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, jerry banana είπε

Καλησπέρα και πάλι ηθελα να αναφέρω πως το community ειναι υπέροχο.Καθως σήμερα έφτασα μέχρι τη πίστα που έχει 2 δρ'ακους και ρίχνουν φωτιά ,εφαγα invade .Εδιξα στον invader οτι δεν εχω προθεση να τις παιξουμε και απλως συνεχισα να παιζω.Εκεινος παλευε με μπλε ανθρωπακια που εμπαιναν και αυτα.Εγω δεν ανακατεβομουν.Μετα αποκτήσαμε σχέση και μου έριξε embers τα πήρα και αφου με χαιρέτησε εφυγε.Να μην πολυλογω ομως,επειδη εψαξα πως υπαρχουν χακερς.Οταν φαω invade απο χακερ τι να κανω για να προστατευτω?Επειδη εχω καταλααβει οτι ειμαι στο τελος ή πλησιαζω δεν θελω να φαω κανα bann λογω hacker ή κακοηθη γιατι σημερα ημουν τυχερος και μου εκατσε καλος τυπας.Το να παιξω offline δεν ειναι το ιδιο ωραιο γιατι θελω να διαβαζωτα  μηνυματα.

ΥΓ:To ελιωσα σημερα και εχω φτασει 70 επίπεδο νομίζω ειμαι overleveled :P .Εφυγαν σημερα 4 bosses ακλαφτα,η dancer,ο δρακος που τον λυπηθηκα,ο champion που τον καταφερα μετα απο 15 προσπαθειες και η κοπελα που εμοιαζε με την dancer .

https://github.com/Jellybaby34/Dark-Souls-3-PvP-Watchdog

Είχα χρησιμοποιήσει το παλιό για το Dark Souls 1, με αυτό δεν έχω εμπειρία. Στο παλιό αν κάποιος είναι cheater και έχει altered stats στον εμφανίζει με κόκκινο και με ένα απλό πάτημα κουμπιού/hotkey τρώει πούλο.😁 Δε σημαίνει όμως ότι θα πιάσει "όλους" τους hackers. Μόνο για τα script kids με τις cheat engines, τους trainers και τους save editors είναι σίγουρο. Εξάλλου αυτοί είναι το 99.9% των περιπτώσεων. Hackers όπως σου είχα πει παλιότερα είναι 2 κατηγοριών. Αυτοί που χρησιμοποιούν τις γνώσεις τους για showoff και για να σπάνε πλάκα που πραγματικά είναι πολύ creative πολλές φορές και θα έχει φάση να πέσεις σε έναν τέτοιο (και ας σε σκοτώσει "άδικα").😁 Και αυτοί που χρησιμοποιούν τεχνάσματα όπως τα +11 inject weapons ή το άπειρο self inflict damage για να φας εσύ softban και είναι τα χειρότερα αποβράσματα που υπάρχουν. Είναι εξαιρετικά απίθανο πάντως να πέσεις σε πραγματικό hacker. Εμένα τουλάχιστον δε μου έχει τύχει. Επίσης για το λόγο που ανέφερα αν κάποιον δε τον ξέρεις, μη σηκώνεις αντικείμενα από κάτω που σου αφήνουν. Δε πα να ήταν 99 embers.😁

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

https://github.com/Jellybaby34/Dark-Souls-3-PvP-Watchdog

Είχα χρησιμοποιήσει το παλιό για το Dark Souls 1, με αυτό δεν έχω εμπειρία. Στο παλιό αν κάποιος είναι cheater και έχει altered stats στον εμφανίζει με κόκκινο και με ένα απλό πάτημα κουμπιού/hotkey τρώει πούλο.😁 Δε σημαίνει όμως ότι θα πιάσει "όλους" τους hackers. Μόνο για τα script kids με τις cheat engines, τους trainers και τους save editors είναι σίγουρο. Εξάλλου αυτοί είναι το 99.9% των περιπτώσεων. Hackers όπως σου είχα πει παλιότερα είναι 2 κατηγοριών. Αυτοί που χρησιμοποιούν τις γνώσεις τους για showoff και για να σπάνε πλάκα που πραγματικά είναι πολύ creative πολλές φορές και θα έχει φάση να πέσεις σε έναν τέτοιο (και ας σε σκοτώσει "άδικα").😁 Και αυτοί που χρησιμοποιούν τεχνάσματα όπως τα +11 inject weapons ή το άπειρο self inflict damage για να φας εσύ softban και είναι τα χειρότερα αποβράσματα που υπάρχουν. Είναι εξαιρετικά απίθανο πάντως να πέσεις σε πραγματικό hacker. Εμένα τουλάχιστον δε μου έχει τύχει. Επίσης για το λόγο που ανέφερα αν κάποιον δε τον ξέρεις, μη σηκώνεις αντικείμενα από κάτω που σου αφήνουν. Δε πα να ήταν 99 embers.😁

Εγινε φιλε σε ευχαριστώ και πάλι.Το εχω λατρεψει το παιχνίδι.Ειδα ομως οτι εχει μερικα <<optional bosses>> και ευτυχως γιατί παρολο που διαβαζα τα μηνυματα που αφηναν οι αλλοι online δεν καταλαβαινα οτι πχ πρέπει να κάνω αυτο το gesture εκει κλπ.Θα τα εχανα.Θα παω για τα optional και μετα για το main story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν έχεις πάρει τα dlc, αλλά πάρτα χθες.

Ξεκίνησα χθες νέο playthrough μετά απο καιρό και έφαγα τέτοιο βρωμόξυλο στα demon ruins που δεν είχα φάει στον Gundyr 1η φορά που άγγιξα το game :P

 

Επεξ/σία από Sarandis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, jerry banana είπε

Καλησπέρα και πάλι ηθελα να αναφέρω πως το community ειναι υπέροχο.Καθως σήμερα έφτασα μέχρι τη πίστα που έχει 2 δρ'ακους και ρίχνουν φωτιά ,εφαγα invade .Εδιξα στον invader οτι δεν εχω προθεση να τις παιξουμε και απλως συνεχισα να παιζω.Εκεινος παλευε με μπλε ανθρωπακια που εμπαιναν και αυτα.Εγω δεν ανακατεβομουν.Μετα αποκτήσαμε σχέση και μου έριξε embers τα πήρα και αφου με χαιρέτησε εφυγε.Να μην πολυλογω ομως,επειδη εψαξα πως υπαρχουν χακερς.Οταν φαω invade απο χακερ τι να κανω για να προστατευτω?Επειδη εχω καταλααβει οτι ειμαι στο τελος ή πλησιαζω δεν θελω να φαω κανα bann λογω hacker ή κακοηθη γιατι σημερα ημουν τυχερος και μου εκατσε καλος τυπας.Το να παιξω offline δεν ειναι το ιδιο ωραιο γιατι θελω να διαβαζωτα  μηνυματα.

ΥΓ:To ελιωσα σημερα και εχω φτασει 70 επίπεδο νομίζω ειμαι overleveled :P .Εφυγαν σημερα 4 bosses ακλαφτα,η dancer,ο δρακος που τον λυπηθηκα,ο champion που τον καταφερα μετα απο 15 προσπαθειες και η κοπελα που εμοιαζε με την dancer .

ποια ειναι η κοπελα που εμοιαζε με την dancer αληθεια ? Μπορει να εχω καιρο να τα παιξω και να εχω ξεχασει καποια πραματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Alastor192 είπε

ποια ειναι η κοπελα που εμοιαζε με την dancer αληθεια ? Μπορει να εχω καιρο να τα παιξω και να εχω ξεχασει καποια πραματα

Φαντάζομαι εννοεί την sister friedel με το scythe που ειναι στο dlc ομως? Εναλλακτικά, το άλλο boss με 2 σπαθιά δεν είναι και τόσο κοπελιά και λέγεται pontif.  😅

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Alastor192 είπε

ποια ειναι η κοπελα που εμοιαζε με την dancer αληθεια ? Μπορει να εχω καιρο να τα παιξω και να εχω ξεχασει καποια πραματα

Μια που την βρίσκεις σε μια πίστα που έχει κάτι κρεμασμένες κουρτίνες .Το μισό της κορμί είναι σκουλικη και χώνεται στη γη.Μου έμοιαζε λίγο την dancer αλλά απλώς όλο το σκηνικό λίγο σαν μέση Ανατολή λίγο το περιβάλλον η ενδυμασία .Πάντως υπέροχο παιχνίδι και τώρα επειδή φτάνω στο τέλος του κανονικού παιχνιδιού όχι dlc έχω ξεκινήσει τις optional πίστες.

4 ώρες πριν, Sarandis είπε

Δεν ξέρω αν έχεις πάρει τα dlc, αλλά πάρτα χθες.

Ξεκίνησα χθες νέο playthrough μετά απο καιρό και έφαγα τέτοιο βρωμόξυλο στα demon ruins που δεν είχα φάει στον Gundyr 1η φορά που άγγιξα το game :P

Αγόρασα φίλε όλο το πλήρες ediiton του παιχνιδιού στα 10 ευρώ ιστορικά χαμηλή τιμή steam.Το είχε το gamesplanet πριν κάτι εβδομάδες.Εχω ακόμα ψωμί.Παιζω τις optional πίστες πριν τερματίσω τι παιχνίδι και μετά έχω τα dlc.Υπεροζο παιχνίδι με πολύ ωραία τοπία και εικαστικά.Ειδικα μετρικές πίστες είναιooooooooo ωραίες.

4 ώρες πριν, Sarandis είπε

Δεν ξέρω αν έχεις πάρει τα dlc, αλλά πάρτα χθες.

Ξεκίνησα χθες νέο playthrough μετά απο καιρό και έφαγα τέτοιο βρωμόξυλο στα demon ruins που δεν είχα φάει στον Gundyr 1η φορά που άγγιξα το game :P

Δεν θέλω να κάνω spoil με δική σου ευθύνη άνοιξε το γιατί μίλησες για τον gundyr 

Spoiler

Τον πετυχαίνεις αργότερα με μια ποιο δύσκολη έκδοση προχωράς μέχρι το κεντρικό hubτου παιχνιδιού όπου ότι αγαπάς έχει πεθάνει ,ουσιαστικά δίχνει ένα μέλλον που δεν θα είχε ανοιχτεί η φωτιά ,ωραίο από τους δημιουργούς  .Και τις παίζεται .Με οαιδεψε χωρίς λόγο ίσως επειδή καθόμουν πίσω από τον κωλο του και με κλωτσαγε.Συνηθιζω να κάθομαι κοντά στα bosses και έχω δει αποτέλεσμα.Αλλα ο συγκεκριμένος  με δυσκόλεψε ιλισωε φταίει γιατί έπαιζα πολλές ώρες και τα είχα φτύσει .

 

Δεν ξέρω εάν αξίζει αλλά χτυπάει δυνατά ο χαρακτήρας .Έχω +9 το αρχικό σπαθί με το οποίο ξεκινάς και όλο το αρμορ το αρχικό .Με την ασπίδα +8 .Έχω δει ότι αξίζουν και βολεύουν οπότε γιατί να αλλάξω.Εχω ακούσει κάτι για fashion souls αλλά δεν ξέρω.Ισως μετά το τερματισμό του παιχνιδιού .Γιατί θέλει να δωσω μονάδες ώστε να σηκώνω βαριά αντικείμενα και δεν σκοπεύω ακόμα.Οποτε εφόσον δουλεύει ....έχει πλάκα όμως γιατί όποιος κάνει invade σκαλωνει σου λέει τι κάνει εδώ αυτός.Ειμαι όπως είναι κάποιος στην αρχή αρχή του παιχνιδιού knight .30 ώρες :P

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Δεν θέλω να κάνω spoil

Μην ανησυχείς, έχω λιώσει όλη τη σειρά και είπα να ξαναξεκινήσω απο το 0. Γι αυτό σου είπα περι dlc, είναι υπέροχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sarandis είπε

Μην ανησυχείς, έχω λιώσει όλη τη σειρά και είπα να ξαναξεκινήσω απο το 0. Γι αυτό σου είπα περι dlc, είναι υπέροχα.

Οκ δεν το ήξερα .Να είσαι καλά που μου το είπες.Ωραια σειρά και δεν είναι το συγκεκριμένο πολύ δύσκολο αρκεί να ξέρει κάποιος πως να κατανέμει σωστά τα points στο χαρακτήρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Α τον Aldrich εννοεις,δεν ειναι τυπισσα ακριβως,αλλα anyway. Και μεση ανατολη το Anor Londo ? Hm

Πάντως πρέπει να την κουνάει σίγουρα πιο πολύ την αχλαδιά από τον Pontiff ο Αldrich. 😁

Είναι ένα/δυό στενά παρακάτω της Συγγρού  από τον Gwyndolin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Πάντως πρέπει να την κουνάει σίγουρα πιο πολύ την αχλαδιά από τον Pontiff ο Αldrich. 😁

Είναι ένα/δυό στενά παρακάτω της Συγγρού  από τον Gwyndolin.

Ξεκάθαρα sailor moon :lol:

Ds1

Gwyndolin was the last-born son of

Lord Gwyn and the only true remaining deity to guard Anor Londo.He was raised as a daughter due to his strong affiliation with the moon's power.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια το τερμάτισα στο επίπεδο 95.Σχετικα εύκολο μου μένει το archdragon και τα dlc.Παιχνιδαρος.Ειδικα η μουσική και τα τοπία του παίζει να έβγαλα 20 φωτογραφίες με ήλιους εκλείψεις κλπ.Το τελευταίο boss του έκανα bullying.Να πάω πρώτα archdragon peak  ή dlc?Και τα dlc με ποια σειρά ?Παρατρίχα να έχανα τι τελευταίο boss γιατί μεταφέρθηκα στη περιοχή του dlc νομίζοντας ότι εκεί είναι το boss αλλά ευτυχώς γύρισα .Χρόνος παιχνιδιού 46 ώρες.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Imo, απο άποψη δυσκολίας είναι Ashes of Ariandel -> archdragon peak (κυρίως το boss) -> Ringed City. Απο άποψη lore, το μόνο που μπορώ να προτείνω, είναι να παίξεις τα dlc με την σειρά που βγήκαν άρα να παίξεις το Ringed city τελευταίο μιας και σχετίζεται με το Ashes of Ariandel. Βέβαια έχει ένα απο τα πιο εντυπωσιακά όπλα στο παιχνίδι, οπότε άμα το παίξεις τελευταίο δεν θα τα χαρείς και πολύ.  

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν περιοχή είναι πιο επικίνδυνη το ashes. Σαν area boss μάλλον στο archdragon peak θα δυσκολευτείς περισσότερο, αν και του ashes έχει ένα "gimmick" που ίσως σε ξαφνιάσει την πρώτη φορά.

Το Ringed City έχει αισθητό difficulty spike τόσο σαν area όσο και σαν bosses σε σχέση και με τις 2 άλλες περιοχές.

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...