Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι είχα αντίθετη εμπειρία. Ο pyro μου φάνηκε υπερβολικά ασύμβατος με τον ρυθμό του παιχνιδιού. Ετρεξα μετά με assassin και ξέσκισα τα πάντα στο διάβα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είχα αντίθετη εμπειρία. Ο pyro μου φάνηκε υπερβολικά ασύμβατος με τον ρυθμό του παιχνιδιού. Ετρεξα μετά με assassin και ξέσκισα τα πάντα στο διάβα μου. 

και εγω ετσι νομιζα, αλλα διαψευστηκα πανηγυρικα, 35 level + τα παντα ειναι αστεια, 2 spells + raw astoras straight sword που το βρισκεις στην αρχη αν και πλεον με onyx blade που μου αρεσει το moveset 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειωνοντας με pyro οι εντυπωσεις ηταν οτι ειχα γραψει, εντελως ez mode με vestiges + great chaos orb, το οπλο δεν παιζει κανενα ρολο στο pve

 

θελω να δοκιμασω frostbite build, εχει κανεις κατι να προτεινει?  :P  ξερω οτι ειναι δεν ειναι optimal κατι τετοιο αλλα φαινεται διασκεδαστικο  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν σιγουρος  :P vordts hammer λεει τιποτα? δεν το δοκιμασα ποτες

 

το snap freeze αξιζει λογικα ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν σιγουρος  :P vordts hammer λεει τιποτα? δεν το δοκιμασα ποτες

 

το snap freeze αξιζει λογικα ε ?

 

STR built είναι το κανονικό μου στο τελευταίο run μου και το hammer αξίζει του κερατά. Δεν είναι το ισχυρότερο αλλά έχει σίγουρο stagger ακόμα και σε ultra large αντιπάλους και ταυτόχρονα το frostbite πιάνει διαρκώς. Stomp 'em gud φάση. Βέβαια θέλει προσοχή καθότι τεράστιο και με μεγάλα wind up animations (ειδικά οι δυνατές) αλλά αν μάθει να κάνεις interrupt με το weapon art μπορείς να καταφέρεις να αποφύγεις πολύ damage και πολλούς θανάτους. 

 

Κοινώς θα έχεις τόσο δύναμη όσο και utility με αυτό. Το great axe παράδειγμα που είναι αρκετά ισχυρότερο σε επιθετική δύναμη δεν έχει ούτε κατά προσέγγιση το ίδιο utility. Για φάσεις στενότητας που δε θα μπορείς να χρησιμοποιείς τα μεγάλα και βαριά όπλα για STR built χρειάζεσαι ένα απλό battle axe. Σχετικά γρήγορο με μεγάλο εύρος χωρίς να κινδυνεύεις να φας τους τοίχους και overhead επίθεση για τις πολύ στενές ή ποδαράτες καταστάσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το πιο τραγικο ειναι οτι την χρονια που κυκλοφορησε το πρωτο Dark Souls επιασε σκονη απο τον περισσοτερο κοσμο λογω του Skyrim(και ναι και αυτο ειναι ενα αρκετα καλο γενικα παιχνιδι αλλα σε καμια περιπτωση τοσο memorable και ξεχωριστο οσο το αρχικο Dark Souls),αλλα ειναι αληθεια οτι πλεον σχεδον οτι κυκλοφορει με βαθμο δυσκολιας πανω απο τον μεσο ορο αυτοματως γινεται αναφορα στο ονομα του Dark Souls.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το τελείωσα πριν κάτι μέρες ξεκίνησα το 2ο walkthroygh, οι εντυπώσεις πολύ καλές πιο γρήγορος ρυθμός γενικότερα..ωραίο level design(δεν φτάνει του 1 βέβαια) και τα 2 dlc αξιοπρεπεστατα και ζόρικα σε σχέση με το κανονικό παιχνίδι... Αναμονή για το remaster τώρα του πιο επικού  παιχνιδιού που χώ παίξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...