Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα καλά με αυτό το παιχνίδι, αλλά η ατμόσφαιρά είναι κάτι το ασύγκριτο.

 

Είναι κάτι που δεν περιγράφεται και δεν το έχω συναντήσει σε κανένα άλλο παιχνίδι. Είναι τόσο έντονη η συγκίνηση και το σύγκρυο που σε πιάνει σε συγκεκριμένα σημεία, που δύσκολα θα βρεθεί σε επόμενα παιχνίδια του είδους.

 

Μιλάω περισσότερο για το 1 και ακολούθως για το 3, καθότι το 2 δεν με ενθουσίασε και το παράτησα στη μέση.

 

Δεν έχω παίξει ακόμα το DLC αν και απ' ότι θυμάμαι το είχα αγοράσει πακέτο με το Season pass. Παίζει να το ξαναπιάσω από βδομάδα, πριν καλοκαιριάσει για τα καλά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το level μου παιδιά γράψτε λάθος, 78 level τελικά μπήκα εκεί μέσα (88 πλέον) και το 98 που είδα ήταν το humanity level. Μόλις έφαγα τον λύκο και τον αφέντη του, da faq δεν μπορείς να φύγεις από εκεί χωρίς homeward bone; Επίσης παγιδεύτηκα σε έναν ψηλό πύργο με ένα phantom (που τον έφαγα) και είπα να κάνω μια βουτιά alla Dark Souls 1 από την ίδια μικρή γέφυρα...και πέθανα...

:-D

Υπάρχει bonfire ρε συ, μόλις  φας το boss. Επίσης εννοείς Hollowing στο humanity, που γίνεται η φάτσα σου σα λιαστή ντομάτα? 

Γενικώς αμα φας τα 2 boss βρεις και όλα τα όπλα, είσαι κομπλε για το επόμενο μέρος  :P

 

Πάντως σχεδόν πάντα τα dlc στα dark souls είναι η επικούρα προσωποποιημένη...πάντα αξίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν την βρίσκω μου λες; Την bonfire εννοώ. Που στο διάολο είναι; Είναι εκεί στα χαλάσματα; Οχι δεν είναι. Είναι κάπου αλλού εκεί γύρω; Το δεύτερο boss δεν το έφαγα η αλήθεια είναι. Βρίσκομαι Lothric castle αυτή τη στιγμή στο "κανονικό" παιχνίδι και είχα φάει τα αδέρφια Lothric πριν μπω στον πίνακα. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να πάω για το δεύτερο DLC τώρα (που δεν έχω βρει ακόμα είσοδο σε αυτό) ή αν θα πρέπει να αποτελειώσω το υπόλοιπο vanilla περιεχόμενο. 

 

Κατά τα άλλα ο άνθρωπος το έχει πάει σε άλλο επίπεδο το storytelling του. Είναι παραμυθάς από τους λίγους, πραγματικά. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bOvsphCo5jU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εγγύηση για lore ο VaatiVidya. Δεν θυμάμαι που ακριβώς είναι αλλά και γω είχα δυσκολευτεί να την βρω γιατι καμουφλάρεται απο το τοπίο. Κάπου αριστερά όπως μπαίνεις πρέπει να είναι, ανάμεσα στους σταλαγμίτες . 

Παντως για το δεύτερο boss είναι τρελή επίκουρα η τελευταία της phase. Τοπ 3 τουλάχιστον! Ίσως μόνο ένα boss να έχει λίγο καλύτερο σχεδιασμό και είναι στο 2ο dlc. Το οποίο μπορείς να το κάνεις access απο το 1ο.

ολοκληρώνοντας το

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Παιδες τα dlc του αξιζουν;βρισκω σε κλειδαδικα 17ευρο την βασικη έκδοση και 31 την φουλ τα αξιζει ετσι;εχω τερματισει 1 και 2 εννοειται και ειμαι στην φαση και ψυχολογικα ετοιμος να αρχίσω το 3ο μερος της επικοτερης σειρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τα dlc του αξιζουν;βρισκω σε κλειδαδικα 17ευρο την βασικη έκδοση και 31 την φουλ τα αξιζει ετσι;εχω τερματισει 1 και 2 εννοειται και ειμαι στην φαση και ψυχολογικα ετοιμος να αρχίσω το 3ο μερος της επικοτερης σειρας

το 1ο οχι, πολυ μικρο το τελειωσα σε ενα 2ωρο περιπου, το 2ο δεν εχω ιδεα δεν το επιασα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τα dlc του αξιζουν;βρισκω σε κλειδαδικα 17ευρο την βασικη έκδοση και 31 την φουλ τα αξιζει ετσι;εχω τερματισει 1 και 2 εννοειται και ειμαι στην φαση και ψυχολογικα ετοιμος να αρχίσω το 3ο μερος της επικοτερης σειρας

Ναι τα dlc του αξιζουν,το πρωτο μονο για το 1 boss και το δευτερο ειναι αρκετα αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τα dlc του αξιζουν;βρισκω σε κλειδαδικα 17ευρο την βασικη έκδοση και 31 την φουλ τα αξιζει ετσι;εχω τερματισει 1 και 2 εννοειται και ειμαι στην φαση και ψυχολογικα ετοιμος να αρχίσω το 3ο μερος της επικοτερης σειρας

 

το πρωτο καλο,αλλα λιγο μικρο,το δευτερο γαματο. Τα bosses ωστοσο στα DLC ειναι απτα καλυτερα της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τα dlc του αξιζουν;βρισκω σε κλειδαδικα 17ευρο την βασικη έκδοση και 31 την φουλ τα αξιζει ετσι;εχω τερματισει 1 και 2 εννοειται και ειμαι στην φαση και ψυχολογικα ετοιμος να αρχίσω το 3ο μερος της επικοτερης σειρας

Ναι αξίζουν! Ειδικά το 2ο είναι ίσως το καλύτερο μέρος όλου του ds3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τα dlc του αξιζουν;βρισκω σε κλειδαδικα 17ευρο την βασικη έκδοση και 31 την φουλ τα αξιζει ετσι;εχω τερματισει 1 και 2 εννοειται και ειμαι στην φαση και ψυχολογικα ετοιμος να αρχίσω το 3ο μερος της επικοτερης σειρας

 

Γαμάτα είναι και τα δυο, το δεύτερο ακόμα καλύτερο από το πρώτο. Αξίζουν άνετα τα λεφτά τους. Δεν νοείται dark souls 3 αγορά σήμερα χωρίς τα DLC. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχισα και εγω new run, ελεω 2oy dlc που δεν τo επιασα ποτε, 1η φορα με pyromancer το παιχνιδι ειναι υπερβολικα ez mode, αρχικα "φαινεται" πολυ weak και στη μεση γινεται υπερβολικα op, δε ξερω αν καποιοι εχουν αντιθετες γνωμες αλλα μου φαινεται υπερβολικα της πλακας το run με pyro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...